Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
ima li neko iskustva sa Schiit Fulla dac-om? :)
STRANA 1 OD 1
duqp ima li neko iskustva sa Schiit Fulla dac-om? :) 18.03.2019. 02:30 T66722

status: user
broj poruka: 3466

Valja li cemu ovo malo cudo :) Ili neka preporuka za slican uredjaj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.03.2019. 07:22 #655078

status: user
broj poruka: 18930
Dobri dizajneri sa puno kvalitetnog iskustva, i od mene veliki plus sto je dizajnirano i zdelano u USA.
Cak i za 99$ siguran sam da je dobar koliko je to moguce za te pare.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.03.2019. 08:58 #655079

status: user
broj poruka: 3971
Fiio E10K

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp hvala drugari 18.03.2019. 14:59 #655088

status: user
broj poruka: 3466

@zoloo fin je i ovaj :)

@imarkovic zanimam se tako malo a jedan kolega sa jednog forumcica mi predlozio, ali aj da pitam ipak moje domace i dugogodisnje forumase audiofile :)

Hvala kao i uvek vrlo ste divni obojica :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.03.2019. 18:06 #655092

status: user
broj poruka: 3971
Fiio ti je odlican best buy, cena isto pristupacna. Takodje mislim da je izasao noviji model i da razbija. Eto, da imas i alternativu. :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje doticni nisam probao 18.03.2019. 18:59 #655093

status: user
broj poruka: 156
https://www.youtube.com/watch?v=SJSMtsPQGTg

ali ovo sam imao i predlozio bih ti da ga negde iskopas i probas jer daje sjajne rezultate za minimalno ulozen novac. Rec je inace o vrlo ozbiljnoj firmi, a sam dac za razliku od mnogih drugih slicne velicine nije namenjen samo slusalicama ili sl, vec prvenstveno regularnim pojacalima i Hi fi sistemima. Svakako radi u svakoj kombinaciji. Pritom, ima odlicnu softversku podrsku sto je veoma vazno i moguce je dodati zasebno 5v napajanje koje ima znacajnog uticaja na zvuk u poredjenju sa napajanjem iz samog usb-a dobijenog iz racunara. Unutra je Texas instruments chip. Nemoj izgled da te prevari. Najbolje bi bilo pogledati na KP-u. Ja sam i ja svoj tamo prodao kad sam prelazio na nesto znatno skuplje. Mislim da je kod nas nov oko 170e. To je model sa analognim izlazom.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.03.2019. 20:13 #655095

status: user
broj poruka: 18930
Ozbiljan je m2tech, italijanska firma, ja imam hiFace two koji koristim preko BNC-a kao vezu sa DAC-om, ali ako mu treba headphone amp, onda mu to ne igra ulogu, plus znatno je skuplji.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje dobro, 18.03.2019. 20:30 #655096

status: user
broj poruka: 156
taj tvoj je transport, a ovaj fantasticno radi i sa sluskama. Ima direktan analogni stereo izlaz. Dovoljan je telefon koji omogucava posebno napajanje, dac i sluske..Moze da koristi u svakoj varijanti. Ja sam moj prodao za 100e..racunam da nadje nesto u tom fazonu. Racunam, ako pozeli da ga upari i u veliki HI FI sistem, imace odlicne rezultate. A IOS i Linux imaju native prepoznavanje istog.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 18.03.2019. 21:38 #655097

status: user
broj poruka: 18930
Super ako to moze za 100eu, mada ja nisam nesto optimista, deluje mi kao da si bas jeftino to prodao.
Nisam znao da radi kao native na Linuxu, to je fantasticna stvar, samo opet mi fali foobar koji ne postoji za Linux. Probao sam razne druge plejere i ni jedan nije kao foobar.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Dzon Darko: 18.03.2019. 21:40 #655098

status: user
broj poruka: 10984
https://is.gd/b5tciY

..i jos nekoliko prikaza u nastavku...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.03.2019. 11:25 #655106

status: user
broj poruka: 18930
Simpa review, kakav lik - Šit DAC :)
Obzirom da su ga krstili kao Šit, dosta ga je nahvalio i uporedio sa DAC-om po ceni od 600$.

PS pre par dana sam dobio 2 Raspberry pi3 b+ kao projekat na poslu, pa ću testirati kako se ponaša sa Windows10-kom (ima rešenje za ARM koje ranije nije postojalo), pitam se da li je neko probao?

#Lesenje, napisao si da M2Tech radi nativno na Linuxu, kako si konkretno mislio? Da radi sa svojim potpunim opcijama, u smislu prepoznaju ga plejeri, sistem..? Ne postoji zvanični drajver, znači da je na `svoju odgovornost`.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje .... 19.03.2019. 18:23 #655113

status: user
broj poruka: 156
Radi u smislu, ubodes i ne trebaju driveri...isto i za Mac..samo za Win, ali oni kao jedna ozbiljna firma imaju dobru podrsku tako da radi sve bez greske. Pricam konkretno za ovaj..nekim drugim Hi-Face modelima trebaju. Ja inace osim Win-a koristim I AP ( https://www.ap-linux.com/ ) za slusanje muzike pa zato znam. E sad cena, ja sam ga dao za 100, nov je bio mislim 170 kod nas, a kad je izasao cak 300$ jer nije imao konkurenciju. Mogao sam da uzmem 120e recimo ali mi se malo zurilo jer sam imao dobru kombinaciju za drugi dac gde mi je usteda bila mnogo veca, tako da nisam hteo da zatezem oko cene. Mislim sve najbolje o tom dac-u, naravno uvek posmatrano iz ugla kvalitet - cena jer to samo tako i moze da se posmatra. Sto se tice linux-a i playera...ne placi za Foobarom..kad probas Cantatu ili Deadbeef...

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 19.03.2019. 19:04 #655117

status: user
broj poruka: 18930
Svidjaju mi se oba ovako na prvi pogled sa Google. Vidim i da postoji za Slackware, moj omiljeni distro, sto je vrh. Deedbeef deluje neverovatno slicno kao foobar, a Cantatu mi se svidja jer ima file explorer, to je ono sto mi nedostaje najvise kod Foobar-a.

Probacu prvom prilikom, usput i da vidim kako radi ovaj DAC, a usput i audiophile linux, prvi put cujem za njega.

Elem, odustajem od testiranja Win10 na malini, ipak nije on namenjen za to, plus ideja da moram da kacim eksterni hdd preko USB-a mi se ni malo ne svidja..

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Lesenje ... 19.03.2019. 19:26 #655118

status: user
broj poruka: 156


Imas da procitas detaljno u cemu je stos kod AP-a. Kernel, maksimalno ociscen od svega sto ne treba, a moze da utice na zvuk itd. Radio ga je jedan audiofil… Cantata je prica za sebe I MPD..mozes da napravis I headless server ako zelis..ima gomila varijanti.
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs