Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Flash drive radi na Win7, a Win10 ga vidi, ali ne prepoznaje...
STRANA 1 OD 1
strela75 Flash drive radi na Win7, a Win10 ga vidi, ali ne prepoznaje... 12.01.2019. 15:42 T66557

status: user
broj poruka: 1588
Sta da se radi? Ispravan flash, snimio nekih 8.5GB fajlova i da prebacim na laptop, vidi ga, ali nece da radi sa njim.

Probao seldece:
1. Brisao ga iz Device Managera, restartovao Win, ne bi li pokupio novije, bolje drivere - nista
2. Isao na update driver - kaze da imam najnoviji driver, pa probao sa Microsoft update - nista
3. Posto ga prikaze u Taskbar-u, ali ne pise nista za njega, niti mu je dodeljeno slovo particije - probao u Disk Management-u da mu dodelim slovo, medjutim prikaze mi ovo:
https://ibb.co/CHVdN9t

Koji mu je moj? Sta da mu radim?

Napredak iz gnjindousa u gnjindous je ocigledan. Sve teze i teze obicne stvari funkcionisu...

Unapred hvala na savetima.

Pozdrav.

EDIT: U Device Manageru ga prepoznaje medju Disk drives kao Kingston DataTraveler 3.0 USB Device. Samo mu nije dodelio nikakvo slovo - u Windows Exploreru ga nema...

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Da probaš sa HP usb format utility (ili tool) 12.01.2019. 15:48 #652873

status: user
broj poruka: 4228
pa da ga formatiraš u fat32 ?

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 12.01.2019. 15:56 #652874

status: user
broj poruka: 1588
Imam fajlove preko 4GB, mora ntfs.

Probao razlicite USB portove, ne menja situaciju.
Diskpart iz Command prompta ga ne vidi...

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 12.01.2019. 16:54 #652875

status: user
broj poruka: 2155

vidi ovo:

http://woshub.com/windows-doesnt-assign-letters-to-external-and-usb-flash-drives/

iskoristi EaseUS Partition Master pa preko njega mu dodeli slovo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Pošalji sliku tog Kingstona 12.01.2019. 17:12 #652876

status: user
broj poruka: 4228
ili link ka slici na internetu.

Jesi li probao onaj HP utility?

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: re 12.01.2019. 18:01 #652878

status: user
broj poruka: 1588
U medjuvremenu sam uz pomoc programa DriverEasy updateovao drajvere i poceo je da vidi disk u taskbaru kao Kingston Datatraveler ali ga explorer i dalje ne cita. Nema dodeljeno slovo particija.
Pomocu Partition Mastera mu dodelim slovo, ali posle toga sledi BSOD. (dva puta pokusao - prvi put sam pomislio da sam ga preklopio sa oznakom DVDa, koji nije postojao u spisku, ali ni sa X ne radi)

Molim za jos jednu informaciju, ranije je bilo programa za zastitu privatnosti od microsoftovog win10. Ima li neko preporuku sta iskoristiti da bih pogasio sva njihova pracenja...

Unapred hvala.

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: vidi ovo
::
:: http://woshub.com/windows-doesnt-assign-letters-to-external-and-usb-flash-drives
::
:: iskoristi EaseUS Partition Master pa preko njega mu dodeli slovo
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed O&O ShutUp10 12.01.2019. 18:13 #652879

status: user
broj poruka: 10985
https://goo.gl/Ugwrms

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: O&O ShutUp10 12.01.2019. 18:21 #652880

status: user
broj poruka: 1588
Upravo ga pustih i resih muku oko redovnog javljanja biliju

E sad ostaje jos suga od flasha da ga pokrenem da radi kako treba...

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: https://goo.gl/Ugwrm
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A jesi li probao fles na drugom kompu? 12.01.2019. 18:44 #652881

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Inache, kriminalci i gownari ne bi bili to sto jesu kada ne bi... 12.01.2019. 19:02 #652882

status: user
broj poruka: 10985
krali, srali i otimali: Windows 10 update 1903 will reserve 7GB of your disk space
https://goo.gl/L7XcFs

Naravno, organizovani kriminal uvek ima spremno ``objasnjenje``, ``jake razloge`` (dobrobit covecanstva, to jest svojih klijenata).
Narocito obratiti paznju na citat: ``...we anticipate that reserved storage will start at about 7GB`` (nasoj mashti prepustaju MAKSIMUM koji ce ``rezervisati``, to jest UKRASTI tako shto ovaj prostor necce biti na raspolaganju korisniku-VLASNIKU kompjutera. Sto gigabajta, 1 terabajt?!).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: A jesi li probao fles na drugom kompu? 12.01.2019. 19:11 #652883

status: user
broj poruka: 1588
Na dva racunara radi (jedan Win7, drugi Win10). Ovaj `novi` - ni da cuje.

EDIT: Ipak na drugom sa Win10 ne radi. Vidi ga samo Win7. A formatiran u NTFS sa HP usb tool-om.

Svaka ideja je dobrodosla, a cini mi se da ce morati format, pa Jovo-nanovo.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: A jesi li probao fles na drugom kompu? 12.01.2019. 20:22 #652887

status: user
broj poruka: 7761
Ne zanosi se da ce to da proradi na Win10... jednostavno tako je kako je... i to je to...

Imam eksterni USB HDD Hitachi Touro PRO 750GB i on ne radi ni na jednom drugom Windows OS-u sem Win7... na Win8, Win8.1 sistem ga na trenutak prijavi i kaze da ne moze da pronadje vozace... onda sam pricekao da se pojavi WinX ali ni na njemu ne redi...

Prosto ta cela serija externih diskova ne radi ni na cemu drugome sem na Windows 7... sto je verovatni slucaj i sa tim tvojim flash drive-eom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Na dva racunara radi (jedan Win7, drugi Win10). Ovaj `novi` - ni da cuje
::
:: EDIT: Ipak na drugom sa Win10 ne radi. Vidi ga samo Win7. A formatiran u NTFS sa HP usb tool-om
::
:: Svaka ideja je dobrodosla, a cini mi se da ce morati format, pa Jovo-nanovo
::
:: Pozdrav
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
:: ::
:: :: MBP Retina 13` Late 201
:: :: macOS Mojav
:: ::
:: :: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Re: Re: A jesi li probao fles na drugom kompu? 12.01.2019. 20:46 #652889

status: user
broj poruka: 1588
I sam polako dolazim do tog zakljucka. Najcrnje od svega je sto EASUS Partition Master omogucava opciju Explore partition i otvori sve na njemu - sve vidi. Ali da mu dodeli slovo - ni slucajno...

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: Ne zanosi se da ce to da proradi na Win10... jednostavno tako je kako je... i to je to..
::
:: Imam eksterni USB HDD Hitachi Touro PRO 750GB i on ne radi ni na jednom drugom Windows OS-u sem Win7... na Win8, Win8.1 sistem ga na trenutak prijavi i kaze da ne moze da pronadje vozace... onda sam pricekao da se pojavi WinX ali ni na njemu ne redi..
::
:: Prosto ta cela serija externih diskova ne radi ni na cemu drugome sem na Windows 7... sto je verovatni slucaj i sa tim tvojim flash drive-eom...
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj da apdejtujes BIOS 12.01.2019. 22:06 #652891

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Re: Probaj da apdejtujes BIOS 12.01.2019. 22:40 #652892

status: user
broj poruka: 1588
Pa jesam, sa A01 na poslednju verziju A14 pre pocetka instalacije Windowsa. Uzeh sada jedan drugi fles, butabilni sa HBCDom na njemu i prebacih fajlove, pa cu sa njega skinuti.

Ali ostaje razocarenje sveopstim napretkom sa svakim novim sistemom,... Probacu posle problematicni USB da isformatiram u Win 10 da vidim kako ce da radi...

U petak sam na poslu imao problem sa problematicnim flesom - bio je formatiran u Win10, pa nije htela upravljacka jedinica masine da ga prepozna. Kad sam ga isformatirao u Win7, radio je ok. Sada nece da radi na Win10... Napredno nema sta.

Pozdrav.
-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 jesi probao 13.01.2019. 01:45 #652897

status: user
broj poruka: 4659
svo to formatiranje, brisanje, dodeljivanje slova itd sa EaseUS Partition Master?? probaj sa tim programom da konvertujes flash iz gpt u mbr ili obratno da vidis da nije do toga i takodje da odradis sve ostalo(brisanje, formatiranje itd...)nikad na takav problem nisam naisao, najvise sto sam nailazio je samo FAT32 NTFS nekompatibilnost sa nekim uredjajima, nepostojeci driver ali to samo na ultra starim sistemima, i zadnji put sam provalio da imbecilni windows ne moze da konvertuje GPT u MBR bez brisanja podataka sa flesh memorije ili HDD-a.



Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 Lici na meni nepoznati virus... 13.01.2019. 08:27 #652901

status: user
broj poruka: 1588
Formatiram fles (Easus Partition Master) na jednom laptopu sa Win10 i vidi ga, sve ok, radi kako treba. Isti fles prebacim na drugi laptop sa Win10 i nece da mu dodeli slovo. A kako udjem u Easus Partition Master na drugom racunaru da formatiram fles i krenem da mu dodeljujem operacije (`delete Particije`,...) on pukne BSOD - i pre nego mu dam apply za izabrane akcije na flesu.

Lici na virus?

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Kada već nema rešenje 13.01.2019. 08:33 #652902

status: user
broj poruka: 3466

A izgubio si toliko vremena i pretpostavljam ono važnije živaca

Ako imas podatke na njemu sačuvaj ih na taj win7 pc privremeno a kupi sebi drugi neki usb {pomenuo si 8.5g} uzmi za 10ak eura 32gb i da pomogneš sada sebi a i kad tad ce ti opet zatrebati koji gigabajt tako u džepu ili torbici.

Neko pomenu skoro 64gb 1500din a ja za 1200 uzeo neki intenso 32gb da se igram sa live boot pa batalio.

A iz mog iskustva nesto da kazem. Podatke neke nemojte nikada držati samo na usb znači obavezno i na računar i na bar 2 cloud


Nikada neću zaboraviti klijenta i neke slike i prebacivanje sa telefona i na usb i kao e aj da na trpam na novi telefon ajde do pola kad dodje ja cu sama pritisnem cancel i ona to uradi. Ja sedeo pored. Usb flash je crkao hebeno. Znaci nije cupan na pola transfera ili kliman na živu struju nego otkazano kopiranje. Od tada ga nijedan sistem ni računar nije detektovao.

A vezano za temu svakako bi bilo super ako bi se našlo rešenje za tu tvoju problematiku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 13.01.2019. 09:46 #652903

status: user
broj poruka: 1992
kad smo vec kod flesh-ki:

http://tinyurl.com/ybvrsq8g
jel probao neko?

videh da moze da se iskopa
M2 120GB za 3600din. 500MB+ R&W, 3god. garancija (neka shnj marka ali sljaka)

ko zna kako bi to letelo .)
https://www.youtube.com/watch?v=oldgcgbSYuM

nisu mi poznate flesh-ke sl. performansi/kapaciteta, a za manje para
+- upgrade kad ti svirne

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
strela75 ... 13.01.2019. 10:47 #652906

status: user
broj poruka: 1588
Vec sam prebacio i instalirao programe sa drugim flesom, nego me *ebe sto znam da ce opet nekad naici fles, koji nece raditi.

Jos bitnije, na stari komp sa Win7 sam resio da stavim SSD (uzeh 860EVO) i predjem na Win10. Posle ovoga imam veliki znak pitanja u glavi oko menjanja sistema. Ne stigoh za praznike da odradim SSD, ali cu uskoro uraditi. Samo me sad sistem kolje.

PS. Za onaj crknuti USB fles Transcend su uvazili u Emmiju garanciju, tako da cu tu dobiti neku zamenu. A da li ce raditi, videcemo. (ovo je kao svojevremeno formatiranje disketa posle WinXPa - nikad se nije znalo da li ce raditi kako treba, dok je iz DOSa uvek radila)

Pozdrav.

-
Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Pa oko sistema 13.01.2019. 13:37 #652910

status: user
broj poruka: 3466

Kloniraj sve namesti tako da olakšaš sebi ako nešto nije kako treba. Jeste malo cimanje ali može svakome da se desi nevezano za flesku i sistem nego da kupiš frižider izbijes malo od zida da bi stao a na kraju npr ne može kroz neka vrata da prodje. Jbg igranka bez granica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 13.01.2019. 17:15 #652915

status: user
broj poruka: 7761
Virtual Machine moze da ti pomogne...

Imas i one live OS usb... ja sam tako testirao Linux i to radi... e sad da li ces bas sve podatke moci da prebacis to ne mogu da tvrdim...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Vec sam prebacio i instalirao programe sa drugim flesom, nego me *ebe sto znam da ce opet nekad naici fles, koji nece raditi
::
:: Jos bitnije, na stari komp sa Win7 sam resio da stavim SSD (uzeh 860EVO) i predjem na Win10. Posle ovoga imam veliki znak pitanja u glavi oko menjanja sistema. Ne stigoh za praznike da odradim SSD, ali cu uskoro uraditi. Samo me sad sistem kolje
::
:: PS. Za onaj crknuti USB fles Transcend su uvazili u Emmiju garanciju, tako da cu tu dobiti neku zamenu. A da li ce raditi, videcemo. (ovo je kao svojevremeno formatiranje disketa posle WinXPa - nikad se nije znalo da li ce raditi kako treba, dok je iz DOSa uvek radila
::
:: Pozdrav
::
::
:: Just look at us.Everything is backwards. everything is upside down.Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spiritualit
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 15.01.2019. 04:15 #652957

status: user
broj poruka: 4225
Da znaš za ubuduće. Fleševe transend i adata formatiraj pod win 10 i stavljaj šta hoćeš i nikada ih ne formatitaj nikako drugačije nego ntfs i 512kb do 128gb. Ja do sada nisam imao da mi je bilo koji transend crkao isto kao ni adata. Kingstona i ostalih imam 2 kutije za televizore, koji su pocrkali. Čekam da nakupim 3000 komada pa da šaljem u Kingston na zamjenu.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Re 15.01.2019. 07:24 #652961

status: user
broj poruka: 18940
Ajde napravi nesto sa Win32 imager-om, pa posle probaj taj flash da formatiras klasicnim putem u Win10. Nece? Uh, majku mu, kako.. Win32 imager je poznat program koji kreira instant butabilni image za sta god, hp, dell itd. ima mnogo toga u tu svrhu za servere. Koristi se veoma u IT industriji.
Ja ga oporavljam pomocu Bootice koji je daleko napredniji program.
Desavalo mi se bar 20x da mi se zaglupavi tabela na flash-u iz raznih razloga, pa ne moze klasicnim putem da se oporavi, ni iz diskmgmt-a, ni format, ni iz nekog programa, sta ces onda?

Zasto treba flash formatirati iskljucivo kao NTFS i sa 512kb? Pogresno. Mnoge stvari zahtevaju da flash bude fat32, uhvati se za bilo koju plocu da joj flash-ujes bios, jedini zahtev je da flash bude u fat32.
Flash je pravljen da podrzi niz fajl sistema, bez da rikne.

Kingston sam najmanje imao, imaju mnogo modela, i losih i dobrih, u smislu brzine, ali nisam video ni jedan da je crko, ti skupljas 3.000kom.? Vazi :).

Imam nekoliko SanDisk-ova, Transcend, koji su akani za sve i svasta, to su flashici od 1,2Gb, sada skoro neupotrebljivi, ali jos rade. Transcend JetFlash 600, ostali su mi 16, 32, 64Gb - Ultra Speed 2.0, to je najbolji flash ikada napravljen, ne znam koji chip ima, valjda Micron. Ovo danas od 600din za 32Gb sto se prodaje je kao dugotrajno mleko (doduse Transcend je i dalje kvalitetan).

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Da znaš za ubuduće. Fleševe transend i adata formatiraj pod win 10 i stavljaj šta hoćeš i nikada ih ne formatitaj nikako drugačije nego ntfs i 512kb do 128gb. Ja do sada nisam imao da mi je bilo koji transend crkao isto kao ni adata. Kingstona i ostalih imam 2 kutije za televizore, koji su pocrkali. Čekam da nakupim 3000 komada pa da šaljem u Kingston na zamjenu
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs