Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Povremeno gubljenje slike na monitoru P2414H
STRANA 1 OD 1
DaniloZac Povremeno gubljenje slike na monitoru P2414H 16.02.2019. 21:30 T66649

status: user
broj poruka: 14
Povremeno mi se desava da mi monitor posle odredjenog koricenja izgubi sliku na sekundu, pa se opet vrati i nastavi sa radom normalno. Ovo mi se desava u totalno nasumicnim situacijama. Nekad prodje par sati kako ga koristim pa nestane slika na sekundu pa se vrati, nekad mi zaredja u toku od par minuta par nestanka slike dok nekad radi savrseno ceo dan bez nestanka slike.

Monitor mi je povezan za macbook-om preko adaptera za tip c na display port pa ide u monitor u display port. Ne znam u cemu je problem, ali povremeno ume da stvori frustracije kada slika cesto nestaje. Da li neko zna u cemu je problem i kako ovo mogu da resim?

Konfiguracija
Monitor Dell P2414H
MacBook Pro 2016

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Hyper Re: Povremeno gubljenje slike na monitoru P2414H 16.02.2019. 22:20 #654139

status: user
broj poruka: 563
Isti monitor,isti problem,meni je na produznom kineskom i to se desi kada jos nesto ubodem u taj produzni ali znalo se desiti u toku rada kada nista ne diram,u ovih 3 godine mozda 15 puta....nemam pojma sta je,cak sam bio lenj da promenim i produznim ili ubodem direktno u zid :D


:: Povremeno mi se desava da mi monitor posle odredjenog koricenja izgubi sliku na sekundu, pa se opet vrati i nastavi sa radom normalno. Ovo mi se desava u totalno nasumicnim situacijama. Nekad prodje par sati kako ga koristim pa nestane slika na sekundu pa se vrati, nekad mi zaredja u toku od par minuta par nestanka slike dok nekad radi savrseno ceo dan bez nestanka slike.
::
:: Monitor mi je povezan za macbook-om preko adaptera za tip c na display port pa ide u monitor u display port. Ne znam u cemu je problem, ali povremeno ume da stvori frustracije kada slika cesto nestaje. Da li neko zna u cemu je problem i kako ovo mogu da resim?
::
:: Konfiguracija
:: Monitor Dell P2414
:: MacBook Pro 201
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Mislim da ti je los taj adapter 16.02.2019. 23:43 #654141

status: user
broj poruka: 9369
Moraces da probas sa drugim adapterom ili monitor na drugi komp.
Ti kineski USB-C na sve i svasta (DP, VGA,HDMI, DVI...) su toliko losi, da sam presto da ih radim. Zaista veliki broj otkaza.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 17.02.2019. 16:03 #654165

status: user
broj poruka: 3971
To se i meni desavalo, ali sto kazete nekad cesce nekad ne, ali vec duze vreme nisam iskusio i nije problem u monitoru nego u uticnici, imam neko kinesko sranje..

PC Igre https://goo.gl/nReEin

HB https://goo.gl/v7sVst

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs