Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Problem sa plocom ili procesorom?
STRANA 1 OD 2  
Scyter Problem sa plocom ili procesorom? 21.03.2019. 09:30 T66726

status: user
broj poruka: 8139
Naime, problem je sledeci,

Juce sam menjao pastu na procesoru, na samom cipu i IHS-u. Procesor je jos ranije delidovan.
Sve sam naravno vratio kako treba, medjutim sada komp nece da digne sistem. Nema zvuka `beep`. Kao da je ploca mrtva. Probao sam sve moguce metode, od vadjenja jednog stapa RAM-a i zamena mesta, Clear Cmos, bukvalno sam povadio sve ukljucujuci i procesor, ali tada nece komp ni da se upali, vrv ploca bez procesora ima neku zastitu ili sta vec pa ne pali.

Od lampica na ploci svetli samo PWR led, dok se ostale ne pale. Cudno je to sto je prvih par puta pri paljenju na ploci zasvetli kratko cpu i gpu led, pa nestane. Sada nema ni toga.

Sumnjam na plocu ili procesor, ali ne mogu tacno utvrditi sta je. Ono sto sam primetio pri vadjenju procesora je da je na samo socketu na ploci na samom cosku iscureo malo tecni metal, sada da li je to od ranije ili sam ja to sada zajebo ne znam... Bukvalno je na samoi ivici, vidi se cak i kada cpu nalegne na socket, ti pinovi ne dodiruju sam cpu. Slikacu u toku dana da vidite.

Pomagajte, ne znam sta vise da radim, kapiram da je najlakse ici sistemom eliminacije ali nemam mogucnosti nazalost da isprobavam stavku po stavku...

I ploca i procesor su u garanciji, mada za procesor svakako vise ne vazi jer je delidovan.

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Re: Problem sa plocom ili procesorom? 21.03.2019. 09:49 #655148

status: user
broj poruka: 819
Mozes u kantu sad da ga bacis.

:: Naime, problem je sledeci
::
:: Juce sam menjao pastu na procesoru, na samom cipu i IHS-u. Procesor je jos ranije delidovan
:: Sve sam naravno vratio kako treba, medjutim sada komp nece da digne sistem. Nema zvuka `beep`. Kao da je ploca mrtva. Probao sam sve moguce metode, od vadjenja jednog stapa RAM-a i zamena mesta, Clear Cmos, bukvalno sam povadio sve ukljucujuci i procesor, ali tada nece komp ni da se upali, vrv ploca bez procesora ima neku zastitu ili sta vec pa ne pali
::
:: Od lampica na ploci svetli samo PWR led, dok se ostale ne pale. Cudno je to sto je prvih par puta pri paljenju na ploci zasvetli kratko cpu i gpu led, pa nestane. Sada nema ni toga
::
:: Sumnjam na plocu ili procesor, ali ne mogu tacno utvrditi sta je. Ono sto sam primetio pri vadjenju procesora je da je na samo socketu na ploci na samom cosku iscureo malo tecni metal, sada da li je to od ranije ili sam ja to sada zajebo ne znam... Bukvalno je na samoi ivici, vidi se cak i kada cpu nalegne na socket, ti pinovi ne dodiruju sam cpu. Slikacu u toku dana da vidite
::
:: Pomagajte, ne znam sta vise da radim, kapiram da je najlakse ici sistemom eliminacije ali nemam mogucnosti nazalost da isprobavam stavku po stavku..
::
:: I ploca i procesor su u garanciji, mada za procesor svakako vise ne vazi jer je delidovan
::
:: Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 21.03.2019. 09:57 #655149

status: user
broj poruka: 1586
Ploca bi trebalo da startuje i bez procesora inace, ali svakako poskidaj sve sa ploce, vrati bios na default, pa onda pokusaj ponovo.... i pousaj naaaj neznijemoguce da ocistis soket od tecnog metala pa probaj ponovo


U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 10:16 #655150

status: user
broj poruka: 8139
Jel bih smeo alkoholom da natopim stapic za usi pa da tako probam? Jako je tesko sada prici tu, taj tecni metal se zadrzao izmedju pinova, a ne mogu nikako da ga izvucem jer se ne lepi za nista.

Inace, nisam siguran da je bas procesor problem, jer mi se desilo da pri tim prvim paljenjima dobijem beep, i uspeo sam da udjem u bios, medjutim prijavio mi je da se cpu pregreva jer nisam montirao kuler, bilo mi je zgodniie da probam bez kulera jer sam u tom trenutku menjao pozicije RAM-a. Onda sam ugasio komp, montirao kuler, upalio, i od tada opet ne dobijam beep zvuk.

Frustrirajuca situacija, jer da je procesor problem zasto ploca jednostavno ne pravi konstantan beep zvuk kao da ga nema, nego ne prijavljuje nista kao da je sve u redu...

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: Re: 21.03.2019. 10:43 #655151

status: user
broj poruka: 1219
Da nisi neku iglicu iskrivio?


:: Jel bih smeo alkoholom da natopim stapic za usi pa da tako probam? Jako je tesko sada prici tu, taj tecni metal se zadrzao izmedju pinova, a ne mogu nikako da ga izvucem jer se ne lepi za nista
::
:: Inace, nisam siguran da je bas procesor problem, jer mi se desilo da pri tim prvim paljenjima dobijem beep, i uspeo sam da udjem u bios, medjutim prijavio mi je da se cpu pregreva jer nisam montirao kuler, bilo mi je zgodniie da probam bez kulera jer sam u tom trenutku menjao pozicije RAM-a. Onda sam ugasio komp, montirao kuler, upalio, i od tada opet ne dobijam beep zvuk
::
:: Frustrirajuca situacija, jer da je procesor problem zasto ploca jednostavno ne pravi konstantan beep zvuk kao da ga nema, nego ne prijavljuje nista kao da je sve u redu..
::
:: Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 12:21 #655153

status: user
broj poruka: 8139
Provericu i to, mada nisam siguran ako jesam kako sam uspeo da na Intelu iskrivim pinove, nije da sam pogresno montirao cpu ili slicno...

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Ako ti vrti CPU kuler 21.03.2019. 12:53 #655155

status: user
broj poruka: 7695
a ne javlja se grafika i pored toga sto si vadio bateriju i ram ,onda je bios,kada tako nesto radis ipak bi trebao da imas antistatic rukavice ,tu su mosfetovi itd..druga osetljiva elektronika.Znam nece to uvek ,ali se desi.
Ako je bios onda idi sa plocom u servis koji ima eprom programator.
Ne verujem da je cpu sem ako nisi iskrivio igle.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 19:10 #655169

status: user
broj poruka: 8139
Izgleda da je ploca problem, sada sam skinuo skroz RAM da vidim da li ce pistati i samo je iskulirala... Bez procesora nece ni da pali da ponovim. Jel to definitivno znaci da je problem u BIOS-u, tj. generalno u ploci?

Sto se pinova tice, primetio sam par iskrivljenih, pa sam ih precizno ispravio, medjutim nista nije pomoglo. I dalje mi nije jasno kako sam ih iskrivio, posebno vodim racuna o ovakvim stvarima...

Ako je neko voljan da mi pomogne bio bih jako zahvalan da ubodemo moj procesor na par minuta u njegovu plocu, tako cu najlakse saznati da li je do ploce ili njega. Dzabe ovako mogu da lupam glavu danima kada ne mogu nista da resim... Pomagajte, ne znam sta vise da radim...

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 21.03.2019. 19:21 #655170

status: user
broj poruka: 9460
Skini ponovo CPU i ocisti sve lepo od tog tecnog metala i stavi pastu unutra pa probaj. Vrlo moguce da si napravio kratak spoj sa tim tecnim metalom negde u procesoru. Velike su sanse da si nesto sprzio, ili CPU ili plocu, jer je sve radilo pre te intervencije.

Isto pregledaj i socket da nema negde tecnog metala i na pinovima CPU-a. Sve lepo alkoholom prevrisi i pomoli se da proradi, jbg, sta da ti kazem.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
baxter re 21.03.2019. 20:30 #655172

status: user
broj poruka: 730
I ja sam imao problem posle delida sa 6600K nije radio dual channel mod vise :D

Ako procesor tvoj pasuje na plocu iz potpisa mozemo da probamo.



Z170X-Designare
Intel® Core™ i5-6600K 4.4 Ggz NH-D15
SAPPHIRE R9 290 Tri-X 4GB OC
DDR4 2x4GB 3000MHz Kingston HyperX
Samsung 970 EVO 250GB
ZALMAN ZM650 EBT
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi 99 % da je ploca u pitanju 21.03.2019. 20:33 #655173

status: user
broj poruka: 7695
CPU ne riknjava tako lako ,cak i da je napravio neki nezeljen kontakt.CPU ima zastite.
Vidi postupak kod Asusa za recover bios probaj sa tim ,ako ne pomogne onda eprom programator da
se usnimi novi bios .Proveri samo jos ovo sto kaze Gilopile sa lupom ,da nije tecni metal otisao negde gde ne treba.Da CPU kojim slucajem riknuo video bi dizanje bios-a ,sem ako nije totalno unisten sto ne verujem.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 21:05 #655175

status: user
broj poruka: 8139
Ocistio sam sve lepo alkoholom, probao ponovo, ali nista.

Kada sam skidao cpu primetio sam neki miris paljevine u samom socketu, evo i sta sam video i gde mi izgledaju kriticno iglice: https://imgur.com/a/vWvz66h

Deluje kao da je tu gorelo. Ono sto me plasi da nije ostetilo procesor, na njemu sam primetio jednu okruglu tamnu mrlju, tacno na mestu gde naleze na socketu, prikazano na prethodnoj slici: https://imgur.com/a/A6sofkP

Na ovoj strani deluje sve u redu: https://imgur.com/a/bl9cH3u

Kako vam se sve ovo cini, sad mi vise frka za procesor, ili u najgorem slucaju da su obe komponente otisle u vecna lovista...

@obradmi:

Taj postupak oko recover biosa koliko sam citao je moguce izvesti tako sto se na flash stavi program, upali komp, program sam prepozna plocu i odvede automatski u meni za update biosa? Deluje mi previse dobro, ako uspe gotovo neverovatno.

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Vidi tata, pa to je gospodin Rajković! 21.03.2019. 21:15 #655176

status: user
broj poruka: 6643
Znam da ti nije do zajebancije, ali, provodnikom između (usput i iskrivljenih) pinova si malo po malo spalio i Đenku i pregazio gsn. Rajkovića, tj. pošto nagoretine ima na procesoru (Đenki), a ne radi ni ploča (gsn Rajković), bez procesora, nažalost, velika je verovatnoća da si u više nasilnih pokušaja - dok ne crkne - da proradi samo od sebe iako si video da nešto ne štima, spalio obe stvari. Maleru. U gomilu slučajeva, kratkospajanje pinova to ne uradi, ali, NEKI su i napajanje, tj. mnogi, pravilno raspoređeni, i ondak, ima dovoljno snage ne da blokira ili zaglupi bilo elektroniku na ploči bilo na procesoru, već da ga sprži. I to baš na delu između zaštita od te iste stvari koje je pominjao Obrad, a koje je plavi daaavno implementirao... Probaj procesor na drugoj ploči, možda je nagoretina od ploče a ne od njega, a i drugi procesor - nakon čišćenja i ispravljanja još jednom, ali... i tu imaš neki procenat da ponovo spališ nešto novo.



Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Ja bih mogao da ti ponudim 100-120€ 21.03.2019. 21:25 #655177

status: user
broj poruka: 148
Ali ne preko toga za CPU.

Em si ga ocelavio em osakatio em sansa da kresne je 50/50 kao i da normalno radi u buducnosti.

Sto se tice ploce - odsmrdela je svoje.

Kontakt na pm ako si zainteresovan.




:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 21:27 #655178

status: user
broj poruka: 8139
Sad posle ovoga ne bih vise na ovu plocu stavljao bilo sta, prioritet mi je da vidim da li je procesor ziv, a plocu cu poslati na reklamaciju, pa sta bude... Samo taj jedan pin ne mogu nikako da ga vratim, uvukao se nekako ispod drugog, a frka mi je da ih razdvajam, imam osecaj da ce se oba polomiti... Ovo govorim zbog garancije, jer ako vide ovakvo stanje tesko da ce uvaziti reklamaciju, iako ni meni nije jasno kako sam uspeo da ih ovako iskrivim...

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Radio sam ja recover bios na Asusu 21.03.2019. 22:03 #655179

status: user
broj poruka: 7695
to je sto kazu na slepo ,nista ne vidis na monitoru,iskopiras bios file na flash ,ukljucis komp i onda kombinacija tastera alt+f2 ili slicno proveri na net-u za tvoju verziju Asus crash i videces kada se pali led na flashu da on nesto ucitava sacekas malo ,jedno 3 ili 4 minute da on to zavrsi ,ugasis komp ,pa ga ponovo upalis.
Negde to upali negde ne ,ako ne upali to ,onda kao sto sam naveo gore na eprom programator da se usnimi stari bios fajl na taj chip ,mozes i ti da ga poneses ,a mogu i oni da skinu sa net-a .Ako to budes radio ponesi samo plocu ,CPU i memoriju,ne moras kuciste.

Gledao sam sliku CPU ,malo je nagaravljen ,to obrisi sa alkoholom pa suvom krpom prebrisi ,opet mislim da nije CPU .


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Re: 21.03.2019. 22:06 #655180

status: user
broj poruka: 148
Ja ti mogu pozajmiti moju Asus Prime Z270-P za proveru i/ili eventualnu prodaju pa razmisli.
Po mom misljenju sa plocom mozes da se pozdravis.
Cenu sam ti ponudio vec.


:: Sad posle ovoga ne bih vise na ovu plocu stavljao bilo sta, prioritet mi je da vidim da li je procesor ziv, a plocu cu poslati na reklamaciju, pa sta bude... Samo taj jedan pin ne mogu nikako da ga vratim, uvukao se nekako ispod drugog, a frka mi je da ih razdvajam, imam osecaj da ce se oba polomiti... Ovo govorim zbog garancije, jer ako vide ovakvo stanje tesko da ce uvaziti reklamaciju, iako ni meni nije jasno kako sam uspeo da ih ovako iskrivim..
::
:: Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Verovatno ti je samo ploca otkazala 21.03.2019. 22:28 #655181

status: user
broj poruka: 9381
Procesori su zilavi sami po sebi, plus si kratak spoj napravio iza CPU, a od krakog spoja obicno crkavaju komponente koje su ispred kratkog spoja. To sto si video fleku na procesoru, to je od varnicenja pinova. Ne mora a znaci cak ni da je ploca crkla. Svakako ne probaj plocu sa drugim cpu, pre nego sto proveris cpu na drugoj ploci.
Sanse su ti 90:10% da je crkla ploca, ako je uopste crkla (mada imas i taj miris paljevine, ali i to moze biti od pinova).
Prvo probaj cpu na drugoj ploci
Ako upali, probaj sa drugim cpu plocu
Ako i tu upali, sklopi ponovo cpu i mb i radice.

Eventualno, sve to probaj sa drugim napajanjem, ako si u mogucnosti.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 21.03.2019. 22:35 #655182

status: user
broj poruka: 18940
Postoji sansa da je na ploci otisao kontroler zbog spojenih pinova (obicno moze da se servisira), ali pinovi moraju da se isprave.
Takodje, mislim da je procesor preziveo.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 21.03.2019. 22:49 #655183

status: user
broj poruka: 8139
Svakako cu morati da probam da taj pin ispravim pre nego sto bilo sta drugo probam sa plocom, jer bas ta 2 pina koja su se spojila su gotovo sigurno napravila problem. Tako da bi verovatno pravila problem i sa drugim procesorom ako je napravila ovom, a nadam se da nije.
Sutra cu nadam se da probam procesor na ploci koji mi je Influencer ponudio, hvala i tebi baxter na pomoci, ali nisam siguran da li je na tvojoj ploci updateovan bios za podrsku 7000 serije, a ako nije ne bih zeleo da te maltretiram da to radis samo zbog moje provere.

Javljam sta sam uradio.

@Influencer: Poslat mail.

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 22.03.2019. 17:10 #655198

status: user
broj poruka: 8139
Poslata je danas ploca na reklamaciju, probao sam da uradim recover BIOS-a, ne vredi. Ne prepoznaje flash, tako da je definitivno mrtva.

Sto se procera tice, i dalje ne znam sta je sa njim, @Influencer se ponudio da probamo kod njega na poslu, ali ne bih da pravim coveku problem jer je firmin komp u pitanju.

Tako da @baxter, poslao sam ti mail :)

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 22.03.2019. 17:35 #655200

status: user
broj poruka: 9460
Po opisu, ploca je gecrla, bas zbog onih LED koji su radii, pa posle nekoliko pokusaja ni oni ne rade. Nesto je odapelo najverovatnije, mozda deo napajanja za CPU. Mogao si startovati bez hladnjaka na nekoliko sekundi i videti da li se CPU greje, pa ako je hladan, znaci napajanje za njega je problem.
Ali CPU bi trebao da je preziveo, velike su sanse.
Eto, mozda prodje reklamacija, a CPU probaj.
Dezimo fige :)


Nisam nikada stavljao taj tecni metal. Opasno do jaja. Mala kapljica gde ne treba i napravi show. Zato sam za izbegavanje iste. Pasta i ako se malo razlije, nije problem, a i vragu briga za nekoliko stepeni C sto se dobije sa metalom....Bez potrebe se rizikuje na skupom hardweru, jbh.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 22.03.2019. 19:33 #655203

status: user
broj poruka: 3974
Prelazi na AMD! :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 23.03.2019. 03:54 #655218

status: user
broj poruka: 9460
Bolje reci da se vrati.
Decko odraso na AMD:)
Al da mu ne stajemo na muku. Dace Alah da je bar cpu prezivio.
Izujes se kod @baxter obavezno, obucu ostavi napolje i bice sve ok :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Scyter Re: 23.03.2019. 18:11 #655228

status: user
broj poruka: 8139
Ok, odlicna vest, procesor radi! Velika zahvalnost baxteru i ovom prilikom, kod koga smo probali procesor. Sve radi kako treba, dual channel, hyper threading... Hvala Bogu.

Tako da sada ostaje da sacekam resavanje garancije za plocu, nadam se da ce proci sve kako treba, videcemo...

Asus Strix Z270F, Intel i7 7700K 5GHz (Noctua D15), G.Skill TridentZ 16GB DDR4 3200MHz, Asus GTX 1080 Ti Strix OC, Samsung C27HG70, SSD 850 EVO 250GB, F3 1TB, MS Titan Pro, eVGA G3 850W, Altec Lansing VS2421, Logitech G9x, Redragon Kala

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Drugi put pamet u glavu 23.03.2019. 19:09 #655232

status: user
broj poruka: 7695
i sve po proceduri
:)
https://www.youtube.com/watch?v=gYkACVDFmeg


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs