Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Pristup Internetu
Optimalna ponuda za ADSL internet
STRANA 1 OD 1
aporija Optimalna ponuda za ADSL internet 03.02.2019. 00:19 T66615

status: user
broj poruka: 3
Interesuje me da li neko zna koje firme trenutno nude neke povoljne varijante za sklapanje ugovora za kucni internet - ono preko fiksnog telefona? Dakle, da je povoljna cena ( mada ne ultimativno - tj. ne treba mi ni nesto sto je bas jeftino ako je usluga totalno losa). Ovo pitam da ne bih sad zvao pojedinacno svaku firmu u toj delatnosti i raspitivao se... a i ne znam koje sve firme postoje posto sam teska neznalica za sve u vezi racunara i tehnike uopste
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Vec desetak godina jashem telekonja. 03.02.2019. 05:35 #653638

status: user
broj poruka: 10984
Trenutno je 50/8 mbps, placam cirka 2700 mesecno (fix telefon uracunat). Ugovor (dvogodisnji) istekao krajem prosle godine. Za par stotki vishe, nude mi 100/10 (sa telefonom). Bucko lazmishlja...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Nema baš puno mudrovanja 03.02.2019. 08:03 #653641

status: user
broj poruka: 6643
Kome god nije dostupna ultra brza ponuda kablovskih distributera, i to onih pouzdanih, Telekonj je jedina prava alternativa, usput, svi ostali provajderi i idu preko telekonja pa u najboljem slučaju može biti bar dobro kao u telekonju a najčešće lošije zbog razvodnjavanja agregacijom korisnika. Tj. telekonj tu dođe kao šiptar koji prodaje kilo belog velikosrpskim dilerima, a ovi ga onda seku i seku sa talkom, paracetamolom i slaninom u prahu da bi nešto ućarili.
Box paket pogotovo ako imaš mobilnih brojeva kod njih i ućariš 100GB na do 4 telefona iz 064 mreže plus mts TV GO na do 3 od ta 4 telefona besplatno (bez računanja protoka-potrošnje) uz IPTV... trenutno je jedino čime su povoljni pogotovo tamo gde nema alternative.
Naravno, ovo ukoliko nisi predaleko od `centrale` odnosno od rutera koji je nakačen na optiku, ako ti je lokalna instalacija loša, nemaš ni mogućnosti za veće brzine neta.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aporija Mozda jos neko ima neku ideju 03.02.2019. 14:07 #653648

status: user
broj poruka: 3


Hvala za dosadasnju pomoc... Po ovom sto ste mi napisali izgleda da zapravo i nema izbora. MTS i to je to. I dosada sam bio kod njih - ugovor mi je, kao i tortojedu, istekao pre mesec dana. Imao sam ugovor 10&1 Mb za 1300 din. Sada mi nude isto to za 1550 din. (sa ugovorom na 24 meseca i prvi mesec za 1 dinar) jer ta moja stara tarifa je ukinuta. Posto koristim intenet samo za Youtube, gledanje medijskih sajtova i sl. i NE TREBA mi vise od ove brzine.
Video sam da npr. *Posta NET* nudi istu tu brzinu (10&1 Mb) za 1590 din. (isto na 24 meseca) ali PRVIH 5 meseci za 1 dinar) sto je ipak 4 meseca vise besplatno nego kod MTS-a.
Mozda je *Posta NET* medjutim u nekom drugom smislu uzasna a ja o tim stvarima , kao sto rekoh, nemam pojma. Ako neko zna nesto o njima neka pise. Mozda neki drugi, manje bitni igraci (poput Posta NET-a) imaju jos bolje (u nekom smislu ponude)??
Posto sam podstanar, i fiksni telefon nije na moje ime, a i ne zanimaju me ove kombinatorike (sa mobilnim, nemam i ne treba mi TV i sl.) ako jos neko hoce da odgovara na temu , znaci samo najklasicniji obicni ADSL i to je to.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milem11 Ovo je najpovoljnije 03.02.2019. 16:38 #653650

status: user
broj poruka: 19
http://kbcnet.rs/podstanari-studenti


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed ``znaci samo najklasicniji obicni ADSL i to je to`` 04.02.2019. 00:26 #653669

status: user
broj poruka: 10984
Pa to ti je to - tesko da ces negde naci bolje (jeftinije i/ili pouzdanije). Taj protok, plus fixni tel. sada se zove box 2 paket i kosta 2149 rsd. Sam telefon je cirka 600 rsd, pa ti sad vidi...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nocniduh PoštaNET 04.02.2019. 20:33 #653688

status: user
broj poruka: 113
Ja sam imao dobro iskustvo sa njima u smislu kvaliteta interneta, ljubaznosti i njihove želje da pomognu, a loše u pogledu ograničene sposobnosti njihovog osoblja. Mogao bih da opišem sve do detalja, ali ne bih hteo da davim, tako da ograničiću se na dve stavke:
Pokvari mi se ruter, oni mi kažu vrati ti to kući, mi ćemo te pozvati kad dobijemo novi, i naplate mi ceo mesec a čekao sam jedno 7-10 dana za novu opremu.
Kad sam trebao da potpišem ugovor i kad sam trebao da raskinem, bilo je malo jurnjave, jer nije tu `kolega koji to zna da radi`.

I tako se ja vratih kod Telekoma. Trenutno ti je najpovoljniji ovaj DSL paket: http://www.verat.net/sr/adsl-za-890-dinara/ Nemam ličnog iskustva sa njima, ali ih ozbiljno uzimam u razmatranje, jer sem najniže cene, jedini nude tu brzinu, što je korisno za one koji moga da ostvare više od 15 ali ne i punih 20Mbit.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nenika2009 Telekom Boh 3 04.02.2019. 21:37 #653689

status: user
broj poruka: 1083
Nudili mi i mobilni i sve neograniceno(razgovor prema svima, internet i poruke) za 3600 din.Prvih 6 meseci po 100 din.Zasad placam 2880 dinara za boh 3.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
aporija Re: PoštaNET 05.02.2019. 00:51 #653693

status: user
broj poruka: 3



:: Ja sam imao dobro iskustvo sa njima u smislu kvaliteta interneta, ljubaznosti i njihove želje da pomognu, a loše u pogledu ograničene sposobnosti njihovog osoblja. Mogao bih da opišem sve do detalja, ali ne bih hteo da davim, tako da ograničiću se na dve stavke
:: Pokvari mi se ruter, oni mi kažu vrati ti to kući, mi ćemo te pozvati kad dobijemo novi, i naplate mi ceo mesec a čekao sam jedno 7-10 dana za novu opremu
:: Kad sam trebao da potpišem ugovor i kad sam trebao da raskinem, bilo je malo jurnjave, jer nije tu `kolega koji to zna da radi`
::
:: I tako se ja vratih kod Telekoma. Trenutno ti je najpovoljniji ovaj DSL paket: http://www.verat.net/sr/adsl-za-890-dinara/ Nemam ličnog iskustva sa njima, ali ih ozbiljno uzimam u razmatranje, jer sem najniže cene, jedini nude tu brzinu, što je korisno za one koji moga da ostvare više od 15 ali ne i punih 20Mbit

Hvala, ovo deluje kao dobra ponuda Verat NET-a. Doduse, kada sam preko linka koji ste poslali usao u njihov sajt i malo pored ove ponude od 890 dinara pozeleo da vidim sta imaju jos u vezi ADSL ponuda odjednom se nadjoh na drugom sajtu - Beotel NET (sa nekakvim njihovim promo ponudama).
Cudni su to odnosi izgleda u carobnom svetu srpskih prodavaca interneta???
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nocniduh Verat = Beotel 05.02.2019. 07:59 #653694

status: user
broj poruka: 113
Verat se udružio sa Beotel-om tako da je Beotel preuzeo svo poslovanje Verat-a, a iz nekog razloga taj paket se promoviše samo na Verat-ovom sajtu i dosta odskače od ostale ponude Beotel-a. Bilo je tu još jednog spajanja, SezamPro, NeoBee i još jedan provajder su se spojili u Orion. Tako da danas od provajdera koji nude DSL postoje Telekom, PoštaNET, Beotel+Verat, Orion, YUNET (nekada Eunet) i još neke koji su ili manje poznati ili nude samo pakete usluga.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs