Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Laptop i Tablet PC
Ovi tableti u grob ce me oteraju
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Ovi tableti u grob ce me oteraju 03.02.2019. 22:06 T66619

status: user
broj poruka: 1017

Evo vec treci tablet mi otkazuje na isti nacin.
Znaci tablet radi normalno i naprasno kad dodje baterija na nulu, tablet se ugasi i ne moze da startuje.
E sad ja napunim bateriju direktno na adapter 5v i tablet se povrati i radi normalno, moze i da se dopunjuje, ali svaki put kad padne baterija na nulu on se ugasi i ja moram opet da otvaram startujem bateriju itd.
Znaci to se desilo na Nexusu, Asus phablet, i Acer iconia...
Za Nexus sam narucio novu bateriju i ista prica.
Negde sam citao da na Iphone ima neki `transistorcic` koji to kontrolise, ali na tabletima ne znam gde da trazim kvar?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: Ovi tableti u grob ce me oteraju 03.02.2019. 22:27 #653658

status: user
broj poruka: 1261
Reci da troluješ, svega ti... koji crni kvar?
Padne na nulu i gle čuda, ugasi se! Pa koliko bi ti da padne baterija a da se ne ugasi? Da ode u minus?
Izvini ako zvuči kao da se sprdam ali odakle ti ideja da ga prazniš do nule? Ili ti nisi dobro formulisao pitanje ili te ja nisam dobro razumeo. Ako ti se sa tri različita uređaja dešava isto zar ne sumnjaš malo da je do tebe? Sve baterije u današnjim tabletima su rađene u litijum-jon ili litijum-polimer tehnologiji pa se malo informiši koji je najzdraviji način njihove upotrebe.
Pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII kakvo crno trolovanje... 03.02.2019. 22:45 #653659

status: user
broj poruka: 1017
Upravo sam hteo da dodam da mi je punjac prilicno sumnjiva stavka. Moguce da su korisceni punjaci nedovoljne snage i varaju tablet da se baterija napunila, na primer?

Ali mogu da potkrepim i sa slikama, videom (bespotrebno).
Znaci imam tablet puni se normalno, radi normalno i ugasi se bez obzira da li radi ili samo stoji sa strane znaci padne baterija na nulu,ali kad ubacim usb kabl, tablet se ne pokrene.

I to nije slucaj samo sa jednim to mi se desilo na 3 tableta !
Doduse u zadnjih par godina, ali me je ohladilo od kupovine istih

Ps. ovo mi se desilo u zadnjih par godina, znaci nije u istom trenutku na sva tri, ali me iritira sto kako kupim neki (naglasavam polovan) tablet strahujem da ce isto da se desi?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp I ja mislim da se zezas malo 03.02.2019. 22:50 #653660

status: user
broj poruka: 3466

Ali kada ga doteras na nulu logično je da mu posle treba malo da se napumpa jbg

Taj tranzistorcic se zove power ic a nema generalnog rešenja nego da meris po ploci da vidiš šta je u spoju ili evo ti ovako

Mada savet ovako iskreno ne cackaj jer je pipavo bas bas
Gledajte od drugog minuta ko ne zna a eksperiment isao bi

https://youtu.be/NM9oaac3sjw
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Šta je tu problem? 03.02.2019. 22:50 #653661

status: user
broj poruka: 6086
Isprazni se baterija i tablet se isključi! Kako si ti zamislio da tablet radi kad nema šta da ga napaja?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Kolege, cini se da niste potpuno razumeli faraona. 04.02.2019. 00:12 #653665

status: user
broj poruka: 10985
Nije cudno to sto uredjaj prestaje da radi kada mu se isprazni batareya, nego sto ova ne moze da se puni ako ostane u uredjaju. Ja tu primecujem jos jedan problem: tablet se ne iskljucuje (automatski) kada nivo struje u bateriji padne na, recimo, 5% nominalnog kapaciteta, nego ide do nule.
Svakako, proveri i punjace i probaj da jedno vreme punis iskljucivo preko USB kabla i PC-ja, pa da vidis ima li razlike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A da nije 04.02.2019. 00:12 #653666

status: user
broj poruka: 3466

Do tvojih utičnica i produznih kablova pa da ih nešto zaglupljuje odatle

Ne znam nisam pametan meni deluje kao zona sumraka izvini

A punjaci naravno uvek kvalitet (huawei super charger I kabl u prodavnici 5k din) ja uzeo 3 kompleta po 1500din i rekao ne dam više nikome da puni tel mojim kablom i punjacem

Nabodu ljudi I vrte i lome kidaju onako bezosecajno


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.02.2019. 04:10 #653679

status: user
broj poruka: 9460
Pa nista cudno, lipsale baterije.
Svaki tablet, telefon ima IC koji kontrolise i komunicira sa elektronikom u samoj bateriji i kad baterija od 3.7V koje je kada je napunjena iznosi 4.2V padne na 3.6V se smatra za praznom ( 0% napunjenosti ) i uredjaj se iskljucuje dok se ne napuni. Ako padne ispod tog nivoa od 3.5-3.6V tablet ce da dopunjuje ( ne pali ekran ) ali sa manjom amperazom dok ne dostigne 3.6V i onda se pali ekran, pojacavaju amperi punjenja na oko 1-1.6A u zavisnosti od modela i vizuelno prikaze punjenje. Ako je baterija izgubila kapacitet u toj meri da padne ispod nekih 3.6V ili nize, tablet ce pokusati da dopuni, ali u nekom kratkom vremenskom intervalu ako baterije ne dostigne 3.6V ugasiti punjenje jer smatra da je baterija neispravna i onda mora da se dopunjuje spoljnim napajanjem.


- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Re: ... 04.02.2019. 10:33 #653682

status: user
broj poruka: 1017

Gile je razumeo problem i ja sam po logici posumnjao na bateriju, ali sam naglasio da sam za Nexus narucio bateriju i problem je opet postojao.
A za Acer i Asus nisam narucivao zato sto sam posumnjao u uspesnost opravke.
Baterija za iconiu kosta 19.90 usd i nisam bas zeljan da rizikujem, medjutim, ocigledno je da nova baterija ne sme da padne ispod 3.6, mislim da cete se sloziti sa mnom.
Ali kad je ja startujem manualno, ona posle nastavi da radi sve dok neko ne zaboravi da dopuni tablet :)

Hvala svima na ukljucivanje u raspravu, mada me malo zbunjuje da se jos nikom ovo nije desilo?

:: Pa nista cudno, lipsale baterije
:: Svaki tablet, telefon ima IC koji kontrolise i komunicira sa elektronikom u samoj bateriji i kad baterija od 3.7V koje je kada je napunjena iznosi 4.2V padne na 3.6V se smatra za praznom ( 0% napunjenosti ) i uredjaj se iskljucuje dok se ne napuni. Ako padne ispod tog nivoa od 3.5-3.6V tablet ce da dopunjuje ( ne pali ekran ) ali sa manjom amperazom dok ne dostigne 3.6V i onda se pali ekran, pojacavaju amperi punjenja na oko 1-1.6A u zavisnosti od modela i vizuelno prikaze punjenje. Ako je baterija izgubila kapacitet u toj meri da padne ispod nekih 3.6V ili nize, tablet ce pokusati da dopuni, ali u nekom kratkom vremenskom intervalu ako baterije ne dostigne 3.6V ugasiti punjenje jer smatra da je baterija neispravna i onda mora da se dopunjuje spoljnim napajanjem
::
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Desilo se skoro pa svima ali 04.02.2019. 10:41 #653683

status: user
broj poruka: 3466

Nisu pisali ovde :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Promenio sam onoliko telefona... 07.02.2019. 12:46 #653777

status: user
broj poruka: 10985
a nekolicinu tudjih fleshovao i kibajagi servisirao, i nikada nisam naisao na problem koji je ovde razmatran. Desavalo se da baterija naglo i/ili brzo gubi kapacitet - zna se shta je, jasno je da je valja zameniti. Da crkne punjach, iha-haj, deshavalo se itekako. Desilo se, jednom davno, meni, to jest mom tadashnjem telefonu (cini mi se da je to bio Sljam-sung-il S8000) da je batareya toliko bila iscrpljena da sam je punio jedno 15 sati, pa kad sam je napunio, opekao sam prste i na (original S osamhiljadarkin) punjach i na tele (zaboraveo sam bio tele u nekoj fijoci, vozio drugo, pa kad mi je sljamsungche zatrebalo, nisam mogao da ga nabodem, a kada sam ga nabo, ono zamalo gecrkt)... Ali je radilo kao novo, iako je batareya prethodno bila na minus 500% kapaciteta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 11.02.2019. 19:41 #653954

status: user
broj poruka: 1017
Postoji nesto kod baterija sto se zove `jump start` i ja to redovno radim.
Medjutim na nexusu sam kupio novu bateriju i nisam resio problem, ali mislim da je nexus takodje nesto i u elektronici neispravan posto sam jednom uradio power off sa punom baterijom i ratovali smo da se upali.
Acer je crkao nemam pojma sta mu je :(
Kad mu ubacim punjenje pokazuje 4v na konektoru baterije, ali kad ubacim bateriju voltaza padne na 0. Onda sam bateriju napunio na 4v i povezao ali opet se nije upalio, znaci i Acer je misteriozno crkao.
Ostao je samo jos asus phablet ali i on ima poteskoce sa punjenjem, znaci kad mu napunim bateriju sa jump start, on radi ali ako se ne puni jacim punjacem on se naprasno ugasi i nema leka dok mu ne dam opet jump start.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 12.02.2019. 00:27 #653963

status: user
broj poruka: 2998
Ako ti gomila tableta pokazuje iste simptome, verovatnoca je da je nesto to tebe i da to nesto povako `ubiva` bateriju.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Meni se 12.02.2019. 00:35 #653964

status: user
broj poruka: 3466



Greju punjac i kablovi što to jel uzemljenje
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs