Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Baterija i garancija
STRANA 1 OD 1
milos847 Baterija i garancija 25.02.2019. 21:24 T66677

status: user
broj poruka: 402


Koliko imate garanciju na bateriju na mobilnom telefonu?

(kad kupite u radnji)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Prizma re 25.02.2019. 22:49 #654513

status: user
broj poruka: 95
Zavisi kod kog lopova. Ja uzo kod MobiComa, kaze garancija na telefon godinu dana, pogledam garanciju kad sam se vratio kuci, pise garancija na bateriju dve nedelje. A baterija se ne menja i kosta vise od pola telefona. Nadam se da je kod drugih lopova malo duze.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 25.02.2019. 23:03 #654514

status: user
broj poruka: 3345
Nov telefon - 6 meseci baterija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guts W*nW*n, Giga, Tehno 25.02.2019. 23:04 #654515

status: user
broj poruka: 68
Veci lanci daju 2 god na telefon i 6 meseci na bateriju, s tim sto ce ti verovatno izaci u susret ako je crkla baterija i posle tih 6 meseci. Za manje radnje niko ne zna buduci da ne postuju zakone, tako da svaka bije po svome.

Pozz.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Baterija i garancija 25.02.2019. 23:58 #654517

status: user
broj poruka: 402



E ovako...

Kupio sam u *elenoru pre godinu ipo dana HONOR 8, i pre 2-3 meseca počela brzo da se prazni baterija i pošto je Pro*obi ovlašćeni servis za njih pitam ih pošto je zamena baterije.

Kažu 3.000 din. sa sve zamenom. (baterija + ruke)

Ja rešim i odnesm telefon, sad pre neki dan, da zamenim bateriju i devojka koja je radila na prijemu me pita Što menjam bateriju. Ja kažem da se brzo prazi, ona meni da mi prvo provere telefon možda nije do baterije.

Složim se ja i kažem da je telefon u garanciji ali nisam je poneo. Sve OK.

Jave da je gotov, odem da podignem i kažu da su zamenili bateriju. Ja se spremin da platim kad kaže:

NE PLAĆA SE NIŠTA, TELEFON JE U GARANCIJI KAO I BATERIJA. ISTO VAŽI DVE GODINE GARANCIJE I NA BATERIJU.

Ja sam bio u čudu. Eto, tako da se nekad isplati odneti i u ovlašćeni servis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 26.02.2019. 02:07 #654519

status: user
broj poruka: 9460
Citam i ne verujem :)

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 26.02.2019. 02:21 #654521

status: user
broj poruka: 4740

Tako i treba, baterija je integralni deo telefona. Nije više ono zameni sam za deset evra.
A te pilićare iz Balkanske, s Bulevara i slično, treba zabraniti.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 Re: 26.02.2019. 05:57 #654522

status: user
broj poruka: 402
Ja se u potpunosti slažem.



:: Tako i treba, baterija je integralni deo telefona. Nije više ono zameni sam za deset evra.



Ali mislim da iko zna da je ovo ovako. Pitanje je je za koje sve telefone ovo ovako važi. Ja ne znam da li i ovi što prodaju znaju za ovo...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 26.02.2019. 16:32 #654538

status: user
broj poruka: 3345
Po pravilu bi trebalo da garancija baterije prati garanciju telefona kad je nov i to dosta njih radi, problematican je ovaj drugi deo koji ceni bateriju kao 6 meseci, jer su tako kao navodno izvukli iz nekog Zakona, pa time to i kaci i laptopove i slicno sto ima bateriju kao sastavni deo uredjaja. U sustini ne sme to da kaci tako, nego kada kupis bateriju posebno ili se promeni baterija na uredjaju po isteku garantnog roka.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs