Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Slimjet internet browser
STRANA 1 OD 1
imarkovic Slimjet internet browser 05.03.2019. 10:26 T66691

status: user
broj poruka: 18940
Samo ću napisati - probajte, nećete se pokajati!
Aktuelan je od 2015. god., ja nisam nigde registrovao taj browser do sada.

Download: https://www.slimjet.com/en/dlpage_win64.php

Portable ili installer 64-bit na linku, takođe ima 64-bit, 32-bit verzije kompatibilne sa XP-om, Vistom, kome treba.

Slimjet je baziran na Chromium platformi, ima u sebi dobar blocker za reklame i popup-ove, a što je najbitnije veoma je BRZ, a ako sam dobro primetio, troši i dosta manje memorije. Teške stranice učitava kao ništa, odzivniji je od Chrome-a, Chromium-a, FF-a, probao sam i Vivaldi, ne može ni jedan da se takmiči.

Meni je bio malo ružnjikav dok mu nisam stavio temu `Morpheon dark`: https://goo.gl/gXvVgt
Od tada je TOP. Jedino što mi malo smeta, ali nije strašno, je kućica sa desne strane, ja volim kada je levo od address bar-a, ne mogu da provalim kako da je premesim levo, izgleda da to ne može.

Kompatibilni su add-onovi za Chrome. Inače, ovako po izgledu mene podseća malo na chrome, malo na FF.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Slimjet internet browser 05.03.2019. 13:52 #654664

status: user
broj poruka: 724
Skunuo da probam na nekom starijem laptopu koji sada koristim i mogu reci da je sasvim korektan browser. Nisam cuo za njega ranije ali da brzo radi, radi.

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Samo ću napisati - probajte, nećete se pokajati!
:: Aktuelan je od 2015. god., ja nisam nigde registrovao taj browser do sada
::
:: Download: https://www.slimjet.com/en/dlpage_win64.ph
::
:: Portable ili installer 64-bit na linku, takođe ima 64-bit, 32-bit verzije kompatibilne sa XP-om, Vistom, kome treba.
::
:: Slimjet je baziran na Chromium platformi, ima u sebi dobar blocker za reklame i popup-ove, a što je najbitnije veoma je BRZ, a ako sam dobro primetio, troši i dosta manje memorije. Teške stranice učitava kao ništa, odzivniji je od Chrome-a, Chromium-a, FF-a, probao sam i Vivaldi, ne može ni jedan da se takmiči.
::
:: Meni je bio malo ružnjikav dok mu nisam stavio temu `Morpheon dark`: https://goo.gl/gXvVg
:: Od tada je TOP. Jedino što mi malo smeta, ali nije strašno, je kućica sa desne strane, ja volim kada je levo od address bar-a, ne mogu da provalim kako da je premesim levo, izgleda da to ne može
::
:: Kompatibilni su add-onovi za Chrome. Inače, ovako po izgledu mene podseća malo na chrome, malo na FF
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Hvala rogi. Dobar je. 05.03.2019. 14:32 #654665

status: user
broj poruka: 3466

Ja isprobao malo i Vivaldi. Ubijam vreme :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gatekeeper Re: Slimjet internet browser 05.03.2019. 17:14 #654669

status: user
broj poruka: 503

Desno od kucice,mali crni trougao..klik na njega,pa opcija `show toolbar button on left` i prebacice je na levu stranu


:: Od tada je TOP. Jedino što mi malo smeta, ali nije strašno, je kućica sa desne strane, ja volim kada je levo od address bar-a, ne mogu da provalim kako da je premesim levo, izgleda da to ne može
::
:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: Slimjet internet browser 05.03.2019. 17:51 #654670

status: user
broj poruka: 18940
Zahvaljujem.

btw, tek sad sam primetio da sam imao 32-bit verziju, iz nekog razloga ta strelica nije postojala, vec na 64-bit sam je nasao

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed A Iron? 05.03.2019. 23:03 #654676

status: user
broj poruka: 10985
SRWare Iron


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile Tortasmazko 06.03.2019. 00:39 #654679

status: user
broj poruka: 9460
Valja li taj sta i da li je `laksi` od Chrome?
Ovaj sto je IM predlozio, malo malo pa se doda u procesu novi i samo srce memoriju majke mu ga spalim :D Isto kao Chrome.
Imam neki krs lap sa samo 2GB RAM, pa mi treba neki bas laganica.

Uopste mi nije jasno gde odlazi sva ta memorija?
Otvoris PCB samo njega, ostavis par sati ili prenoci tako, a ujutru u procesu Chrome zauzeo 500, 600MB+?

Kako se ranije surfalo sa 64MB RAM na win 98, i sve letelo :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Neba @gilopile 06.03.2019. 04:01 #654680

status: user
broj poruka: 1196
Palemoon zaslužuje da se pomene u ovoj temi, naročito zbog male `potrošnje` RAM-a.
Redovno se ažurira i podržava teme i ekstenzije.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp I na pale moon sam zaboravio skroz 06.03.2019. 07:48 #654681

status: user
broj poruka: 3466

Hvala za podsećanje.

Ja ne znam sta radim sa macosx I 8gb rama ali redovno ih zatrpan sa gomilom tabova. Isto mi dodje koji god browser :(


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.03.2019. 08:31 #654683

status: user
broj poruka: 18940
Palemoon 64-bit portable - odlican! Ima neke add-onove koji su mi bili omiljeni dok za FF nije ugaseno.

@gile, nece moci sa 2Gb vise od 1 tab, nazalost. Ono sto bih ti preporucio je IceCat, ili ovaj Palemoon, gasi animacije, eventualno ako nisi gadljiv K-Meleon, ali meni je on gadan za koriscenje.
Ima jedan Win7 mini koji ima odlicne performanse, ima 1Gb, ne radi mu update, ali kada se instalira zauzima nesto oko 2Gb prostora

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.03.2019. 12:16 #654694

status: user
broj poruka: 9460
Hvala Nebo, probacu.

IM. Laptop je neki dv6 dual core 2.4Ghz 1GB DDR3 graficka sa svojom mem na ploci...Onako, nije bas los za ovo sto meni treba, ali me hebe RAM 2GB imam 4,5 modula i nikako da uparim da rade zajedno. Svaka od njih radi u oba slota, ali zajedno ne. Pa sam odustao od upgrade.
Koristi win7 home premium i sa te strane je ok, kada podigne os, ima oko 800MB slobodno RAM-a.
Necu da se zezam sa tim ogoljenim, jer ga koristim za svasta, flesovanje mobilnih i ostale gluposti i sa tim ogoljenim vezijama sam uvek imao problema kod ovakvih stvari, vecito je prijavljivao da mu fali ovo, ono...service, ovaj onaj...

Za ove potrebe je ok, ali surf me ubi zbog rama.
Mada mi nije glavni komp, ali ponekad je potrebno nesto oguglati, pa me iznervira sporoca zbog nedostatka ram-a.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni HVALA za Slimjet 06.03.2019. 12:46 #654696

status: user
broj poruka: 1198
Instalirao ga na nekom slabasnom MAC-u na poslu i ja sam prezadovoljan.
Safari i Chrome mi ubiju memoriju na ovom ddr2 slabicu od 4GB rama :D

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
8GB G.SKILL 2666mhz DDR4
1x 120GB SSD Patriot Blast, WD 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 06.03.2019. 13:18 #654697

status: user
broj poruka: 4225
Radi, ali samo za kućnu varijantu je. Poslovno uopšte nije inteligentno koristiti ovaj pre. Zaštita mu je 5 nivoa ispod zbogom Google Chrome-a, a on je prosek.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile filni 06.03.2019. 14:00 #654698

status: user
broj poruka: 9460
Slabic sa 4GB RAM? To bre teskas :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 06.03.2019. 15:48 #654700

status: user
broj poruka: 18940
@op, ok znam da ti preferiras TOR.

Kako si zakljucio da je 5 nivoa ispod Chrome-a? Baziran je na Chromiumu, a on nije siguran? Naravno, svaki ima neku rupu, ne moze da se garantuje 100% zastita, ali tu je firewall, AV, anti-malware i sl., da to ispeglaju, pod uslovom da se i ti ponasas normalno.
Evo ja ga koristim na poslu nedelju dana, oslanjam se na Cisco ASA da stiti od spolja i firepower/pfSense.

@gile, testiram taj Windows vec neko vreme, sto kod sebe, sto kod korisnika, mogu ti reci da sam zadovoljan i za njega mogu da ti garantujem da nema bagova, bubica, e sad povadjeni su feature-i, pa ne znam sta sve koristis, morao bi da se istestira sa te strane.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 06.03.2019. 19:51 #654705

status: user
broj poruka: 4225
Chrome je uzet kao prosjek. Ff je ispod od verzije 52, kad je dodato još 4 backdora. Ovaj nema zaštitu za poslovne korisnike. Probao sam da simuliram napad i odmah je prošlo 5 tracking-a, a to ni kod ubogog Chrome-a ne prolazi.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic Re: 06.03.2019. 21:35 #654707

status: user
broj poruka: 18940
Ok, šta podrazumeva zaštita za poslovne korisnike? Za mene to ne postoji u vidu browsera, neko skoči na mene i kaže `ja hoću Chrome, a ne Firefox, na to sam navikao godinama`... Standard kod nas je FF, ali...

Korisnik treba da bude siguran što se tiče napada u drugom smislu, sa zaštitom firewall-a, anti-virusa i ostalo. Ako ovo nisi obezbedio, onda ni jedan browser tu nije siguran. TOR je specijalan browser i njega ovde ne ubrajam u priču.

Mogao bi da napišeš kako si konkretno simulirao napad preko browsera, taj deo mi nije baš najjasniji.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp @operator 06.03.2019. 22:38 #654709

status: user
broj poruka: 3466
jel mozda preko customization.php kao onaj rumun sto je do nase dopreo sa glupavom foricom?

Slimjet je stvarno fin browser ovako za surf i zezanje i ostalo, kad se radi nesto a treba ti sa chrome ekstenzijom nekom ekstra fensi pokrenes njega i eto. Bar bookmarks mozes da premuljavas iz jednog u drugi i obrnuto.

Ja sam oduvek voleo da isprobavam sve nove browsere, niti sta krijem niti posecujem sumnjive sajtove osim nekih tipa forum berza ali forum za druge stvari :D

Pocelo je da me iritira da mi chrome i opera pojedu 8gb rama a da se bavim reinstalacijom i eksperimentisanjem sta i zasto, lakse mi da malo drnduckam ovaj slimjet i palemoon koji mi se isto dopao.

@imarkovic ako imas jos neki daj slobodno :)
a na mob firefox focus sam progledao :)

Mada ja tor koristim uredno i redovno i javljam se nekim budalama iz Slovacke, Afrike itd :)


@rogi jel tor stvarno siguran i radi sve to sto su rekli ili ustvari nista, nego eto samo nasminkano pa da se mlate budale kao ja?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.03.2019. 11:53 #655003

status: user
broj poruka: 18940
Rezime, odličan je.

Moja zapažanja:
- ne skidati beta verziju, nestabilna je, stable verzija je stabilna, kao što i treba da bude
- isključiti tips at startup
- isključiti mouse tab scroll (meni je glupost)
- tema morpheon dark meni najbolja
- turbo downloader je odličan

- cache location, odlična opcija da se premesti na nešto što nije SSD, pretpostavljam da je to nova opcija na Chromu, ne znam da li je ima
- ostalo je subjektivna customizacija

Pored njega koristim i Waterfox i Chromium (volim da koristim više browser-a), izmenili su mu default ikonicu, koja je malo čudna, ali pošto je novost, dobrodošlo je. TOR mi nikad nije bio potreban.

PS sada vidim na šta je operator mislio, zaboravio je samo da ostavi link gde je pročitao informacije sa bloga, koje je napisao ovde:
https://borncity.com/win/2018/03/26/is-flashpeak-inc-shipping-slimjet-browser-with-a-backdoor/

datum postovanja ovog: 2018-03-26
sada je 16.03.2019

@operatore, svaka pohvala za to, što si iskoristio tekst sa bloga i preneo kao ličnu test-simulaciju, originalno

Mrzi me da tražim i gubim vreme, ali gledajući od kada datiraju sa svojom prvom verzijom, verujem da su razvili svoj browser u skladu sa security standardima.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 16.03.2019. 18:20 #655009

status: user
broj poruka: 4225
@imarkovic
Rekao sam iz ličnog iskustva prilikom testiranja. Ff radi primjera 65.0.2 nije ni prosjek više. Mnogo bolja je verzija 52.0 koja je i stabilnija.
Ako je neko nedovoljno stručan, ne bi trebalo da prodaje hw, nego pljeskavice.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.03.2019. 21:35 #655011

status: user
broj poruka: 18940
Licno iskustvo? Tvoja stvar.

Ja koristim Waterfox, ali to ne znaci da je Quantum los, naprotiv.
Obicno kada nesto odgovorno tvrdim, da bi moje misljenje bilo ozbiljno shvaceno i usvojeno, ja napisem kako sam dosao do toga i koje sam metode koristio.
Samo sam te zamolio da napises kako si obavio testiranje, zanimalo me, ti si iskulirao, sledece na sta nalecem je blog koji tesko da je tvoj, ali deo teksta si bukvalno preveo od reci do reci i predstavio kao svoje testiranje. Opet, tvoja svar, ali to sto radis nema nikakvog smisla ni cilja.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs