Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Sobni bicikli
STRANA 1 OD 1
mkukic Sobni bicikli 21.01.2019. 23:21 T66586

status: user
broj poruka: 2588
Znam da ova tema nije za IT forum, ali bih voleo da cujem misljenje ljudi koji imaju neki od ova dva sobna bicikla ili su imali prilike da ih koriste...

Dakle, uzeo bih bicikl koji bi stajao u sobi od nekih 14m2. Ring RX 107 ima fakticki sve sto mi treba od funkcija i slican sam imao prilike da probam, a Actuell fitness Spin EF100 mi ima fenomenalan dizajn i dosta tezi zamajac, medjutim ono sto me brine kod njega je kvalitet tih federa na kojima je sediste. Jako mi tanko deluju na slikama i imam osecaj da bi brzo poceli da skripe. Takodje me zanima da li je moguce kod ovog modela `rogove` :) malo podici gore zbog mesta...

https://www.winwin.rs/sportska-oprema-i-fitnes/kucni-fitnes-program/sobni-bicikli/sobni-bicikl-ring-rx-107-4764313.html

https://www.winwin.rs/sobni-bicikl-actuell-fitness-spin-ef100-8640361.html

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14.2
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Sobni bicikli 22.01.2019. 07:09 #653208

status: user
broj poruka: 18930
Odmah da ti napisem da odustanes, jer svaki primer osobe koju znam (ukljucujuci moju lepsu polovinu) neko vreme je koristila taj bajs i odustala, evo meni sluzi kao civiluk.
Zivis u takvoj ravnoj sredini, da mozes da vozis bajs, to je daleko bolje, kiseonik, prirodniji pokreti, uzivanje. Ovako, u sobnim uslovima, po meni nije bas dobro za srce. Naravno, sacekaj lepse vreme, dok prodje zima, a preko zime teretana :)

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Znam da ova tema nije za IT forum, ali bih voleo da cujem misljenje ljudi koji imaju neki od ova dva sobna bicikla ili su imali prilike da ih koriste..
::
:: Dakle, uzeo bih bicikl koji bi stajao u sobi od nekih 14m2. Ring RX 107 ima fakticki sve sto mi treba od funkcija i slican sam imao prilike da probam, a Actuell fitness Spin EF100 mi ima fenomenalan dizajn i dosta tezi zamajac, medjutim ono sto me brine kod njega je kvalitet tih federa na kojima je sediste. Jako mi tanko deluju na slikama i imam osecaj da bi brzo poceli da skripe. Takodje me zanima da li je moguce kod ovog modela `rogove` :) malo podici gore zbog mesta..
::
:: https://www.winwin.rs/sportska-oprema-i-fitnes/kucni-fitnes-program/sobni-bicikli/sobni-bicikl-ring-rx-107-4764313.htm
::
:: https://www.winwin.rs/sobni-bicikl-actuell-fitness-spin-ef100-8640361.htm
::
:: *******************************
::
:: iMac 27` (late 2012
:: 3.2GHz quad-core Intel Core i5 processo
:: 8GB of 1600MHz DDR3 memor
:: NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memor
:: 1TB Fusion Driv
:: macOS Mojave 10.14.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 22.01.2019. 08:07 #653217

status: user
broj poruka: 1372
Svakome te kućne sprave na kraju vrše ulogu stalka/ofingera i samo zauzimaju prostor.

Po meni ti kućni bicikli ne mogu da zamene pravi ni približno, ni po položaju sedenja, a pogoto aspekte koje je imarkovic spomenuo.
Ako imaš nameru da voziš bicikl kada je lepo vreme (mada može i zimi) bolje ti je da kupiš neki bicikl i trenažer (to izgleda ovako http://skr.rs/oAi) pa kada ne voziš napolju prikačiš ga na trenažer i uživaš. Ne moraš da razmišljaš da li može da se promeni visina i ugao sedenja ili volana/rogova.
__________________


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 22.01.2019. 11:31 #653226

status: user
broj poruka: 394
Ja sam onda izuzetak:). Imao sam do pre 7-8 godina traku za trcanje, koristio svaki drugi dan kada je vreme budjavo za spoljne aktivnosti. Zbog gabarita sam morao da je prodam i uzeo sobni bicikl koji takodje koristim svaki drugi dan 3-4 meseca godisnje.

Mogu da ti preporucim Kettler, uzeo sam nov i kostao je oko 250 evra. 8 godina se druzimo i radi posao.Sad malo skripucka ali to je zato sto me mrzi da ga odrzavam, od kad sam ga uzeo nisam ni jednom podmazao nista.

Takodje jedna preporuka koju sam cuo od par ljudi koji odrzavaju fitnes sprave. Najbolje uzeti sobni bicikl sa mehanickim a ne magnetnim otporom.
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 22.01.2019. 12:27 #653233

status: user
broj poruka: 18930
Meni treba bench klupa kao iz teretane, da ima podesavanje naslona i sedista, najlakse bi bilo kada je ne bih pravio, nego da kupim gotovu, jel ima jos negde da se pogleda nesto povoljnije, ili samo intersport(ako uopste tamo i ima)?

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Ja sam onda izuzetak:). Imao sam do pre 7-8 godina traku za trcanje, koristio svaki drugi dan kada je vreme budjavo za spoljne aktivnosti. Zbog gabarita sam morao da je prodam i uzeo sobni bicikl koji takodje koristim svaki drugi dan 3-4 meseca godisnje.
::
:: Mogu da ti preporucim Kettler, uzeo sam nov i kostao je oko 250 evra. 8 godina se druzimo i radi posao.Sad malo skripucka ali to je zato sto me mrzi da ga odrzavam, od kad sam ga uzeo nisam ni jednom podmazao nista
::
:: Takodje jedna preporuka koju sam cuo od par ljudi koji odrzavaju fitnes sprave. Najbolje uzeti sobni bicikl sa mehanickim a ne magnetnim otporom
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic Re: ... 22.01.2019. 15:01 #653240

status: user
broj poruka: 2588
Reci mi kakvo je sediste kod tvog bicikla? Kao kod RX 107 ili Spin ef100 sto sam postavio? Maximum para koje bih izdvojio je tih 22 000 RSD. Planirao sam zapravo ovaj rx-107, ali me je dizajn spin ef 100 odusevio. Ima i tezi zamajac, ali koliko vidim svi su magnetni novi modeli... Ali ne bih se zaletao zbog dizajna.

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: Ja sam onda izuzetak:). Imao sam do pre 7-8 godina traku za trcanje, koristio svaki drugi dan kada je vreme budjavo za spoljne aktivnosti. Zbog gabarita sam morao da je prodam i uzeo sobni bicikl koji takodje koristim svaki drugi dan 3-4 meseca godisnje.
::
:: Mogu da ti preporucim Kettler, uzeo sam nov i kostao je oko 250 evra. 8 godina se druzimo i radi posao.Sad malo skripucka ali to je zato sto me mrzi da ga odrzavam, od kad sam ga uzeo nisam ni jednom podmazao nista
::
:: Takodje jedna preporuka koju sam cuo od par ljudi koji odrzavaju fitnes sprave. Najbolje uzeti sobni bicikl sa mehanickim a ne magnetnim otporom
:: __________________________________
:: ERIN GO BRAGH
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kelt ... 22.01.2019. 15:16 #653241

status: user
broj poruka: 394

Ne mogu lepo da vidim na slikama. Evo moga vranca:

https://tinyurl.com/y929yyxb
___________________________________
ERIN GO BRAGH


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja sam imao slican ovom RX-107 22.01.2019. 15:34 #653244

status: user
broj poruka: 9369
Mislim da je isti kinez u pitanju, samo drugaciji dizajn.
Koristio sam ga 3 godine, svaki dan u zimskom periodu, dok sam po lepom vremenu vozio pravi bajs.
Target mi je na njemu bio 20KM za 40 minuta, pod punim opterecenjem. Tako mi je “proslajfovao” posle 2 godine, onda sam ga vozio jos jednu zimu pod nesto manjim opterecenjem, dok nije i tu prosljfovao. Onda sam ga bacio.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs