Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
Nikada se nisam iznervirao kao juce...
STRANA 1 OD 1
Patient0 Nikada se nisam iznervirao kao juce... 07.04.2019. 11:03 T66775

status: user
broj poruka: 285
... Pokusao sam da instaliram ek heatsink na m.2 I nisam uspeo.
Jednostavno takav pristup mi nije dozvoljavao da rizikujem sa hardwarom.

Bolesniji, gluplji, idiotskiji pristup nije moguce bilo napraviti.
Ne postoji sansa da ek tokom proizvodnje nije pomislila... Ljudi neko ce ubiti m.2 sa ovim, ili sa pritiskom ili ce ostrim klipovima zakaciti cipove.

Instalacija je zamisljena tako da instaliras klipove na jednu stranu a onda primenis bolesni pritisak da bi druga strana usla. Posto one odjedanput nema sanse. Obe strane cak imaju drugacije udice na kraju.

Ljudi iz najbolje namere vam govorim ne uzimajte ovo. Video sam par komada su ljudi prodavali na kupujem prodajem siguran sam da nisu mogli da ih nameste. Ja nisam naucio da tako rukujem sa hardwarom.

Nista drugo nisam uspeo sem da ga na jednoj strani drzim sa plasticnim zip tie koji se ne vidi jer se 2/3 mog ssd ne vidi od grafike.

Kao da nisu mogli da naprave nesto ovako.
Znaci ceo dizajn je glup. Glupo je sto termalna traka nije vec instalirana na plocice pod prvo,

4 Mala srafcica velicine onih za m.2 ili hdd. Godnji heatsink spustis na donji, mali pritisak rupice se poklope I zasrafis.

Https://postimg.cc/7539bw34

Temrerature su naravno grozne od 55-75c.
Mada mislim da mozda graficka dotacinje heatsink. Jer poseidon je lepo napravaljen da stoji ravno tacno na hdd slotovima je naslonjen I neklacka se. Evo pogledajte sliku, samo ova bela etiketa se vidi. I malo sraf dole. Sve ostalo je prekriveno grafickom.


Https://postimg.cc/v1d8m3yc

Ne mogu vam opisati kako sam se iznervirao. Nikada u zivotu se nisam iznervirao ovako oko nekog dela.
Najbolje je kada gledate video kako instaliraju I sve oni priremaju fino lepo I da instalira...mmmmm... I sece video nema, prikazuje ga instaliranog. Nema to su balkanci, nema to mozga.

Delove za vodeno od sada samo od germana. I onako kazu da su watercool.de najkvalitetniji delovi za vodeno hladjenje a to kazu prodavci koji prodaju sve. Kao dazmode I mnogi drugi. Ek mainstream, watercool de enthusiast. To su reci dazmoda koji 20 godina spaja vodena hladjenja.

Za sada mogu da budem zahvalan sto sam bacio 1700 din I sto mi radi ssd. Sto nisam platio ekwb da mi ubije m.2. Nista vise. Nisam uzeo aqua computer jer sam video da ta instalacija ide malo teze. Prema ovome je nista. Ali nema uzimanja celog tog principa.

Ako neko bude porucivao sa aliexpress nesto pa nadjem neki I bude hteo da mi ucini da mi poruci pa da mu platim ok. Znaci video sam kineze no name, koji nisu imali mozga kao ek, ali su imali toliko da daju neke gumice da ih vezu ne da ugrozavaju hardware svojim proizvodom.

Mnogo ljudi prica da ek ne zna sta rade. Da su oni show room kompanija. Da to nema veze za swiftech, watercool.de. Koolance.


Edit: admin
*Zabranjeno je pisati SVE velikim slovima*

https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici koga 07.04.2019. 11:15 #655717

status: user
broj poruka: 908


boli qrac sta si pokusao da instaliras,iskuliraj covece promeni paj
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: Re: Re: ... 07.04.2019. 11:40 #655720

status: user
broj poruka: 285
Nosi se u tri lepe, ko je tebe zvao uopste da komentarises Gegulo.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 07.04.2019. 11:43 #655721

status: user
broj poruka: 3796
Strasni su to problemi narkomane. Od moje devojke koleginica je danas saznala da ima tumor na mozgu, jel znas ti sta su pravi problemi DEGENERIKU JEDAN UMOBOLNI


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisavici Re: Re: Re: Re: ... 07.04.2019. 11:53 #655722

status: user
broj poruka: 908
Ima monogo misomora zato ti kazem da promenis pajdo


:: Nosi se u tri lepe, ko je tebe zvao uopste da komentarises Gegulo
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5s
::
:: i7-5820K 4.5/4.
:: Rampage V E10 Monobloc
:: Dominator Platinum 2666
:: ASUS 1080Ti Poseidon
:: Sound Blaster Zx
:: Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1T
:: EVGA 1200P
:: Lian Li PC-O11 WX
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 07.04.2019. 12:10 #655724

status: user
broj poruka: 18940
Guide: https://www.youtube.com/watch?v=MtqW9ZPfEp0
Ni meni se ne svidja ovaj sistem stezanja, na snimku se vidi da je pod velikim pritiskom... Svidja mi se kako je WD to odradio, isto EKWB, ali drugaciji sistem.

Ili ovo, po meni mnogo bolji sistem:
https://www.youtube.com/watch?v=HshJ5wKx33E

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: ... 07.04.2019. 12:45 #655726

status: user
broj poruka: 285
Nista mi ne pricaj, moja drugarica od 7 god je umrla od Tumora na Mozgu.
1981 godiste pre 3 god.
Sta mozemo, sve ce nas snaci to. Svaki dan kada se prezivimo a da ne saznamo da imamo rak neki je dobar dan. Ali to ne mozemo da izbegnemo.

Sobzriom da je Rusima eksplodiralo 200tona obogacenog Uranijuma i da su unakazili Evropu time a mi pricamo o osiromasenom Uraniju. 1986tu cu zapamtiti da sam prolece-leto jeo konzerve, Te godine voce jagode, tresnje, lubenice nisam okusio jer su savetovali da se ne radi.

Ali pravite ovako delove da ljudima mozda crkne nesto sto kupe je sebicno, neodgovorno, primitivno, neinteligentno. Ocrtava komapniju kojoj nije stalo do zastite musterija i onoga sto plate.

Ne uzimajte taj Heatsink, tera vas na pritisdak na M.2 cipove. Zamislite da se svom snagom naslonite na procesor, cipset. Memoruju.


Taj M.2 sto si ti postavio je OK napravljen, na to sam mislio. Ima da se kupi 1500 din ali nisam siguran da moze da mi stane. u picku materinu bre. Sta vredi ako backplate nalegne na nju od grafike temperatura ode u kurac, da je takav a tanji bio bi idealan. Imaju i oni sa malim ventilatorom od 15-20mm.


Ja svako jutro ustajem sa razmisljanjem pripremljen da ce mozda taj dan zaboleti nesto da cu otici kod lekara i da ce naci nesto sto nece biti spasa.
Koliko covek moze da bude spreman na to uopste.

U Oregonu su dozvolili ljudima da sami izvrse samoubistvo preko lekova.
Mora 2 lekara, neizleciva bolest, da nece da zivi vise od 6 meseci. Svedoci i slicno. Daju ti te lekove i drzis ih kuci, mozes i da odlozis i da ne uzmes uopste.

Gledao sam reportazu coveka koji je to radio i na kraju dokumentarca je snimljeno. Umro je kao covek a ne kao pacov. Porodica mu je bila u sobi, svestenik, najblizi i popije to i posle 2-3 min samo spusti glavu kao da zaspi i to je to.

Kancer je gora dijagnoza nego HIV, cak i Sida, Lakse je izvuci coveka iz Side i skoro bez odbrambenih celija nego coveka sa rakom. Ljudi koji su bili pred smrt sa pneumosticnim zapaljenjem pluca koje napada ljude sa slabim imunitetom i koji je znak da 90% imas HIV virus su za godinu dana dolazili do faze gde ne mogu da detektuju broj kopija virusa jer je tako mali. Postoji ali se ne moze detektovati obicnim testovima. A rak je uzas. I kada pobedis on se vrati.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: Strasni su to problemi narkomane. Od moje devojke koleginica je danas saznala da ima tumor na mozgu, jel znas ti sta su pravi problemi DEGENERIKU JEDAN UMOBOLN
::
::
:: Ryzen 2600
:: RX 570, GTX 1070
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC 200t obogacenog uranijuma u Rusiji 1986 07.04.2019. 13:23 #655727

status: user
broj poruka: 9380
vs. ko zna koliko t osiromasenog uranijuma 1999. po Srbiji.
Sta li je pogubnije po nas i sta ostavlja trajnije i vece posledice po Srbiju?

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Pa to je samo parce aluminijuma 07.04.2019. 13:38 #655728

status: user
broj poruka: 1389
ili nekog drugog metala. Obrusi malo kraj koji je preblizu graficke da ona ne greje ili dzabe i stavljas ili smontiraj neki manji vent da hladi. Malo je to glupavo reseno na ploci da nesto bude ispod grafe i greje se. A ima i ploca gde se backplate grafike ako je ima naslanja na zabice od memorije pa mora da vadis grafu da dodas ram...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: 200t obogacenog uranijuma u Rusiji 1986 07.04.2019. 13:56 #655729

status: user
broj poruka: 285
Pa kada Francuzi izvrse preko 100 nuklearnih testova sa 1000 puta tezim radiaoktivnim materijalima a imaju manje raka od nas onda se zapitas sta to nije u redu sa ljudima.
Kada Rusi izvrse preko 1000 nuklearnih testova od toga neki su bili takvi da nisu moguce da se bace kao bombe, nego su se detonirale sa zemlje da se eksplozija videi sa 200-300km pa ne kukaju da je to uzrokovalo kancer tokom decenija sirenja svuda onda je sa nama nesto nije u redu.
Da li si svestan koliko je Potroseni Uranijum bezazlen prema radiaoaktivnom oblaku nastalom nakon eksplozije nuklearne. Ljudi idu tamo u Cernobil sada prave zurke, turisticke posete sve zivi pisti oko njih na brojacima pa niko ne siri propagandnu laznu o tome da je bas to uzrok raka.
Uticaj nase zaostale medicine i kvaliteta proizvoda prevazilazi stotinama puta stetu od osiromasenog uranijuma. Da nije tako zemlje koje su vrsile nuklearna testiranja bi imale daleko vise obolelih sa rakom nego mi i to bi bile epske promene na ljudima. Ceo zivot zadnjih 35 god donosio je Srbija najbitniji uslov za stvaranje karcinoma, Stres. Mi smo nacija koja se ne smeje, Hodas ulicom i ljudi su pod decenijama stresa koji ih razjeda i menja. Kada si krivac sam i kada je tvoja ideologija kriva a ti je i dalje volis onda zelis da prebacis krivicu na drugoga.



https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: vs. ko zna koliko t osiromasenog uranijuma 1999. po Srbiji
:: Sta li je pogubnije po nas i sta ostavlja trajnije i vece posledice po Srbiju
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Zaista, Pacijent. 07.04.2019. 20:50 #655737

status: user
broj poruka: 10985
Dragi ljubitelju zahoda (Zapada), za tvoju bolju informisanost: Ameri i Francuzi su testove atomskih bombi vrsili u Tihom Okeanu, na tkz. pustim (nenanstanjenim) ostrvima. Za rezultat, jer ta ostrva se nalaze U BLIZINI onih nenastanjenih, to je imalo:

To this day, peoples of Rongelap, Bikini, Enewetak, and many in the Marshall Islands continue to suffer from cancer, miscarriages, and tumors. Eighty-four percent of those who lived on Rongelap who below 10 years old at the times of the explosions have required surgery for thyroid tumors...
Often they are unable to receive proper medical treatment because French authorities continue to deny officially that the nuclear tests did in fact

https://www.wagingpeace.org/the-nuclear-history-of-micronesia-and-the-pacific
The Nuclear History of Micronesia and the Pacific
By Richard Salvador|August 20, 1999
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

French nuclear tests `showered vast area of Polynesia with radioactivity
https://www.theguardian.com/world/2013/jul/03/french-nuclear-tests-polynesia-declassified


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 Re: Re: Re: ... 07.04.2019. 21:08 #655739

status: user
broj poruka: 285
Nisu sve Francuzi vrsili u tihom okeanu, ali to je jos gore. Pa tu je jos vece sirenje radiacije. Gde su Rusi vrsili u Sibiru pa nista. Broj eksplodiranih nuklearnih eksplozija koje su vrsili Rusi prema podruciju Rusije je toliko veci nego kosuljuce od osiromasenog Uranijuma za prostor Srbije da je to nemoguce.
Rusija nije milionima puta veca od Srbije, ali njihove eksplozije bombi od 50 megatona kolikoj je bilo nekoliko i mnogi drugi testovi premasaju radiaciju osiromasenog uranijuma milionima puta. Znaci to su mesta gde bi umro od roku od par sekundi da te spuste.
Ako bi poredio nivo radiaoaktivnosti koju je Rusija primila za vreme testova, Kazahstan, Ukrajina, i prostor Sovjetskog Saveza koji jeeste stotinama puta veci od Srbije ali nije desetinama hiljada i uporedio potroseni uranijum sa stotinama megatona cepanja plutonijuma nivo radiacije je abnormalno veci.

Gradic u kome se desila katastrofa i gde su se ljudi topili 3 dana, Od Petka navece do Ponedeljka je udaljen oko 80-90km ili 100km od Elektrane, nastao je haos. Ko ziv ko mrtav. Od eksplozije jednog reaktora. Ako ljudi umiru na 100km posle par sati i dana, onda na 1000km radiacija abnormalno je veca nego osiromaseni Uranijum na Kosovu.

I to zraci i dalje, ovo je odneseno, onaj sanduk treba da se zaliva ponovo jer puca i sve vise zraci.

Ja mislim da su Srbi a to im oslikava karakter vise puta pomenuli Potroseni Uranijum, nego sto su Japanci Fukusimu. Sigurno. Ali to je crta nacije.

Evropa sama ima skoro 200 nuklearnih elektrana, svaki dan rada tih elektrana prelazi stetnost uranijuma bacenog na Srbiju no zna koliko puta. Ali postoji nesto sto se zove ciljno iskoriscavanje karakternih osobina nacije i dovodljenje do najdbulje mitomanije.

Sta se desava, porazen, ponizen, izopacen rezim i buljuk politicara koji je ignorisao kvalitet zivota u Ruskim saveznicima i Rusiji je pozeleo da na primitivan deo naroda nezreo u vreme nemastine stvori kolektivnu amneziju i da na njih prenese svoja osecanja koja su imali kada su oni bili meta NATO Pakta koji ih je sledio gde god su ulazili, a to su bile skole bolnice stavljanje meta na cela i ledja civila, itd. Sa ciljem da bomba padne i pobije par stotina ljudi kako bi se dobila deceniska prica i demonizacija.

Zato cemo sada da se pipamo kada ustanemo ujutru, da zene pipaju sise, guraju prste u ribu, da nas kada boli glava ili stomak razmisljamo da li nas je napao kancer da idemo na skenere i ultrazvuk jer cena se placa, profil kakav dominira Srbijom ce najebati a usput nevini to se zna. Tako je uvek bilo.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: Re: Re: Re: ... 08.04.2019. 08:59 #655753

status: user
broj poruka: 1327
Sami sabi radimo gore nego neki tamo. Peseticidi zabranjeni preko 20 godina, naselja naoravljena od i sa azbestom, opasaan otpad na svakom ćošku, naselja sa septičkim jamama pored i čak preko reni-bunara, neprečišćene otpadne vode uzvodno od ulaza za vodovod, neorganizovano skupljanje motornog ulja i antifriza, radioaktivni otpad (ne samo u Vinči) u trulim buradima, opasan otpad zatrpan pod njivama......
Prosečan Srbin bi dobio doživotnu robiju u Kanadi da radi isto što i ovde.
5000 dolara i/ili 6 meseci zatvora za prosipanje motornog ulja ili antifriza u kanalizaciju a 500 dolara samo ako ti curi ulje iz kola.
500 dolara za odlagenje praznih kanti/boca od motornog ulja ili kanti od farbe u obično đubre....... da ne pričamo o industrijskom otpadu.....


:: Nisu sve Francuzi vrsili u tihom okeanu, ali to je jos gore. Pa tu je jos vece sirenje radiacije. Gde su Rusi vrsili u Sibiru pa nista. Broj eksplodiranih nuklearnih eksplozija koje su vrsili Rusi prema podruciju Rusije je toliko veci nego kosuljuce od osiromasenog Uranijuma za prostor Srbije da je to nemoguce
:: Rusija nije milionima puta veca od Srbije, ali njihove eksplozije bombi od 50 megatona kolikoj je bilo nekoliko i mnogi drugi testovi premasaju radiaciju osiromasenog uranijuma milionima puta. Znaci to su mesta gde bi umro od roku od par sekundi da te spuste.
:: Ako bi poredio nivo radiaoaktivnosti koju je Rusija primila za vreme testova, Kazahstan, Ukrajina, i prostor Sovjetskog Saveza koji jeeste stotinama puta veci od Srbije ali nije desetinama hiljada i uporedio potroseni uranijum sa stotinama megatona cepanja plutonijuma nivo radiacije je abnormalno veci.
::
:: Gradic u kome se desila katastrofa i gde su se ljudi topili 3 dana, Od Petka navece do Ponedeljka je udaljen oko 80-90km ili 100km od Elektrane, nastao je haos. Ko ziv ko mrtav. Od eksplozije jednog reaktora. Ako ljudi umiru na 100km posle par sati i dana, onda na 1000km radiacija abnormalno je veca nego osiromaseni Uranijum na Kosovu.
::
:: I to zraci i dalje, ovo je odneseno, onaj sanduk treba da se zaliva ponovo jer puca i sve vise zraci.
::
:: Ja mislim da su Srbi a to im oslikava karakter vise puta pomenuli Potroseni Uranijum, nego sto su Japanci Fukusimu. Sigurno. Ali to je crta nacije
::
:: Evropa sama ima skoro 200 nuklearnih elektrana, svaki dan rada tih elektrana prelazi stetnost uranijuma bacenog na Srbiju no zna koliko puta. Ali postoji nesto sto se zove ciljno iskoriscavanje karakternih osobina nacije i dovodljenje do najdbulje mitomanije
::
:: Sta se desava, porazen, ponizen, izopacen rezim i buljuk politicara koji je ignorisao kvalitet zivota u Ruskim saveznicima i Rusiji je pozeleo da na primitivan deo naroda nezreo u vreme nemastine stvori kolektivnu amneziju i da na njih prenese svoja osecanja koja su imali kada su oni bili meta NATO Pakta koji ih je sledio gde god su ulazili, a to su bile skole bolnice stavljanje meta na cela i ledja civila, itd. Sa ciljem da bomba padne i pobije par stotina ljudi kako bi se dobila deceniska prica i demonizacija.
::
:: Zato cemo sada da se pipamo kada ustanemo ujutru, da zene pipaju sise, guraju prste u ribu, da nas kada boli glava ili stomak razmisljamo da li nas je napao kancer da idemo na skenere i ultrazvuk jer cena se placa, profil kakav dominira Srbijom ce najebati a usput nevini to se zna. Tako je uvek bilo.
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5s
::
:: i7-5820K 4.5/4.
:: Rampage V E10 Monobloc
:: Dominator Platinum 2666
:: ASUS 1080Ti Poseidon
:: Sound Blaster Zx
:: Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1T
:: EVGA 1200P
:: Lian Li PC-O11 WX
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Kutalion Pacijent. 08.04.2019. 09:23 #655754

status: user
broj poruka: 2480
Jesi pacijent stvarno :D
Znaci nikakav bolesni pritisak nije potreban. Instalirao sam desetine tih heatsinkova bez ikakvih problema. To sto si ti ubog u glavu i ruke, jebiga.

A hiljade tih heatsinkova je prodato i niko nije ubio ssd.

5820k @ 4.5ghz | Custom loop 360/NB Eloop/D5 | Asus x99-S | EK Asus X99 Monoblock | AORUS 1080Ti | 4x4gb Avexir Core Red 3200mhz CL15 | Samsung 840 EVO 256gb | 5 TB WD server diskova | Seasonic 760w XP2 Platinum | Asus PB287Q/P2414h

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 08.04.2019. 17:44 #655762

status: user
broj poruka: 285
Instalirao bih i ja da se ne bojim da cu da sjebem. Ima neki kereamicki kapacitori koji su visi od Kontrolera sa strane i podebela traka.
Znaci nikada se nisam iznervirao ovako.

Kada sam prvi put instalirao CPU i kada nisam znao nista lakse je bilo.
Jbt ne mogu da nadjem u kuci 2pin na 3pin adapter. Onaj mali sto je 20mm ventilatorima.

Ovo jebeno govno mi treba.

https://postimg.cc/dD610HQp

Ali Aqua Computer... covece. Mucenici su napravili tanak backplate ali ne samo tanak, neko je M.2 PCB mnogo siri od njega. Tako da su oni klipovi ladno naslonjeni na PCB M.2 sa strane.



https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 ali 08.04.2019. 19:28 #655763

status: user
broj poruka: 938


koliko je samo ruzan taj heatsink, znam da je stvar ukusa, ali kad sam na kraju tutorijala video na sta sve to skupa lici kao da ga je kupio kod kineza u bloku 70.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 08.04.2019. 23:13 #655769

status: user
broj poruka: 285
Pa da li postoji lep Heatsink za M.2. Ja ga jos nisam video.
U teoriji on bi trebao da ima tanko kuciste od aluminijuma u koje bi usao M.2 lepo kao sto se vidi na AXAGON Heatsinku stim sto gornji deo treba da bude copper u oblku u kom najbolje toplotu siri, a to je malo deblji deo ne mnogo sa bodljama kao.

Ne postoji lep M.2 Heatsink sem onog koji je najavljen za WD SN750 koji nema da se kupi jos. Verovatno zato sto EKWB nije jos isporucio WDu.

Zasto Silverstone nije stavio metalni klip kao EKWB... Zasto??? Nego je i ako je ruznije stavio gumicu, sta nije mogao.
Svi imaju da se nadju u Madjarskoj... samo treba videti sta.
Jer hocu da mali 20mm ventilatorstavim tacno na to malo parce heatsinka koje se vidi
Imam 20x20x0.5mm ventilator malecki samo mi treba konverter sa mini 2pin na obican 3 pin.

https://postimg.cc/jCBTYL7C

https://postimg.cc/ykSVDFHF


Onda cu da zalepim super lepkom konekciju. Da stavim u MDPC-X sleeve oba i nece se ni videti. Taj mali fan moze da radi na 5000 RPM. A mogu da mu voltazom prepolovim na pola brzinu ili 70%. Uzecu mali magnetic za suvenire kanuti trunku super lepka na sredinu ventilatora zapeliti magnet i on ce sam da stoji na M.2


Sta mislis o Bitspower modelu. Da li ti je i on ruzan. Nije toliko.
Nema brige, dali su male lastise koji se jedva vide.


https://postimg.cc/DW15jfXW

https://postimg.cc/YLC3C1yg

Staje lagano ispod graficke moje i mogu da stavim ventilator u ugao jedan.
Mogu da ga nabavim za 10 dana preko Madjarske, ali 20 eura cena, cisto.
Imaju ga na lageru, vec sam svasta donosio sa Caseking.

Ja sam budala prvo hteo Thermal Grizzly. Sa njim dobijas one njihove preskupe Termalne trake. Ali princip da koji se instalira mi je izgledao da je moguce da cu morati malo da pritiskam. Mada sada izgleda neuporedivo lakse nego EKWB.

Thermal Grizzly vs Bitspower...

Veoma je mali prostor gde treba da stanu i termalne trake 2 i M.2.

https://postimg.cc/yD4LFSJq

https://postimg.cc/Q9ybVBLy

Kako li sam pogodio najriskantniji za instalaciju nije mi jasno.


https://www.caseking.de/bitspower-m.2-ssd-armor-schwarz-wahe-120.html


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dorabi1 kao prvo 09.04.2019. 07:42 #655773

status: user
broj poruka: 938
ja bih smanjio emocije , a povecao razum prilikom pristupa svemu ovome
Drugo, oba ova heatsinka sto si naveo su po meni puno lepsa od EK, a WD je klasa iznad. Ali kad se spakuje ovaj EK izgleda jeftino i jadno sa svim onim krivinama ko neka salama. Sa tim ventom koji planiras da stavis to ce tek biti karabudzevina.
To mi ne lici na tebe, znajuci kolika si picajzla prema hw cudim se da ces to staviti u kuciste.
Cak i na aliex. imas lepsih resenja sa ventom i bez.
Trece, ne znam koliko su debeli termalpadovi koje stavljas, probaj da nadjes tanje, 1mm razlike ce znaciti i za montazu i za izgled na kraju. Srecno sa svim tim !
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 EKWB M.2 Heatsink Nagrada za GLUP DIZAJN 10.04.2019. 07:25 #655810

status: user
broj poruka: 285
EKWB M.2 Heatsink je pravi primer kada neki produkt treba da dobije nagradu za glup dizajn i to treba uvesti isto kao sto se ocenjuje dobar. Inace nigde ne idemo dok se takve stvari ne uvedu.

Sam rad sa njim vam namece pitanje da li je namera bila da povecaju prodaju Samsungu jer ljudi moraju da budu svesni da je sansa da sa njima strada M.2 desetinama puta veca nego kod obicnog M.2 heatsinka.

Uzmimo ovako, da ljudska vrsta bezi sa planete na drugu i da joj zivot zavisi na brodu od EK inzinjera vec prva generacija bi se ugusila nekim vazduhom, neko curenje bi bilo izazvano ili ljudska rasa bi pomrla.

Da No Name Azijati daju primer renomiranoj i tako profitabilnoj firmi je sramota.
Vi kada krenete da stavljate EKWB M.2 Heatsink prvo dolazi do izrazaja da termalne trake nisu trebale ni da se dobijaju posebno. One su vec trebale da stoje kao na backplatu od grafika EVGA sto imaju ili mozda i druge sada oni su vec zakacani sa film folijom na jednoj strani. Ona koja ide na SSD i obelezenim lepo delom dokle ide M.2 jer veoma je tesko u isto vreme drzati i na odredjenoj distanci SSD i instalirati one klipove.

Kada postavite klipove na mesto videcete da je samo stavljanje njih pre nego sto i pocnete da pokusavate da ih zakljucate zajebano i da je svuda otpor pri kome se cuje tako odvratan zvuk skripanja ostrih klipova o aluminijum i to je tek pocetak instalacije.

Zatim sledi pokusaj da se natakne na M.2 kada jedna strana udje kukice na drugoj strani su tacno izmedju heatsinka i M.2 i ja sam napravio rupu u jednom sundjeru koji koristim kada cistim hardware pokusavajuci da na tome pritiskam M.2 da bi kukice uhvatile. Ko je ono izmislio... znaci da je meni kao direktoru dosao sa tim dizajnom leteo bi kroz prozor covek kada bi mi objasnio kako funkcionise.

Pogledajte sa druge strane sta radi normalan covek na normalnom M.2 cooleru.
Koji jedino sto treba je da se trakom zalepi deo koji naleze na M.2 i da se isprska crnim lakom za kola.

Znaci jedan pogresan korak i EKWB M.2 ce vam ubiti NVMe.
Oni su potpuno poludeli. Ceo dizajn je jos napravljen dok su M.2 izgledali i malo drugacije, neki nisu ni slati sa etiketama, neki nisu ni imali tako debele kontrolorore i cipove.
Ali zato ovaj profil je za sve, ima duguljasti prorez koji vam omogucava da bukvalno sendvic od 2 M.2 napravite a i dalje bi bilo efikasno. Jer je pravio normalan covek ne rerard. Covek koji je imao dovoljno mozga da kaze sebi Necemo da ljudima pravimo komplikacije da rizikuju sa svojim investicijama. Kod EKWB sam video zelju za bas time.

Sami se uverite sta je normalnije, logicnije i prostije.

https://youtu.be/HshJ5wKx33E


Prosto, bez muke, bez savijanja, bez pritiskanja, bez skripanja i idiotskog pritiska materijala na materijala.
Treba dodati i to da bi EKWB verovatno toliko naplatila jedan mali case od aluminijuma sa heatsinkom od coopera, 4-6 preciznih rupa i 4-6 malih srafcica velicine kakvim se M.2 ucvrsava u slot da bi to oteralo musterije. To bi verovatno kostalo 30 eura i ajde onda da savijamo lim kao zivotinje i da pritiskamo cipove i kontroloer i M.2 PCB bez obzira kako to ide u realnosti.

Evo i pronasao sam gde imate da kupite u Madjarskoj isti kao na video sto sam postavio zove se AXAGON CLR M.2 Aluminijumski Pasivni kuler.

https://www.argep.hu/main.aspx?suche=Axagon%20CLR%20M%202%20alum%C3%ADnium%20passz%C3%ADv%20h%C5%B1t%C5%91


i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest ree 10.04.2019. 21:50 #655843

status: user
broj poruka: 583

Koliko sam skontao iz svega ovoga EKWB je kancerogeni passivni hladnjak za m.2

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Reee-bre 11.04.2019. 08:36 #655847

status: user
broj poruka: 1327
Pre nego što sam nabavio ploču sa ugrađenim heat sink-om za M.2, ja sam zalepio heat sink (neki od VRM-a neke starije ploče) pomoću obostrano lepljive, termo provodne trake na Samsung 960 evo, nikada prešao 40c iako je tačno ispod GPU bio.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guest Re: Reee-bre 11.04.2019. 10:25 #655849

status: user
broj poruka: 583
pa taj rad ... uzmes pasivni od neke stare VGa graficke ,iseces ga ,, stavis termalnu traku cooler sa obe strane i obvezes gumicom


:: Pre nego što sam nabavio ploču sa ugrađenim heat sink-om za M.2, ja sam zalepio heat sink (neki od VRM-a neke starije ploče) pomoću obostrano lepljive, termo provodne trake na Samsung 960 evo, nikada prešao 40c iako je tačno ispod GPU bio.
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 EKWB M.2 Heatsink Nagrada za GLUP DIZAJN 11.04.2019. 14:13 #655852

status: user
broj poruka: 285
Ma jok. Pazi ti te zamerke ljudi za jebeni Heatsink, umesto da svuda ima 5 zvezdica.
MOLIM VAS CITAJTE DA NE BUDE DA SAM JA MENTOL. JER NE POSTOJI STVAR KOJA JE NAPRAVLJENA LEPO LJUDSKI A DA SAM JA IMAO PROBLEM SA NJOM. TAKVE NEMA.

MEDJU OVIMA SU NEKI I SPALILI M.2 ZBOG JEBENOG HEATSINKA UMESTO DA SU PRESTALI MOMENTALNO CIM SU VIDELI DA CE TO STAJATI SA TOLIKIM PRITISKOM NA CIPOVIMA A JOS VECIM PRE NEGO STO SE ZAKACI ZA IVICE.

It is extremely difficult to install. I recommend avoiding this product,

You see, the clip system that holds the assembly in place is extraordinary difficult to set up without scraping or permanently damaging your SSD.
I regret buying this product, as it took me 20 minutes to install, and the cheap thermal pads fail apart (Termalna pasta se nije raspala tek tako, nego od silnog pomeranja, pokusaja da pritiskas, skidas namestas, ona otpada gubi se prednost celokupne dobre pripreme vodjenja racuna da sve bude u redu i dobijas jednu nikakvu termalnu traku.

Could not actually install it because it did not align evenly
Curved my drive slightly
Clamps are next to impossible to put on and pretty much impossible to take off
Had to use a pair of pliers to help squeeze the second clamp shut. Didn`t break anything, it just felt a little bit scary to do

Like the other reviewer, I had issues with this item. None of my SM951 drives would be detected in BIOS with the heatsink attached. (Ovo se i meni desilo u tom sekundu sam toliko odlepio da kada sam skinuo Heatsink i kada sam video da ga prepoznaje ploca i dalje mi je bilo bukvalno sve jedno, toliko sam bio iznerviran pitajuci se zar je moguce da neko napravi ovo. Heatsink je napravljen 2015 ili 2016. tada ste jos imali neke SSD bez cipova koji se vide ovako na kojima je to verovatno lakse islo.

I bought this for my ADATA XPG SX6000. The clips seemed way too tight. Afterwards, I realized this thing had now fried my 256gb M.2 drive.

Not compatible with either of my NVMe devices. the brackets were too small to fit on my huge NVMe SSD (VEROVATNO ZBOG DEBLJINE)

This must have been developed with only a few m.2 drives in mind. The clips that secure the top and back plate are for very specific a thickness. I used this on a Team Group m.2 and could not get the rear clip towards the screw grove on, even with pliers.

I had to hammer the brace to expand both length and heights of the clip and it worked after that. Huge head ache. Lucky I have an anvil. This was not a defective unit either, I ordered two of these and tried both unit`s clips`.
COVEK JE UDARAO CEKICEM I KUPIO 2 KOMADA DA BI NAMESTIO. MA SAMO DA MI NEKO KAZE STA NISTA, JA SAM NAMESTIO...OVO NISU NORMALNI KOMENTARI ZA JEDAN PRODUKT.

NE KUPUJTE EKWB HEATSINK M.2 NI ZA 500 DIN. JER CETE CEKICATI KLIPOVE DA IZDUZITE, SVOG IZGREBATI HEATSINK I MOZDA UNISTITI M.2. SANSE DA UNISTITE M.2 SU IZGLEDNE.













https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

::
:: Koliko sam skontao iz svega ovoga EKWB je kancerogeni passivni hladnjak za m.2
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 11.04.2019. 23:49 #655861

status: user
broj poruka: 18940
https://www.techpowerup.com/forums/threads/ekwb-m-2-heatsink-stupidity-award-for-design.254412/page-2

Ti si jedini na celom internetu koji je imao problem sa ovim heatsync-om... Lepo ti ljudi odgovorili, obrati se proizvodjacu.. Drugi kaze da ne znaci da je to problematicno ako si samo ti imao problem s tim, sto je u pravu, nigde drugo ne pronalazim da je iko imao problem. Ljudi ga normalno montiraju bez problema..

Trebao si da nazoves temu `Nasty issue with a nasty M.2 heatsync on a nasty place`

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 JA JEDINI IMAO PROBLEMA... CITAJ... IMA LJUDI KOJI SU UBILI M.2 I JASNO TO KAZU... 12.04.2019. 13:44 #655868

status: user
broj poruka: 285
Da li bi bio ljubazan da procitas ovo, svaka 3ca osoba upozorava na problem sa intalacijom a svaka 5-6 je imama sjeban problem. OVO JE NADJENO MEDJU MANJE OD 50 PORUKA MUSTERIJA... VI STE LUDI.

SVAKO TRECE ISKUSTVO JE OVAKVO.

-It is extremely difficult to install. I recommend avoiding this product
-I regret buying this product, as it took me 20 minutes to install, and the cheap thermal pads fail apart.
-Faulty clips. I use a plier to reshape them. May be one of the thermal pads is too thick.
-Before the unit was installed, I`d max at 111F to 116F. I just installed the unit and am right at 111F... I would not spend your money on this cheap unit.
-The clips take a bit of force to make them click into place. Takes a leap of faith but it is the only way.

- I forced one on but my attempt to do the same for the other clip was visibly bending the PCB. I removed the clip and used two black zip-ties zipped tightly around everything.

-I`d much prefer screws to tighten heatsink to backing plate to be confident a solid attachment was achieved.

-was hard to get second clip to latch (MOJ PROBLEM TAKODJE)

-i bought this to use with my Corsair MP500, 240 gig M.2. I should`ve read better, because when I sandwiched the thing together as per the instructions (just a cartoony exploded diagram...but effective enough), the 2 little metal clips that are supposed to secure the stack together wouldn`t make it around the whole assembly. They just weren`t deep enough. In the end I made it work with some mechanic`s wire, twisting a short length around the stack at each clip location kind of like a twist-tie, and then cutting off the excess. It`s not pretty, but it is functional. Shame too because this is a very nice looking heat sink if you can get it all clipped together properly. It may seem unreasonable to dock an egg because I didn`t read the product write-up well enough, but the real reason I`m docking an egg is because it would`ve been simple enough to supply a set of clips for single-sided M.2`s and double-sided M.2`s. It would be a wise move because at this point there isn`t a huge variety of M.2 heat sinks and to offer a single kit for both varieties would be pretty clutch.


-It would be nice if EKWB could include a second set of slightly longer clips for those of us with NVMe drives that have chips on both sides of the PCB. For a solution, it seems pretty hard to beat.

-Not compatible with either of my NVMe devices. the brackets were too small to fit on my huge NVMe SSD

-DON`T USE THE PROVIDED CLIPS! They really are too tight, and you risk frying your drive. I used a pair of silicone bands from a generic NVME heatsink kit.

-Too tight, bad bottom clearance, bad design
Like the other reviewer, I had issues with this item. None of my SM951 drives would be detected in BIOS with the heatsink attached. I troubleshooted for hours and finally was able to resolve the issue after removing the heatsink.

This is no isolated incident, I have over 15 M.2 drives at my disposal. Unfortunately, the one I experimented with this heatsink most kicked the bucket.

This must have been developed with only a few m.2 drives in mind. The clips that secure the top and back plate are for very specific a thickness. I used this on a Team Group m.2 and could not get the rear clip towards the screw grove on, even with pliers.

I bought this for my ADATA XPG SX6000. The clips seemed way too tight. Afterwards, I realized this thing had now fried my 256gb M.2 drive.


ZNACI KAO STO SAM REKAO, LOS DIZAJN VIDLJIV IZ AVIONA, BUDALA BI NAPRAVILA BOLJE I ODNOSILA SE PAZLJIVIJE PREMA TUDJOJ SVOJINI. SVAKO KOME JE EK M.2 UBIO M.2 IMA PRAVA DA SE LJUTI. VIDEO SAM PROBLEM NA AQUA COMPUTER KRYO, VIDEO SAM MOGUC PROBLEM NA THERMAL GRIZZLY HEATSINK, I SAMI ZNATE DA MI JE TO BIO PRVI IZBOR, ALI NA EKWB NISAM USPEO DA PREPOZNAM

https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: https://www.techpowerup.com/forums/threads/ekwb-m-2-heatsink-stupidity-award-for-design.254412/page-
::
:: Ti si jedini na celom internetu koji je imao problem sa ovim heatsync-om... Lepo ti ljudi odgovorili, obrati se proizvodjacu.. Drugi kaze da ne znaci da je to problematicno ako si samo ti imao problem s tim, sto je u pravu, nigde drugo ne pronalazim da je iko imao problem. Ljudi ga normalno montiraju bez problema..
::
:: Trebao si da nazoves temu `Nasty issue with a nasty M.2 heatsync on a nasty place`
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs