Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Baterija
STRANA 1 OD 1
Prizma Baterija 03.02.2019. 23:56 T66620

status: user
broj poruka: 95
Nov telefon, samo sam ga ostavio u stand-by (dakle nista nisam radio) da vidim koliko ce da traje baterija i za sedam dana potrosi samo 20%. Ja se odusevim, pocnem da koristim (igrice neke), isprazni se baterija, napunim je prvi put (do 100%). Al oces, sad u tom istom stand-by rezimu za oko sedam dana istrosi se cela baterija. Da li je to normalno ili se nesto desilo pri prvom punjenju? Da znam dal da reklamiram.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ne razumem se u mobilne telefone 04.02.2019. 00:18 #653667

status: user
broj poruka: 4228
Ali da ti se nije uz igrice instaliralo još nešto što srče tih 14% dnevno? Ili ti se uključio neki dodatni servis (lokacija) ili isključio bateri sejver?

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da nisi ti ramzesova piramida, o prizmo? 04.02.2019. 00:18 #653668

status: user
broj poruka: 10985
Aludiram na ramzesovo javljanje povodom drugog, ali ovome slicnog problema, u post-u koji prethodi tvojem:
https://is.gd/FbLKLf

Inace, sedam dana na stendbaju je vise nego OK. Ono prvo iskustvo je bilo u doba nevinosti gospodjice batareye.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 04.02.2019. 00:28 #653670

status: user
broj poruka: 95
Haha, da, inspirisalo me njegovo pitanje da postavim temu... Elem, mozda je to ok, ali kako stoje stvari ispada da je baterija izgubila cetiri petine kapaciteta nakon prvog punjenja, sto je meni ipak malo... hm, cudno. Ako je fizicki mogla da izdrzi toliko zasto bi je formiranje (razdevicenje) toliko skratilo?

Inace, tih sedam dana je bez kartice, iskljucen wi-fi, ukljucen saver. I totalni stand-by, samo jednom dnevno pogledam indikator baterije...

@vladarko
Nisam instalirao nista, cak sam deinstalirao Fejsbuk aplikaciju jer sam primetio da vuce, a uopste mi ne treba.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp A kazite mi kakvo formiranje baterije 04.02.2019. 01:33 #653673

status: user
broj poruka: 3466


Aj da preteram I kazem u 21om veku
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 04.02.2019. 01:53 #653675

status: user
broj poruka: 95
Ne znam ja sta ti podrazumevas pod time. Ono sto kazem je da prvi put treba da se napuni 100% i to je cinjenica i to sam nazvao formiranjem. Ili zovi prvim punjenjem. Kako god, to nije poenta mog pitanja niti je tvoj post realan doprinos. Pa ako nemas pravi odgovor nemoj da spamujes moju temu. Hvala.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 kao prvo 04.02.2019. 02:22 #653676

status: user
broj poruka: 4659
duqp je u pravu, na novim telefonima beterije se vise NE formiraju, odmah su spremne za koriscenje, kao drugo, naravno da ce baterija da ti se trosi brze kad instaliras bilo koju aplikaciju, kretenski Android(verovatno Android telefon koristis) ostavlja u pozadini upaljene procese i servise, umesto da to sranje optimizuju sa novim Androidima, da se jebeni servis i proces ugasi jebeno jer na primer ne treba mi ni igra ni kalkulator ni 10ne ostalih aplikacija u pozadini da rade, a one ostaju ukljucene, dakle verovatno ti ta igra ili ostale apps vuku vise bateriju...

Meni na dual-core cpu i 1gb ram na androidu istrosi za dan i po bateriju ako ga skoro pa uopste ne koristim, a ako ga prosecno koristim u toku dana onda za jedan dan, jer govnjivi Google store i ostale Android aplikacije nece da se ugase kad ih ne koristim(tj kad ih ugasim rucno)




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
Sapphire 7870 Ghz Edition 2GB GDDR5
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 8.1 RTM 9600 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Tacno je ovo za programe - to je, zapravo, 04.02.2019. 02:56 #653677

status: user
broj poruka: 10985
najveca boljka Androida. Gugl to radi namerno, jer to donosi novac - neaktivna, ugasena aplikacija se ne oglasava, ne ``zove`` reklame niti obavestava ``tamo nekoga`` gde si, sta radis na telefonu itd. itd. Postoje (ili su postojali) programi koji prate korisnikovo rukovanje, pa ``odjavljuju`` aplikacije nakon shto ih ovaj SAMO PRIVIDNO iskljuci. Gugl, kao i proizvodjaci telefona se zato i protive ``rutovanju`` i/ili instalisanju ``golog`` Androida na telefone i tablete - ne svidja se megalo-kompanijama da TI budes gazda svoga telefona, ne svidja im se da tacno znas sta trenutno funkcionise od procesa - one bi da gazduju umesto tebe. Za sada, jedini koliko-toliko pouzdan nacin za kontrolisanje od strane korisnika je otvaranje ``applications`` u okviru ``options`` i rucno iskljucivanje svakog procesa/programa ponaosob i, eventualno, brisanje kesh memorije. Zamorno i ``time consuming``, ali to nam je to.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 04.02.2019. 03:23 #653678

status: user
broj poruka: 95
Sve je pogaseno, nije to u pitanju. Potpuno isti procesi su radili pre prvog punjenja. I dalje mi nije jasno zasto je tada moglo da traje cetiri puta duze. Sto se formiranja tice, niko nije rekao da ne moze da se koristi odmah, nego da prvi put mora da se napuni 100%, i to se moze nazvati formiranjem. Nisam rekao punjenje tri puta po dvanaest sati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Deluje normalno 04.02.2019. 08:39 #653680

status: user
broj poruka: 452
Koji telefon?

Ovo me podseća na onaj fenomen kad se telefon ostavi na stand by-u preko noći i ujutru ima 99%, a onda, čim počne da se koristi, padne na 90. Biće da prvi put nije bila kalibrisana baterija pa je pogrešno prikazivao procenat ispražnjenosti, jer malo koji mob ima stand by od 35 dana (Nokia 3310 je imala deklarisanih 10-11 dana :D).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja pročitao opet ovo 04.02.2019. 10:46 #653684

status: user
broj poruka: 3466
I kontam da se radi i mojoj preporuci za hibernator apk a uopšte nije bio fokus na trajanju baterije jer kod mene je poznato da ako mi naidju bubice i neko moje ludilo, može i onaj oukitel sa giga baterijom daj `vamo i spremi punjac daleko pre roka

Ovo je vise bila prva pomoć da ne brišem višak tj da se drndam sa bekapom I da uradim reset I onda krenem I stanem sa tih par potrebnih aplikacija. A trajala baterije 5h ili 2 dana isti mi djavo. Najbolje je kad se ugasi i nemam punjac pri ruci haha

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 04.02.2019. 12:31 #653685

status: user
broj poruka: 1017


Evo i ja cu da dam doprinos temi, da primetim da je kolega izuzetno strpljiv kada je nov telefon ostavio 7 dana na standby.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re 04.02.2019. 15:17 #653687

status: user
broj poruka: 393
Okaci screenshot baterije i procesa... Mozda ne ide u deep sleep.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 04.02.2019. 22:59 #653692

status: user
broj poruka: 2155



osatvi ga malo duze na punjacu i pocece da puni normalno.

Nego da li si formirao bateriju kad je bila nova ? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 08.02.2019. 11:04 #653808

status: user
broj poruka: 95
Brate, ovi u Mobicomu nisu normalni. Kao garancija godinu dana, uzmem procitam garantni list kad ono pise garancija na bateriju 15 dana! Rekoh sto mi niste rekli, kaze sta bi bilo kad bi svakom pominjali svaku sitnicu! A baterija nezamenjiva i kosta ko pola telefona. Kaze kod svih je tako, ja kazem nije, vec u istoj ulici (Balkanskoj) kod drugih je sest meseci na bateriju. Onda kaze ne znam, kod nas je tako. Pa sto pricas kad `ne znas`. A sve krace traje baterija. Stvarno mi je muka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
miki069 Garancija 08.02.2019. 14:45 #653819

status: user
broj poruka: 1234
Ne važi ni na ekran.
Ni na tač.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs