Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
RayTracing na AMDu
STRANA 1 OD 1
2m4Y RayTracing na AMDu 16.03.2019. 02:00 T66715

status: user
broj poruka: 2351
https://www.youtube.com/watch?v=1nqhkDm2_Tw

lol
___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ali, radi se o ``softverskoj emulaciji`` 16.03.2019. 03:11 #654993

status: user
broj poruka: 10985
koju moze da obavi bilo koji DX12-kompatibilni sistem, dakle, uslov je DX12 karta (pa makar i integrusha).

sa Guru3D:

``According to Crytek, the raytracing demo from the video is based on an API and is therefore `hardware independent``

``Why is this surprising? RT cores accelerate BVH traversal. BVH was utilized prior to RT cores. It`s not like they brought some new technology to the fold they just accelerate an existing data structure.
Also FWIW this implementation uses SVOGI and not DXR at all.``

``As to what the added perf cost of doing this through the API is, is not mentioned``

A ovo poslednje i jeste sustina citave price - ni Dekine karte ni slabije i starije eNvidekine nemaju RT CORES, zahvaljujuci kojima se posao obavlja ``hardverski``, tako da sistem bez tih jezgara mora da koristi ``dodatne usluge softvera``, odnosno njegovo posredovanje, a ovo sobom nosi gubitke (usporavanje sistema)...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
2m4Y re: 16.03.2019. 11:45 #655002

status: user
broj poruka: 2351
...niko nije rekao da nece biti usporenja @torta, fora je sto kad je nShitija izbacila njihove unikatne RTX kartice, ja sam odmah rekao to sto oni rade moze svako, pitanje je samo koliko performansi ce se izgubiti...

BTW taj demo koji su uradili je teran na 4k sa Vega 56, sad, nije nesto graficki Bog zna sta, ali je ipak impresivno...
___________________________

...I sense you young padawan...

AMD R7 2700x
AMD X470
AMD RX 590
4x 8GB DDR4 3.2GHz
1x 480GB SSD
1x 750GB SATA III
1x 1TB SATA III
1x 3TB SATA III
Corsair 750TX

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 16.03.2019. 16:53 #655008

status: user
broj poruka: 2998
Nista bez standardizacije. Za sada, ima 4-5 igara koje koriste nv implementaciju ray tracinga. Dok ne bude dostupno svima, nece bas da zazivi. Pritom kada kazem zazivi, ne mislim na 3% igara koje imaju podrsku za isti.

A i tehnologija treba da sazri jos malo, karte prve generaciju kao i ostali priozvodi su uvek beta-test.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 17.03.2019. 14:49 #655038

status: user
broj poruka: 285
Ne kupujte NVIDIA RT dok nas market ne uveri da nece da zavrsi kao fizika.
Bukvalno mene sada na NVIDIA drzi samo fps. Ako AMD dostavi konkurentan fps za manje pare vise PhysX ne moze da me vraca na NVIDIA.

Evo sta bi me nateralo da kupim AMD. Da je Radeon 7 jaci 20% za iste pare.
E tada bi vec dosao jako blizu RTX2080Ti i tada be bih morao da uzmem polovnu GTX1080Ti. Ovako ja sam ustedeo ceo Samsung 970 EVO Plus 1TB a imam iste performanse kao Radeon 7.

NVIDIA Fanovi su prevrsili sve mere. U redu je to bilo kada nam je za 100e vise davala 30% performansi vise. Ali sada su poceli da pravdaju neke budalastine od skoro 1500 eura 30% jace od konkyrencije a 80% skuplje.

Naslovi kao Tako blizu a tako daleko od RTX2080 sve nadovedi da Radeon nema nikakvu specijalnu moc skrivenu unutra kao NVIDIA RT koja cak daje mocnih 60fps kada downscale 4K monitor na 1920x1080 rezoluciju, kakva moc.
E sada vidimo da izgleda to nije nikakva specijalnost nego manipulacija.

U realnom svetu gde profil musterija nije kao gejmeri NVIDIA bi bila ismejana i neke stvari se ne bi oprostile. Trziste bi im pokazalo gde im je mesto kada bi stavili takve cene.

Realno RTX2080Ti nudi neke performanse, ali to je bre karta koja mora da kosta kao RTX2080. Sa druge strane RTX2080 je nista. Ima funkciju koju graficki cip ne moze da izvede kako treba, limitirana memorijom za duge staze. Itd.

Treba smanjiti gas. Realno biti entuzijasta i gamer ne znaci imati sve najnovije.
Na EVGA Forumu ima i bogatih ali ima i onih koji ne zele da promene vodeno hladjenje iz perioda 2011-2012 i jos drze SR-2, X58 Classified. Nisu kupili i5 novi nego polovni
i7-990X, 24GB DDR3 na 1866MHz.

Dok ova nova mlada generacija entuzijasta koja se zatrcala na Kineske stvari i puca vece pare na NZXT Hue+ RGB, na neke kineske RGB blokove, creva, jeftina kucista uzasno me nervira, ne volim da vidim taj novi tip PCa sklapan na Aliexpress watercooling. Kompijuteri su najlepse izgledaju 2011-2012, e posle su vec vecina ploca poceli da poruznjavaju sarene, pojavio se RGB, itd. tvrda creva koja me nerviraju jer ih bas svi takvi sa RGB koriste i mnogo sam srecniji da vidim soft tube bas zbog toga sto svi novi koriste hard tubes.
Imam respekt prema staklenim cevima, ne savijanim, sva prava sa kolenima spajana ali zbog uglova cena dobrih fitinga i kolena koja se tada koriste fitinzi mogu da odu na 400-450$ za ne tako komplikovan sistem. I naravno priznajem da to ne bih umeo da uradim. Staklena cevi i cooper cevi, cak i stainless steel cevi za vodeno postujem. Jer ih ne koristi ta nova generacija koja se snabdeva na Aliexpress. Veoma retko.

NVIDIA je imala svoje zlatne trenutke i po meni najbolje arhitekture su Kepler full GK110 zato sto je bio dostupan kroz GTX780Ti perfektan full chip koji je radio ekstra, zatim Fermi GF110 koji je bio takav i na profesionalnim kartama zatim Pascal koji je doneo najveci pomak ali je ipak okrnjen cip GP102 i to boli onako jer bi bio jos blize Turingui. E tek zadnji Maxwell i Turing najgori a Maxwell koji je ipak doneo ubrzanje u odnosu na Kepler ali su i njega i Pascal okrnjili.
GK110 je meni ostao kao najbolji cip jer je bio i u TITAN Black identican i zato sto sam imao kartu koju nisi uopste mogao da poredis sa svojom serijom, ne samo zato sto je bila 220MHz boostovala vise od FE nego je na istom kloku davala abnormalno vece skorove i znacajno veci fps. Vec na istom kloku kao FE downclockovana je bila 10% brza. Neverovatno nesto, takva odskakanja nisam video pre rezultatska koja su se ponavljala u svakoj situaciji igrici.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs