Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Od srafa do prstena
STRANA 1 OD 2  
duqp Od srafa do prstena 19.01.2019. 02:18 T66579

status: user
broj poruka: 3466
https://youtu.be/MgnlbDVuPdg

Majstor

Inače pre 35g kada je imao samo 5, pregazen je autom ispred svoje kuće i od tada je u kolicima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rammulino .. 19.01.2019. 13:16 #653098

status: user
broj poruka: 384
Bas lep video. Sad odgledah, covek je tata mata svog zanata


Asus p5ql-e
Xeon e5450 @3.5ghz Black Megahalems + Noctua nf-p12
4x2gb ddr2 Ocz
Zotac gtx 1050 ti 4gb
neki budjavi wd hdd
kingston ssd240 gb
lc power 720w green power


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Mrzim tetovaze... 19.01.2019. 15:11 #653103

status: user
broj poruka: 10984
...ali u ovom slucaju nisam protiv. I M. Prust bi se slozio, koliko god da je bio lenj i sanjalica (to jest, upravo zato).
E, sad, ima i zavidljivaca, i to dovitljivih - jedan komentarise ``shtos bi bio da od prstena napravis shraf``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Posvetio se nečemu i eto 19.01.2019. 17:02 #653105

status: user
broj poruka: 3466

Ali isto tako i ceo snimak i montaža je uradjeno sve vrhunski.

Ima na interneti a i lepih stvari

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 19.01.2019. 20:58 #653115

status: user
broj poruka: 95
My precious.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Triput URA za Prizmu! 19.01.2019. 22:38 #653118

status: user
broj poruka: 10984



:: My precious
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 20.01.2019. 01:42 #653122

status: user
broj poruka: 9460
Sranje.
Zali boze upropastenog srafa.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Gile 20.01.2019. 12:22 #653126

status: user
broj poruka: 3466


Ti si nenormalan :D
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
saxija Navrtka.. 20.01.2019. 12:29 #653128

status: user
broj poruka: 4016
Nisam hejter nego eto imadoh potrebu.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=499049
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=886910
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1375818

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile duqp 20.01.2019. 12:45 #653129

status: user
broj poruka: 9460
Ma zajbvm se :) Talenat je to.
Gledao sam ih nekoliko koji to rade na YT, stvarno ludaci.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp ja tako gledam 20.01.2019. 15:17 #653130

status: user
broj poruka: 3466

i razmisljam o necemu slicnom da mi bude kao hobi, cisto smirivanje zivaca i odmor od svega.

Nagledao sam se snimaka sa diy obradom drveta, police mali stolovi itd i onda uzmem ubodnu testeru i isecem 1m dasku tako krivo da napravim oblak od nje a ne pravu liniju da sa isekao :D

Jel ima neko od vas pored regularnog posla neki hobi


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ispicutura Bas pre neki dan 20.01.2019. 16:15 #653131

status: user
broj poruka: 268
Zena mi pokaza ovaj snimak, i odusevih se momentalno. Predivan talenat/hobi, ali i pretuzna zivotna prica.

Ja sam srecom nasao utociste od banalnosti svakodnevice, a ono se zove Sim Racing.

Planiram da napravim kucni simulator trkackih automobila, i da ostvarim svoj decacki san - da budem Ayrton Senna za volanom bolida F1. Jos samo da prodam bubreg i kupim Oculus Rift i novu masinu... :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ja tako gledam 20.01.2019. 16:21 #653132

status: user
broj poruka: 18930
Odavno razmisljam da uzmem Dremel, samo nikad nisam nasao konkretan razlog da ga uzmem, jer sam sve zavrsavao nekim jeftinijim putem... Modifikacija kucista, razmisljam o Dremelu, odustajem od toga, odustao od Dremela. Milion puta mi je trebala sitna obrada metala, sve sam zavrsavao na drugi nacin, ali sa Dremelom bi to bilo lakse... Hobi mi je elektronika, audio, ali fali Dremel da prosiri malo delatnost :)

ps ubodna testera ti je vise za nesto nabrzaka da zavrsis, nije za neke finije radove, ali treba dosta prakse da bi sa njom izveo neku preciznost

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


::
:: i razmisljam o necemu slicnom da mi bude kao hobi, cisto smirivanje zivaca i odmor od svega
::
:: Nagledao sam se snimaka sa diy obradom drveta, police mali stolovi itd i onda uzmem ubodnu testeru i isecem 1m dasku tako krivo da napravim oblak od nje a ne pravu liniju da sa isekao :
::
:: Jel ima neko od vas pored regularnog posla neki hobi
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Re: ja tako gledam 20.01.2019. 17:26 #653133

status: user
broj poruka: 1083
Imam i Dremel i puno delova za njega.Planiram jos jednu da kupim, da imam u rezervi. Ali nisam nesto puno radio sa njom. Uglavnom vise radim bravarske i elektronske radove. Namestio sam puno alata koji nema da se kupi. Sada pravim iskorenjivac korova. I sada radim na ozonu od 20 gr ( cetiri velika hladnjaka, cetiri noktue ventilatora, dve pumpe, dva susaca vazduha) i posle toga radim na HHO.


:: Odavno razmisljam da uzmem Dremel, samo nikad nisam nasao konkretan razlog da ga uzmem, jer sam sve zavrsavao nekim jeftinijim putem... Modifikacija kucista, razmisljam o Dremelu, odustajem od toga, odustao od Dremela. Milion puta mi je trebala sitna obrada metala, sve sam zavrsavao na drugi nacin, ali sa Dremelom bi to bilo lakse... Hobi mi je elektronika, audio, ali fali Dremel da prosiri malo delatnost :
::
:: ps ubodna testera ti je vise za nesto nabrzaka da zavrsis, nije za neke finije radove, ali treba dosta prakse da bi sa njom izveo neku preciznos
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: ::
:: :: i razmisljam o necemu slicnom da mi bude kao hobi, cisto smirivanje zivaca i odmor od svega
:: ::
:: :: Nagledao sam se snimaka sa diy obradom drveta, police mali stolovi itd i onda uzmem ubodnu testeru i isecem 1m dasku tako krivo da napravim oblak od nje a ne pravu liniju da sa isekao :
:: ::
:: :: Jel ima neko od vas pored regularnog posla neki hobi
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Oooo iskorenjivac 20.01.2019. 17:38 #653134

status: user
broj poruka: 3466

Pa gde si do sad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Oooo iskorenjivac 20.01.2019. 17:41 #653135

status: user
broj poruka: 1083
Puno radim, pravio sam i anti gravitaciju, mora i to da se ima, bez toga nema zdravlja.


::
:: Pa gde si do sad
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ja tako gledam 20.01.2019. 17:42 #653136

status: user
broj poruka: 18930
Kad si se vec javio, uzeo sam Den-on SS-8100 lemilicu novu nekoriscenu za 50$, niko je nije hteo vise od godinu dana na eBay-u, verovatno ne znajuci nista o njoj :)
Baza i lemilica su neverovatno mali, malo mesta zauzimaju na stolu, ova je za preciznije stvarcice, bas sam zadovoljan, uzeo sam goot stalak i jedan vrh iz renexa.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Imam i Dremel i puno delova za njega.Planiram jos jednu da kupim, da imam u rezervi. Ali nisam nesto puno radio sa njom. Uglavnom vise radim bravarske i elektronske radove. Namestio sam puno alata koji nema da se kupi. Sada pravim iskorenjivac korova. I sada radim na ozonu od 20 gr ( cetiri velika hladnjaka, cetiri noktue ventilatora, dve pumpe, dva susaca vazduha) i posle toga radim na HHO
::
::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Re: ja tako gledam 20.01.2019. 17:51 #653137

status: user
broj poruka: 1083
A jesi li se sada uverio u moc istinitih informacija. Denon je prva liga i namenjene su za industiju da rade 24 sata.
Pita kolega trojicu sta bi voleli da imaju, prvi kaze novca,drugi kaze zdravlja, treci kaze srece.Onda oni njega pitaju, on im kaze INFORMACIJE Ko ima informacije i to istinite i u pravo vreme, taj ima vise od onih troje.

:: Kad si se vec javio, uzeo sam Den-on SS-8100 lemilicu novu nekoriscenu za 50$, niko je nije hteo vise od godinu dana na eBay-u, verovatno ne znajuci nista o njoj :
:: Baza i lemilica su neverovatno mali, malo mesta zauzimaju na stolu, ova je za preciznije stvarcice, bas sam zadovoljan, uzeo sam goot stalak i jedan vrh iz renexa
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: Imam i Dremel i puno delova za njega.Planiram jos jednu da kupim, da imam u rezervi. Ali nisam nesto puno radio sa njom. Uglavnom vise radim bravarske i elektronske radove. Namestio sam puno alata koji nema da se kupi. Sada pravim iskorenjivac korova. I sada radim na ozonu od 20 gr ( cetiri velika hladnjaka, cetiri noktue ventilatora, dve pumpe, dva susaca vazduha) i posle toga radim na HHO
:: ::
:: ::
:: :: ::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ja tako gledam 20.01.2019. 18:16 #653138

status: user
broj poruka: 18930
Pazi, dobra je. Ali, evo kao neko ko dugo radi sa ERSA i Weller baznim lemilicama, mogu da kazem da nije za poredjenje sa Weller-om. Koliko god se meni dopadao i oblik i sto je japanska, moracu da budem realan, Weller ima bolje performanse. Weller nov recimo kosta oko 300-350eu, a ova je 450-500. Da ne pominjem to, da postoje dosta bolje lemilice od Weller-a, pogotovo za industrijsko lemljenje. Dobro je to sto na denonu traje dosta duze vrh i rucka je veoma precizna, to su jedine prednosti po meni.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: A jesi li se sada uverio u moc istinitih informacija. Denon je prva liga i namenjene su za industiju da rade 24 sata
:: Pita kolega trojicu sta bi voleli da imaju, prvi kaze novca,drugi kaze zdravlja, treci kaze srece.Onda oni njega pitaju, on im kaze INFORMACIJE Ko ima informacije i to istinite i u pravo vreme, taj ima vise od onih troje
::
:: :: Kad si se vec javio, uzeo sam Den-on SS-8100 lemilicu novu nekoriscenu za 50$, niko je nije hteo vise od godinu dana na eBay-u, verovatno ne znajuci nista o njoj :
:: :: Baza i lemilica su neverovatno mali, malo mesta zauzimaju na stolu, ova je za preciznije stvarcice, bas sam zadovoljan, uzeo sam goot stalak i jedan vrh iz renexa
:: ::
:: :: ::
:: :: ::
:: :: :: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Re: Re: ja tako gledam 20.01.2019. 18:35 #653139

status: user
broj poruka: 1083
Ja kad nesto kupim, gledam da je sto vise kvalitetna roba i kad nesto pravim, ne gledam na cenu. Ima da radi kad treba da radi, nema nista da se greje, Tako rade svi moji uredjaji sto sam pravio.Isto sam kupio Japanski invertorski aparat za varenje. Moze ceo dan da vari a da se ne ugreje. Ovi za ozon uredjaji ne mogu da imaju vise od jednog stepena vise nego sto je u sobi.A i Denone lemilice sam prepravio, stavio u kutiji i stavio sve zastite, i vece hladnjake na tiristore a i one male potencimetre sam stavio vece i kvalitetne.
:: Pazi, dobra je. Ali, evo kao neko ko dugo radi sa ERSA i Weller baznim lemilicama, mogu da kazem da nije za poredjenje sa Weller-om. Koliko god se meni dopadao i oblik i sto je japanska, moracu da budem realan, Weller ima bolje performanse. Weller nov recimo kosta oko 300-350eu, a ova je 450-500. Da ne pominjem to, da postoje dosta bolje lemilice od Weller-a, pogotovo za industrijsko lemljenje. Dobro je to sto na denonu traje dosta duze vrh i rucka je veoma precizna, to su jedine prednosti po meni.
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
:: :: A jesi li se sada uverio u moc istinitih informacija. Denon je prva liga i namenjene su za industiju da rade 24 sata
:: :: Pita kolega trojicu sta bi voleli da imaju, prvi kaze novca,drugi kaze zdravlja, treci kaze srece.Onda oni njega pitaju, on im kaze INFORMACIJE Ko ima informacije i to istinite i u pravo vreme, taj ima vise od onih troje
:: ::
:: :: :: Kad si se vec javio, uzeo sam Den-on SS-8100 lemilicu novu nekoriscenu za 50$, niko je nije hteo vise od godinu dana na eBay-u, verovatno ne znajuci nista o njoj :
:: :: :: Baza i lemilica su neverovatno mali, malo mesta zauzimaju na stolu, ova je za preciznije stvarcice, bas sam zadovoljan, uzeo sam goot stalak i jedan vrh iz renexa
:: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: ::
:: :: :: :: ::
:: :: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.01.2019. 19:05 #653142

status: user
broj poruka: 1986
@imarkovic
zanimacija:
https://www.scribd.com/document/397855097/DIY-Temperature-Controlled-Solder-Station
deluje kompaktno:
https://www.scribd.com/document/397854986/Miniware-TS100-Soldering-Iron-Two-Tip-Bundle

@nenika
zanimacija
https://www.scribd.com/document/397855255/ESP32-Weather-Station

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Imam zanimacija i vese nego sto mogu da ih obradim 20.01.2019. 19:16 #653144

status: user
broj poruka: 1083
Evo ovo mi je upravo stiglo, to dobijam oko dve ,tri godine. Odabrao sam osam tema, a moglo je samo sest,
Zasad sam dobio 577 poruka od amera. Ima svega
Evo sada sto sam dobio
https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwBVMgGdWbBBpvvCssQlMJHRKTn
Ovo juce
https://www.pinterest.com/pin/540502392778270849/?utm_campaign=rdpins&e_t=1b58abbfbb9f42e1bfe71a82f578abe2&utm_content=540502392778270849&utm_source=31&utm_term=11&utm_medium=2004
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 20.01.2019. 19:35 #653145

status: user
broj poruka: 4222
Za brza lemljenja etsa indenpendent 130 profi gasna lemilica, a kad niste u pokretu ersa pt 80w. Od wellera sa w 201 sam zadovoljan. Imam i Mayora industrijsku lemilicu sa 8 vrhova od titanijuma od 0.08mm,. Matori koristio prije 30 godina, pa našao u podrumu kad sam izbacivao stvari. Kraće se zagrijeva, vrhovi se ne mjenjaju, tj. trajni su, teška oko 1kg sa nosačem za sto, a štap oko 80 tak grama. Ima i lupu elektronsku. Ako ima ko zainteresovan 4 soma eura.6
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 20.01.2019. 19:37 #653146

status: user
broj poruka: 1986
@nenika

samo gruvaj i ja se po malo zanimam, ali drugom tematikom:

ovo je trenutno na testu pa kad se stigne:

gufw - firewall
remmina - remote computers
ZuluCrypt - encrypted disk
Zathura - lightweight PDF reader
ProjectLibre - project management tool
Archievo - a web-based resource management tool
Meld - graphical diff tool
BlueFish - a multilanguage editor
APTonCD - move your Ubuntu instaliation
lcecast - stream music across the network
Redo Backup - Redo Backup and Recovery
Déja Dup - backup tool
Mondo Recsue - backup solution
Zentyal - gateway server
Openshot - Video editing
Rescatux - System repairs

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Den-on SS-8200 20.01.2019. 19:41 #653147

status: user
broj poruka: 10984
Pomenuh je u jednoj temi, pre nekih godinu-dve dana. Radi mi sav posao u DIY elektronici i servisu, skida/lemi cak i prvu i drugu generaciju SMD-a. Svojeveremeno kupljena u Akusti-ju, u Sv. Markovica ulici, BG, za cirka 100 Jewra. Pored nje imam i jednu slatku kineskinjicu, takodje sa regulacijom u drsci (joj, sto volim da regulisem mladjahne kineskinje). Kupio (ali, online) za 1000 dinara serbskih. Nije mi bash bash trebala, ali, za te pare, greh je propustiti... U to vreme, imarkovic beshe nesto protiv Den-on-a....

https://goo.gl/YnTwb5
kineskinjica:
https://goo.gl/N7iczS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Denon je odlican 20.01.2019. 20:00 #653150

status: user
broj poruka: 3466

Mada I jbc ima vrhunske modele a goot isto opasna japanska marka.


Nego nenika imas li neku ideju za rashladjivanje macbook air ali nešto ultra mega sajber da se izvede

Ili uzeti neki onaj qrcic stalak sa ventilatorom ili dva i to je to?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs