Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Zanimljive Internet adrese
Policija i tacan zakon u Srbiji
STRANA 1 OD 1
perrakojot Policija i tacan zakon u Srbiji 09.02.2019. 21:45 T66636

status: user
broj poruka: 985
Treba mi neko da mi tacno zakonski protumaci sledece- vozis moped od 49 kubika snage 2ks koji ima maksimalnu brzinu ispod 45 km/h, I KOJI SE VOZI SA AM KATEGORIJOM (svi koji su polozili za B kategoriju pre 2011 god su su automatski dobili upisanu i AM kategoriju) , i sa tim mopedom napravis prekrsaj zbog kojeg ti se uzima dozvola na 3 meseca,pitanje glasi da li ti se uzima i B kategorija ili samo AM??? Napomena,odvojeno su upisane u vozacku dozvolu kategorije AM i B... Posle 2011 se odvojeno polaze za AM,a posebno za B,tako da mi srecnici sto smo polozili pre 20-ak godina z B kategoriju po difoltu imamo i AM i B kategoriju :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 09.02.2019. 23:00 #653874

status: user
broj poruka: 563
Mislim da ti se oduzima za sva motorna vozila,ko da si rekao napravio prekrsaj putnickim automobilom da li mogu da vozim kamion...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Hyper: logichno. Moj komshija je povredio (drugog) komshiju 09.02.2019. 23:12 #653876

status: user
broj poruka: 10985
sluchajno, opalivshi iz vazdushne pushke (za koju ne treba dozvola, niti odozvola postoji). Istrazni sudija mu je, uz oduzimanje vazd. pushke, odmah (privremeno?) oduzeo i dozvolu za vatreno oruzje kao i samo oruzje (lovachka sachmara). Yebi ga, skoro je ubio choveka, iz nehata, shta li tek moze da uchini sa mnogo jachim oruzjem?!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper re 09.02.2019. 23:15 #653877

status: user
broj poruka: 563
Proveri u policiji,trebalo bi u zapisniku da ti stoji za koju je kategoriju oduzeta,ako je tezi preksaj onda za sva motorna vozila zavisi kako oni procene,ako je laksi onda verovatno samo AM.....ali po duzini rekao bi da ti je zabranjeno za sva motorna vozila...kako rece torta zamisli sta bi uradio sa jacim vozilom ako si sranje napravio sa tim....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot ali 09.02.2019. 23:39 #653878

status: user
broj poruka: 985
to nisu tacni zakonski odgovori,to su samo nagadjanja clanova foruma.... ako prekrsaj napravis sa jednom kategorijom,zasto bi bile oduzete sve kategorije????? trazim odgovor nekog policajca koji tacno poznaje zakon ,a znam da poneki prate forum :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Nema razloga da postavljas po 5 znakova pitanja. 09.02.2019. 23:49 #653879

status: user
broj poruka: 10985
A nisi se zapitao zbog chega zapravo dozvola i biva oduzeta (zashto se zakonodavac ne zadovoljava zaplenom vozila i/ili veccom novchanom kaznom). Da si se to zapitao, verovatno bi doshao do sledecceg odgovora: zato da pochinilac prekrshaja ne bi doshao u priliku da isti ili slichan prekrshaj pochini drugim vozilom, druge kategorije. Dakle, razlog oduzimanja dozvole (ili: prava da vozis drugo vozilo), u ovom sluchaju je PREVENCIJA krshenja zakona BILO KOJIM VOZILOM, u odredjenom periodu. Nadam se da ti je to jasno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Almighty84 Ode dozvola druze 09.02.2019. 23:54 #653881

status: user
broj poruka: 294

Ode dozvola, nekada davno se oduzimala samo kategorija, sada komplet dozvola nebitno od kategorije. Napravio sranje motokultivatorom ili kamionom isto je (pod uslovom da nisi ugrozio necije postojanje, onda si na*ebo)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 09.02.2019. 23:59 #653882

status: user
broj poruka: 9460
Pitas na IT forumu :D
Pa sto nisi pitao pandura koji ti je oduzeo dozvolu i dobio bi tacan info iz prve ruke, ovde moze samo da se nagadja.

Mislim, dozvola je oduzeta, sto znaci da ne mozes da upravljas ni sa jednim motornim vozilom, jer ne posedujes vise taj obrazac :D. To je samo moje misljenje, logicno razmisljajuci, ali opet ne mora da znaci.
Obrati se njima direktno i znaces na cemu si.

Ma vozi bez dozvole, boli te stojko. Ko to jos postuje :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Pise ti u resenju suda 10.02.2019. 00:12 #653884

status: user
broj poruka: 9381

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 10.02.2019. 00:37 #653887

status: user
broj poruka: 3104
@Perakojot ti se raspitujes o Član 58 ZOP koliko sam ja razumeo, jer si pomenuo prekrsaj a ne krivicno delo
https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_prekrsajima.html

Praksa krivicara je takva da trazimo Meru bezbednosti zabrane upotrebe motornih vozila Član 86 KZ https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni_zakonik.html ali uglavnom samo za kategoriju sa kojom je krivicno delo ucinjeno. Ne kazem da ne moze da se trazi zabrana na sve kategorije, moze, ali ja jos nisam video vise od samo te jedne kategorije sa kojom je krivicno delo ucinjeno. NPR covek napravio saobracajnu nezgodu kamionom, kaznjen je 3m zatvora uslovno i zabranom upravljanja C kategoriom 6 meseci, ali mu je ostala B za kola.

PS. nemoj da pitas policajce za zakon. Kada znaju kako glasi, onda se nandrdaju sto ti ne znas i sto bi tebe morali da nauce. Kad oni ne znaju, isto :D Mada dobro je da ne izmisljaju zakone nego kad nisu sigurni, odmah pozovu nadredjene ili tuzilastvo u zavisnosti od dela. Barem vecina tako radi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Blueberry Re: ... 10.02.2019. 04:00 #653891

status: user
broj poruka: 1272
Da sve što su ti kolege prenele sažmem u zaključak.
Možeš se žaliti po APP modelu da ti ne oduzmu sve kategorije, ali po pravilu to je oduzimanje dozvole na period propisan zakonom za prekršaj koji je učinjen, ne znam da je iko ikada dobio išta žalbom.
Dakle, oduzima se za sva motorna vozila.

Jedan od onih što neće prodavati hardver, već pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 10.02.2019. 09:47 #653894

status: user
broj poruka: 939
Po nekoj logici, trebalo bi da se udari zabrana samo za tu kategoriju, ali posto se radi izgleda o tezem prekrsaju (po duzini zabrane, rekao bih da je prolazak na crveno, jer tesko sa tim motorom da je doslo do prekoracenja brzine), onda se verovatno odnosi i na B kategoriju.

Tortina analogija sa oruzjem ne stoji, jer se legalno oruzje oduzima od vlasnika pri najmanjoj svadji dve strane, ako se ta svadja prijavi mup-u. Dakle, nema veze sto je doslo do povrede vazdusnom puskom, vec sto se pretpostavlja da su te dve strane u sukobu i da bi moglo da dodje do posledicne eskalcije sukoba. Elem, prijavi komsiju za buku, za remecenje javnog reda i mira i po automatizmu se i tebi oduzima oruzje, ako ga imas u legalnom posedu. (Naravno, privremeno oduzimanje)


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 10.02.2019. 11:02 #653900

status: user
broj poruka: 3104


Ajde ti lepo reci sta si uradio da bi znali okvirno kojim smerom ce da ide presuda. Ponavljam, krivicari uglavnom oduzimaju samo kategoriju, ne znam kako rade prekrsajci i da li zaista uzimaju celu vozacku.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot jaoj ljudi 10.02.2019. 13:35 #653903

status: user
broj poruka: 985
svi pretpostavili da sam ja u pitanju,a u prvoj recenici prvog posta sam napisao tekst na nacin da sam postavio uopsteno pitanje,a ne direktno :) ... nisam ja u pitanju,drugar je obisao automobil mopedom sa desne strane,pandur ga video i za njim...ukratko mu pandur reko 30000 kazna i ode dozvola 3 meseca.. i to je to.... a nije rekao koja dozvola,AM ili B...ovo se tek desilo,jos ni papirologija mu verovatno nije usla u sistem...ja sam obavesten telefonom 5min nakon prekrsaja,pa reko da pitam ovde,nema veze sto je IT forum,ovde se odgovor za sve nadje za kratko vreme... po svemu sudeci ode AM,ostaje mu B....


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 zabrana ide za sva motorna vozila ! 100% 10.02.2019. 13:46 #653905

status: user
broj poruka: 938
pa sad vidi sta je motorno, a sta nije.

e sad postoji sporazum o priznanju krivice pa neka malo pogleda po netu, ne vazi bas za sve kazne, ali moze puno bolje da prodje ako se dogovori. KAd dobije sudski poziv ide sa njim u nadleznu policijsku stanicu i tamo zavrsava, bez suda i ostalog. Ako je vec bio na sudu onda neka kupi bicikl
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 10.02.2019. 14:10 #653906

status: user
broj poruka: 1586
Kazna oduzimanja dozvole i zabrane upraljanja motornim vozilo se najcesce odnosi na prekrsaj gde si ti kao vozac motornog vozila, sto je sve pocev od bicikla sa motorom pa do autobusa, ucinio prekrsaj samim svojim ponasanjem u saobracjau upravljajuci motornim vozilom i izazvao opstu opasnost i ugrozio bezbednost nepostujuci saobracajen propise. Dakle, kaznjava se tvoj postupak, i zato se oduzima dozvola i potpuno je nebitno koje sve kategorije imas.

To znam po mojoj braci koji su profesionalni vozaci, kojima ako uzmu dozvolu zbog prekrsaja sa B kategorijom, dok je vozio kola - nema voznja ni kamiona ni autobusa. Dozvolu cuvaju kao da je zlatna medalja sa olimpijade. Neki su to naucili na tezi nacin vozeci auto napravili prekrsaj gde je na burazerov komentar da zivi od dozovle, pandur samo rekao - O tome si trebao da razmisljas pre nego sto si uradio to sto si uradio. a posto si profesionalni vozac onda znas propise isto kao i ja.

E pa kada ti pandur to kaze, bas i nemas sta da mu odgovoris na to, osim da kukas i molis...

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 10.02.2019. 15:28 #653908

status: user
broj poruka: 3104
@dorabi1 Ti vec pricas o Odlaganju krivičnog gonjenja Clan 283 Stav 1 tacka 2 https://www.paragraf.rs/propisi/zakonik_o_krivicnom_postupku.html al ne vidis clan govori o krivicnim delima, a ne prekrsaju kao sto se ovde radi.

@perrakojot Baci pogled na ZOBS Clan 331 tac 9, zatim Cl. 335. tac.17 i Cl. 338. tac. 11 a sve u vezi Cl. 53 st. 1 https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_bezbednosti_saobracaja_na_putevima.html

Znaci, 331 Novčanom kaznom u iznosu od 20.000 do 40.000 dinara ili kaznom zatvora u trajanju do 30 dana
335 Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i kazneni poeni: - 6 kaznenih poena,
338 Zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom izriče se kumulativno vozaču za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona: - u trajanju od najmanje tri meseca,

Moje je iskustvo u krivici da uglavnom ide kategorija a ne cela dozvola. Ja sam ti sad izlistao sve stvari koje mogu da ga snadju, a ti svakako ovde napisi epilog.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 srdjanc@ 10.02.2019. 16:20 #653909

status: user
broj poruka: 938
o cemu ti pricas? Kakav zakonik o krivicnom postupku, pa normano da se radi o saobracajnom prekrsaju, pita covek za koje kategorije vazi zabrana?!
Znam o cemu pricam, ali ako njega zanima neka gugla samo sam mu dao smernice. Evo ovo je prvo sto izbaci google za ostalo ako te zanima trazi sam:

https://www.pravniportal.com/sporazum-o-priznanju-prekrsaja-3/

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc Re: srdjanc@ 10.02.2019. 17:22 #653911

status: user
broj poruka: 3104
Gore si rekao `sporazum o priznanju krivice` a ne prekrsaja. Ima razlike. Te mi odmah bila asocijacija na 283. ZKP. Sve u svemu, moze i tako da proba, tj. da se dogovori za sankciju da izbaci `Zabranu upravljanja` po CL 234 tac 3 ZOP
3) sporazum o vrsti i visini kazne, odnosno o drugim prekršajnim sankcijama.


:: o cemu ti pricas? Kakav zakonik o krivicnom postupku, pa normano da se radi o saobracajnom prekrsaju, pita covek za koje kategorije vazi zabrana?!
:: Znam o cemu pricam, ali ako njega zanima neka gugla samo sam mu dao smernice. Evo ovo je prvo sto izbaci google za ostalo ako te zanima trazi sam
::
:: https://www.pravniportal.com/sporazum-o-priznanju-prekrsaja-3
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
drum ... 10.02.2019. 17:43 #653912

status: user
broj poruka: 1301


Imam zabranu od 3 meseca na `B` katekoriju.`A` i `C` nisu pod zabranom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 10.02.2019. 21:14 #653918

status: user
broj poruka: 985
hvala drum,ovo definitivno resava pitanje koje sam postavio... e sad da zovnem druga da ga obradujem :)


::
::
:: Imam zabranu od 3 meseca na `B` katekoriju.`A` i `C` nisu pod zabranom
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ako je dobio pravosnaznu presudu 10.02.2019. 22:05 #653921

status: user
broj poruka: 938

u njoj mora da stoji na sta se odnosi zabrana, nema tu nikakve proizvoljnosti, mora da bude obrazlozeno da li je za kategoriju ili za motorna vozila.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ako je dobio pravosnaznu presudu 10.02.2019. 23:07 #653924

status: user
broj poruka: 985
ljudi,ako niste pazljivo procitali mojih par postova-procitajte pazljivije :) . Dogadjaj se dogodio sinoc nesto oko 21h, a 10 minuta nakon sto se zavrsilo pisanje kazne,drugar me zvao fonom da mi javi sta mu se upravo dogodilo,i ja istog momenta postavio temu nadajuci se brzom odgovoru. znaci dogadjaj od sinoc verovatno jos nije usao ni u policijsku proceduru,a kamoli u sudsku. proci ce najmanje mesec dana dok ne ode kod sudije za prekrsaje... ja sam temu postavio cisto da ako dobijem tacan (i pozitivan) odgovor,malo obradujem drugara da ce barem kola moci da vozi,jer mu auto jako treba za posao... a moped ko moped,jbs 3 meseca bez motorica :)


::
:: u njoj mora da stoji na sta se odnosi zabrana, nema tu nikakve proizvoljnosti, mora da bude obrazlozeno da li je za kategoriju ili za motorna vozila
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Re: ako je dobio pravosnaznu presudu 10.02.2019. 23:23 #653925

status: user
broj poruka: 9381
Onda ce znati kada mu stigne resenje, odnosno kada zavrsi sa sudijom za prekrsaje. Verovatno ce dobiti zabranu samo za tu kategoriju.
Na kraju krajeva, neka kod sudije sve lepo prizna, neka se ne pravi pametn niti drzak i zamoli ga za najblazu mogucu kaznu, uz molbu da mu ne oduzimaju B kategoriju jer mu je veoma potrebna.
Ja sam uvek tako prolazio i nikada mi nisu uzimali dozvolu.
PS. Inace sve uvek priznam vec policajcu i obicno prodjem sa najjeftinijom mogucom kaznom na licu mesta i to obicno bude 50% popusta jer upaltim u roku od 7 dana. Radnim danima prelazim 50-100km po gradu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: ljudi,ako niste pazljivo procitali mojih par postova-procitajte pazljivije :) . Dogadjaj se dogodio sinoc nesto oko 21h, a 10 minuta nakon sto se zavrsilo pisanje kazne,drugar me zvao fonom da mi javi sta mu se upravo dogodilo,i ja istog momenta postavio temu nadajuci se brzom odgovoru. znaci dogadjaj od sinoc verovatno jos nije usao ni u policijsku proceduru,a kamoli u sudsku. proci ce najmanje mesec dana dok ne ode kod sudije za prekrsaje... ja sam temu postavio cisto da ako dobijem tacan (i pozitivan) odgovor,malo obradujem drugara da ce barem kola moci da vozi,jer mu auto jako treba za posao... a moped ko moped,jbs 3 meseca bez motorica :)
::
::
:: ::
:: :: u njoj mora da stoji na sta se odnosi zabrana, nema tu nikakve proizvoljnosti, mora da bude obrazlozeno da li je za kategoriju ili za motorna vozila
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: 11.02.2019. 07:01 #653928

status: user
broj poruka: 1620
Nemam vremena da čitam sve poruke pa ne zam da li ssi već dobio odgovor, ali zakon u tom smislu još uvek nije promenjen i zabrana se odnosi samo na kategoriju vozila kojom je upravljano u trenutku prekršaja.
Inače, za to svakako ide kod sudije za prekršaje, a kad dobije poziv za sud, neka pre zakazanog termina u sudu ode u MUP u Rakovici na `priznanje` - tamo će se već dogovoriti oko detalja, ali skoro sigurno će platiti manje, a veliko mooožda mu progledaju kroz prste za tu zabranu.
Nakon toga ide sa papirima u sud u Ustaničkoj i čeka pravosnažnu odluku suda za plaćanje (ovaj korak je izmišljen samo da ispadne kao da sud nešto radi, pa da se i oni malo ugrade sa svojim `sudskim troškovima` jer su, navodno, nešto kao radili u celoj priči).
Sve ovo pod uslovom da je mesto događaja u BG (dao sam ti primer koji sam već praktično primenjivao).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ducza bvcx 11.02.2019. 19:37 #653953

status: user
broj poruka: 62
kada je 2009 uveden novi zobs bilo je da ti se zabrana odnosi na vozacku,posle nekih godinu i po dana to je ukinuto zbog pijanih pandura sa a,vozaca autobusa itd jer su shvatili da ce ostati bez [pola ljudi na poslovima


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs