Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Da li ce Google Stadia napraviti revoluciju?
STRANA 1 OD 1
ramzesIII Da li ce Google Stadia napraviti revoluciju? 20.03.2019. 12:35 T66725

status: user
broj poruka: 1017
Ja licno nemam nikakav mudar komentar, ali sama ideja je neverovatna, a da li ce stvarno promenit gaming svet vreme ce pokazati?

https://www.youtube.com/watch?v=BeFnQrgtZ9k
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 20.03.2019. 16:48 #655132

status: user
broj poruka: 2998
Uspeh ili propast ce zavisiti od cene, izbora igara i integracije sa ostalim servisima.
Svakako ovakve stvari su najbolji vid zastite protiv piraterije. Takodje gomila ljudi ima igre kupljene na drugim platformama, tako da ne verujem da ce gomila ljudi zeleti da ponovo kupuje nove naslove, takodje, ljudi ce verovatno biti zabrinuti o dugotrajnosti ove platforme

Licno, uvek cu preferirati da igram na svom kompu i da isti sam sklapam, jer mi je to hobi, ali opet, ovo je idealan nacin da developeri dodju do ljudi koji do sada nisu igrali igre ali koriste google-ove servise.

Videcemo, ideja deluje super, ali nisu prvi streaming servis a dosta istih je do sada bilo neuspesno.

Jedini streaming servis koji cesto koristim je steam in-house streaming, integracija googla sa steam-om bi bila super, ali opet, jos jedna mesecna subskripcija.

Previse faktora je u opticaju, vreme ce pokazati.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 20.03.2019. 18:04 #655136

status: user
broj poruka: 17084
Licno mislim da nema nista od ovoga, pogotovo sto ti treba zverski internet za sve ovo
+ ljudi zele da poseduju igre koje su kupili...

PC xbox i playstation su tu gde jesu,
a vec postoji tona ovakvih sranja, to sto je od gugla ne menja nista...

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Sushtina je: `the data center is your platform` 20.03.2019. 19:11 #655139

status: user
broj poruka: 10985
Gugl stremi trima ciljevima:
1. ``hardverska dominacija`` - gotovo su potpuno nebitne hardverske mogucnosti korisnikove makine - velicina ekrana monitora je sve sto cini razliku izmedju individualnih sistema. Bye, bye envidiji, dekintiju i inteligentima (to jest, pravicete guglov dzojped u 5 nanometarskom, 3-nanometarskom....0.1-nanometarskom ``technology node-u``)
2. ``softverska dominacija`` - nebitno je koji OS koristis - vozis chrome, na bilo kojem sistemu. Bye, bye microshit.
3. potpuna dominacija na trzistu igara - publishers and producers ili ginu ili postaju guglova najamna radna snaga

Ideja, medjutim, nije nova - jos pre desetak godina, najveca Imperija Zla i njezin tvorac (Sauron nasheg doba) BigBadBill nagovestili su mogucnost premestanja kompletnog softvera, ukljucujuci i sam OS, u ``cloud system``. Od softvera, korisnik ima samo, figurativno receno BIOS, koji pokrece konekciju sa Internetom. Odatle (iz ``cloud-a``) krece butovanje itd. itd.. Usrani leptiroliki Sauron je sanjao o dominaciji (a o chemu drugom on i moze da sanja) kad, gle!, dodje Kalif umesto Kalifa...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 20.03.2019. 22:50 #655144

status: user
broj poruka: 3974
Pa ovo je ocekivano, i ako, treba.. Ako neko moze i ima para, to su oni, samo da bude kvalitet kao sto obecavaju.

Nema nigde intela i nvidie, samo AMD, znaju oni ko je glavni.. :D

Dzojstik su najavili ali i naglasili da moze da se koriste vec postojeci, tako da nije moranje.

I sve na kraju zavisi od brzine neta.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Kada je IBM pre 20 -30 godina pricao o tome 21.03.2019. 00:55 #655145

status: user
broj poruka: 7695
i internet of things svi su se smejali ,eto ko i sada kada su Rusi pomocu IBM programa za kvantne racunare uspeli da vrate vreme za 1 sekundu .Zamisao je da klijent preko google naloga gleda demo igrice na youtube ,a odmah posle toga moze da igra .I Google earth je u pocetku bio aplikacija,sada je na cloud sa google nalogom i to samo preko Chrome.


https://wccftech.com/stadia-is-googles-cloud-based-game-platform-powered-by-amd-linux-and-vulkan-due-in-2019/


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dexter013 E jbg... 21.03.2019. 13:09 #655156

status: user
broj poruka: 17084
Ono sto nisu rekli koliko ce to da kosta i kako ce da naplacuju?
Kupim jednom igru i zavrsio sam?
Placam mesecno neku ogromnu cifru i igram sve igre moguce koliko god zelim?
Uvek online, sta ako hocu da odem na vikendicu da se igram gde nema neta?
Koliko ce se cekati u redu kad dodje ceo svet da igra u istom trenutku?
Mnogo tvrde a nista nisu pokazali stvarno, ljudi koji su probali kazu da laguje do bola,
a to je u njihovim savrsenim kontrolisanim uslovima...
Zamisli koliko ce te bombardovati u sred igranja sa reklamama, i koliko ces extra placati premijum da te ne smaraju dok se igras...

Ovo mozda i zazivi jednog dana ali sa danasnjom infrastkturom i problma sa internet konekcijama nema teorije, vec vidjeno vec probano uvek fejlovalo. To sto je sada gugl u pitanju ne menja nista.

Potpisujem sve sto je ovaj lik rekao
https://www.youtube.com/watch?v=SHFm3scGwN4&t=1s

Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
GPU:GTX 970 Gigabyte G1
Ram:16 Gb
SSD: Crucial 500 gb +HDD 500gb
MBO:Asus b350F
Case:Storm Enforcer
PSU:Corsair 850w
Keyboard: Natec RX22
Mouse: Razer Naga
Screen: ViewSonic 27


:: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII re.. 21.03.2019. 13:11 #655157

status: user
broj poruka: 1017
Najcesce se spominje brzina interneta kao moguci problem.
Ali logicno je da ja za mojom tastaturom jednostavno izdajem komande mom karakteru, te komande se prosledjuju online, koja je razlika da li se hardware nalazi u mom racunaru ili u Google-ovom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @Dexter: na vikendicu ides sa devojkom... 22.03.2019. 02:06 #655187

status: user
broj poruka: 10985
da vikendujes, igrash ozbiljne igre...

@razmzes: ti saljesh KOMANDE ali primash komlikovanu pokretnu sliku (sa sve zvukom) u visokom fps-u i visokoj rezoluciji - sve to ide preko tvoje konekcije, je li tako? A razlika je ta sto ti nemas ili ne moras da imas jezovito brz hardver da bi igrao sa visokim frejmrejtom i u visokoj rezoluciji (onoliko koliko monitor moze da ``podnese``).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Re: E jbg... 22.03.2019. 23:16 #655211

status: user
broj poruka: 7695
Sa 5G mrezama je moguce sve ovo bez latencija ,oni planiraju da kad gledas Youtube ,odmah pored ce biti i ikona da ovo odigras ako zelis ,naravno sa klijent strane treba
samo uredjaj koji pokrece video u 4k rezoluciji,sve drugo odradjuje Google cloud .
E sad za potpuno zadovoljstvo u igri treba Stadia dual shock kontroler wi fi ,Google
je ukapirao da je najbitniji deo konzole dzojstik.
Imaju ubedljivo najjacu cloud infrastrukturu ,gde ce moci da se igra sve na 4k i max.podesavanjima.


:: Licno mislim da nema nista od ovoga, pogotovo sto ti treba zverski internet za sve ovo
:: + ljudi zele da poseduju igre koje su kupili..
::
:: PC xbox i playstation su tu gde jesu,
:: a vec postoji tona ovakvih sranja, to sto je od gugla ne menja nista..
::
:: Cpu: Ryzen 1600x + CM v8 GTS
:: GPU:GTX 970 Gigabyte G
:: Ram:16 Gb
:: SSD: Crucial 500 gb +HDD 500g
:: MBO:Asus b350
:: Case:Storm Enforce
:: PSU:Corsair 850
:: Keyboard: Natec RX2
:: Mouse: Razer Nag
:: Screen: ViewSonic 27
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII RE.. 25.03.2019. 11:40 #655278

status: user
broj poruka: 1017
Sada otkrih da ovo vec postoji (igranje na daljinu), i koliko sam primetio nema problema sa lagom, znaci ostaje da vidimo da li ce megakompanija navuci ljude da igraju.

Sony je vec izmisllio remote play pre Stadie i to funkcionise

http://tiny.cc/tehf4y


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner GOOGLE 25.03.2019. 15:11 #655280

status: user
broj poruka: 7761
Srecom GOOGLE ima vise propalih programa nego onih koji su uspeli...
Tako da mozda (nadam se) i ovo ne uspe...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Stara tema nove informacije... 10.02.2020. 17:30 #661079

status: user
broj poruka: 1017
Znaci, covek je uplatio Nvidia Now.
Za 5 eura mesecno covek igra sve zivo na i3 sa intel hd grafikom.
Pubg, Apex, 150 fps bez problema..


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Da 10.02.2020. 19:07 #661080

status: user
broj poruka: 452
I ja sam čuo pozitivna iskustva sa GeForce Now.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 11.02.2020. 11:59 #661084

status: user
broj poruka: 2998



Probao GeForce now, i iznenadio se koliko dobro radi. Ako mi crkne grafa nekada, eto mi prve pomoci do kupovine nove :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2020. 14:06 #661089

status: user
broj poruka: 4741

Samo su stare i male igre free-to-play kolko vidim na GFN, ostalo se plaća, samo eto ne piše koliko i kakav net treba za pristojan strim. One velike verovatno treba da kupiš po punoj ceni. Što nije ni čudo jer zašto bi veliki davali ovima i Guglu ili bilo kome da strimuju besplatno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 11.02.2020. 17:52 #661091

status: user
broj poruka: 4506
25 mb za 1080p stream treba ali je brzina neta potpuno nebitna, nego latency tj lag a za takvu vrstu strema je potreban server koji je lokacijski sto blizi. A tako nesto nece biti moguce masovno jos 5 godina.

Mogu se igrati kojima lag nije previse bitan ali bilo kakav kompetetivan fps nije moguc na ovim stream servisima za nase uslove.Za ljude koji zive u zemlji gde je server lag je ok.

Sto tice igara, naravno da se moraju sve kupiti.povezes svoj epic, steam, uplay ili drugi nalog i picis igre koje si kupio. Nece ti niko dati dz nesto sem igara koje su f2p naravno.Nema piraterije i krekovanja.

Tako da u prevodu ovo je vrh ideja ali za 5+ god

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2020. 18:20 #661092

status: user
broj poruka: 4741

Pomislio sam da možda ima modalitet da platiš igru manje a njima nadoknade od pretplate koju plaćaš.

25 mb. Znači, ja sa 15 nema svrhe da se cimam i registrujem tamo? Kad kažeš kompetitivni fps misliš samo na MP ili i na SP? Više me zanima onako informativno.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 11.02.2020. 19:03 #661094

status: user
broj poruka: 4506
Pod kompetetivni mislim prvenstveno na bilo kakvu aktivnu brzu igru od cije brzine zavisi rezultat. To je narvno na prvom mestu neki online fps ali se i odnosi i Sp takodje jer ces se nervirati isto kao i kad je slab komp pa nemas dovoljno fps. U ovom slucaju odziv apsolutno svake komande je toliki da te sprecava ili nervira da igras normalno. Valjda si igrao neku online igru... Pucas lika ne mozes da ga pogodis, ping ti 500,odziv servera spor i igra je neigriva. A sad je jos veci problem jer podatci moraju duplo veci put da prevale jer kompjuter ne renderuje nista. Sve radi neki server u zemlji udaljenoj 600km od tebe a pre toga do tog servera treba da stignu podatci tj tvoje komande i reakcije i onda sve to nazad do tebe i monitora.

Neke sporije igre kojima lag nije bitan previse su ok za ove servise u ovom trenutku, za sve ostalo prc.

Plus ti svakako moras imati komp za ovo, bar za geforce now. Neki srednje basic komp, obicno komp koji moze da pusti 1080p yt ce biti dosta i za ovo ali opet to ne moze svaki komp.

Ryzen 3700x | NZXT Kraken x62 | MSI x470 Gaming Pro Carbon | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Gigabyte 5700 XT Aorus | LG UW 34UC79G | Creative Blaster ZxR | Samsung M.2 970 evo PLUS 500gb | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 11.02.2020. 19:31 #661095

status: user
broj poruka: 4741

Jasno. Hvala. U se, i u svoje kljuse.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Utisci iz prakse 11.02.2020. 21:35 #661100

status: user
broj poruka: 452
Koliko sam čitao utiske kod bivše braće (Bug forum), treba dobar net, ali onda mogu da se peglaju i igre tipa Apex, Overwatch i sl bez ikakvih problema. Ok, najzadovoljniji su bili ljudi sa nekim `zverskim` konekcijama - preko 100fps i nikakvi artefakti kompresije vidljivi na prikazu, nego prosto uživanje u max detaljima, čak i na konfama koje su ispod svakog minimuma za gaming, odličan ping, ali i sa recimo 50/8Mb stvari i dalje rade u 60fps u 1080p, sa pristojnim pingom. Konekcije u rangu 30/3 i 4G su se za sada loše pokazale.

Njima (i verovatno nama) je najbliži server u Frankfurtu i to je, izgleda, sasvim dovoljno blizu.

Mesečna pretplata je 5,5€ (ali, ako sam dobro razumeo, moraš posedovati igru, pretplata ti samo plaća pristup njihovim serverima, tj da se igra vrti na njima).
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 11.02.2020. 22:01 #661102

status: user
broj poruka: 1372
Niko ne pominje vremensko ograničenje od 6h max odjednom (mada većini je verovatno to i više nego dovoljno) pa onda ide čekanje u redu sa ponovno startovanje.
Verovatno će i to nestati ako sistem uzme maha.
Dobra stvar je nema bacanja para na sve skuplje graficke, ali s druge strane je to previše centralizovano za moj ukus.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ja mogu da prenesem moje utiske 12.02.2020. 00:49 #661106

status: user
broj poruka: 2998
sa igrama koje sam probao a koje posedujem na steam-u. Od zahtevnijih, probao sam Doom, i ja, onako odokativno, nisam mogao da primetim lag - ja kliknem, puska puca. Naravno, verujem da ovo nece biti ok ljudima koji se takmice i to je sasvim druga prica, ali recimo za korisnika koji voli da ponekad obrne koju igru i vec ima kolekciju igara na raznim platformama, ovo je mnogo elegantnije resenje nego stadija, posebno zato sto nema nikakve potrebe za kupovinom svih igara opet.

Ubacivanje kompetitivnih naslova u diskusiju u ovome je mesanje baba i zaba, niko normalan ko se sprema za turnire nece pristati na streaming, niti su ovakvi servisi namenjeni bas za te osobe.

Hocu reci da servis deluje mnogo kvalitetnije od Stadije, ima mnogo vise igara (Doduse, neke igre jednostavno nisu dostupne preko GeForce Now, i to su problemi sa licenciranjem, i da li ce i kako ce to biti reseno, ostaje pitanje, ali svakako sa brojem igara koje u startu moze da pokrene, u samom startu je razbio Stadiju), koliko sam mogao da zakljucim iz svog iskustva, ali i da procitam, lag je doveden na minimum, i ne moze da se poredi sa guglovim servisom.

Free verzija je limitirana na 60 minuta po sesiji, sto je u principu ok, jer se svakako mozete opet ulogovati kada to vreme istekne, 5 dolara ili koliko vec mesecno je sasvim korektna cena, svakako niza nego guglov servis (za koji, opet napominjem, svaka igra mora da se kupi iznova).

Sto se tice uredjaja, probao sam na vise uredjaja, i na svima je radilo kako treba - lap sa intel Atom-om, integrisana graficka za maticnoj staroj 7-8 godina, Novi ryzen sa posebnom grafom, mobilni, tablet, i na svim uredjajima radi kako treba. Drugim recima ako masina moze da pusti YT, moze i ovo, plus, naravno, moze da se podesi kvalitet stream-a.

Smatram da je ovo super ideja vec sada a ne za 5 godina.

Stvarno treba probati. Svi moji prijatelji koji su do sada videli su bili odusevljeni. Registracija je u par klikova i servis je besplatan, stvarno nema nikakvog razloga razmisljati se da li je dobar servis ili ne, kada sami mozete da vidite da li ovo sljaka ili ne na vasim racunarima/konekcijama.

I ne, nisam NV fanboy, samo je zaista mnogo dobar servis i sam njegov koncept.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs