Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Preporuka za HI-FI sistem
STRANA 1 OD 2  
Zdebeli Preporuka za HI-FI sistem 10.03.2019. 17:39 T66702

status: user
broj poruka: 1372
Pozdrav svima. Čitam ničim izazvan po forumu o rusima, kinezima i patikama pa rekoh da temu da se malo posvetimo zvuku.

Vrti mi se nešto po glavi ideja da možda pređem sa pc zvučnika na neki hi-fi sistem. Pošto nisam nikada sklapao nešto slično, treba mi pomoć odnosno predlog šta uzeti (može novo ili polovno).

Trenutni zvučnici su Altec Lansing CS21 povezani na Xonar DX.
Zvučnike imam već 10+ godina, i rade kao i prvog dana, kvalitet zvuka je super (za pc zvučnike) a glasnoća je više nego dovoljna (retko kad rade na više od 10%).

Ono što bih želeo je da prelaskom na hi-fi osetim realnu razliku u kvalitetu zvuka, a ne samo na papiru, tj ne želim da dam pare za hi-fi samo zato što je hi-fi a da je razlika u kvalitetu mizerna.
Što se muzike tiče, žanrovi su razni (sem eletronike koja mi jedina za sada pada na pamet), i dosta toga je u flac formatu (16 i 24 bita).
Budžet nemam pošto je ovo za sada na nivou ideje, ali recimo 100-300e, pa iznesite predloge šta bi tu moglo da se uklopi a da bude značajnog poboljšanja.

Hvala.

__________________
https://fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.03.2019. 18:28 #654839

status: user
broj poruka: 18940
Ono sto mogu da ti napisem je, ako uzmes npr. najgori hi-fi sistem, mislim to ne postoji kada napises Hi-Fi, ali primera radi, osetices ogromnu razliku, uzivanje naspram PC zvucnika, kakvi god da su.

Od polovnih stvari na kp-u ima more ponuda, da ne znas sta ces, ali od mene preporuka ide ka Englezima 100%, a moze i kombinacija Japanac sa engleskim zvucnicima. Zasto tako, zato sto su majstori za konstrukciju, kao i Ameri, samo oni su dosta skuplji jer uglavnom prave misicava pojacala za zahtevne zvucnike. Englezi mogu da se nadju jeftino, za te pare 100-300eu, zapravo tesko moze bilo sta za 100eu, a da valja.

Konkretnu stvar necu napisati, to cu ostaviti tebi, jer u tome je draz, ako si voljan da isprobavas nekoliko sistema, pa vidis gde si, tako se to kupuje, i uglavnom prodavci na to pristaju, bar ja ne bih kupio drugacije.
Neki opste poznati brendovi kojih ima najvise su Technics, Denon, Sony, Yamaha, Rotel itd.
Ovi redji, Rega, Arcam, Creek, Luxman, Sansui. Arcam, Sansui je ovde od jeftinijih.

Ako ces ici na novo, a ni to nije lose, postoji losa strana, jer mahom su uredjaji Made in China, to bih izbegao.
Moja preporuka u tom slucaju Wharfedale, Monitor audio + NAD. NAD je pristupacan kod nas i dobro pojacalo generalno uz ova 2 brenda, mada ima ih i vise. Klipsch je odlican zvucnik koji ide dobro uz engleska pojacala. Cambridge audio bih izbegao. Ima more informacija, jako je nezahvalno dati savet, iskreno glupo mi je da ti napisem idi i uzmi ovo i ovo, ipak treba ti to da uradis.
Mozes da odes i u Korato, ako ti je blizu Vracar, ali ne znam kakvu oni sada imaju ponudu, zadnji put kada sam bio, slusao sam neke Bowers & Wilkins sa nekim ubogim Rotelom, pojacalo je bilo tako nemocno da mi se nije to dopalo uopste, a prilicno je bilo skupo. Imaju domaca pojacala Korato lampaska pojacala, samo ne znam koje su cene :)

Mozda neko pomisli da sam daleko otisao, ali ne zadovoljavaju se svi kombinacijom daj sta das, Technics klasicno pojacalce i neki zvucnici Canton, i sl., onda bolje uzmi tranzistorce i cao.
Savetovao bih ti da definises svoj budzet, da te ne bi ponela strast i da odes daleko, jer nema granice.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje .... 10.03.2019. 22:05 #654843

status: user
broj poruka: 156

Nisi predaleko otisao, a i sam imam HI FI sistem baziran na Monitor Audio zvucnicima, samo moja preporuka momku je da se , malo uputi u celu stvar pre kupovine neceg u smislu da poslusa razlicite sisteme kod prijatelja koji to vec imaju ili slcno i stekne malo nekog isklustva u tome, odnosno da `izvezba uho`, da zna sta treba da cuje. Takodje, za ovu pricu svakako vazi ona stara da se sistem cuje onoliko dobro koliko i njegova najlosija komponenta. Pravljenje HI FI sistema je najcesce uklapanje razlicitih komponenata u jednu celinu bas onako kako odgovara tvom uhu, a ne tudjem. I ako moze svasta da se kupi na KP-u, to je i dalje skup sport i obicno vremenom tek dodjes do prave kombinacije kad malo izmenjas komponenata, kablova i sl. Mozda nije lose kada se malo udje u materiju da se sistem formira oko neke komponente, recimo nabavis zvucnike koje si negde vec cuo i svideli su ti se, a onda za njih vezujes pojacalo, dac, kablove i sl. Bitno je i sta volis da slusas i odmah da ti kazem koliko god to cudno zvucalo da nije preveliki izbor kvalitetnih zvucnih zapisa, koji mogu da pokazu ono najbolje u tvom sistemu, samo to je vec neka druga prica.. Za pocetak predlazem da ne zuris i provedes vreme kod ljudi koji to vec imaju i jos malo uz njih udjes u materiju pre bilokakve kupovine.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Da bi cuo razliku u odnosu na ono sto sada imas... 10.03.2019. 22:23 #654844

status: user
broj poruka: 10985
pripremi barem 500 jewra. ``Kupicemo`` ti neku skromnu Jamahicu ili Denončića (pojacavac) i neke skromne zvucnike.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli Hvala 10.03.2019. 23:25 #654846

status: user
broj poruka: 1372
@imarković
Ma nisi otišao predaleko, hvala bar na markama da znam okvirno šta da gledam.
To sa testiranjem naravno planiram, ali to opet nije u realnoj situaciji, ja mogu da slušam u prostoru koji je adekvaniji za slušanje muzike nego prostor kod mene, ili da izvor bude kvalitetniji, itd, jedino da nosim Altec sa sobom pa upoređujem :).
Budžet da kažem nemam, ako mislite da za 200e mogu da dobijem prilično bolji zvuk nego na ovima onda super, ako je potrebna cifra 500e ili više, opet ok, samo ne bih da kupujem bilo šta samo da bih imao hi-fi a ovamo mi je zvuk isti ili malo bolji/gori.

@Lesenje
Informisao sam se ja još ranije malo detaljnije, ali sve je to ostalo samo na teoriji. Poslednji put kada mi je padao na pamet ovako nešto je bilo pre par godina i tada sam zaključio da je možda i prostor neadekvatan za nešto ozbiljnije pa bi bilo pitanje da li bi se isplatilo.
Nažalost niko koga znam nema hi-fi, mnogi imaju zvučnike za komp od tipa 1000 din tako da to otpada. Najbliže kvalitetnim zvučnicima su Aiwa zvučnici sa mini linije, ali ovi moji su bolji od toga.

@tortojed
Ako je toliko onda ću se još malo strpiti, ali videćemo.

@svi
Svratiću do Playera, Mitrosa, Korato, itd da vidim šta ima da se posluša kod njih.
Jel imate neke savete šta gledati od tehničkih specifikacija, nevezano za obojenost zvuka i slične subjektivne stvari, ili za hi-fi ne ide baš tako.
Da li da gledam aktivne zvučnike ili samo odvojeno zvučnike i pojačalo?

__________________
https://fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 10.03.2019. 23:41 #654848

status: user
broj poruka: 18940
U mitrosu nema sta da gledas, oni su vise za instrumente. U plejeru savet da cujes Klipsch i nista drugo, e samo ne znam sa kojim pojacalom, najbolje bi bilo sa Roksan-om, ali... :)
U 4audio imaju imaju monitor audio, ostala oprema je veoma skupa, a Wharfedale BGB studio+NAD ako jos uvek postoje.
U Audiophile ispod Sava centra mozes da cujes DALI zvucnike, ali nesto mi nisu ostavili utisak, opet zbog neadekvatnih pojacala tamo. One hifi vise ne postoji nazalost, ali neke su se prodavnice u medjuvremenu otvorile, ne znam koje.

Na kraju, na samom kraju, kao slag na tortu, svrati kod Sime u AV impuls, on je cool lik, entuzijasta i uvek ima neke kombinacije, plus mozes da se dogovoris sa njim i opusteno slusas muziku malo duze nego u ostalim prodavnicama i u drugacijoj atmosferi, bez zurbe i sa menjanjem pojacala/zvucnika, sve zavisi sta budes odlucio i sta on ima u ponudi u datom momentu, jer on radi sa opremom iz malo vise klase, polovno/novo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.03.2019. 00:14 #654849

status: user
broj poruka: 4740

Ovako nešto, ništa više ti ne treba.

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/Hitachi-HA-2700-73647523-oglas.htm?filter_id=361120300

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Zvucnici/Kef-Coda-II-73414035-oglas.htm?filter_id=286061184

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp dobar predlog 11.03.2019. 03:44 #654853

status: user
broj poruka: 3466

od alrada :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2019. 08:33 #654855

status: user
broj poruka: 18940
Ovaj KEF deluje odlicno, iz 1982, nista lepse od vintage zvuka.
Ovi su mi takodje zapali za oko, iz `75 su :): https://goo.gl/txXHxM

Ovaj lik ima brdo dobrih starijih zvucnika lepo ocuvanih, a ima i pojacala, plus je iz BG-a, pa mozda moze da napravi neku kombinaciju. Mozda Denon ili Harman.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje ... 11.03.2019. 11:37 #654861

status: user
broj poruka: 156
Prvo, ne uporedjuj Altec sa takvim necim jer je on za to sto bi ti hteo igracka i mesas babe i zabe u smislu namene zvucnika. Ako se boris i sa cenom od 500e, predlazem da zaboravis na celu pricu za neko vreme dok ne budes pri lovi, jer je prava realnost da ce ti sa zvucnicima, pojacalom, dac-om koji iole vredi, kablovima za zvucnike, interkonektima i strujnim kablovima, trebati mnogo blize 800-1000e. Ako uzmes nesto i pokusas da sklopis za 200, bukvalno ces baciti i tih 200e. Naravno, pricam o tome da sve uzmes polovno. Zvucnike ispod 300e i ne gledaj na KP-u...
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp odlican predlog od lesenje 11.03.2019. 14:55 #654865

status: user
broj poruka: 3466

ako si do sada izdrzao sa altec, guraj kes malo na stranu, proucavaj, idi gledaj slusaj i onda uzmi nesto lepo i kvalitetno i budi miran 10 20 150 godina :)




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 11.03.2019. 16:50 #654866

status: user
broj poruka: 1372
Sad ne znam kome da verujem, neki navodite linkove za zvucnike+pojacalo za 100-150e a neki da mi ni 500e nece biti dovoljno.
500e ne bih dao u ovom trenutku nikako (možda se vremenom promeni), a takođe ne bih da se posvećujem ne znam koliko ovome, novi hobi mi stvarno ne treba, nemam para a vremena još manje :).
Ne razumite pogrešno, ne tražim instant rešenje, ali mi treba neka polazna tačka (kao npr. što je imarkovic naveo marke ili alrad konkretne modele).
Jel postoje neke tehničke specifikacije na koje trebam da obratim pažnju (koliko W, Ω, SPL, zapremina, snaga pojačala u odnosu na zvučnike, da li da budu aktivni ili pasivni...)?
Potrudiću se da odem i poslušam više modela, ali kao što sam rekao, mogu u drugom prostoru da zvuče dosta drugačije nego što će zvučati kod mene.

@lesenje
Altec sam uporedio s Aiwa zvučnicima koje sam kod druga čuo, nisam ih uporedio ni sa čime ozbiljnijim.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.03.2019. 16:54 #654867

status: user
broj poruka: 4740

@Lesenje
O čemu pričaš ti? Čovek koji prelazi sa PC zvučnika bi sa onim što sam naveo imao zvuk za koji ne bi verovao da postoji. Nemoj ložiti ljude ovde da daju po hiljadu evra bezveze. Lepo je rekao koliko ima, nemoj praviti kvazi HI-FI narkomana od njega. Mani te fore sa po 20 evra za metar kabla i (inter?)konektor. WTF is interkonektor.

@Zdebeli
Ma... Što se tiče snage, pojačalo da bude upola slabije od zvučnika da ih ne bi oduvalo. Omaža ista - pojačalo 8 oma, zvučnik 8 oma. I ne uzimaj nikakve aktivne zvučnike.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2019. 20:54 #654872

status: user
broj poruka: 18940
@Lesenje, mislim da nije ni svestan sta ce zapravo da dobije, vidim da sumnja da ce mozda da dobije nesto losije od Alteca :).
Iz mog iskustva moze da se pazari lepo polovno za ~200eu, ali za 100eu onako bas nesto losije. Malo je nezahvalno da se salje pojacalo postom... Pogotovo zvucnici.

Ima finih stvari na KP, samo treba naci pravog prodavca. Ako mozes da nadjes coveka preko kp-a koji ima ime `Majstor`, za njega mogu da ti garantujem. Ima uvek interesantan opis u oglasima za pojacala i zvucnike i korektan je lik. Iz Kragujevca je, ali dolazi redovno u Mixer house kod zeleznicke u Karadjordjevoj. Imao je stalno Sansui pojacala, koja su meni fascinantna po izgledu, iako ih ne hvale nesto posebno, nisam nikad cuo ni jedno, pa ne znam.

Za sekundarni sistem mi je bilo totalno nebitno, nisam hteo mnogo da ulozim, pa sam kupio polovno. Prvo sam odabrao zvucnike Rogers LS male monitore stare preko 20god., pa prema njima sam uzeo od ovog coveka CREEK tuner sa CREEK Cas 4040 pojacalom isto staro preko 20god, zvucnici su me izasli 100eu, a pojacalo sa tunerom 180.

Radi mi za sve pare vec 2god, samo sam dokupio Exposure kabl za zvucnike koji je bio jeftin. Pojacalo CREEK uopste nije jeftino inace, nisam hteo drugo, mogao sam jeftinije da prodjem, ali ne sa ovakvim kvalitetom. Ovi zvucnici su extra nezahtevni i zahvalni, tako da mogao sam da kupim neko bezvezno pojacalo za 50eu i da vrsi posao.

EDIT: Krusevac je u pitanju, evo linka: https://diy.kpizlog.rs/
Vidim da ima Denton 2XP za 90eu, u fantasticnom stanju, gotovo da sam siguran da ti zvucnici izuvaju sa bilo kojim pojacalom sa svojih 88dB.

Evo od ovog nisam video nesto jeftinije, a sigurno nisu losi: https://goo.gl/F7SLqa

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn Re: 11.03.2019. 21:29 #654874

status: user
broj poruka: 697
Sto ne uzimati aktivne zvucnike? Aktivni monitori nikad povoljniji, velika je konkurencija. Sad se za 300-350e moze uzeti jako fin par koji ce biti bolji od bilo koje kombinacije pojacala i zvucnika za te pare. Edifier isto ima jako dobre 2.0 i 2.1 aktivne sisteme za dobre pare, ali ih nema kod nas koliko znam.

http://www.audiopro.rs/proizvod/krk-rokit-powered-rp6-g2?idPro=3144

http://www.audiopro.rs/proizvod/adam-t5v-aktivni-studijski-monitor?idPro=34297

http://www.audiopro.rs/proizvod/presonus-eris-e5-aktivni-studijski-monitori-par?idPro=14181

http://www.audiopro.rs/proizvod/fluid-audio-f5-par?idPro=18201
::
:: @Lesenj
:: O čemu pričaš ti? Čovek koji prelazi sa PC zvučnika bi sa onim što sam naveo imao zvuk za koji ne bi verovao da postoji. Nemoj ložiti ljude ovde da daju po hiljadu evra bezveze. Lepo je rekao koliko ima, nemoj praviti kvazi HI-FI narkomana od njega. Mani te fore sa po 20 evra za metar kabla i (inter?)konektor. WTF is interkonektor
::
:: @Zdebel
:: Ma... Što se tiče snage, pojačalo da bude upola slabije od zvučnika da ih ne bi oduvalo. Omaža ista - pojačalo 8 oma, zvučnik 8 oma. I ne uzimaj nikakve aktivne zvučnike
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.03.2019. 21:57 #654875

status: user
broj poruka: 4740

@DarkDawn
Prvo, skladno i poverljivo te uveravam da nije bila neophodna upotreba opcije `citiraj` u tvom poštovanom postu.
2. U sve pare da bilo šta od onoga sto si naveo ne može da se poredi sa pravim zvukom. Ti zvučnici su toliko mali da ih je sramota da navedu dimenzije :P I da nisam ovoliko trezan, čak bih rekao da su - od plastike.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.03.2019. 22:15 #654877

status: user
broj poruka: 18940
Nije bitno sto su mali zvucnici, studijski monitori su uvek mali zbog preciznosti. Problem je sto je taj aktivni zvucnik ima najgore moguce pojacalo, jeste da je napravljeno za njega, ali zvuk sa odvojenim pojacalom je neuporedivo bolji, 300-350eu nije malo, a da ne pricam o tome da ti uz te aktivne zvucnike treba pretpojacalo/mixeta, imaju oni na sebi potenciometar, ali nije predvidjen da se koristi na taj nacin, plus na svakom zvucniku posebno, vec uz mixetu.

To su zvucnici sterilnog analitickog zvuka, za sta i jesu namenjeni, za profesionalnu, ili amatersku primenu, ali sa akcentom na produkciju/analitiku zvuka. Adam je dobar, ali bojim se da je ovo cena za komad.
Nisu od plastike, vecina su od univera/medijapan, prednja maska je plastika. Izuzetno su glasni, ali sterilno, bez duse. Imao sam Mackie 8` monitore MR8 MKII, to je stvarno gruvalo glasno, ali kao sto sam napisao, totalno bezdusno, zamarajuce.

Dodatni problemi kod njih su neadekvatno isfiltrirana struja, prljava struja, pa se javlja zujanje, sumovi, itd. Posledica loseg pojacala.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.03.2019. 23:16 #654880

status: user
broj poruka: 4740

I na sve to da dodam da su i estetski za radni prostor, a ne toplinu doma svoga, uz lep TV na lepoj komodi ispred lepog kauča.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje ... 11.03.2019. 23:41 #654881

status: user
broj poruka: 156



Dajem savet onako kako i sam postupam, a da li lozim ljude s ovom pricom i novcima o kojima pricam, Alrade druze, predlazem da proveris kod nekog ozbiljnog sveta koji je zaista u toj prici za razliku od tebe. Samim tim sto pricas da su to veliki novci u Hi Fi svetu pokazuje mi koliko znas o ovoj materiji. Cim se postavlja pitanje da li su bitni kablovi ili dac i slicne `sitnice`, nema svrhe da se dalje ukljucujem u ovu pricu. Cak ne razumem i sa cega je decko i zamislio da reprodukuje taj famozan zvuk. Od nekih likova sa KP a sam i sam kupovao i znam sta se sve prodaje. Lepo sam decku rekao da ne zuri i ne baca pare dok se ne uputi u materiju. Ozbiljan sam covek, a ne zajebant i ovde savete dajem retko, kad mislim da su korisni i da ne navode na pogresan put, iz najbolje namere. Takodje, ne insistiram i ne nagovaram ljude da me poslusaju. Nema svrhe da se vise oglasavam povodom ove teme.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DarkDawn ... 12.03.2019. 00:05 #654882

status: user
broj poruka: 697
@alrad Po ovome se vidi da nisi ni video ni cuo tako nesto... prvi Krk sto sam linkovao je 6in woofer i 11kg je jedan... Drugo to za plastiku je glupost posto i vecina hi fi zuvcnika u tom cenovnom rangu su od takvih materijala samo su presvuceni da izlgedaju da su od drveta. Kao npr ovaj Klipsch RP600M koji kosta 550 dolara...

https://www.youtube.com/watch?v=W3aYMKS2Whk

@imarkovic nemaju svi taj sum koji se cuje kad nema nikakvog signala, ali on svakako nestaje cim krene da prima signal. Sada ima za smesne pare da se uzme usb audio karata i da se sve lepo poveze na komp. Sto se tice zvuka svi su razlicti. Neki imaju naglasen bas neki visoke itd.. dok su neki jako neutralni sto je i njihova svrha ali to se desava tek kod skupljih stvari. Ja sam trenutno na wharfedale diamond 10.2 i sjajni su, ali za vecu sobu, za desk i komp neki 5in monitor je po meni idealan jer su pravljeni za near feald slusanje. I da za Adama i krk je cena za komad ali je idalje dobra cena.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.03.2019. 00:11 #654883

status: user
broj poruka: 4740

@Lesenje
Ništa lično. Ali. On ima svoj budžet. On nikako neće baciti 200 evra šta god da kupi, ako kupi ono što treba. On nije zaluđenik. On ima Xonar i sa toga bi reprodukovao. Šta će mu DAC ako veže analogno? Ja možda nisam u tom svetu, ali imam uho. Ne bih ni voleo da budem jer je fanatično skup sport, i nikako ne bih da budem nekakav audio Wlada, da mi se smeju po forumima. Nemoj da ideš s teme, reci mi šta je to interkonektor.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 a kakvi su 12.03.2019. 07:51 #654884

status: user
broj poruka: 3276

EDIFIER R1280T zvucnici ?




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.03.2019. 08:50 #654887

status: user
broj poruka: 18940
@alrad, razumem coveka jer je dao savet na osnovu svojih kriterijuma i ne deluje mi kao zaludjenik vec kao ljubitelj, a to je velika razlika. Verujem da postoji nesto sto i sam volis vise nego druge stvari, pa te to ne cini zaludjenikom za tim, valjda.
Cifra koju je naveo je neki minimum za nekog ko hoce novo i neki veci nivo.
Svakako niko nikog ne tera da pljune hiljade eura u nesto sto ga ne interesuje, dali smo mu opcije pa neka vidi sta mu se najvise svidja.
Xonar mu je dovoljan, ne treba mu DAC, o tome ce kasnije da razmislja ako uopste dodje do toga, to je samo opcija.

Sto ne citas, covek je napisao `kablovima za zvucnike, interkonektima i strujnim kablovima...`
Nigde nije pomenut interkonektor, taj termin ne postoji u audio industriji, postoji RCA, XLR i sl. Interconnect se odnosi na komunikacioni kabl izmedju 2 uredjaja, primer kabl sa 2xRCA muskim konektorima za pojacalo i DAC.

@solaja, vidim da kosta 99$, deluje ok, ali ne ocekuj neko ludilo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.03.2019. 13:21 #654892

status: user
broj poruka: 1372
Pokušaću opet da definišem pitanje vezano za budžet.
Pošto ne znam koliko je potrebno novca, napisao sam okvirno 100-300e. Ukoliko za taj novac može da se nađe nešto na šta vredi preći, super, ukoliko ne može, neću ništa kupovati jer ne želim da kupim nešto loše pa da kupujem opet za 1-2-3 godine.

Da imam nekoga od koga bih mogao da uzmem neki (makar i uvodni) sistem to bi bilo super, ali nemam tako da nemam referentnu tačku. Opet kažem, ja ću otići do nekih prodavnica/prodavaca sa oglasa, ali ne mogu da znam kako će to zvučati kod mene (drugačija soba, drugačija zvučna), tako da će izgleda na kraju morati da se rizikuje sa onim što mi bude najbolje zvučalo, u nadi da će tako zvučati i kod mene.

Ne znam kada ću naći slobodnog vremena za ove obilaske, ali ću se javiti da vam prenesem utiske i da postavim verovatno još dosta pitanja.
Hvala svima koji su se javili.


__________________
https://fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 12.03.2019. 14:53 #654894

status: user
broj poruka: 18940
Kakva ti je soba, koliko je velika? Ako je manja, onda je to idealna situacija, ne brini.

Po prodavnicama, tačno je da koriste DAC-ove i CD plejere da bi zvuk bio bolji, ali nemoj ni time da se opterećuješ. E sad, vidim da planiraš da se prošetaš, a ne vidim smisao toga ako ćeš kupovati polovno sa oglasa... Odmah da ti kažem da za 300eu nema teorije da kupiš novo pojačalo+zvučnike. Samo kabl najjeftniji za zvučnike u prodavnici je ~20eu, možda ima za malo manje. Najjeftiniji zvučnik Monitor audio je 150eu par, a najjeftinije Yamaha pojačalo je 300eu, to sam pogledao u 4audio.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 12.03.2019. 15:08 #654895

status: user
broj poruka: 1372
Nije problem u velicini (procitao sam da je u manjoj lakse podesiti sistem) nego u tome sto je potkrovlje, tako da je najniza visina plafona ~1.5m a najvisa ~4m. Zid na kojem bi stajali zvucnici je jedan od onih koju su oblika trapeza. Ne deluje kao najpozeljnije resenje.

Pa otici cu do prodavnica da vidim odprilike sta se nudi po kojoj ceni, ali cu se vise fokusirati na polovno. Gledacu prodavce koji se bave time pa da mogu da isprobam vise kombinacija odjednom.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs