Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
PS4-XboX ONE ili PC
STRANA 1 OD 2  
bomid PS4-XboX ONE ili PC 15.02.2019. 16:05 T66647

status: user
broj poruka: 1563
Postavicu nekoliko mozda glupih pitanja.
Imam poprilicno staru masinu koja ne moze da potera nova ostvarenja igracke industrije. Gledajuci cene komponenti dosao sam do zakljucka da necu moci nista pristojno da pazarim a sto bi moglo da me posluzi narednih 4-5 godina ako ne `izvadim` 1000 evrica. Prvo pitanje je, da li ima smisla da umesto PC-a kupim PS4 ili XboX ONE? Drugo je, pod uslovom da ima, koja od naveden 2 konzole? Trece je da li na konzole moze mis i tastatura?
Nemojte zameriti ako su pitanja glupa. Molim vas da mi date neki savet, misljenje i sugestiju?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 15.02.2019. 16:43 #654086

status: user
broj poruka: 1033
PS4 je polako na zalasku, Ocekuje se iduce godine PS5 koji ce navodno podrzavati sve stare igre (sa PS2, PS3 i PS4). I za narednih 4-5 godina mozda i preko 1000 evra...
Mada sa druge strane ima sad da se nadje PS4 povoljno... Za tastaturu i misa: https://support.playstation.com/s/article/Use-Keyboard-and-Mouse-with-PS4?language=en_US

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
Gigabyte WF GTX 1060 3GB
KINGSTON A400 480GB
CM Storm Trooper


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: uroshnet 15.02.2019. 18:07 #654087

status: user
broj poruka: 1563
Nisam se nikada `baktao` sa konzolama Za igranje sam uvek koristio PC. Konzole su mi pale na pamet posto mi je masina dosta stara. Poslednje sto sam `ulozio` u nju pre nekoliko godina je graficka karta R9 270 i SSD 840 EVO ali i to je vec matoro. Nece lepo da tera nove igre. U ovom momentu mi konzole deluju kao jevtinije resenje. E sad, ako bih se odlucio da uzmem konzolu. Koja bi bila bolja opcija?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Re: uroshnet 15.02.2019. 18:33 #654088

status: user
broj poruka: 3730
PS4 imas cipovan


:: Nisam se nikada `baktao` sa konzolama Za igranje sam uvek koristio PC. Konzole su mi pale na pamet posto mi je masina dosta stara. Poslednje sto sam `ulozio` u nju pre nekoliko godina je graficka karta R9 270 i SSD 840 EVO ali i to je vec matoro. Nece lepo da tera nove igre. U ovom momentu mi konzole deluju kao jevtinije resenje. E sad, ako bih se odlucio da uzmem konzolu. Koja bi bila bolja opcija
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Stvar ukusa i sta tebi vise lezi 15.02.2019. 18:34 #654089

status: user
broj poruka: 3466

pogledas sta je povoljnije za kupovinu naslova, za cipovanje hakovanje zaebavanciju. Sta je bolje izmedju ta dva je kao kada gledas bmw vs mercedes ili samsung vs lg i tako to

bas stvar ukusa.

Jedan brat ima x a drugi ps

obojica igraju slicne igre i nikad nisam cuo ovo je bolje ili to na tom tvom ne valja :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: Dejzan 15.02.2019. 18:35 #654090

status: user
broj poruka: 1563
Ok, mislis na oglasima?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: duqp 15.02.2019. 18:39 #654091

status: user
broj poruka: 1563
Ok druze, hvala.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.02.2019. 19:01 #654093

status: user
broj poruka: 4739

To da se bakćeš sa modifikovanim sranjem koje neće raditi, i sa konzolom na izmaku, zaboravi za svoje dobro. Čekaj PS5, kao i ja. Tu će biti HZD 2, Last of Us 2, i još mnogo dobrih stvari, barem na početku. Kasnije će ih biti manje, kao što uvek biva. Ali biće backward kompatibilnost i Razmena. Dotle koristi to što imaš, nije to tako loše, a i dovoljno za sve što iole vredi na maestralnoj igračkoj platformi zvanoj PC.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: alrad 15.02.2019. 20:14 #654095

status: user
broj poruka: 1563
Svakako necu da zurim bez obzira sta god da odlucim. Ako budem sklapao novi komp, to ce ici polako u narednih 5-6 meseci. Nema se tol`ko para na kamari da se odmah `bubne` za komponente. Konzolu bih mogao odmah da kupim ali jos se dvoumim odnosno troumim. Hvala druze i tebi za savet.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Od mojih desetak poznanika 15.02.2019. 20:19 #654096

status: user
broj poruka: 10984
koji su, zbog igara (a ne zelecci da previse uloze u nadogradnju PC-ja) presli na playstation ili m$-ovo gowance, nema ni jednoga da se nije pokajao. U svakom od ovih slucajeva desavalo se isto: pocetno odusevljenje je pocelo da se smanjuje posle par nedelja, da bi potpuno nestalo posle 2-3 meseca. Zatim bi usledio zestok apgrejd PC-ja a konzola bi otisla ``u rezervu`` da skuplja prasinu...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: tortojed 15.02.2019. 20:50 #654097

status: user
broj poruka: 1563
Hvala druze. Dobro je cuti i te cinjenice. Do sada sam bio skeptican prema konzolama. Jedino me je cena navela da pomislim na njih jer zapravo nemam prostora da upgrade-ujem postojecu masinu vec moram da idem na potpuno novu platformu. Dakle sve ovo najbitnije MB, CPU, RAM, GPU potpuno novo. Sve to mozda povuce jos nesto. Ne moze da me `okadi` manje od hiljadarke.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.02.2019. 09:55 #654109

status: user
broj poruka: 4739

Samo, ne reče zašto su se pokajali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Od mojih desetak poznanika 16.02.2019. 11:31 #654115

status: user
broj poruka: 3730
Da je tako ko sto ti pricas ne bi bilo prodato 80 milki PS4 a o naslovima i optimizaciji ne smem da zucnem.
Samo cu reci da 90% igara za PC je Port sa konzole ili ti PC je mizerno trziste .
Ljudi jos misle da ce Red Dead Redemption 2 izaci na PC o cemu pricamo ?




:: koji su, zbog igara (a ne zelecci da previse uloze u nadogradnju PC-ja) presli na playstation ili m$-ovo gowance, nema ni jednoga da se nije pokajao. U svakom od ovih slucajeva desavalo se isto: pocetno odusevljenje je pocelo da se smanjuje posle par nedelja, da bi potpuno nestalo posle 2-3 meseca. Zatim bi usledio zestok apgrejd PC-ja a konzola bi otisla ``u rezervu`` da skuplja prasinu..
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 16.02.2019. 11:59 #654118

status: user
broj poruka: 2351
Koristim i jedno i drugo i trece, zakljucio si sam da je PC skup, ali realno nisu ni konzole mnogo jeftinije.

Trenutna situacija kod nas nam omogucava da sve zivo (osim ekskluzivnih online igara) igramo na PC-u pre ili kasnije. A uvek postoni opcija kupovine igara poprilicno jeftino za razliku od konzola.

PS4 i xBOne koriste live servis za online igranje koji na gosisnjem nivou kosta oko 50-60eur. Sve igre se placaju, a cene nisu nimalo jeftine.
Postoji opcija za PS4 da se hakuje, ali sama konzola mora biti u originalnom stanju odredjene firmware verzije, a vecina konzola je uvek upgradeovano, tako da je mala sansa da ces naci nesto takvo.
Za xBOne imas opciju sa playanywhere ako nadjes jeftin kljuc za igru da aktiviras na nalogu na Win10, ali obicno su ti kljucevi malko jeftiniji (5-10%) tako da i to nije neka solucija.
Postoji dosta F2P igara, ali pretpostavljam da tebe vise interesuju AAA igre.

Za xBOne mozes da napravis nas nalog, ali neces imati mnogo pogodnosti.
Za PS4 imas jedino opciju da napravis neki strani nalog, trenutni najbolja solucija je US (Aljaska) pa uzimas prepaid kodove na Amazon-u gde srecom racunaju dolar da je dolar. I naravno na US PSN Store obicno ima bas dosta popusta (vecina AAA ekslkuziva je oko 20$ h cesti popusti na to)

Sto se tice samog hardwarea, za PC mozes da nadjes dosta polovnog dobrog HWa, alk ljudi kod nas obicno to malo precenjuju, pa je pitanje koliko ti se isplati.
Konzole mozes da nadjes i za nekih 200eur polovne.

Postoje nalozi koji su jeftiniji ali ja licno sam imao par losih iskustava sa tim, tako da ti to ne preporucujem.

Mis i tastatura zcanicno nisu podrzani za igranje na konzolama (znam da u Fortnite moze da de koristi na PS4). Nezvanicno, ja vec vise od 2 godine koristim GIMX adapter koji me je kostao oko 5$, ali je potreban i komp uz njega (moze i RPi).

Ako ti bude trebala bilo kakva pomoc u slucaju da odlucis da uzmes PS4, javi mi se na mail.

Pozz...

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: 2m4Y 16.02.2019. 12:04 #654119

status: user
broj poruka: 1563
Hvala druze na veoma detaljnom odgovoru i savetima-sugestijama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.02.2019. 16:59 #654128

status: user
broj poruka: 3971
Kakav bre PC gaming, to je mrtvo odavno osim za one koji mogu da pljunu 1.5k evra i da se igraju max - mozda 60 fpsa i ostala sranja, a 4K da ne pricam koliko treba para.

I ja imam oba ali na PC ne secam se kad sam upalio igru, vrv pre 2 godine ako ne i vise, mada probanje Apex-a i Division 2 betu necu da racunam to je bilo svega mizarno, i gubljenje vremena.. Zadnje sto sam stvarno igrao je bio Witcher i ostao. Graficka mi se tad jedino i zagrejala. Steam prepun, Origin bio uplacen Access, ugasio, HB mesecna pretplata 2 godine bez prestanka, ugasena, nema poente.

PS4 sam uzeo prvenstveno zbog exluziva i kojih sportskih igara. I nisam se pokajao, dosta kvalitetnih naslova, kako novih tako starih, i posto sam otisao u casual igrace, meni odgovara. Plus opustena varijanta fife i nba sa drustvom na kaucu nema zamenu.

PS5 mozda najava ove, mada verovatno sledece godine, nije ni bitno..

Smatram da ako imas volju za konzolom koja god da je, treba uzeti sada, odigrati naslove koji te zanimaju i ako si zadovoljan, onda lagano cekas PS5, Xbox sta god bio itd. Ili kao sto kaze torta ides da pljunes 1000-1500e za komp i da se igras 3 godine pa onda opet 300-500e za gpu. DDR5 i u krug.

Svi pricate o cenama za konzole kao da kostaju ne znam koliko. Prosek nove igre za komp ko uzima sa crnih sajtova je 40-50e, steam 60e, gold edicije i gluposti necu da racunam. Ja uzimam PS4 igru sa KP-a, ili sajtova EU koje vrse dostavu, placam isto kao da je uzmem na crnom sajtu. Plus, uzimam sa drugom ili bratom, placam znaci pola i to na dan izlaska. PS4 top igre padaju im cene nakon mesec, dva lagano, za diskove, sto ko zeli da ceka ili slicno je isto usteda.

E sad imamo i opciju da kupujemo preko store-a, tu su igre kao na steamu da kazemo, ne uvek ali prosek, isto mozes zajedno sa nekim i da opet ustedis, plus tamo su popusti prevazidjeni i ima ih uvek i igre su daleko jeftinije nego na disku i slicno.

Takodje tu je i opcija nakon prelaska igre na disku da zamenis ili prodas za drugu, i novac ulozis u drugu i tako u krug.

Kopovinu igara preko novih naloga, nosioc-gost nisam radio, nemam potrebu, nemam neku ustedu, a i treba ti veran covek/ljudi za to. Postoji forum za tako nesto, ali to je vec predlog za nekog advanced usera koji zna sta radi i kako.

Ako treba neki info tu sam.

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: ZooLoo 16.02.2019. 17:25 #654130

status: user
broj poruka: 1563
Hvala druze na sugestijama.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 16.02.2019. 19:32 #654132

status: user
broj poruka: 939
Kako ces da igras WoT na konzoli bre?



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 16.02.2019. 19:45 #654133

status: user
broj poruka: 2351
WoT?!?!
...od svih igara to, da ne kazem sta vec! PS4 ima i WoT, WT i AW ako ce bas da igra...
___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: phoboskv 16.02.2019. 19:52 #654134

status: user
broj poruka: 1563
Pravo da ti kazem druze, godinama sam ga igrao ali sam se nesto u poslednje vreme `oladio` od te igre. Po mom skromnom misljenju, mnogo su ga uporpastili. Uveli su gomilu gluposti koje unistavaju `gameplay`.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma Re: re: 16.02.2019. 19:58 #654135

status: user
broj poruka: 95
Ali moze li da svira Smoke on the Water?


:: WoT?!?
:: ...od svih igara to, da ne kazem sta vec! PS4 ima i WoT, WT i AW ako ce bas da igra...
:: __________________________
::
:: ...I sense you young padawan..
::
:: AMD R7 2700
:: AMD X47
:: AMD RX 59
:: 4x 8GB DDR4 3.2GH
:: 1x 480GB SS
:: 1x 750GB SATA II
:: 1x 1TB SATA II
:: 1x 3TB SATA II
:: Corsair 750T
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: Re: phoboskv 16.02.2019. 20:01 #654136

status: user
broj poruka: 939
Hehe, ma znam. Salim se malo. Znam da si bio medju najvecim obozavateljima WoT-a.

Ja ga, jbg, jos igram. Od closed bete. Mada, nije da se ne slazem sa tobom.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Pravo da ti kazem druze, godinama sam ga igrao ali sam se nesto u poslednje vreme `oladio` od te igre. Po mom skromnom misljenju, mnogo su ga uporpastili. Uveli su gomilu gluposti koje unistavaju `gameplay`
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
bomid Re: phoboskv 16.02.2019. 20:37 #654137

status: user
broj poruka: 1563
Jeste, bio sam. Provodio sam sate i sate igrajuci WoT. Igram i sada ponekad ali mnoooogo manje nego pre. Jbg, ukusi su razliciti. Jeste da je igra sada vizuelno mnogo bolja ali sa druge strane ima gomila drugih stvari koje mi smetaju i `odbijaju` me.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re 16.02.2019. 20:39 #654138

status: user
broj poruka: 2351
...naravno da moze :)

___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: ... 16.02.2019. 22:47 #654140

status: user
broj poruka: 3730
Porasto si, vreme je bilo


:: Kakav bre PC gaming, to je mrtvo odavno osim za one koji mogu da pljunu 1.5k evra i da se igraju max - mozda 60 fpsa i ostala sranja, a 4K da ne pricam koliko treba para
::
:: I ja imam oba ali na PC ne secam se kad sam upalio igru, vrv pre 2 godine ako ne i vise, mada probanje Apex-a i Division 2 betu necu da racunam to je bilo svega mizarno, i gubljenje vremena.. Zadnje sto sam stvarno igrao je bio Witcher i ostao. Graficka mi se tad jedino i zagrejala. Steam prepun, Origin bio uplacen Access, ugasio, HB mesecna pretplata 2 godine bez prestanka, ugasena, nema poente
::
:: PS4 sam uzeo prvenstveno zbog exluziva i kojih sportskih igara. I nisam se pokajao, dosta kvalitetnih naslova, kako novih tako starih, i posto sam otisao u casual igrace, meni odgovara. Plus opustena varijanta fife i nba sa drustvom na kaucu nema zamenu
::
:: PS5 mozda najava ove, mada verovatno sledece godine, nije ni bitno..
::
:: Smatram da ako imas volju za konzolom koja god da je, treba uzeti sada, odigrati naslove koji te zanimaju i ako si zadovoljan, onda lagano cekas PS5, Xbox sta god bio itd. Ili kao sto kaze torta ides da pljunes 1000-1500e za komp i da se igras 3 godine pa onda opet 300-500e za gpu. DDR5 i u krug
::
:: Svi pricate o cenama za konzole kao da kostaju ne znam koliko. Prosek nove igre za komp ko uzima sa crnih sajtova je 40-50e, steam 60e, gold edicije i gluposti necu da racunam. Ja uzimam PS4 igru sa KP-a, ili sajtova EU koje vrse dostavu, placam isto kao da je uzmem na crnom sajtu. Plus, uzimam sa drugom ili bratom, placam znaci pola i to na dan izlaska. PS4 top igre padaju im cene nakon mesec, dva lagano, za diskove, sto ko zeli da ceka ili slicno je isto usteda
::
:: E sad imamo i opciju da kupujemo preko store-a, tu su igre kao na steamu da kazemo, ne uvek ali prosek, isto mozes zajedno sa nekim i da opet ustedis, plus tamo su popusti prevazidjeni i ima ih uvek i igre su daleko jeftinije nego na disku i slicno
::
:: Takodje tu je i opcija nakon prelaska igre na disku da zamenis ili prodas za drugu, i novac ulozis u drugu i tako u krug
::
:: Kopovinu igara preko novih naloga, nosioc-gost nisam radio, nemam potrebu, nemam neku ustedu, a i treba ti veran covek/ljudi za to. Postoji forum za tako nesto, ali to je vec predlog za nekog advanced usera koji zna sta radi i kako.
::
:: Ako treba neki info tu sam
::
:: PC Igre https://goo.gl/nReEin
::
:: HB https://goo.gl/v7sVst
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot uvek glasam za pc :) 16.02.2019. 23:49 #654142

status: user
broj poruka: 161
jer kako ces cetovati recimo ovde sa nama na konzoli? :)
Skidati filmove, serije i igre sa torenta?
Citati vesti, horoskop (jer bez toga se ne izlazi iz kreveta) :D
Gledati on line filmove?
Reinstalirati windows kada ti neki virus pojede podatke? :S
Ne znam koliki si gamer i sta volis da igras, konzole imaju jako dobrih ekskluziva, koje nazalost nikada necemo videti na pc-u, ali su i igre dosta skupe.
Desktop uvek mozes kupiti i na rate (kod nasih firmi, mada j&$u mamu koliko su zacepili cene), tako da ne moras odmah dati te pare.
Ako ti se ne zuri, sacekaj ryzen 3, trebalo bi da bude jako dobra investicija na duze staze (po najavama jutjubera koji prate sve te informacije), taman imas vremena da skupis jos neki evric :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs