Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Black screen posle POST-a
STRANA 1 OD 1
millanche Black screen posle POST-a 12.02.2019. 22:44 T66644

status: user
broj poruka: 312
Ovo mi se nikad nije desilo, niti sam ikad čuo da je neko imao sličan problem... Instalacija Windows-a, pukne sistem, padne sistem. Ne uspem recovery, krenem ispočetka instalaciju. Prođe instalaciju bez problema, restart, pokaže logo matične/proizvođača/POST, ne izbaci nikakvu grešku/beep, i odmah nakon tog dela black screen bez kursora, bez učitavanja, bez ičega. Doveka tako. Windows 7, Windows 10, isto. Instaliram Ubuntu, radi bez problema. U čemu je problem? I da li neko ima ideju gde da nađem najnoviji BIOS za Samsung NP355E5X laptop, koji je predmet govora?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 13.02.2019. 03:14 #654029

status: user
broj poruka: 4225
https://www.bcgroup-online.com/laptopovi/samsung-np355e5x_a03hr-19039
Ako je ovaj laptop, instaliraj verziju win 10 ver 1511 sa kojom radi kako treba, Preporuka je da ako tii je problem sa njom, instaliraj win 7 tiny CDexperiance rev 01
I sa jednom i sa drugom verzijom radi perfektno, kao i sa ubuntu. Ako ne radi ni sa win 10, ni sa win 7 nakon instaliranja drajvera za cipset, onda je graficka krivac. Inace, procesor je vogno i to debelo. Po meni, te laptope i intel atom i qc n3500 i sve novija sranja tih derivata, nisu ni za golo vogno u odnosu na c2d procesore, a oni su stari preko 10 godina !
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Re 13.02.2019. 10:55 #654036

status: user
broj poruka: 393
Problem je sigurno u verziji windowsa koji instaliras/ ostecen iso/ modifikovana verzija. Sta god da je u pitanju treba da preuzmes verziju direktno sa majkrosoftovog sajta/ kopiras na usb (rucno ili preko rufus-a)/ reset biosa na default vrednosti i zatim instalacija.

Softver za preuzimanje originalnih iso fajlova za windows i ofis, btw odlicna alatka( izaberes verziju, x86 ili x64):

https://www.heidoc.net/php/Windows-ISO-Downloader.exe


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
millanche re: 15.02.2019. 21:46 #654098

status: user
broj poruka: 312
Nije rešenje ni jedno, ni drugo. Probao oba, mada i ne razumem razlog zašto sam probao, ali nije uspelo. Inače, instalacija preko koje radim, radi na svim drugim kompjuterima, ali laptop neće da radi.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Vrlo šturo izložen problem 16.02.2019. 01:39 #654103

status: user
broj poruka: 393
Ne znamo koliko particija imaš na disku/ podešavanja u bios-u/ uefi/ legacy / CSM je on/off... ne mozemo mi da sanjamo šta ti radiš pri instalaciji.

Elem, ako instaliras windows 7 podesi u biosu legacy i disable secure boot. U instalaciji formatiraj ceo disk i napravi particiju. Nakon instalacije probaj po ukljucivanju da pritiskas F10 (manuelna selekcija diska pri butovanju) i izaberi svoj disk. Za desetku probaj uefi instalaciju mada ce da se vuce kao macka na tom kompu.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs