Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
jel HDD gotov?
STRANA 1 OD 1
Rancesco85 jel HDD gotov? 04.03.2019. 18:07 T66687

status: user
broj poruka: 724
Reko da proverim ali po onom sto sam guglao i gledao na yt nema bas spasa. Mada nada zadnja umire. U pitanju je HP laptop i hdd od 1tb (5400) i od juce je krenulo, prvo uzasno sporo radi hdd, zakuca browser, kao i sve ostalo kasnije. Od danas blue screen posle par minuta koriscenja i restart i onda slika koja je ispod. Nekada pokrene win ali opet posle par minuta ista prica. Kada idem na diagnostiku pise da nema hdd. Ima li neko resenje ili slati na reklamaciju?

https://www.dodajsliku.com/image/20190304-123017.VNReJ

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 04.03.2019. 19:06 #654640

status: user
broj poruka: 9460
Najverovatnije da je gotov.
Ipak ga skini i ubaci u neki komp i proveri SMART sta kaze.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Na reklamaciju 04.03.2019. 20:48 #654642

status: user
broj poruka: 9380
Ne mlati se. Crko je.
MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 04.03.2019. 21:05 #654643

status: user
broj poruka: 724
Hvala puno drugari, pretpostavljao sam da je gotov ali reko da proverim ovde. Saljem ga na reklamaciju definitivno, da nije pod garancijom uradio bih kao sto je @gilopile rekao, ovako ako budem petljao mozda i ne uvaze na kraju.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.03.2019. 01:42 #654654

status: user
broj poruka: 9460
Ma u svakom sluicaju ne gubis garanciju ako ga ubacis u komp i cisto proveris da li je tu, da li ga win ocitava i kakvo je stanje SMART parametara.
Ko zna, ta slika govori kao da je crko ili kao da nije prisutan, nije podesen kao first boot...Da se ne mlatis bez veze, zato proveri tih par stavki, a ako je krepo, garancija je tu bez obzira na ovo testiranje:)

Cisto da ne dodjes u situaciju da ti tamo testiraju disk i vrate nakon mesec dana uz obrazlozenje da je ispravan.
Mada to zabadanje i kocenje ne mirise na dobro.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 05.03.2019. 13:50 #654663

status: user
broj poruka: 724
Tesko mi da uradim ikakav test jer bas brzo resetuje racunar, tj.samo blue screen izbaci i restart..mislio sam da prebacim nesto malo podataka koji su mi ostali za posao na eksterni ali opet ista stvar, krene da kopira, stane i opet blue screen sa critical process died... A posto mi rekose iz servisa da ako otvorim nece uvaziti garanciju onda cu samo poslati pa neka resavaju


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Casti sebe sa SSD 06.03.2019. 11:08 #654689

status: user
broj poruka: 7695
Taj je ostavio kasiku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 07.03.2019. 08:19 #654712

status: user
broj poruka: 724
Da ne veruje covek, kako sam poslao laptop odmah su javili da je reklamacija prihvacena. E sada koliko se ceka na zamenu i ponovno slanje to cu tek da vidim.

Sto se ssd tice to sam porucio jer je sa ovim obicnim hdd muka ziva raditi. i ssd i 4gb rama, toga nikada dosta.


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs