Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Zasto prilikom instalacije OSa trazi audio drivere???
STRANA 1 OD 1
strela75 Zasto prilikom instalacije OSa trazi audio drivere??? 10.01.2019. 17:56 T66550

status: user
broj poruka: 1588
Pokusavam da instaliram Win 10 na laptop DELL Inspiron 15 3542. Sa USBa pokrenem instalaciju i krece igranka, prvo trazi driver za HDD, pa za AUDIO, ...

Sve najnovije drivere za Win10 skinem sa DELLovog sajta i nece da ih prihvati (konkretno ovaj audio driver za Win10). Sta da mu radim, a da ga ne olupam o zid?

Unapred hvala.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ukljucio legacy BIOS? Probao da odaberes SATA mode bez 10.01.2019. 18:35 #652797

status: user
broj poruka: 10985
AHCI? Problematican firmware?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Ovde je mnogo toga problematicno, pa i ja sam... 10.01.2019. 19:27 #652800

status: user
broj poruka: 1588
1. Odavno nisam instalirao sistem (sedmica bi poslednja, pre par godina) - ne racunam upgrade sa osmice na desetku na ovom laptopu.
2. Nadjoh neku instalaciju sa https://tinyurl.com/ybfuf9nq
3. Napravih multiboot USB sa linka https://tinyurl.com/yd5jqhop
4. Sam laptop ima problem ne prepoznavanja butabilnog HDDa, pri cemu u BIOSu vidi HDD, i sam HDD prolazi sve provere da je ok
5. Upadate-ovao sam BIOS na najnoviju verziju (sa A01 na A14), ali se nista ne menja
6 SATA mi samo ima opciju AHCI, nista drugo ni ne mogu da izaberem
8. Kada pokrenem ovako instalaciju dodjem do prozora (i tu instalacija staje): https://ibb.co/XFDFwgj

Ako ukucate u gugl `DELL no bootable hdd`, po broju problematicnih clanaka shvatite da je ovo neka fabricka greska u pitanju, ali ... Kako se iskobeljati.
Formatirao sam C particiju, ali i dalje prijavljuje problem `GPT partition style...`

Razmisljam da li da ga vadim i formatiram napolju (i spojim cak C i D particije), pa onda probam, ali ne znam ni kakva je konekcija...

Unapred hvala za pomoc.

Pozdrav.

EDIT. Ovaj deo sa GPT se desava kada krecem instalaciju od nule (a ne Repair - kad mi je trazio audio drivere) - posto sam formatirao C particiju

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ubodi instalacioni WinX usb fles u USB 2.0 port 10.01.2019. 19:49 #652803

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nocniduh evo ovako 10.01.2019. 19:55 #652804

status: user
broj poruka: 113
Što se tiče ove zadnje slike, ti si podigao fleš kao non-UEFI, a disk ti je particionisan kao (GPT). Imaš 2 solucije, da hard disk konvertuješ u MBR (bilo koji program za particionisanje) ili da fleš podigneš kao UEFI.

E sad, da bi preko Easy2Boot mogao da boot-uješ neki ISO kao UEFI, potrebno je da .iso fajl konvertuješ u .imgPTN http://www.easy2boot.com/add-payload-files/e2b-uefi/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Ubodi instalacioni WinX usb fles u USB 2.0 port 10.01.2019. 19:56 #652805

status: user
broj poruka: 1588
Uboden je u USB 2.0

Ista stvar se desava GPT...

EDIT: @nocniduh - pokusacu kasnije da prebacim u MBR C disk, ali nisam jos siguran kako. Macrorit Partition Expert u HBCDu nema tu opciju...

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nocniduh onda iz konzole 10.01.2019. 20:14 #652806

status: user
broj poruka: 113
Ako imaš HBCD, onda možeš da pretvoriš disk iz komandne linije: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-a-gpt-disk-into-an-mbr-disk

edit: imaj na umu da to što radiš briše particije sa diska, pa prekopiraj ako imaš nešto važno

edit2: ne znam koliki ti je taj disk, i zašto je uopšte u GPT formatu ako ti to nisi hteo, ali ako je disk veći od 2TB, bolje je da ga ostaviš kao GPT, inače nećeš videti ceo kapacitet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Izvini. Nije USB, lose sam video sliku 10.01.2019. 20:40 #652808

status: user
broj poruka: 9381
Ako ti nisu bitni podaci na tom HDDu, onda obrisi sve particije kada dodjes do tog dela koji si prikazao na slici, kada disk bude prazan, RESTARTUJ INSTALACIJU iz pocetka i proci ce. Ako su ti bitni podaci, bekapuj ih i uradi isto.
Dakle, posle prostog brisanja instalaciju neces moci da nastavis, imaces istu poruku, moras ponovo da je pokrenes da bi od pocetka win x registrovao prazan disk, bez particija.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: onda iz konzole 10.01.2019. 21:35 #652810

status: user
broj poruka: 1588
Za sada ide. Hvala na pomoci. Izgleda da ovaj deo radi kao i ono sto je VMARC predlozio, samo automatski. Usao sam u Command prompt i odradio. Za sada instalacija ide, javljam krajnji rezultat sutra.

Postupak za one sa slicnim problemima (tipa DELL laptop), koji hoce da GTP disk pretvore u MBR (po savetu nocnogduha, sa MSovog sajta):

1. Bekapujte sve podatke sa svih particija koje pripadaju disku
2. U Hirens Boot CDu, desnim klikom na Command Prompt izaberite opciju Run as Administrator.
3. Ukucajte DISKPART. Ako disk nema particije preskocite na korak 6
4. Na ekranu DISKPART, ukucajte list disk. Zapamtite broj diska koji hocete da obrisete
5. Na ekranu DISKPART kad izlista diskove, ukucajte select disk -pa zapamceni broj diska-
6. Na ekranu DISKPART kad ispise koji je disk selektovan (sa kojim se radi), ukucajte clean

BITNO
Koriscenjem clean komande, izbrisacete sve particije na jednom disku (sjedinicete sav proctor u jedno)

7. Na ekranu DISKPART kad ispise da je uspesno zavrseno ciscenje, ukucajte convert mbr

Gotovo – disk ima MBR umesto GTP

Hvala jos jednom.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Ako imaš HBCD, onda možeš da pretvoriš disk iz komandne linije: https://docs.microsoft.com/en-us/windows-server/storage/disk-management/change-a-gpt-disk-into-an-mbr-dis
::
:: edit: imaj na umu da to što radiš briše particije sa diska, pa prekopiraj ako imaš nešto važn
::
:: edit2: ne znam koliki ti je taj disk, i zašto je uopšte u GPT formatu ako ti to nisi hteo, ali ako je disk veći od 2TB, bolje je da ga ostaviš kao GPT, inače nećeš videti ceo kapacitet
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.01.2019. 10:58 #652828

status: user
broj poruka: 4225
@strela75
Da znaš za sljedeći put.
Nisam vidio ranije da nisi odmah riješio problem.
Sve što si naveo je bespotrebno.
Ovo je riješenje.
Sa srećom.
https://www.easeus.com/partition-manager-software/free-convert-mbr-to-gpt-without-data-loss.html

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ne trebaju nikakve dodatne aplikacije 11.01.2019. 12:04 #652829

status: user
broj poruka: 9381
Dovoljno je da se iz Win instalacije pobrisu sve particije, da disk bude prazan i potom restartuje instalacija.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray Re: Ne trebaju nikakve dodatne aplikacije 11.01.2019. 12:07 #652830

status: user
broj poruka: 170
Upravo. Obrises ve particije, napravis nove i nastavis instalacije... Nista vise ne treba. Ili da napravis drugu verziju win usb.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: Dovoljno je da se iz Win instalacije pobrisu sve particije, da disk bude prazan i potom restartuje instalacija
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Hvala na pomoci 12.01.2019. 10:22 #652865

status: user
broj poruka: 1588
Uspelo je sve. Sistem reinstaliran i sve radi dobro.

Ja sam se prvo poveo time da pokrenem postojeci sistem. Isao sam repair opcijom, pokusavajuci da osposobim postojeci sistem i nekako u boot opcije da ubacim HDD. Tek kad sam se javio sa problemom, krenuo sam u precrtavanje particija i jovo-nanovo reinstalaciju.

Hvala svima na pomoci, i nadam se da ce jos nekome pomoci ovo iskustvo u buducnosti.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs