Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Slika na ekranu mi drhti
STRANA 1 OD 1
NekoizMas3 Slika na ekranu mi drhti 05.04.2019. 01:51 T66761

status: user
broj poruka: 2
Pozdrav ljudi, imam problem sa slikom na monitoru koja mi drhti kada instaliram i omogucim drajvere. Dakle, kada mi drajveri nisu omoguceni (u device manager-u), sve je u redu. Slika mi onako iritantno podrhtava, nije da onemoguci bilo kakav rad na kompjuteru, ali kao da neko non-stop potresa monitor.

Probao sam sa apdejtom drajvera, cak sam nasao i neke starije drajvere, ali ista prica se desava. Grafika mi je neka stara Nvidia 8400gs, dovoljna da baci sliku sto bi se reklo.

Zbog gore-navedene situacije, eliminisao sam da je problem do monitora.

Ima li neko ideju sta bi moglo biti?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 05.04.2019. 04:33 #655593

status: user
broj poruka: 4741

Kolko sam shvatio, pričaš o drajveru za monitor a ne za grafiku, odnosno bez drajvera sve radi. Zašto bi se onda uopšte bavio time, vozi tako. Inače, to je verovatno neki pomeraj faze, verovatno zbog starosti monitora (nisi naveo koji) i/ili grafike.


http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer 05.04.2019. 04:43 #655594

status: user
broj poruka: 148
Imam tu grafiku, eno je u kutiji u antistatickoj foliji. Moja je Asus 8400GS 256 DDR2, nikad problem nikakav pravila nije, uvek je lepo radila sa raznim monitorima na 1920x1080@60Hz u native rezoluciji.
Kako mislis ``najnoviji`` drajver za grafiku staru 10 godina? Nema tu vise sta da se budzi, nvidia je svoje odradila sto se nje tice.
Bilo bi dobro da kazes koji monitor je u pitanju, koja rezolucija, da li je vezan preko DVI ili VGA, verziju operativnog sistema...
Meni sve lici na to da je monitor poceo da otkazuje ili da nesto nije podeseno kako treba vezano za njega.
To je ok grafika za svoju namenu (da baci sliku), za ostale stvari je krs, ne moze ni Youtube vise da se gleda na njoj a da ne secka tako da ukoliko se ustanovi da je do nje a ja smatram da nije, mogao da razmisljas o zameni monitora.
Ja sam je izbacio iz sistema jer sam stavio doooosta jacu grafiku ali sam je zadrzao za nedaj Boze.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Da li imas kablovski internet? 05.04.2019. 11:25 #655599

status: user
broj poruka: 9381
Ako imas, iskljuci koaksioni kabl iz rutera, pa vidi da li i dalje podrhtva...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
NekoizMas3 Re: 05.04.2019. 14:04 #655612

status: user
broj poruka: 2
@VMARC
Ruter mi se ne nalazi u sobi gde je racunar, internet uzimam preko WIFI stick-a, a ruter je u donjem delu kuce. Ne znam da li bi onda imalo uticaj da bilo sta tu radim?

@Influencer
Verovao ili ne, NVIDIA je izbacila update za ovu grafiku 2016te godine, dok je prethodni apdejt bio 2014te, ali u svakom slucaju mi se desava to podrhtavanje ekrana.

@alrad
Ne, pricam o drajverima za grafiku. Monitor je Karcher tvl 151m, koji moze da radi i kao monitor i kao tv (ima ulaz za koaksijalni kabal za kablovsku televiziju).
A hteo bih mladjem bratancu da omogucim neku nezahtevnu igricu da igra, a koja mi zahteva drajvere za grafiku.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 05.04.2019. 14:13 #655613

status: user
broj poruka: 9460
Ako mozes, snimi video par sekundi da vidimo kako izgleda, pa cemo bar zakljuciti da li je kvar rf tipa, nekakve smetnje.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Hm 05.04.2019. 18:12 #655638

status: user
broj poruka: 2998
Da nisi smetnje kada kartica podigne klokove.

Video sam nesto slicno na jednom radeonu koji je analogno bio povezan na monitor, kada bi se kartica opteretila, pojavile bi se strafte na monitoru. Lcd, naravno, nije crt. Bukvalno kada god bi se pijavio coil whine pojavile bi se i strafte. Povezivanje preko dvi je resilo problem.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Moze biti da ti je komp povezan sa TVom preko HDMI 05.04.2019. 21:56 #655663

status: user
broj poruka: 9381
Pa onda vuce smetnje sa koaksionog kabla, preko HDMI.
Ako ni to nije, onda ne znam sta je, moraces da postavis sliku ili video.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.04.2019. 07:34 #655666

status: user
broj poruka: 9460
Sve 8400gs koje su mi prosle kroz ruke i nekolko koje sam imao nisu imale HDMI. Standardno za to vreme VGA, DVI i S-Video.

Velika vreovatnoca je da je do same kartice ili kabla. Za pocetak promeni VGA kabel ili mu malo promeni putanju do monitora. Mozda jednostavno baguje kada je o pitanju veca rezolicucija ( kada inst. drajvere ), ali verovatnije je da je ipak kartica problem.

Jednom sam se sreo sa takvom vrstom problema GF210 mislim da je bila, kvar vise lici na RF smetnje nego da je GPU stradao. Bez drajvera slika ok, a sa drajverima slika kao da je nareckana po, po ivicima foldera se najvise primetile te smetnje koje lice na RF smetnje.
Probana u vise razlicitih kompova, nekoliko monitora na vise lokacija. Zamenjeni svi el. kond. na njoj, smanjivani klokovi mem/gpu i nista nije pomoglo. Koristila se tako jedno vreme i ispustila je dusu :)

Snimi i okaci video da vidimo kako izgleda kod tebe.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 06.04.2019. 12:27 #655673

status: user
broj poruka: 9381
U pavu si. Skroz sam smetnuo sa uma da je 8400gs, vise sam se fokisirao na bilo kakvu vezu sa kablovskom i kompom.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Sve 8400gs koje su mi prosle kroz ruke i nekolko koje sam imao nisu imale HDMI. Standardno za to vreme VGA, DVI i S-Video
::
:: Velika vreovatnoca je da je do same kartice ili kabla. Za pocetak promeni VGA kabel ili mu malo promeni putanju do monitora. Mozda jednostavno baguje kada je o pitanju veca rezolicucija ( kada inst. drajvere ), ali verovatnije je da je ipak kartica problem
::
:: Jednom sam se sreo sa takvom vrstom problema GF210 mislim da je bila, kvar vise lici na RF smetnje nego da je GPU stradao. Bez drajvera slika ok, a sa drajverima slika kao da je nareckana po, po ivicima foldera se najvise primetile te smetnje koje lice na RF smetnje
:: Probana u vise razlicitih kompova, nekoliko monitora na vise lokacija. Zamenjeni svi el. kond. na njoj, smanjivani klokovi mem/gpu i nista nije pomoglo. Koristila se tako jedno vreme i ispustila je dusu :
::
:: Snimi i okaci video da vidimo kako izgleda kod tebe
::
:: - Majstore, da li će ići ili neće ići
:: - Hm, mislim da će biti čupavo.

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Posetio ga cika Parkins... 06.04.2019. 21:15 #655692

status: user
broj poruka: 7761

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs