Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Novi, teški život stare AM3 ploče
STRANA 1 OD 1
nikolajev Novi, teški život stare AM3 ploče 13.01.2019. 17:28 T66561

status: user
broj poruka: 284
Dragi forumaši,
Želeo bih da podelim sa Vama jedno novo isklustvo i ujedno da zamolim za pomoć. Na staru AM3 ploču sam stavio FX 8350. Naime, na više mesta na internetu sam pročitao da FX 8350 radi najnormalnije na AM3 ploči /Asus M4A89GTD Pro USB3/. Na jednom našem sajtu gde se prodaje polovan hardver čak se ista poloča prodaje kao AM3+ ploča. Inače na sajtu proizvodjača zvanično samo za Bulldozere postoji i to samo
beta- support.
U BIOS- u sam učitao učitao def. vrednosti i, gle čuda, računar radi stabilno. Temperatura procesora i ploče su normalne, cool and quiet radi normalno, napon procesora ide maksimalno do 1.4. Za dva dana, od kada je zamenjen procesor, nije bilo ni jednog BSOD-a.Ima samo jedan problem- ne radi sleep. Zapravo kada hoću da
uključim računar koji je na stand by- u, uključe se ventilatori, ali se monitor ne uključuje, led- dioda za hard disk konstantno svetli nekoliko sekundi i onda se isključi i računar moram da resetujem. Sa starim Phenomom sve je radilo normalno.
Da li je problem nerešiv zbog BIOS- a /3029, probao sam i poslednji beta 3030/,
ili možda mogu nekim podešavanjem, u BIOS- u da rešim problem.
Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Ne znam 13.01.2019. 20:52 #652921

status: user
broj poruka: 6643
.. a i u pauzi sam igre, ali, sleep je stvar operativnog sistema, pa tek onda bios-a (jeste da je u osnovi obratno, ali, počinje od windows-a a završava na podršci bios-a)... proguglaj da nema nekih problema, a ja koliko se sećam, bilo je baš sa amd-ekom nakon nekih update-ova.... što sa sleep-om, što sa qnq-om što sa hibernacijom.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Bios- OS 13.01.2019. 21:18 #652924

status: user
broj poruka: 284

Stari Phenom je dugo radio na toj ploči. Bilo je to više oprativnih sistema i takvih problema nisam imao. Problem se pojavio posle zamene procesora, zato mislim da je zbog komplatibilnosti procesora i ploče, tj do BIOS- a.
Inače, OS je Win 10 /redovno ga ažuriram/, instalirao sam takodje najnoviji drajver za grafičku...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Omladinac Probaj ovde... 13.01.2019. 21:54 #652925

status: user
broj poruka: 106

... pa javi sta si uradio, podesavanja u windowsu vezano za sleep.
Control PanelAll Control Panel ItemsPower Options

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Iskljuci fast startup 13.01.2019. 22:27 #652926

status: user
broj poruka: 9380

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Re 13.01.2019. 22:51 #652927

status: user
broj poruka: 284
`Čačkanje` po Power Options nije pomoglo. Nažalost ni isključenje Fast Startup- a.
Zaboravio sam da kažem na početku da sam isključio AMD Turbo core Technology.
Možda bi novi Win rešio problem?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC A jel su ti instalirani svi drajveri u Device menageru? 14.01.2019. 00:27 #652928

status: user
broj poruka: 9380
Svakako mozes pokusati sa najnovijom verzijom Win X 1809.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 14.01.2019. 02:02 #652929

status: user
broj poruka: 2155


proveri CPU VID voltazu moguce da je ona mala pa da ne moze da se probudi cpu.

https://www.amd.com/Documents/AMD_FX_Performance_Tuning_Guide.pdf

https://www.overclock.net/forum/5-intel-cpus/251112-cpu-vid.html

https://www.techpowerup.com/forums/threads/what-is-the-difference-between-cpu-nb-vid-and-nb-voltage.165422/
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev 1809 14.01.2019. 12:38 #652940

status: user
broj poruka: 284

Ažurirao sam Win 10 na 1809, overklokovao i daunklokovao CPU, fiksirao voltažu procesora....ali sleep ne radi.
Ne znam tačno samo gde je u BIOSU CPU VID voltaža. Ako je to CPU VDDA voltaža, po difoltu je 2.5, što je normalno za FX 8350. Promenio sam i nju ali bez efekta.
Hvala na pomoći. Izgleda da je to to. FX 8350 radi na AM3 ploči, ali sleep ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: 1809 14.01.2019. 23:38 #652954

status: user
broj poruka: 1272
Jednostavno ne može da pošalje instrukcije.
Super je što i tako radi, preživeće se bez sleep moda.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

::
:: Ažurirao sam Win 10 na 1809, overklokovao i daunklokovao CPU, fiksirao voltažu procesora....ali sleep ne radi.
:: Ne znam tačno samo gde je u BIOSU CPU VID voltaža. Ako je to CPU VDDA voltaža, po difoltu je 2.5, što je normalno za FX 8350. Promenio sam i nju ali bez efekta
:: Hvala na pomoći. Izgleda da je to to. FX 8350 radi na AM3 ploči, ali sleep ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 1809 15.01.2019. 07:08 #652960

status: user
broj poruka: 18940
Sleep ionako na svim desktop konfiguracijama (sem brendiranih) ne radi kako treba, to sam zakljucio nakon godina iskustva i gasim tu funkciju. To radi normalno samo na brend masinama i laptopovima (uslovno receno, jer na mnogim laptopovima baguje). Lakse se zivi sa ugasenom opcijom. Imas SSD, gasis ga i palis malkice sporije nego sleep.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: Ažurirao sam Win 10 na 1809, overklokovao i daunklokovao CPU, fiksirao voltažu procesora....ali sleep ne radi.
:: Ne znam tačno samo gde je u BIOSU CPU VID voltaža. Ako je to CPU VDDA voltaža, po difoltu je 2.5, što je normalno za FX 8350. Promenio sam i nju ali bez efekta
:: Hvala na pomoći. Izgleda da je to to. FX 8350 radi na AM3 ploči, ali sleep ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moze da bude vise faktora 16.01.2019. 07:48 #652987

status: user
broj poruka: 7695
Probaj hibernaciju umesto sleep,proveri da li je ukljucen Acpi u biosu ,trebao bi da bude S3 mod ukljucen ne S1 .Video Off Method itd .. Nije to do CPU .Oce kod Asusa to da zeza ,znam dok sam imao Asus plocu ,mora neki njihov ACPI driver.
Mada ako imas SSD za boot ,sleep mode nema ulogu koju je imao ranije ,zbog munjevitog boot-a SSD-a tako da ta opcija i nije neophodna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Re hibernacija 16.01.2019. 19:42 #653009

status: user
broj poruka: 284
Hibernacija `radi` normalno. U Bios- u Acpi je uključen...s3...Ali kada hoću da `probudim` računar, uključe se ventilatori, hard disk, optika, ali led dioda za hard konstantno svetli- ne uključuje se procesor.
Mislim da je zbog nekompatibilnosti jer je pre FX- a na ploči radio Phenom bez problema. Računar uopšte nisam gasio, bio je na sleep- u sve vreme.
Hvala na pomoći.
Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: Re hibernacija 17.01.2019. 00:55 #653014

status: user
broj poruka: 7695
Cepaj hibernaciju onda ,vidis da je to beta podrska .


:: Hibernacija `radi` normalno. U Bios- u Acpi je uključen...s3...Ali kada hoću da `probudim` računar, uključe se ventilatori, hard disk, optika, ali led dioda za hard konstantno svetli- ne uključuje se procesor
:: Mislim da je zbog nekompatibilnosti jer je pre FX- a na ploči radio Phenom bez problema. Računar uopšte nisam gasio, bio je na sleep- u sve vreme
:: Hvala na pomoći
:: Poz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nikolajev Nova AM3+ ploča 25.02.2019. 09:47 #654479

status: user
broj poruka: 284
Kupio sam AM3+ ploču zbog potpune kompatibilnosti sa FX- om. Pre zamene ploče želim da se konsultujem u vezi licence za Win 10 i MS Office 2016. Mislim da sa licencom za Windows neće biti problem- vezao sam licencu za nalog i nadam se da će mi troublesooter posle zamene ploše rešiti problem. Medjutim postupak reaktivacije Office- a je poprilično komplikovan. Molim za pomoč.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.02.2019. 20:51 #654509

status: user
broj poruka: 3345
Ako bude problema, zovi Majkrosaft i kazi da ti je zviznula ploca, pa si morao da menjas i da te upute dalje. Ako ti Win i Office nisu OEM onda si OK, ako jesu, onda ovo u prvoj recenici.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs