Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Foto i video oprema
Budzet fotoaparat
STRANA 1 OD 1
Influencer Budzet fotoaparat 26.03.2019. 23:59 T66742

status: user
broj poruka: 148
Dugo sam koristio Canon A620 ali proletos sam ga poklonio.
Jedino sto mi se posle njega svidja je isto stari model SX130.

Sta predlazete od ovih novijih igracaka? Moze i polovno, naravno ali za pocetak da vidimo sta ima od novih modela.

Budzet 10-15 crvenih pa ako bude bas vredelo moze koja crvena vise ali sveukupno ne preko 2 vajferta.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Pa, ako ti se svidja, nemoj ni da nas pitas 27.03.2019. 00:48 #655323

status: user
broj poruka: 10985
...nego uzimaj tog SX-a. Na zalost, generacija kojoj pripada A620 je otisla u nepovrat - to su bili odlicni aparati za, relativno, male pare. Danas, na trzistu (novih aparata) NEMA takvih koji bi se uklopili u tvoj budzet. Za znatno vecu sumu moguce je kupiti nesto sto bi ``nasledilo`` A620 - Nikon, A900/ P1000, Canon SX70 HS i slicno. Ako se odlucis na rizik, to jest, kupovinu polovnjaka, onda razmotri ovog Panasonika (i neka su ti b0govi na pomoci):
https://goo.gl/TAwJH2



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 27.03.2019. 00:52 #655324

status: user
broj poruka: 2998
Point and shoot za ove pare ti je isti kao mid-range (ako ne i jeftiniji) telefon , osim ako ti ne treba zoom.

Imao sam sx130 i onda ga zamenio za 150 kada je optika pobrljavila, i mogu ti reci da dok 130 ima koji MP manje, slike imaju osetno manje suma. Prosle godine sam uporedio slike pravljenje sx150 sa P9 lite i nema razlike kada zumiras slike i stavis ih jednu pored druge. Nocu svakako moras da dignes ISO sto ce da slike ucini jos muljavijim na aparatu dok telefoni imaju generalno bolji image processing. Sada imam noviji telefon i prica o kupovini point and shoot-a mi jos vise pada u vodu.

Ako ces da stavis aparat na stativ i da pravis duge ekspozicije i zumiras i ne znam sta, onda ima neke logike, ali razunaj da ces da na neki pristojan stativ onda das jos 2-3 hiljade. Sto finalnu cenu dovodi do oko 20 crvenih.

Takodje, kada pocne da se smrkava, zaboravi na zoom iz ruke, slike na iso 800-1600 bas i nisu upotrebljive.

Plus, skoro svaki noviji telefon moze da snima 1080p 60fps, slo-mo, a za slike imas hdr i ostale gluposti i to stvarno daje dobre rezultate kada su scene sa visokim kontrastom u pitanju, da ne spominjem koliko je na nekim jeftinim telefonim night mode dobar. Dynamic range na point and shootovima koje ti gledas (mislim u cenovnom rangu) je blago ocajan.

Elem, savetujem ti da, ako vec zelis da uzivas u fotografiji i da ti to bude hobi pratis foto berzu ili tako neki sajt i kupis neki polovan dslr.

U suprotnom dodaj tih 17-20 za upgrade sledeceg telefona.

Ovi point and shootovi inace skoro svi vec dugi niz godina imaju senzor iste velicine i ne moze da se tu ocekuje nista posebno a image processing je mnogo iza telefona. Iskreno sam misljenja da u 2019 nema smisla kupovati jeftin fotoaparat. Osim ako imas telefon bez kamerice ili neki bas bas low-range telefon.

Ili dslr za hobi ili tefefon za everyday stuff.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Izbor je pao na... 27.03.2019. 10:48 #655328

status: user
broj poruka: 148
Canon SX130 IS

Maksimalno ocuvan, futrola, adapter, kutija...

Ja sam ipak nekako vise pristalica onoga - dizel je za oranje, plin za kuvanje a benzin za voznju dakle analogno tome telefon je za telefoniranje a fotoaparat je za slikanje.

Jedini zal ostaje sto nema rotirajuci displej koji se izvlaci kao A620 ali npr. zato prima SDXC kartice.

Mislim da ce mi jedna od 16GB viska koja skuplja prasinu napraviti dobar posao.

Jedina mana - srebrna boja... Ali sta je tu je : )

Za pare po kojima sam ga nasao nema bolje... ~5000 RSD

Javljam utiske kada stigne sutra popodne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
IvanNo1 Ista muka 27.03.2019. 11:27 #655332

status: user
broj poruka: 452
Imam SX260 HS koji će uskoro postati jako težak za upotrebu (po drugi put mu odlazi onaj prsten preko koga se podešava gomila opcija) i veliku muku da nađem bilo šta što bi ga zamenilo. Ako ne gledam polovnjake, bilo šta za šta mogu da kažem da bi bilo korak napred, ili barem ne korak nazad u odnosu na njega je mnogo skuplje, a često i glomaznije nego što bih hteo.

Ima li išta za do 300€ (to je već više nego što bih voleo da platim) da pravi bolje fotografije nego telefon od 300€ i da ima solidan raspon zuma (i da je i dalje relativno kompaktno)?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladapsd Re: Ista muka 27.03.2019. 14:31 #655340

status: user
broj poruka: 1004
Ako je bas zoom prioritet (i da bude novo) mozda sony HX60.
Ali za 300e nema bolje od sony rx100 ili canon g9x za 320

I5 4670+CM 212Evo/Asus H97-pro/Gigabyte GTX1060 6GB G1 Gaming /4x2GB Kingston HyperX 1600MHz/120GB Kingston V300 + WD black 750GB + 1Tb Samsung/Raidmax 600W/Chieftec LCX-03/Dell U2311H/Altec Lansing 4100/Xonar D1

:: Imam SX260 HS koji će uskoro postati jako težak za upotrebu (po drugi put mu odlazi onaj prsten preko koga se podešava gomila opcija) i veliku muku da nađem bilo šta što bi ga zamenilo. Ako ne gledam polovnjake, bilo šta za šta mogu da kažem da bi bilo korak napred, ili barem ne korak nazad u odnosu na njega je mnogo skuplje, a često i glomaznije nego što bih hteo.
::
:: Ima li išta za do 300€ (to je već više nego što bih voleo da platim) da pravi bolje fotografije nego telefon od 300€ i da ima solidan raspon zuma (i da je i dalje relativno kompaktno)?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp neka te lepo sluzi i da 27.03.2019. 15:38 #655343

status: user
broj poruka: 3466

napravis mnogo dobrih fotki sa njim :)

Ja nisam izvadio iz torbice pentax k1 II 2 meseca, sve danas cu sutra cu a vremena nigde :)

Odusevio si me sa recenicom plin benzin oranje itd ulepsao mi dan :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: neka te lepo sluzi i da 27.03.2019. 16:33 #655348

status: user
broj poruka: 148
Druze hvala puno na lepim zeljama, toliko sam zeleo jedan takav i jedva cekam da stavim baterije i 16gb karticu i da sednem na bicikl sa torbicom, rezervnim parom baterija i da skljocam.
Steta sto nije leto pa da se isproba malo 12x zoom, malo paparazzo akcije za drugare sa berze pa ko je solo da ima slike iz prve ruke sta ga ceka na Beogradskom moru tj. akvarijumu hahaha


::
:: napravis mnogo dobrih fotki sa njim :
::
:: Ja nisam izvadio iz torbice pentax k1 II 2 meseca, sve danas cu sutra cu a vremena nigde :
::
:: Odusevio si me sa recenicom plin benzin oranje itd ulepsao mi dan :
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Re: neka te lepo sluzi i da 27.03.2019. 18:04 #655354

status: user
broj poruka: 2998

:: Druze hvala puno na lepim zeljama, toliko sam zeleo jedan takav i jedva cekam da stavim baterije i 16gb karticu i da sednem na bicikl sa torbicom, rezervnim parom baterija i da skljocam
:: Steta sto nije leto pa da se isproba malo 12x zoom, malo paparazzo akcije za drugare sa berze pa ko je solo da ima slike iz prve ruke sta ga ceka na Beogradskom moru tj. akvarijumu hahah
::
::

Iskreno ne mogu da ocenim koliko se zezas sa paparazzo akcije. Ali svakako nek te sluzi kako treba.

Moram samo da pitam:
telefon je za telefoniranje a fotoaparat je za slikanje.

Ne slusas muziku, ne gledas YT i ne surfujes netom i ne koristis aplikacije na telefonu? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Re: Re: neka te lepo sluzi i da 27.03.2019. 18:20 #655357

status: user
broj poruka: 148
Pa polako, videcemo, do tada cu da vezbam da vozim bez ruku pa kad poljubim banderu ili nekog bildera sa sve objektivom bice meni paparazzo lov, hahahaha, ali sto da ne, malo egzibicije, snajperisanje iz kafica : ) Lov i ribolov :D

Sto se tvog pitanja tice - poredis dva sveta, naravno da je sve to prakticnije na dobrom telefonu i da se tokom radnog vremena ljudima racunar ogadi ali sta znam, aj igraj neku igretinu od 100 GB na telefonu sa WASD i misem. Ok youtube, ok surf, muzika i to, ali razonoda je veca na kompu, jaci je dozivljaj.

Ja za muzikalne telefone jedino priznajem poneki Galaxy i vecinu iPhone-a, na Huawei-ju da slusam muziku mi je nezamislivo dok koliko saznajem danas su kinezi i te kako uznapredovali u tom segmentu dotle da izaberes tip slusalica na kojima slusas i udri mile, zvuk nikad bolji.

:: Iskreno ne mogu da ocenim koliko se zezas sa paparazzo akcije. Ali svakako nek te sluzi kako treba
::
:: Moram samo da pitam
:: telefon je za telefoniranje a fotoaparat je za slikanje
::
:: Ne slusas muziku, ne gledas YT i ne surfujes netom i ne koristis aplikacije na telefonu? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: Re: Re: neka te lepo sluzi i da 27.03.2019. 18:45 #655361

status: user
broj poruka: 7761
A sta ces to da snajperises sa tim 12x zumom...
Jedino mrave iz ruke i to je to...
Pa onaj moj prastari S9100 ima bolji opticki zum...

Koliko se ja secam uvek je bilo za pokretne mete Canon, za prirodu i sl. Nikon...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Pa polako, videcemo, do tada cu da vezbam da vozim bez ruku pa kad poljubim banderu ili nekog bildera sa sve objektivom bice meni paparazzo lov, hahahaha, ali sto da ne, malo egzibicije, snajperisanje iz kafica : ) Lov i ribolov :
::
:: Sto se tvog pitanja tice - poredis dva sveta, naravno da je sve to prakticnije na dobrom telefonu i da se tokom radnog vremena ljudima racunar ogadi ali sta znam, aj igraj neku igretinu od 100 GB na telefonu sa WASD i misem. Ok youtube, ok surf, muzika i to, ali razonoda je veca na kompu, jaci je dozivljaj
::
:: Ja za muzikalne telefone jedino priznajem poneki Galaxy i vecinu iPhone-a, na Huawei-ju da slusam muziku mi je nezamislivo dok koliko saznajem danas su kinezi i te kako uznapredovali u tom segmentu dotle da izaberes tip slusalica na kojima slusas i udri mile, zvuk nikad bolji
::
:: :: Iskreno ne mogu da ocenim koliko se zezas sa paparazzo akcije. Ali svakako nek te sluzi kako treba
:: ::
:: :: Moram samo da pitam
:: :: telefon je za telefoniranje a fotoaparat je za slikanje
:: ::
:: :: Ne slusas muziku, ne gledas YT i ne surfujes netom i ne koristis aplikacije na telefonu? :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zoom x12 danas i nije bas nesto narocito. 29.03.2019. 01:04 #655397

status: user
broj poruka: 10985
A potrebno jeste, i te kako, vec u zavisnosti od toga gde i za sta se koristi - prilikom planinarenja, ``foto-lova``, na velikim (sirokim) prostranstvima (usamljena omorika na visokoj steni, gola lepotica na pescanoj plazi...)... A sto se mrava tiche, zumiranje nije za njih - tu posao radi makro-mod objektiva, ``iz blizine`` (nekoliko centimetara do pola metra), da bude ``kao pod mikroskopom``...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Imam dve vesti, jedna je super a druga i ne bas... 29.03.2019. 16:27 #655405

status: user
broj poruka: 148
Fotke su vrh vrhova (za moj standard)...

https://imgur.com/BrpRRz3

https://imgur.com/3M3WFTF

https://imgur.com/X72CoeO

https://imgur.com/2AsB1t5

https://imgur.com/o0ra4EW

Ne prepoznaje ga Windows 10 1809 ni na laptopu ni na desktopu nikako, ubodem sve kako treba, pritisnem plej i kur.c.

Jedini nacin da cupam fotke je za sada SD card slot u laptopu.

Upravo skidam Ubuntu na desktop pa cu da vidim kako ce da se ponasa, ako bude sve kako treba necu moci da serem prodavcu a sa druge strane moracu na dual OS.

I jos jedna ruznjikava vest - guta bateriju, ali to sam vec i procitao po review-ima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 29.03.2019. 19:44 #655407

status: user
broj poruka: 3346
Probaj sa ovim, izaberi samo Windows 10:

https://tinyurl.com/y3zpnjl4


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Solidno...za tu kategoriju fotoaparata. 29.03.2019. 19:45 #655408

status: user
broj poruka: 10985
Ona ``rascvetala vocka`` moze da se izostri u nekom boljem editoru (u XnView-u, na primer, nije neophodno fotoshopanje).
Proveri da li ti je ``namontiran`` poslednji firmware (``bios``):
https://goo.gl/9j6S5M

I, stono napisa nexus, poskidaj i Canonov softver.


On a side note: Aj, jaj, jaj - po kolicini prasine u kucistu, prevazisao si cak i mene!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Dzabe 29.03.2019. 20:34 #655409

status: user
broj poruka: 148
Za sve te procedure je potrebno da kompjuter VIDI jebeni fotoaparat, znaci konkretno treba nesto da ekstrahujem na SD karticu i da mi se pojavi opcija da pregazi ovaj sadasnji.

Ovo je ono sto sam ja probavao, Win7 x64, Ubuntu 14.08.2, kacio AV kabl koji se bode u zenski B port na aparatu i dobio sliku na televizoru, listao slike, ali da mi se prepozna fotoaparat na bilo cemu pametnom (Smart TV, komp, laptop, picka kevina... NEIN)... Ne znam koji je FW a i da znam ne mogu da ga apdejtujem jer prosto nijedan kabl nece da spoji smrdljivi fotoaparat sa kompom...

Popizdeh.

Dzabe sve sa Canonovog sajta, nista, prosto kao da je port mrtav. Cica jos napominje da je on nosio SD karticu u fotoradnju i da nikad nije povezivao fotoaparat usb kablom.

Bem ti shljunak...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ma, OK, ako je samo to - povremeno vadis karticu 29.03.2019. 20:51 #655410

status: user
broj poruka: 10985
i presnimavas na komp...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ah.... 29.03.2019. 21:04 #655411

status: user
broj poruka: 6643
ČIČA je probao i apsolutno je svestan da je oštećen ili konektor ili usb port na canon-u, tj da je konekcija sa bilo čime onemogućena, neispravna. Zato ga je i prodao. To su ti ona uputstva-prevodi za oglase na pcberzi ili bilo kojoj prodaji putem oglašavanja za pc opremu:
`neispitano` - ispitano, ne radi
`verovatno radi` - ne radi
`nisam probao` - ne radi, probao sto puta, nosio u sve servise, davio na svim forumima, ucenjivao sve servise za nevažeću garanciju, pekao u rerni, na roštilju, mazao kečapom nosio kod vračare, i ne radi
... toliko. Card reader je zakon onda.
Pravi problem jeste srkanje baterije, jednostavno je neoptimizovan do daske i ostao takav. Fabrička greška. Jedino Eneloop baterije.... ne znam ni jedne druge koje ne bi uništio u roku od godinu dana skroz povremenog korišćenja.

Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer ... 29.03.2019. 21:53 #655415

status: user
broj poruka: 148
Sta je tu je... Nema potrebe za nervozom, laptop ima card reader za veliku SD kartu u kojoj je upakovana microSD od 16GB tako da kad ocerupam sve i turim u mobilni eto slika koliko hoces pa posle lagano boc na komp i prebacuj.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 30.03.2019. 01:03 #655416

status: user
broj poruka: 2998
Lepo je kada je covek zadovoljan onim sto ima.
Neka te sluzi sto godina.

Za bateriju - uzmi neke dobre punjive i ima da progledas, ako vec nisi.

I baci pogled na CHDK, ako hoces da cackas i da vidis kakve stvari sve mozes da radis.


Za kabl - sta je tu je, srecom pa reader resava posao. Inace vecina fotografa sa kojima sam bio u kontaktu preferira card reader a ne povezivanje aparata kablom na komp.

EDIT: Kada naidjes ili ne na limitacije ovog aparata, znaces da li ti treba nesto ozbiljnije ili ne.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Uzrok problema moze da bude iskrivljenje nekog pin-a 30.03.2019. 02:10 #655419

status: user
broj poruka: 10985
na kablu ili uticnici (na aparatu). To jedan prosecni majstor-serviser mob telefona resava za 10 minuta (a verovatno ne kosta vise od desetak jewra).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ah.... 30.03.2019. 08:42 #655422

status: user
broj poruka: 7761
Srkanje baterije kazes...

Imao sam to na starom Conon A710IS ubacis nove baterije i posle 50 skljocanja kraj... trazi nove... probavao sve i svasta te na kraju ustanovio da je problem ona pljosnata baterija koja se jednom u tri cetri godine mora promeniti... nakon promene te male baterije sve je bilo kako treba...

Inace to me toliko nerviralo da sam zbog tog musicavog rada Canon-a uzeo s9100...

Zato i kazem da Canon pravi bolje slike pokretnih objekata a Nikon staticnih...

Kasnije to potvrdio sa Canon 550D i Nikon D5300...

A sto se tie CHICHE potpuno si u pravu...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: ČIČA je probao i apsolutno je svestan da je oštećen ili konektor ili usb port na canon-u, tj da je konekcija sa bilo čime onemogućena, neispravna. Zato ga je i prodao. To su ti ona uputstva-prevodi za oglase na pcberzi ili bilo kojoj prodaji putem oglašavanja za pc opremu
:: `neispitano` - ispitano, ne rad
:: `verovatno radi` - ne rad
:: `nisam probao` - ne radi, probao sto puta, nosio u sve servise, davio na svim forumima, ucenjivao sve servise za nevažeću garanciju, pekao u rerni, na roštilju, mazao kečapom nosio kod vračare, i ne rad
:: ... toliko. Card reader je zakon onda
:: Pravi problem jeste srkanje baterije, jednostavno je neoptimizovan do daske i ostao takav. Fabrička greška. Jedino Eneloop baterije.... ne znam ni jedne druge koje ne bi uništio u roku od godinu dana skroz povremenog korišćenja
::
:: Budale računaju na sreću.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markopvict eeee 30.03.2019. 10:38 #655426

status: user
broj poruka: 4515
Situacija je postala ovakva...

Moderan flagship mobilni telefon pravi bolju fotku od tih zoom i cak krop dslr fotoaparata.
Da bi napravio razliku sa krop dslr treba ti vrh staklo.
Tako da ili flahship telefon ili bar stariji FF, recimo 5D Mark 1 sa 50mm STM ako hoces da vidis neku razliku.




:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: eeee 30.03.2019. 14:52 #655429

status: user
broj poruka: 7761
MOZDA i samo u slucaju da pravis `point and click` fotografije...
Sto ce reci `let me take a selfie` i na udaljenosti do 5m...

Za sve preko toga mora bilo kakav digitalac sa zumom...

Covek oce da sedne u neki kafe sa makiske strane savskog jezera i da skljoca one od preko puta... a to ne moze sa `brod-zastava` aparatom...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Situacija je postala ovakva..
::
:: Moderan flagship mobilni telefon pravi bolju fotku od tih zoom i cak krop dslr fotoaparata
:: Da bi napravio razliku sa krop dslr treba ti vrh staklo
:: Tako da ili flahship telefon ili bar stariji FF, recimo 5D Mark 1 sa 50mm STM ako hoces da vidis neku razliku
::
::
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Re: ah.... 30.03.2019. 15:02 #655430

status: user
broj poruka: 148
Ma izvalio sam jos juce sta je sve faktor za akanje baterija osim blica.
Bile su popaljene AF gluposti tako da on cim je ukljucen zuji i ``sprema se`` da okine, nisam retard da mi treba pet tih AF-ova, uperim, stisnem na pola i opalim a ne te gluposti za babe i dede da nose slike u grob (sd kartice) sa svojim unucima itd.
A baterije samo dve dok je prethodni A620 furao cetiri a imao manje zavrzlama u sebi.
Videcu i tu pljosnatu da zamenim od ponedeljka a i da vidim ko moze da mi sredi konektor. Eventualno i sociva da se ociste od prasine i to je to.

@markopvict

Ova igrarija kosta 5600 plus postarina, da ne gresim dusu spakovano kao da sam ga u prodavnici kupio, budzet je bio 10-15K tako da sam prezadovoljan, sve folije, gluposti, ocuvana futrola, kutija, CD, uputstvo... Od proslog sam imao samo dobru volju...
Flagship telefon kosta 1K eur jbg...

Nemam razlog da se osecam ni prevareno ni da sam pogresio.

:: Srkanje baterije kazes..
::
:: Imao sam to na starom Conon A710IS ubacis nove baterije i posle 50 skljocanja kraj... trazi nove... probavao sve i svasta te na kraju ustanovio da je problem ona pljosnata baterija koja se jednom u tri cetri godine mora promeniti... nakon promene te male baterije sve je bilo kako treba..
::
:: Inace to me toliko nerviralo da sam zbog tog musicavog rada Canon-a uzeo s9100..
::
:: Zato i kazem da Canon pravi bolje slike pokretnih objekata a Nikon staticnih..
::
:: Kasnije to potvrdio sa Canon 550D i Nikon D5300..
::
:: A sto se tie CHICHE potpuno si u pravu..
::
:: Citat:
:: `Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`
:

______________________________________________________________________

Dodao autor poruke (03-04-2019 14:55:01):

 Nije sto sam doktor:
Nego sto znam kada da ``OPALIM`` hahaha :) :) :)

https://imgur.com/4HLUsJr


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646090.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs