Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Vadjenje zlata iz starih procesora
STRANA 1 OD 1
DBCooper Vadjenje zlata iz starih procesora 22.12.2018. 19:59 T66436

status: user
broj poruka: 44
https://youtu.be/AGR_NQbaaPI
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp manje od 7g dobio 23.12.2018. 00:00 #651938

status: user
broj poruka: 3466

hemija sva, vreme, svasta nesto



jel moze za 140eur da proda to ili koliko vec kosta jedan mgra


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DBCooper Re: manje od 7g dobio 23.12.2018. 05:35 #651944

status: user
broj poruka: 44
Pa pise ti tamo u opisu klipa da to zlato vredi 250$. Nije meni fokus bio na tome, sta je 7 grama zlata i to prljavog kad postoje kolekcionari starih racunara. Imas po komentarima navedeno kome treba da se obratis i ko to kupuje itd., zapravo ova tema je trebalo da se zove Kolekcionarstvo racunara u Srbiji, valjda ima takvih ljudi i kod nas koji bi se zezali sa starim igrama na starim racunarima iz nostalgije.
Na pc.sux.org imas stare svetove kompjutera i ostale exyu casopise o racunarstvu i cenovnike u njima. Nemas krsten komp iz onog vremena bez brat bratu 3000 DEM.


:: hemija sva, vreme, svasta nest
::
::
::
:: jel moze za 140eur da proda to ili koliko vec kosta jedan mgr
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 23.12.2018. 07:18 #651946

status: user
broj poruka: 95
Ma kakvo kolekcionarstvo racunara, niko ne daje pet para za starudiju. Barem ne kad je PC u pitanju. Ima nesto ljudi koji skupljaju stare racunare tipa Amiga, i konzole. A stare igre rade na savremenim masinama, na ovaj ili onaj nacin. Ako si hteo temu o kolekcionarstvu trebao si tako da je nazoves i postavis neki sasvim drugaciji video. Ovaj je o tome o cemu je - (upitno isplativom) recikliranju zlata.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 23.12.2018. 11:01 #651950

status: user
broj poruka: 18930
Nije losa ideja napraviti novu temu za retro hw, gde mogu da se postave slike ko sta ima od starijih stvari, mislim da bi bila jako zanimljiva. Licno sam ljubitelj retro stvari, ali pod uslovom da je sve ocuvano. Nakupio sam maticnih ploca, svaka je ispravna, kompletna i uredno skladistena, onda graficke karte stare za PCI itd.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ma kakvo kolekcionarstvo racunara, niko ne daje pet para za starudiju. Barem ne kad je PC u pitanju. Ima nesto ljudi koji skupljaju stare racunare tipa Amiga, i konzole. A stare igre rade na savremenim masinama, na ovaj ili onaj nacin. Ako si hteo temu o kolekcionarstvu trebao si tako da je nazoves i postavis neki sasvim drugaciji video. Ovaj je o tome o cemu je - (upitno isplativom) recikliranju zlata
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 23.12.2018. 11:34 #651953

status: user
broj poruka: 1017
Taj tip je u video klipu koristio stare procesore koji zaista imaju enormnu kolicinu zlata, a kod novih modela to je daleko manje.

Na veliku kolicinu maticnih ploca to jeste zarada, ima tu i srebra i platinijuma, ali je proces jako komplikovan. Ne mislim na skidanje zlata sa povrsine ploce nego i na zlato koje se nalazi ispod prvog drugog sloja stampe.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma Re: Re: re 23.12.2018. 11:42 #651954

status: user
broj poruka: 95
Evo, ja na primer imam AWE32. Vidim da se na ebay-u ceni oko 100$. Al to je tamo negde gde imaju para. Ko ce ovde da da toliko.


:: Nije losa ideja napraviti novu temu za retro hw, gde mogu da se postave slike ko sta ima od starijih stvari, mislim da bi bila jako zanimljiva. Licno sam ljubitelj retro stvari, ali pod uslovom da je sve ocuvano. Nakupio sam maticnih ploca, svaka je ispravna, kompletna i uredno skladistena, onda graficke karte stare za PCI itd
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DBCooper Once upon a time... 23.12.2018. 12:51 #651955

status: user
broj poruka: 44
http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=6&all=SK_96_12
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma Re: Once upon a time... 23.12.2018. 13:00 #651957

status: user
broj poruka: 95
Znam da je bilo, i sam sam platio 486 oko 3000 DEM. Al sta sad s tim?


:: http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=6&all=SK_96_1
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DBCooper Re: Re: Once upon a time... 23.12.2018. 13:13 #651958

status: user
broj poruka: 44
Nista, uzivaj.

:: Znam da je bilo, i sam sam platio 486 oko 3000 DEM. Al sta sad s tim
::
::
:: :: http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu/magshow.php?auto=&page=6&all=SK_96_1
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t Re: Re: re 23.12.2018. 14:58 #651962

status: user
broj poruka: 430
A retro hardver u kompletu?

Npr na tavanu mi stoje PC XT i PC AT sa sredine/kraja 80ih ( trebalo bi da su ispravni ), kao i PECOM 32 i comodore 64...
Od `novijih` imam intel p3 866MHz sa 256MB rama i gf2 GTS.

Intel core i7 2600 @4.2GHz Gigabyte ga-z77-DS3H / 16GB DDR3 Excelram 1600MHz / PowerColor AMD r9 280x TurboDuo - PowerColor ATI 4870 1GB BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Razer Destructor II

:: Nije losa ideja napraviti novu temu za retro hw, gde mogu da se postave slike ko sta ima od starijih stvari, mislim da bi bila jako zanimljiva. Licno sam ljubitelj retro stvari, ali pod uslovom da je sve ocuvano. Nakupio sam maticnih ploca, svaka je ispravna, kompletna i uredno skladistena, onda graficke karte stare za PCI itd
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Ma kakvo kolekcionarstvo racunara, niko ne daje pet para za starudiju. Barem ne kad je PC u pitanju. Ima nesto ljudi koji skupljaju stare racunare tipa Amiga, i konzole. A stare igre rade na savremenim masinama, na ovaj ili onaj nacin. Ako si hteo temu o kolekcionarstvu trebao si tako da je nazoves i postavis neki sasvim drugaciji video. Ovaj je o tome o cemu je - (upitno isplativom) recikliranju zlata
:: ::
:: ::
:: ::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: Re: Re: re 23.12.2018. 15:44 #651964

status: user
broj poruka: 3104
Jel imas tu negde ATARI ispravan? Pitam bez zajebavanja jer mi je potreban.
https://www.pcberza.rs/forum/topic.php?topid=66364&forid=6&katid=3

:: A retro hardver u kompletu
::
:: Npr na tavanu mi stoje PC XT i PC AT sa sredine/kraja 80ih ( trebalo bi da su ispravni ), kao i PECOM 32 i comodore 64..
:: Od `novijih` imam intel p3 866MHz sa 256MB rama i gf2 GTS
::
:: Intel core i7 2600 @4.2GHz Gigabyte ga-z77-DS3H / 16GB DDR3 Excelram 1600MHz / PowerColor AMD r9 280x TurboDuo - PowerColor ATI 4870 1GB BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Razer Destructor I
::
:: :: Nije losa ideja napraviti novu temu za retro hw, gde mogu da se postave slike ko sta ima od starijih stvari, mislim da bi bila jako zanimljiva. Licno sam ljubitelj retro stvari, ali pod uslovom da je sve ocuvano. Nakupio sam maticnih ploca, svaka je ispravna, kompletna i uredno skladistena, onda graficke karte stare za PCI itd
:: ::
:: :: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: :: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: :: Gordon Allport
:: ::
:: :: :: Ma kakvo kolekcionarstvo racunara, niko ne daje pet para za starudiju. Barem ne kad je PC u pitanju. Ima nesto ljudi koji skupljaju stare racunare tipa Amiga, i konzole. A stare igre rade na savremenim masinama, na ovaj ili onaj nacin. Ako si hteo temu o kolekcionarstvu trebao si tako da je nazoves i postavis neki sasvim drugaciji video. Ovaj je o tome o cemu je - (upitno isplativom) recikliranju zlata
:: :: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.12.2018. 16:22 #651965

status: user
broj poruka: 9460
Jos nisi nasao Atari?
Steta, ja pre par godina prodao svoj 52st. Uletela dobra lova i ode. Sad mi je zao.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
1d10t ... 23.12.2018. 16:29 #651966

status: user
broj poruka: 430
Mogu da pitam ortaka dal jos uvek ima svoj, ne secam se modela, samo se secam da je do kraja srednje stajao na ormanu u njegovoj sobi...

Intel core i7 2600 @4.2GHz Gigabyte ga-z77-DS3H / 16GB DDR3 Excelram 1600MHz / PowerColor AMD r9 280x TurboDuo - PowerColor ATI 4870 1GB BKP / 500GB Hitachi + 1TB WD black / Logitech g500/mx518 / iCEMAT II black pad / Razer Destructor II
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: ... 23.12.2018. 16:57 #651967

status: user
broj poruka: 3104

Pa ajd proveri ako nije problem, posto je fora sto ja imam dva kucista HDDa, a nemam bazu i naravno trebaju neki tekstovi da se procitaju.

:: Mogu da pitam ortaka dal jos uvek ima svoj, ne secam se modela, samo se secam da je do kraja srednje stajao na ormanu u njegovoj sobi..
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs