Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Z 5500 zujanje
STRANA 1 OD 1
Ognjeni Z 5500 zujanje 31.01.2019. 14:47 T66607

status: user
broj poruka: 4506
Odjednom su mi krenuli da zuje zvucnici, tj cuje se zujanje iz svih zvucnika.

Zujanje krece kada upalim bilo koji izvor zvuka, npr dok se komp pali ne cuje se nista. Odjednom je pocelo.

Zujanje je iste snage i da smanjim volume na 0 i da pojacam 50 % .

Vadio sam osigurac, deluje ok nema nista na njemu.

Proverio kablove, vadio iz zida sve ako je do neke RF smetnje ali i dalje je tu.... Sta je riknulo, ima li im spasa ?


p.s. istekao sam analogne kablove iz zvucne i pustio samo preko optike i evo nema sistanja- zujanja sta sad to znaci uopste ? Da su RF smetnje ( komsija nesto busi ceo dan, ko zna sta je sve prikljucivao ) , pukli kablovi ili vrisnulo nesto na zvucnoj ?



Sobzirom da je upitanju creative ZxR i upitanju su dve kartice..jedna za analogni druga za digitalni zvuk.

https://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2014/12/creative_zxr_06.jpg

Vratio sam i kabl od mikrofona u analogni deo karte, sto ide od kontrolera.

https://news-cdn.softpedia.com/images/news2/Creative-Has-Rolled-Out-Driver-1-00-28-for-Its-Sound-Blaster-ZxR-Cards-As-Well-467899-3.jpg



6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 31.01.2019. 22:04 #653530

status: user
broj poruka: 3345
Ti nije zvucna malo odlepila? Ustekaj kabl u telefon ili nesto drugo pa pusti muziku, ako se ne dogadja tu, proveri zvucnu.
Proveri cak da li jedna od te dve kartice (druga se zove daughter board - cerka kartica) blizu graficke kartice. Ako jeste, premesti na drugi slot, drugo mesto. Naravno, ako ti je blizu maticna kartica, onda deinstaliraj drajvere, premesti, pa instaliraj ponovo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 01.02.2019. 00:03 #653537

status: user
broj poruka: 4506
Sad ne smem da pipam nista XD i nema mi neke razlike digitalno -analogno tako da samo nek radi. Ali mi nije jasno sta se desilo i to odjednom, bio sam ingame.

Sto se tice premestanja, nema mesta dobro je ikako stalo. Grafa zauzima 2 ili 3 slota tako da je ovo stavljeno na jedini nacin.

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.02.2019. 10:32 #653542

status: user
broj poruka: 18940
Nazalost, izgleda da ti crkava pojacalo na zvucnicima, morace da idu u servis, sto ces videti ako se uskoro desi vece brujanje. 1% su sanse da je do zvucne, ja iskreno mislim da nije.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Sad ne smem da pipam nista XD i nema mi neke razlike digitalno -analogno tako da samo nek radi. Ali mi nije jasno sta se desilo i to odjednom, bio sam ingame
::
:: Sto se tice premestanja, nema mesta dobro je ikako stalo. Grafa zauzima 2 ili 3 slota tako da je ovo stavljeno na jedini nacin
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z Verovatno 01.02.2019. 11:43 #653547

status: user
broj poruka: 1620
Pojačalo ispušta dušu. Meni je počelo tako na Microlab FC-360 (5.1)...čim se upale zuje, nezavisno od izvora, pojačavanja...a s obzirom da je pojačalo izdvojeno, najviše zuji ono samo, a manje svi zvučnici...
GA-790XTA-UD4, Phenom II 955BE, 12Gb DDR3, MSI 7950 TFIII, WD Black 1Tb, Audigy ES, TT ToughPower 675W, CM Gladiator 600, Dell S2340L...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 01.02.2019. 12:16 #653550

status: user
broj poruka: 1586
Ako je konstantno zujanje, verovatno filter kondenzatori da su na putu, hladan lem i generalno, nesto u delu napajanja samog uredjaja. To prvo proveriti, pod obavezno. Takodje, tako moze da se manifestuje i kvar predpojacavackog stepena, da pocne da bruji tako, najcesce zbog hladnog lema ili opet napajanja.


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 01.02.2019. 15:41 #653558

status: user
broj poruka: 4506
Pojacalo mi se najmanje culo, tj zujanje je najmanje dolazilo iz vufera a glasnije je bilo iz zvucnika. Ali koja je fora da radi preko optike a zuje na analognom?

Btw sta god da je od toga sto ste naveli bitno da moze da se popravi jer volim ove zvucnike.

1.Da li hitno odmah da ih nosim sobzirom da radi ovako preko optike (tj da li moze nastati veci kvar ako budem cekao)

2.Gde u NS da odnesem, ko radi ovakve popravke

3. Da li se uopste isplati popravljati, koji je red velicine za te nabrojane stvari.



6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: ... 01.02.2019. 20:25 #653567

status: user
broj poruka: 18940
U vuferu ti je pojacalo, zujanje ce se javljati preko svih izlaza, kakve veze ima sto je povezano preko optike? :)
Hitno nosi u servis pre nego sto rikne skroz, isplati se po meni do 50eu da bude servis za takve zvucnike, tako nesto ni priblizno ne postoji, sve dok se ne ide na hi-fi.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: Pojacalo mi se najmanje culo, tj zujanje je najmanje dolazilo iz vufera a glasnije je bilo iz zvucnika. Ali koja je fora da radi preko optike a zuje na analognom?
::
:: Btw sta god da je od toga sto ste naveli bitno da moze da se popravi jer volim ove zvucnike.
::
:: 1.Da li hitno odmah da ih nosim sobzirom da radi ovako preko optike (tj da li moze nastati veci kvar ako budem cekao)
::
:: 2.Gde u NS da odnesem, ko radi ovakve popravk
::
:: 3. Da li se uopste isplati popravljati, koji je red velicine za te nabrojane stvari
::
::
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.02.2019. 20:55 #653568

status: user
broj poruka: 9460
Cekajte malo. Ako ne zuji preko optike, onda je pojacalo kao pojacalo OK.
Vrlo moguce da zvucna zeza, a najverovatnije sami kablovi ili neke smetnje u okolini.

Prvo sto trebas da probas je preko druge zvucne i drugih kablova. Za to ti moze posluziti i najjeftinija USB zvucna i kabel koji nadjes samo da je ispravan, provereno.

Pa onda dalje u dijagnostiku.

Ne bi bilo lose i da nam snimis audio kako to zuji, jer se po tome moze dosta znati...

Da li bruji, kao da je masa otkacena
Da li je to zujanje procesuiranja zvucne kartice ili PC-a
Da li su to neke smetnje...
Po tome se vrlo lako moze dokuciti u cemu moze da bude problem.

I naravno, u mixeru mutiraj sve ulaze, mic, line in...mozda je nesto odvrnuto od ulaza

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 01.02.2019. 23:56 #653575

status: user
broj poruka: 4506
Pa da zato i kazem preko optike radi jer to mora da znaci dosta u dijagnostici nekom ko se razume.

Snimicu vam sutra mada mi se bas ne cackaju opet kada sad radi.

+ ima li smisla da nakacim mobilni na analogne 3.5 mm kablove kao sto je NeXus predlozio ? Da li ce to ista znaciti ?

Nemam od koga da trazim drugu zvucnu, mogu da nakacim ove zvucnike na integrusu na maticnoj, mislim da je isto neki creative chip.

Mada koliko kontam gore je ako zvucna zeza, tu nema poprakve ili ima ?

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.02.2019. 01:32 #653576

status: user
broj poruka: 9460
Ima smisla, naravno.
Probaj da nakacis telefon na zvucnike i probaj preko integruse. Probaj obe varijante pa javi.

Ma ne brigaj, ne mozes nista da spalis, sto si se utrto? :D
Ako je zvucna prozujala, vrlo tesko, jer uglavnom strada njen glavni IC, jer nisam imao do sada slucaja da je nesto na zvucnoj drugo odapelo pa da bruji. Ali ne bruji klasicno kao da je masa raskacena, vec zuji, uglavnom kada pomeras mis...Desi se da sai dzekovi stradaju, al jako retko.

Mislim da su jako male sanse da je zvucna problem ili nesto oko analognog ulaza u pojacalo.
Pre ce biti kablovi ili do podesavanja u mixeru.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 02.02.2019. 15:30 #653595

status: user
broj poruka: 4506
Gpile nije da sam se utrtao ali mi nije svejedno jer se vise ne proizvode ovi zvucnici. Ne mogu ih nabaviti nigde a i zvucnu sam jedva nasao. Da je nesto drugo lakse bi mi bilo ali ovo je bas ono....nije mi trebalo :)

Mogu reci da sam iznenadjen ali da sam isto tako i ocekivao. Vratio sad sve kablove kako je i bilo i radi sve, nema zujanja. Sta sad to znaci, da su bile RF smetnje i nesto ubagovalo ili ne ? ( kao sto rekoh komsija iznad non stop nesto busi, popravlja sredjuje )

Odradio sam bio juce i reset firmware zvucnika, citao sam da i to moze da ubaguje.

Videcu ovih dana da li ce se vracati simptom pa cu snimiti ako bude.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 02.02.2019. 15:37 #653596

status: user
broj poruka: 9460
Ma kakvi reseti, kakvi bakraci.
Pukim vadjenjem i ponovnim spajanjem je proradilo - sto znaci los kontakt neke od bananica.

Bio sam ubedjen da je neka glupost u pitanju.

Uzivaj i ne brini, ne crkava to tako lako :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 02.02.2019. 15:40 #653597

status: user
broj poruka: 4506
Iz tvojih u Bozija. Znaci godinama sam jurio ove zvucnike dok im nisam usao u trag, obozavam ih. Naravno da nisu hi-fi ali za pc i za mene nema sta drugo da uzimam :)

Fala ljudi :)


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | LG 227-BN IPS

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.02.2019. 15:44 #653598

status: user
broj poruka: 9460
Vidi, pojacalo sam odmah otpisao jer radi na optici kako treba.
Kartica moze samo da rikne i da se nista ne cuje na izlazima, komp je ne prepoznaje ili da zuji kao da u pozadini cujes procesuiranje. Ne moze da crkne a da se cuje kao brum kao da izgubi masu - taj kvar kartice ne postoji, sem ako fizicki nije ostecen konektor output, los kontakt i sl.
Zato kad se cuje 99% se odmah zna sta je u pitanju..

Ivuko si se :D



- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 02.02.2019. 17:15 #653602

status: user
broj poruka: 3345
Moze i kartica da pravi problem sa zujanjem ako ne filtrira struju kako treba. Cak i na izlazima. A.k.a. kondenzatori. Desava se.

Srecom, ovde je samo los kontakt na ulazu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 02.02.2019. 18:16 #653615

status: user
broj poruka: 9460
Nisam se do sada susreo sa tim problemom, sve je moguce, ali opet je to sigurno bas redak slucaj.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Prema opisu, reklo bi se da ``masa`` nesto zeza. 02.02.2019. 22:26 #653626

status: user
broj poruka: 10985
Negde gubi kontakt sa uzemljenjem, ili samo uzemljenje (220-voltne mreze) nije uradjeno kako treba. Te stvari narochito smetaju upravo analognom audio sistemu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs