Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Koje drivere koristite za nvidia karte?
STRANA 1 OD 1
lakiwot Koje drivere koristite za nvidia karte? 12.02.2019. 13:26 T66642

status: user
broj poruka: 1118
Poslednju verziju ili?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Njihove. Nikada Dekine. 12.02.2019. 13:58 #653990

status: user
broj poruka: 10985
Najnovije hot-shit-fixove.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 @lakiwot 12.02.2019. 13:59 #653992

status: user
broj poruka: 17084
Pa uvek logicno poslednje, ako ima problmea idem jedan unazad.

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Pitam zbog ovoga. 12.02.2019. 14:06 #653993

status: user
broj poruka: 1118
https://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXLQ


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma Re: Pitam zbog ovoga. 12.02.2019. 14:18 #653997

status: user
broj poruka: 95
To je zato sto ne umeju da naprave drajver za sve.


:: https://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXL
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: Re: Pitam zbog ovoga. 12.02.2019. 14:31 #654000

status: user
broj poruka: 1118
hvala


:: To je zato sto ne umeju da naprave drajver za sve
::
::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXL
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.02.2019. 14:51 #654002

status: user
broj poruka: 4225
399.24 ili 418.01.
Zavisi za koje graficke.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
lakiwot Re: re 12.02.2019. 15:08 #654006

status: user
broj poruka: 1118
1080ti


:: 399.24 ili 418.01
:: Zavisi za koje graficke
::
:: Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Srdjanc ... 12.02.2019. 15:36 #654007

status: user
broj poruka: 3104
Uvek gledam da su najnoviji, ali takodje prvo proverim na netu da li se neko zali na njih, te idem prve pre njih.

Nvidia jeste pravila probleme krajem prosle godine, npr decembar kad je blizard objavio patch 8.1.5 sa pristojnom verzijom multithreadinga, vlasnici 1050 i 1060 koji su uzeli najnovije drivere su imali drop. To je sa sledecom verzijom ispravljeno.

https://www.wowhead.com/news=289041/nvidia-driver-optimizations-for-patch-8-1-tides-of-vengeance

Ista prica vazi i za drugi tim, fokusiraj se na najnovije, al proveri na netu dal se neko zali. I updatuj samo ako imas potrebe, tj. dobijas znacajni FPS boost.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nocniduh Re: Re: Pitam zbog ovoga. 12.02.2019. 16:14 #654009

status: user
broj poruka: 113
A zašto uopšte pisanje drajvera funkcioniše tako da kad god izađe neka nova igra, oni se optimizuju za nju? Zar optimizacija nije posao kreatora igre? Još me više zbunjuje to što je za igre potreban DirectX, koji je apstrakcija nad drajverom, pa se opet on ređe dira, ili bar ne primećujemo... Kod klasičnog softvera kada jednom ukinu usko grlo ili bag, dobijaš trajni benefit, a kod pisanja drajvera pored toga, deluje mi kao da se praktikuje i prilagođavanje igrama, jednu popraviš, drugu pogoršaš ili kao da se u pozadini nalazi IF igra=gameX, RUN gameXprofile.


:: To je zato sto ne umeju da naprave drajver za sve
::
::
:: :: https://www.youtube.com/watch?v=mFSLro_OXL
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 12.02.2019. 16:27 #654010

status: user
broj poruka: 3345
Kao sto su vec rekli, ali uvek provera koliko zalbi ima na netu vezano za njih.
Za sada sam na 387.92 i mogu reci da mi sve igre rade bez problema. Bar za 1060 6G. Tako sam drzao i jednu verziju kada sam imao 770 i sve lepo radilo. Cak uopste nije potrebno jurcati `optimized for`.

Inace, nekada davno postojalo je par drajvera za kartice. Cak su drajveri radjeni specificno za model. Verzije su bile uglavnom neke ispravke ako su ljudi naletali na bagove. I igrice su bile optimizovane za kartice/drajvere. Sada je sve naopako obrnuto.

Banalan primer:

Kupis automobil koji je hardverski i softverski ispravan. A da bi ugradio npr. muziku, muzika se optimizuje za odredjenje vrste automobila, te mozes i takve da ufuras. U danasnjem svetu moras da cekas da ti se optimizuje, popravi i modifikuje automobil, da bi ti mogao da ubacis muziku.

Nije da kazem da se to ne radi, postoje debele modifikacije automobila, od pamtiveka, ali da kazem da imas automobil koji ne mozes da modifikujes, nego je takav kakav je.

Inace obe strane, AMD i nV znaju kakav hardver imaju i kakav softver treba biti napisan (drajver) i ti ne mozes ista da radis sa tom kartom ista drugacije od onoga sto ti hardverski dozvoljava. Nego, cini mi se da oni to i namerno rade, da se ne bi iskoristio pun potencijal grafickih kartica, pa ti kazu `izasli optimizovani drajveri....`. A to rade odavno.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 12.02.2019. 16:30 #654011

status: user
broj poruka: 4225

@lakiwot 399.24
Nema pregrijevanja grafickih kartica nepotrebno, a bolje performanse i to do 15% u odnosu na novije drajvere.

Takav pristup optimizacije je napravljen daleke 1999 godine na insistiranje M$-a 2000 godine radi Voodoo 5 grafickih kartica, kako bi ukrotili performanse istih.
Do dana danasnjeg, nista se nije promjenilo, inace bi AMD grafike imale neuporedivo bolje performanse. Ako uspijes da slazes sistem da ima NVIDIA graficku karticu, umjesto AMD-a, onda si na konju. Imao bi prilike da vidis bust npr za RX 580 8 GB za skoro 22% u igricama, nebitno da li si na Win7 ili win 10 platformi. Svi to znaju, a ne znam koji je razlog sto AMD ne ulaze zalbu vec vise od 10 godia, kada je to trebalo da se zavrsi i prolongirano je.
DX bilo koji je optimizacija na osnovu hardvera kojim raspolazes i koji se prilagodava hardveru. Namjerno spustanje performansi postojecem hardveru je pocelo 2005 godine i uradjeno je namjenski radi prodaje nove generacije proizvoda, inace industrija nikada se ne bi razvijala.

Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 12.02.2019. 17:31 #654013

status: user
broj poruka: 95
Za internu optimizaciju je odgovoran developer. Ali on ne moze da utice na Directx i graficki i zvucni drajver. Drajveri su komunikacija izmedju uredjaja i Windowsa a ne sa igrom direktno. DirectX je most bez koga bi moralo da se programira za svaki uredjaj posebno, sto je nemoguce.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ja ne menjam dok rade :) 12.02.2019. 19:49 #654020

status: user
broj poruka: 9380

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 13.02.2019. 08:20 #654035

status: user
broj poruka: 285
Ja za Pascal koristim zadnji driver koji je bio validan pre pojave Turing.
Zato sto svi dokazi govore u prilog da NVIDIA ima profit i direktnu korist ako su performanse Pascal manje od realnih a Turing razlika izgleda veca od realne. Posto imaju korist ne ostavljam im mesta da razmisljaju da li ce da je iskoriste ili ne. Znam da hoce.


i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Nema dovoljno drajvera... 13.02.2019. 18:30 #654041

status: user
broj poruka: 7761
Svi su emigrirali u nemacku da tamo zaradjuju ko sav normalan svet...

Najbolji odgovor je dao ovaj sto prvo proveri da li se neko zali na najnovije drajvere pa onda instalira one pre njih... jedino se pitam da li je proverio da li se neko zalio na te pa da onda ipak instalira one od pre ovih pretposlednjih...

Sto je rekao Vmarc ne diraj dok voze... kad pocnu da smetaju onda preinstaliraj i to je to...

Recimo da sam primetio da kad na Win10 instaliram AutoDESK proizvode i kasnije instaliram nove vozace imam problema sa grafikom u AutoCAD i Civil 3D... u pitanju je nVidia graficka na laptopu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko it`s meant to be played politika 13.02.2019. 21:15 #654042

status: user
broj poruka: 6643
nVidija potplaćuje, odnosno, `sarađuje` sa razvojnim timovima pojedinih igara. Pri tome, igre se optimizuju za ono što nvidiji donosi profit, trenutno. To znači da funboisi koji imaju starije nvidije, ne da ne moraju da vide benefita od prilagođavanja edžina igre jednoj platformi, već kontra. Kako kad. E, sad, šta je problem, pa amdeka, jer, iako kaska, amd-eka pravi drajvere i nove karte. Optimizacije koje prave razvojni timovi, upravo, nisu nužno i sigurno nisu samo optimizacije već, degradacije, i to takvog tipa da favorizuju jednu platformu (zelenu ili crvenu, da ne bude zabune, i amd-eka iako mnogo manje, radi isto) ali, to je teško, nema tu šta mnogo da se iscedi, ali zato prave degradacije odnosno bloatware koji degradira performanse konkurentske platforme.
Šta je prava ironija, pa to što degradacija suprotne perjanice sada već u 100% slučajeva znači i degradaciju neke od generacija vlastitih kartica, jer su u falš konkurenciji čas forsirali ovo, čas ono, tako da obe boje imaju svašta i više uopšte nisu u stanju da naprave krštene drajvere, već moraju non-stop da prave hot-fix prilagođenja pojedinačnim igrama i pojedinačnim generacijama kartica.
Mogao sam to i kraće napisati: video drajveri su namerno neoptizovano sranje.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DaSickSyst 417.58 13.02.2019. 21:29 #654043

status: user
broj poruka: 2909

417.58 ovo su hotfiks drajveri. Uspešno rešavaju problem sa (ne)buđenjem računara iz slip moda. Koji me je užasno iritirao.
Nakon nekog vremena sam apdejtovao na novije, odmah se vratio isti problem tako da sam vratio na 417.58. Ovaj problem se uglavnom javlja na dual monitor konfiguracijama... Kao u mom slučaju.
Ne znam da li se od tada još neki drajver bavio ovim problemom, nisam hteo dalje da eksperimentišem.


DaSickSystem

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs