Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Jel moguce da su zeleni poceli da vode pilicarsku politiku kao jabuka?
STRANA 1 OD 1
Adzem Jel moguce da su zeleni poceli da vode pilicarsku politiku kao jabuka? 29.12.2018. 15:32 T66463

status: user
broj poruka: 3797
https://www.youtube.com/watch?v=k6id-sZ1I3c

https://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXLQ
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Prvi video demantuje ``glasine`` 29.12.2018. 17:01 #652315

status: user
broj poruka: 10985
i pad fps-a objasnjava nedavnim unosenjem toboznjih anti-spektra/meltdaun kerefeka u sam window$ - decko na kraju konstatuje: ``this time around, NVidia has done nothing wrong``.
Po meni, problem je u tome sto ``optimizacija`` jednog drajvera, kojom se postize povecanje fps-a u JEDNOJ (NOVOJ, najnovijoj?) igri moze da naskodi DRUGIM igrama (starijim?). Dakle, igras BF5 i dobijes 5 frejmova u sekundi u odnosu na situaciju sa predhodnim drajverom. Kazes ``fino, bolji drajver``, kad, sutra pozelis da se podsetis NFS-a od pre 8 godina, imas ga instalisanog, poteras igru i...PRC! - pojave se artifakta, ili vidis da laguje ili je fps pao u odnosu na onaj koji je davao prethodni drajver...

Evo sta se meni desilo, davno, joooj daaaaavno: ta-da-da-daaaam - kupio Dekinu HD 2600 (pre toga imao, naravno, eNVideku). Ubio vindov$a, reinstall, sve po Pe eS-u. Najsveziji drajver. U to vreme igrao sam SAMO 4 igre, al` onako svojski: Far Cry, COD4, Battlefield 2 i stari-prastari IL2 Stormovik. BF2 je bio veoma problematican, generalno, jako zahtevan glede resources jer je sobom doneo velike novine u baratanju shejderima itd. itd. I, dogadja se sledece: sve RADI, ali nesto malo ispod ocekivanja u pogledu fps-a, Odem na Guru3D i tamo vec stoji najava novog, za BF2 optimizovanog drajvera. Lepo, lepo... Docekam ja taj novi, instalisem i BF2 odjednom poleti - super stabilan, fps vishi za 5-6%, konzistentan itd. ALI, u Stormovik-u PAD fps-a za oko 15% kada ide u OpenGL mode-u i 10% u DX mode-u i SVE VREME STUCA/ZAPINJE. Isto to primetim i u (starom, prvom) Far Cry-u, dok je situacija sa COD-om bila `ajde-de. Dodje i sledeci drajver, ali ne donese nista bolje za starije igre. To je zayeb...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 29.12.2018. 18:47 #652317

status: user
broj poruka: 4506
jesi ti odgledao prvi video uopste do kraja bog te mazo ?


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 29.12.2018. 23:21 #652325

status: user
broj poruka: 3974
BOMBA je odavno bacena kada je AMD preuzeo tron! Ocekujem jos jednu na polju gpu-a! :D

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: ... 30.12.2018. 02:11 #652330

status: user
broj poruka: 285
Ko vam je uopste rekao da instalirate drivere za staru graficku seriju kada se pojavi nova. Ja nisam reinstalirao driver par meseci, koristim zadnji driver pre pojave Turinga. Mislite ako instaliram neki novi da su vece sanse da dobijem 5 fps.
Odakle takva pomisao kada idiotska strana koja zeli da napravi razliku a ne moze na jedan nacin radi to na drugi.
Da li je Rusiji lakse da popravi svoju ekonomiju i stvori Rusima uslove zivota kao u Nemackoj, ne to je sa njihovim mentalitetom i idelogijom zapostavljanja civilnog sektora ne moguce. Da li je moguce da odvoji tu i tamo par desetina miliona da podriva stranu, da to i rade.
Da li je moguce da NVIDIA od Turinga napravi razliku kakvu je doneo Pascal u odnosu na Maxwell povecanjem performansi RTX serije, ne. Da li je moguce da napravi vecu razliku ako oslabi Pascal, da moguce je. I odakle vam ideja uopste da instalirate nove drivere.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 30.12.2018. 05:44 #652333

status: user
broj poruka: 4225
Nemam vremena, pa ako nekoga ne mrzi, neka proba win 10 1511 x64 verziju za sve igrice od 2015 do 2018 godine u odnosu na win 10 1709 x64 i win 10 1809 x64.
Biće interesantno za vidjeti sa novim drajverima.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 30.12.2018. 07:36 #652334

status: user
broj poruka: 4741

Evo, sad ću ja da instaliram, probam, i odigram sve igre izašle u tri godine, i probaću na tri verzije desetke.
I sa tri verzije video drajvera. Javljam ti rezultat.

Je l` nije kasno do večeras?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kad si vec zaseo, poteraj sve to i na Linux-distroima 30.12.2018. 08:17 #652337

status: user
broj poruka: 10985
pa da vidimo ima li gubitaka zbog WINE-a.


::
:: Evo, sad ću ja da instaliram, probam, i odigram sve igre izašle u tri godine, i probaću na tri verzije desetke.
:: I sa tri verzije video drajvera. Javljam ti rezultat
::
:: Je l` nije kasno do večeras
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re: 30.12.2018. 16:26 #652356

status: user
broj poruka: 4225
Pa kad si besposlen. Kako si samo znao da je napisano za tebe ? A,da. Zaboravio sam da si vidovit.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

::
:: Evo, sad ću ja da instaliram, probam, i odigram sve igre izašle u tri godine, i probaću na tri verzije desetke.
:: I sa tri verzije video drajvera. Javljam ti rezultat
::
:: Je l` nije kasno do večeras
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs