Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
dobio MT hAP ac i RB951U1 a neam pojma
STRANA 1 OD 1
shortee dobio MT hAP ac i RB951U1 a neam pojma 29.01.2019. 16:23 T66603

status: user
broj poruka: 570
Drugari, konkretno markovpct i ostali koji se drndate sa MT uredjajima.. sta da radim sa ovime
dal da ga vezujem na kucnu mrezu umesto postojece kombinacije SBB Cisco + Archer C7 buduci da neam pojma nista oko MT, uspeo sam samo da ih vratim na fabricka podesavanja i kad sam usao na web page ostao sam zabezeknut kolicinom opcija :)
Cemu ovo sluzi i dal se isplati da ucim i citam malo o tome
Vidim da ovaj hAP ima 2.4 i 5gz opseg, al verujem da moj Archer baca jaci signal od njega...

Pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: dobio MT hAP ac i RB951U1 a neam pojma 29.01.2019. 21:50 #653447

status: user
broj poruka: 18940
Isplati se, uz malo strpljenja, jednom ga podesis i dovidjenja.
Ne znam za Archer, ali taj MT ima neverovatan domet, ne trebaju mu antene.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Drugari, konkretno markovpct i ostali koji se drndate sa MT uredjajima.. sta da radim sa ovim
:: dal da ga vezujem na kucnu mrezu umesto postojece kombinacije SBB Cisco + Archer C7 buduci da neam pojma nista oko MT, uspeo sam samo da ih vratim na fabricka podesavanja i kad sam usao na web page ostao sam zabezeknut kolicinom opcija :
:: Cemu ovo sluzi i dal se isplati da ucim i citam malo o tom
:: Vidim da ovaj hAP ima 2.4 i 5gz opseg, al verujem da moj Archer baca jaci signal od njega..
::
:: Pozdrav
:: CPU:Phenom II X4 955 @3.
:: MB:Gigabyte 790 XD
:: RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@160
:: HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKU
:: VGA: ATI RADEON HD 5850 1G
:: CASE: CHAMBRO SPIDE
:: POWER: 750 CORSAIR TRUE POWE
:: :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee jel ima negde 30.01.2019. 09:51 #653455

status: user
broj poruka: 570
gde mogu da nadjem kako da ga vezem na sbb ruter i namestim ga kao AP buduci da ima zilion opcija ili da prckam sam pa sta bude :)
pozdrav,
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict jaoooo nisam sad bas u vremenu. 30.01.2019. 11:02 #653459

status: user
broj poruka: 4515
taj HAP ac je dobar.

ali nije za pocetnike.

Probaj preko Quick Set, tu imas predefinisane modove, iskreno to nikad nisam koristio, uvek idem sve manuelno, ali tu ima da se klikce dosta :)

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
shortee e tebe sam cekao 30.01.2019. 12:24 #653462

status: user
broj poruka: 570
da se javis... ok ja sam uspeo da mu udjem na web page preko wifi buduci da sam ga resetovao fabricki i onda sam se zgranuo od kolicine opcija.. mada verovatno da moze da se namesti nesto jednostavno da mu bocnem u neki port kabl iz SBB rutera, pa da onda on deli dalje IP adrese i da pokriva stan sa signalom.. ima oba opsega sto je super, mada i archer mi radi ko zmaj sem sto ne pokriva bas celu gajbu i terasu signalom e zato bi da predjem na MT ako ima jaci signal...al treba to namestiti bajo moj :)
CPU:Phenom II X4 955 @3.2
MB:Gigabyte 790 XD4
RAM: 2 X 4GB Mushkin DDR3@1600
HDD: 2x250 RAID 0 + 2X500 RAID 1 + 1TB BACKUP
VGA: ATI RADEON HD 5850 1GB
CASE: CHAMBRO SPIDER
POWER: 750 CORSAIR TRUE POWER
:)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
20Alvaro .. 30.01.2019. 19:03 #653486

status: user
broj poruka: 288
Odlican uredjaj hAP ac. Kod mene je planiran za naredni upgrade.
Skines WinBox i logujes se na ruter preko njega. Jednostavniji je za upotrebu od web interfejsa. Uz pomoc quickset-ova mozes osposobiti internet na svim uredjajima. Za finija podesavanja ima dosta tutorijala.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Web interfejs je baziran na WinBox interfejsu tako da ni ne moras preko njega 30.01.2019. 20:27 #653487

status: user
broj poruka: 9380
Mada se slazem da je WinBox bolja opcija
Ukljuci internet u ZUTI port, on je po defaultu setovan kao WAN, podesi WLAN parametre i vozi. To ti je sasvim dovoljno.
Za sve ostale igrarije sa MT, guglaj ili nabavi literaturu. Suvise je kompleksna tema da bi o tome ucio preko foruma. Ne bi bilo lose da savladas osnove kucanja u terminalu, ako vec nisi, jer je dosta korisnije a i masa tutorijala na netu je bazirana upravo na setovanju kroz terminal.
Po mom nekom iskustvu, WLAN mu nije nista jaci nego kod obicnih rutera, tako da sumnjam da ces ista dobiti na snazi signala, cak je 5G signal i nesto slabiji, ali stabilnije radi, pogotovo u zonama gde ima mnogo WLAN mreza, jer je rasterecen.


MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 31.01.2019. 14:46 #653500

status: user
broj poruka: 9460
Da, da, MT je zakon. Samo treba malo da se uci, ali bar imas toga na netu koliko hoces, za sva moguca podesavanja.
Tebi treba simple router, pa tako izguglaj. Skini prvo najnoviji Winbox pa preko njega cepaj.
U biti sva podesavanja se svode na WAN i LAN interfejsu. Preimenuj Wi fi u LAN, a jedan od portova koji ce ici ka ruteru u WAN da ti je lakse.
LAN tj. Wi-Fi interfejs na kojem ces da dodas IP address, recimo 192.168 2.1/24
Dodas IP client Wan port da se nakaci na drugi ruter.
Napravis DHCP server na LAN,i kroz njega dodas DNS 8.8.8.8 napravis firewall/mascarade na WAN u i to je u biti to.

Ja ga koristim odavno konfigurisan kao PPPoE server...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs