Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Umrežavanje i mrežna oprema
Štampači i windows 10 - mreža
STRANA 1 OD 2  
stoler Štampači i windows 10 - mreža 06.02.2019. 10:32 T66625

status: user
broj poruka: 324
Imam jedan problem koji sam uspeo na par mesta da rešim ali sada ne mogu da se setim šta sam radio pa sam hteo da podelim sa vama da mi neko pomogne ako zna...

Imam tri računara, dva stabila i jedan laptop koji je kao i ova dva povezan lan kablom i svi idu preko istog netgear sviča. Imam dva štampača, jedan na jednom desktop računaru, drugi na drugom i sve to radi kako treba. Podelio sam ova štampača na mreži da bih i na loptopu mogao da štampam i tu nastaje problem. Naime, nije mi prvi put da to radim ali sada laptop ne vidi ostale računare u mreži, tj jedan računar vidi sva tri i deljene štampače, drugi računar vidi samo laptop a laptop vidi samo sebe i samim tim ne mogu da namestim ni jedan štampač.
Ja sam uradio sledeće, pa vi vidite da nisam nešto zaboravio ali to bi trebalo da sve ide lako...

1. podelio štampače na mreži
2. prebacio da je svaka mreža `private`
3. dozvolio pristup štampača sa mreže
4. isključio passwprd zaštitu za pristup mreži (ovaj koji vidi sva tri pristupa bez probelema, ovaj koji vidi samo laptop njemu pristupa bez problema)
5. svima je podešeneno po difoltu da su u WORKGROPU

Ima li rešenja?

Hvala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Jesu li ti sva 3 kompa pod Windows 10? 06.02.2019. 10:56 #653721

status: user
broj poruka: 9369
Na svakom ukljuci SBM v1.0 protokol.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .. 06.02.2019. 11:03 #653722

status: user
broj poruka: 324
Da na svakom je windows 10, na dva pro a na jednom home

Kako to da uradim to što si napisao?

P.S. našao

https://www.windowscentral.com/how-access-files-network-devices-using-smbv1-windows-10

Probam pa ćemo videti
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler ... 06.02.2019. 11:30 #653723

status: user
broj poruka: 324
Promenio, jedan je imao uključeno dva nisu ...ali nije rešilo problem. Sada imamo situaciju da je laptop nestao sa mreže i sa onog jednog računara što ga je video, on sada vidi dva,ovaj drugi ne vidi više laptop a laptop ne vidi ništa i sebe više ne pokazuje na listi...

Inače , jedan Windows 10 Pro na laptopu a dva Windows 10 Home na stabilnim...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Onda podesi da bude javna mreza 06.02.2019. 11:37 #653724

status: user
broj poruka: 9369
A pre toga ugasi i upali switch/ruter.
SMB V1 ukljuci sve opcije, ne samo client, kako se navodi na onom linku i ostavi tako permanentno. Batali one gluposti koje navode vezano za bezbednost.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler ...i dalje neće 06.02.2019. 11:53 #653725

status: user
broj poruka: 324
Upalio sve, prebacio na javnu i dalje ništa...laptop ne pokazuje ništa, onaj stabilni što je pokazivao sve tri pa posle 2 pokazuje opet sva tri....onaj što je pokazivao laptop ne pokazuje ništa.
Znači samo onaj koji pokazuje koji nisam morao da menjam pokazuje sva tri...ova dva ništa
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj da stavis staticke IP adrese 06.02.2019. 12:57 #653726

status: user
broj poruka: 9369
I ako si u mogucnosti, da promenis switch ili ruter, makar za test.
Upao si u najveci moguci problem sa mrezom, ti gremlini mogu biti do bilo cega. Obicno je problem hw prirode, switchevi ili routeri, pogotovo ako je problem nastao odjednom. Ako su se problemi javili po reinstalaciji sistema, onda resenje moras juriti po racunarima.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re Štampači i windows 10 - mreža 06.02.2019. 13:12 #653727

status: user
broj poruka: 261
Ja se mučim sa tim problemom od kada sam prešao na Win 10.
Postoje mnogi forumi ali konkretnog zaključka nema.
Kod mnogih upali ako staviš SMB 1.0, kod mene ne od verzije 1809.
Provereno radi da na svakom mrežnom adapteru na svakom računaru u properties uradiš disable, zatvoriš pa otvoriš pa enable `File and printer sharing`
To uglavnom radi do restartovanja računara.
Dugotrajnije rešenje je reinstalacija Windowsa kada osvežiš Windows a ostaviš Programe i podatke. To Traje do updatea neke veće zakrpe.
Stvar komplikuje ako imaš Hyper-V onda moraš pažnju da obratiš i na taj adapter.
I mene bi interesovalo neko konačno rešenje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Ma jel moguće da nema rešenja....a jao 06.02.2019. 13:39 #653728

status: user
broj poruka: 324
Probao sam to sa ratličitim ruterima i različitim svičerima...ista priča i javi se kod nekih kod nekih ne. Na dva različitqa mesta imam taj problem sada zato sam sada i rešio da pitam....

Imam na dva 1809 a na jednom je još 1803. Čak su na jedan ova dva novi sistemi, na jednom je star par meseci....pa sami i to probao ali ne vredi ništa. Jedan vidi sve i sve može, dodavanje, deljenje, kopiranje a ovaj koji treba da vidi samo štampač bar sa jednog od ovih ne vidi ništa
Ping prolazi u svakom smeru....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
muff ...generalno problem sa win 10 i mreznim podesavanjima... 06.02.2019. 13:51 #653729

status: user
broj poruka: 440
kao sto kaze VMARC gremlini...namestimo 9 identicnih racunara sa originalnim software-om i 10 nece ni u ludilu, sve probali...

Ali na jenom mestu recimo upali udate firmvera na stampacu.
Na drugom SMB.
Pa izvlacenje kljuca sa originalnog win i reinstall neki nas win pa vracanje kljuca.

cak je negde i microsoft potvrdio da postoji problem i da ga resavaju ali kako sa kojim updateom...

Vidi nama se desava da se ne vide racunari u networking, ali mozes da ih pingujes, cak i kad ih trazis po adresi u exploreru on ih otvori i vidi stampac, ali nece da se konektuje na njega...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re Štampači i windows 10 - mreža 06.02.2019. 14:34 #653730

status: user
broj poruka: 261

Ovo sada nađoh ali mi se ne da da probam pošto mi mreža trenutno radi. Ako možeš probaj pa javi rezultat.

https://github.com/filippobottega/ShareFix




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Radim više stvari u isto vreme 06.02.2019. 14:36 #653731

status: user
broj poruka: 4227
, pa nisam detaljno pročitao problem. Meni je poslednje uvek uspevalo da računarima sa deljenim resursima pristupam pozivanjem njihove ip adrese, a ne imenom:

192.168.1.15

Tada mogu da izaberem i bez problema se povežem sa deljenim resursom.

Izvinjavam se ako je ovo već navedeno kao predlog.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Predrag55 Re Štampači i windows 10 - mreža 06.02.2019. 14:40 #653732

status: user
broj poruka: 261
I meni to uvek radi ali je problem pošto računari dobijaju adresu od DHCP au Network fascikli se javljaju po imenu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Re Štampači i windows 10 - mreža 06.02.2019. 15:24 #653734

status: user
broj poruka: 4227
Ako je dozvoljeno - može se namestiti da im bude fiksna adresa, kao što je @VMARC predložio.
Ako nije dozvoljeno - može se ruter namestiti da mac adresama dodeljuje određenu (fiksnu) ip adresu.

Ne mora folder da se vidi da bi bio deljen.

Pozdrav!

Vlada

:: I meni to uvek radi ali je problem pošto računari dobijaju adresu od DHCP au Network fascikli se javljaju po imenu
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler evo 06.02.2019. 16:36 #653735

status: user
broj poruka: 324
namestio fiksne adrese (a i inače je sam svič tako i dodeljiivao pa sam samo fiksirao) , znači imao 192.198.0.2 , 192.168.0 3 na dva destopa i 192.168.0.4 na laptopu!

Ista priča....


Pingovanje u svako smeru radi...jedan i dalje sve lepo vidi i može da koristi...ostala dva ne mogu ni štampač da instaliram

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Razmiljam nešto.. 06.02.2019. 17:42 #653737

status: user
broj poruka: 324
pa jel moguće da neću moći da korsitim štampa u mreži? Da niko nema rešenje? Neverovatno....

Ima li neki razdelnik koji mogu koristiti u tu svrhu ako ne možemo namestit mrežno deljenje?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Probaj network reset (ako vec nisi) na svakoj masini 06.02.2019. 18:28 #653738

status: user
broj poruka: 9369
https://www.itechtics.com/reset-network-settings-in-windows-10/

Kada odradis, nemoj stelovati nista, sve ostavi na default, samo ukljuci Network discovery. Ako ima nekakvih pomaka, onda nasteluj ostale opcije.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .... 06.02.2019. 18:52 #653739

status: user
broj poruka: 324
jesam i pre resetovao bez efekta ali sada sam ponovio reset na laptopu...epilog , ne može ni on sam svojim dokumentima deljenim da pristupi a ni onaj računar koji je mogao da ih vidi sva tri, sada vidi ali ne može da priđe....network path....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Razmiljam nešto.. 06.02.2019. 20:09 #653742

status: user
broj poruka: 18930
Vidi ovako, printer sharring, vidim da ti ne ide nikako, a i nije ni to bas najsrecnije resenje, a neke stvari jednostavno ne mogu ljudi da vide preko foruma, jer ti si tamo, a mi smo ovde.. Resenje koje ce te resiti muka je USB print server u tvom slucaju. Podesis mu staticku adresu koju hoces, zapises na njemu da bi znao

To ti je ova spravica: https://goo.gl/23d1E5
Javi se na pm ako treba neka pomoc, posto imam to.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: pa jel moguće da neću moći da korsitim štampa u mreži? Da niko nema rešenje? Neverovatno...
::
:: Ima li neki razdelnik koji mogu koristiti u tu svrhu ako ne možemo namestit mrežno deljenje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .... 06.02.2019. 20:53 #653744

status: user
broj poruka: 324
Verujem da bi to bilo rešenje ali nije jaftina opcija , gledam sada malo cene! A i meni se ovaj problem javio na dva do sada različita mesta (kažem za sada a verovatno će još negde) pa bh morao da se nakupujem toga a to nije opcija nažalost

P.S. svaki savet je dobro došao, i znam da je forum nezgodan jer niko od vas ne vidi ali ja sam detaljno objašnjavao do sada i dalje ću ali iskreno da ti kažem, čini mi se da tu nema nekog rešenja jer nije da sam prvi put to radio umrežavao bez problema ali na žalost nije mi ni ovo prvi put, pre će biti treći za redom!



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper re 06.02.2019. 20:56 #653745

status: user
broj poruka: 503

Proveri ove service dal su ukljuceni https://youtu.be/RuhBdM7gPEs?t=123

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vlajkic re 06.02.2019. 21:06 #653746

status: user
broj poruka: 609
U nekim starijim verzijama win 10 sam imao identican problem a resio sam ga na sledeci nacin

u RUN kucas gpedit.msc pa dalje ides
Computer configuration administrative templates
Network Lanman Workstation
`Enable insecure guest logons` stavi se sa not defined na enable
Ali kolko se secam to je bilo na 1709..proveri ne moze da skodi

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: re 06.02.2019. 22:52 #653754

status: user
broj poruka: 324
Sve ispratio sam linka, upalio sve, mada su svi i radili sam stavi da uključuju kao na tom videu ali ista priča....


::
:: Proveri ove service dal su ukljuceni https://youtu.be/RuhBdM7gPEs?t=12
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler Re: re 06.02.2019. 22:53 #653755

status: user
broj poruka: 324
probao...ne vredi.


:: U nekim starijim verzijama win 10 sam imao identican problem a resio sam ga na sledeci naci
::
:: u RUN kucas gpedit.msc pa dalje ides
:: Computer configuration administrative template
:: Network Lanman Workstatio
:: `Enable insecure guest logons` stavi se sa not defined na enabl
:: Ali kolko se secam to je bilo na 1709..proveri ne moze da skod
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
stoler .. 06.02.2019. 22:55 #653757

status: user
broj poruka: 324
Hvala svima na trudu...nešto je tu smrdljivo u toj ci i deljenju štampača! Neka stoji za sada , nema tu rešenja. Kontam možda promenim još jednom sistem pa da se desi da proradi samo od sebe...a ako ne, štampanje će ići sa dva umesto sa četiri računara pa dobro, tako je kako je...

P.S. ja sam još raspoložen za probavanja ali deluje kao mrka kapa .(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: re 06.02.2019. 23:12 #653759

status: user
broj poruka: 18930
To je od 1809 verzije. Mora da se stiklira enabled za guest login kada hoces sa 10-ke da udjes na neki share koji je SMB 1.0, pa mora polisa da se aktivira i restartuje PC, toga nema na 1709, bar ja nisam to morao da radim na 10 Enterprise, takodje ni na 1803, nego tek na 1809, kao i ukljucivanje SMB 1.0 sada vec starog protokola.

PS vidim sad cenu od 5.600din, bas je skup, ovakav uredjaj ne treba da kosta vise od 1500din, ali sta ces.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: U nekim starijim verzijama win 10 sam imao identican problem a resio sam ga na sledeci naci
::
:: u RUN kucas gpedit.msc pa dalje ides
:: Computer configuration administrative template
:: Network Lanman Workstatio
:: `Enable insecure guest logons` stavi se sa not defined na enabl
:: Ali kolko se secam to je bilo na 1709..proveri ne moze da skod
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs