Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Servis i "overklokovanje"
Ciscenje paste sa procesora/hladnjaka
STRANA 1 OD 3  
Influencer Ciscenje paste sa procesora/hladnjaka 16.04.2019. 22:38 T66800

status: user
broj poruka: 148
E sad ovako, ovo nikad nisam radio vec sam slao racunare u servis da to oni obave i eventualno zamene pre svega intelov fabricki kuler nekim efikasnijim.

Na engleskom govornom podrucju se pominje tzv. rubbing alcohol, sta god im to znacilo (mislim na rec ``rubbing``).
Oni pod time podrazumevaju, prema Wikipediji, i 70%tni etil alkohol i izopropanol.

Imam i jedno i drugo kod sebe i primetio sam da je izopropanol dosta efikasniji rastvarac.

Mene samo zanima cime vecina vas to radi, a verovatno ta vecina nije ni cula za izopropanol.

Osim ako ga ne prodaju po IT radnjama kao sredstvo za uklanjanje paste u sta nisam imao prilike da se uverim.

70%-tni etanol ima svaka kuca i svi znaju sta je a izopropanol je nesto sto se ne nalazi bas cesto po radnjama i domovima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.04.2019. 22:54 #656024

status: user
broj poruka: 18940
Iz mog iskustva, pasta se najbolje rastvara pomocu medicinskog benzina, koji se moze naci u svakoj apoteci.

Isopropanol ces jako tesko naci, tj. to se prodaje firmama i nema ga ni u jednoj apoteci tek tako da se kupi, vec mora da se porucuje i dosta je skupo, mislim koristi se u druge svrhe.
Ako ces koristiti alkohol, onda bolje koristi 99% ili 100%, kako vec, nije razblazen i dosta efikasnije cisti, ali med. benzin bolje cisti metalne povrsine. 70% alkohol ja koristim za neko dezinfikovanje, neke malo manje zahtevne stvari, pored njega asepsol.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 16.04.2019. 23:17 #656026

status: user
broj poruka: 3974
70% alkohol, maramica i ono za usi i cao.. Prelagan posao.. :D

Ako si Masta Wlajko, onda cpu pod mikroskop pa laserom veoma detaljno...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 17.04.2019. 00:33 #656030

status: user
broj poruka: 285
Ovo je napravljano specijalno za pastu. Znaci rastvorice najskoreniju pastu odmah u tecnost ce je pretvoriti. Jedno je za skiganje paste, dovoljna su bukvalno 2 poteza maramicom i nema vise paste uopste.
Drugo je neki odmascivac koji kada obrises povrsina ostaje cista kao da je nova bukvalno kao da si je glancao ko zna cime i ima dovoljno za 50 ciscenja najmanje.


https://ipon.hu/shop/termek/arctic-silver-arcticlean/505224


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Fakticki, bilo koji ``organski`` rastvarac 17.04.2019. 00:42 #656031

status: user
broj poruka: 10985
uradice ti posao. Ja sam koristio ``obicni`` (``medicinski``) alkohol, votku (vodka), jednom cak i nitro-razredjivac. Samo budi pazljiv i nemoj da prosipas unaokolo (dve-tri kapi na vatirani kraj stapica, pa udri). Nakon skidanja stare paste, nemoj odmah stavljati novu nego temeljno obrisi/osusi ociscenu povrsinu, pa nastavi gde si stao...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Slabo ti ``kontas``. 17.04.2019. 02:41 #656034

status: user
broj poruka: 10985
Ti si jedan od onih sto pricaju, mastaju, drve i zevzeche povazdan, a ne rade nista - u tom smislu, tu si negde, na nivou vlade-pacijenta, skeletora-skeletona i slicnih...
Pitao si STA KORISTIMO. Ja tebi odgovoriti? Meni se NIKADA nije desilo da se ``otopi`` onaj natpis ozgo, a sto se tiche benzina, i to ti je jak organski rastvarac, pob0goo...
edit: Sto obrisa prethodno javljanje, sinja kukavice? Ma, ti si GORI od pomenutih... Ako nisi samo duplikat jednoga od njih... Da nisi u srodstvu sa premijerkom (Sirimavo Bandaranaike)?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2019. 07:20 #656040

status: user
broj poruka: 18940
Sto bih davao 8+ eura za Arctic silver, kad imas u lokalnoj apoteci sredstvo za 100din? Nije to nista specijalno, nego fora da ti uzmu pare, ne budi naivan.

Prejako jeste i zapaljivo, ali veoma efikasno skida sta oces, treba uvek paziti sa hemijom, ako neko recimo pusi i u isto vreme cisti medicinskim benzinom, moze da odleti u vazduh . Kao moj drugar koji je hteo za zalozi Smederevac, natrpao papir i drvo i polio medicinskim, zapalio, u sekundi su mu izbili prozori, mogao je i sebe da digne.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
filni Alkohol obican i gumica 17.04.2019. 11:02 #656042

status: user
broj poruka: 1198
Ja koristim alkohol obican sa vatom, oribam ga, a posle ostatak obrisem gumicom za olovke i gotovo :) Tako vec 20 godina :D

ASROCK AB350 Pro4
Ryzen 1200 4.0Ghz
8GB G.SKILL 2666mhz DDR4
1x 120GB SSD Patriot Blast, WD 320GB
ZOTAC GeForce® GTX 1060 3GB AMP! Edition
Asus DVD/RW

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2019. 11:14 #656043

status: user
broj poruka: 18940
Jedno pitanje, a zasto gumicom brisati? Alkohol sve odnosi i isparava.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Nisam za dzabe pitao... 17.04.2019. 13:11 #656046

status: user
broj poruka: 148
...jer ko je gledao Linusa https://www.youtube.com/watch?v=VOd1oN1wPSk ne bude mu svejedno.

@imarkovic
Vidis da vec u uvodnom minutu ima bocu 99% izopropilalkohola koji je majka mara za pastu kakva god bila i sta god sadrzala, ovo dalje glupiranje sa sokom od narandze i koka kolom ne bih komentarisao.

@tortojed
Verovao ili ne, jednom prilikom u nedostatku booze-a sam uzeo Lilly-jev 70%-tni alkohol. Dodje mu kao jaci i cistiji Smirnoff, pri cemu litar Smirnoff-a kosta brat bratu 2K din (dovoljno da ti procesor zamene u servisu i eventualno po.use k..ac dok cekas). Od 3 decilitra se razbijes kao pi`kica. Nadam se da Lilly ne cita ovo JER SE U ALKOHOL OBAVEZNO DODAJE HEMIJA KOJA GA CINI GORCIJIM NEGO STO JESTE I PRIMESE METIL ALKOHOLA DA NE BI BIO ZA PICE ali izgleda je to Lilly-ju skupo da na litar naspe malo tako da bude neupotrebljiv za pice a i nisu ludi da im ``korisnici`` oslepe. Takav etanol (alkohol) se zove DENATURISANI alkohol i NE SME SE PITI, sluzi samo za spoljnu upotrebu. Inace, Lilly-jev proizvod je odlican za koktele, svaka preporuka, vrlo pitak i klizi niz grlo bolje nego vecina alkoholnih brlja. Rado ga gucnem kada mi je vrlo dosadno sto nije retkost a imam ga na pretek.

Sto se medicinskog benzina tice on je ODMASCIVAC a ta pasta koliko se secam iz mojih pohoda davne 2011.-te kada sam lomio sokete 370 i 423 i vadio Celeron 1200 i Pentium 4 1.7GHz jerbo jbg nisam znao kako drugacije da skinem kulere a i bile su obe ploce sjebane, naduveni kondenzatori sa sve ``solju`` na vrhu, itd. je onako prilicno masna stvar, tako da imarkovic ima puno pravo.

Medicinski benzin je najmanje agresivan organski rastvarac i to mogu da potpisem, prolij ga po plastici ili cemu god samo ce ispariti i nece skinuti boju kao recimo aceton KOJI CAK I PLASTIKU RASTVARA.

Kantu sa malo izopropanola sam digao iz jedne stamparije tj. ljudi mi dali na poklon, e sad ne secam se tacno za sta mi je trebala u tom trenutku, lako isparljiva supstanca (hladi prste) koja unistava svaku zvrljotinu markerom u liftu (za one koji zive u zgradi sa liftom).

Nitro razredjivac iliti TOLUEN je smrdljiva hemikalija koja ima odredjenu namenu a to je da rastvara NITRO farbu tako da je tortojed mogao i te kako da unisti stampu (mozda, ne znam pouzdano) maticne ploce da mu je kapnulo pored ili na samom procesoru (da mu je kapnulo pored IHS-a). To je po meni nerazumno koliko i cirkanje 70%tnog alkohola iz Lilly-ja jer je jako pitak a kad udari - obara sa nogu bolje nego BILO KOJE MENI POZNATO PICE, a nisam ih pio malo. Znao sam dvolitru piva da eksiram na oci svojih prijatelja zato ispred mene i dan danas ide prvo metar stomaka pa telo.

Wlajko ima pravo, za pocetnike i ljude koji hoce da sacuvaju svoj procesor (npr. ostave u vitrini da im sljasti kao uspomena) i to sredstvo sa linka bi trebalo prodavati ovde. Ako jedna kap omeksa pastu to je dovoljan razlog za imati je u kuci.

Inace cekam kupca za procesor i hocu da mu u box pakovanje tj. onu providnu kutijicu na vrhu spakujem sto sjajniji i bajniji procesor jerbo ne trazim malu sumu za isti (jbg, oces Skylake, oces Windows 7, oces kompatibilnost za series 100 i series 200 chipsetima...) a i sam sam taj procesor preplatio necu navesti kojim lopuzama iz Subotice.

Ja kao ja bih najradije pozvao nekoga od vas da uz klopu i pice to odradi i castio nesto, ali sudeci po tortojedovom komentaru - takav macan mi u kucu nije dobrodosao.

Poredeci me sa Wlajkom i meni apsolutno nepoznatim likom kao sto je Skeletor (wtf!?) je uvredljivo a i sam post je uvredljiv. Nisam tortojede premijerka niti predsednik (to bese onaj SkyFire jel?) ali sam neko ko ne bi da pokrivi ma jedan jedini pin u socketu a ima ih 1151.

Toliko od mene.

Kome treba izopropanol moze ovde da se javi, nek spremi malu staklenu bocicu i dodje da mu napunim. Gratis.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 17.04.2019. 13:38 #656047

status: user
broj poruka: 285
Zato sto benzin ostavlja masne tragove i zato sto mi par eura ne znaci nista za godine korisenja proizvoda koji je napravljen za to.
Kada sam stavljao Monoblock i skinuo heatsink sa cipseta video sam podebeo komad stvrdnute paste koji je verovatno napravljen tako zato sto je chipset kao i die pa da zastiti cipset. Znate kada bi skinuli ono. Okozili bi ste se.
Nakapao sam na stapic za usi i polako skidao, rastvarao ga je i rastvarao i rastvarao, ono 2-3mm debela pasta gumasta cvrsta. Naravno posle toga sam ja stavio pastu na cipset tacku pa termalnu traknu 1mm da pokrije i cip i kocku onu i utapkao stapicem za usi da lepo nalegne da ne moze da spada.
Znate kada bi skinuli bez toga. srafcigerom mozda ili ziletom ali ne znam kako bi skroz skinuli potpuno.
Ti sa tim acrctic silver mozes efikasno da stavis na stapic za usi i da prasnjavu maticnu plocu prvo izduvas pa onda da polako nezno izmedju kola i konektora cistis jedva da dotaknes.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer @Wlajko 17.04.2019. 13:55 #656049

status: user
broj poruka: 148
Super je taj arctic ku.ac, eno i Linus je to probao.

Ne razumem te najbolje, sa cega si skidao sta?
Opet ti i tvoje fantazije.
Pojasni malo nama djeci sa kolodvora Zoo...

Benzin ne ostavlja nista, on je ODMASCIVAC, nafta bi ostavila masne tragove Wlajkane. Ne budi gluplji nego sto nisi. To je visokorafinisani benzin, smesha zasicenih alkana. Dakle masan je kao i TNG a sa CNG se ne bih igrao, ke bidne kaboom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 17.04.2019. 14:19 #656051

status: user
broj poruka: 285
Napisao sam sa Chipseta maticne sam skidao pastu koja je bila kao guma jer je stitila cipset od hladnjaka maticne. Ne mozes da stavis tek tako pastu na chipset i preko hladnjak da zategnes. Ili ima onaj sunjerasti deo ili ima cvrscu pastu koja stiti od pritiska jakog i pravi kontakt.


https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5sE

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: .... 17.04.2019. 15:23 #656052

status: user
broj poruka: 148
Skontao.
Nego jer ima tih Arctic ku.aca kod nas igde ili makar kod Fante, ko ce za pustu Madjarsku zbog dve bocice.
Elem, jos ovo bih te pitao, ne znam u kom si tripu sto se kuliranja (hladjenja) tice ali ovo sr... mnogo snizava temperature generalno, ne znam gde ima i ne bih uzimao jer nagriza aluminijum tako da moze samo da ide na vezu bakar-bakar i posle nekog vremena (5-6 meseci) se raspadne ali opet... Obori temperature abnormalno... Evo par klipova...

https://www.thermal-grizzly.com/en/

https://www.thermal-grizzly.com/en/products/26-conductonaut-en

I klip sta je uradilo sa gejming laptopom gde su igre bile neigrive:

https://www.youtube.com/watch?v=45sfL8vpn0M

offtopic:

Daj neku zvucnu u klasi Asus Xonara ali da nije iz 2013.-te do max. 80eur pa i 100...


:: Napisao sam sa Chipseta maticne sam skidao pastu koja je bila kao guma jer je stitila cipset od hladnjaka maticne. Ne mozes da stavis tek tako pastu na chipset i preko hladnjak da zategnes. Ili ima onaj sunjerasti deo ili ima cvrscu pastu koja stiti od pritiska jakog i pravi kontakt
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=m7NBD40v5s
::
:: i7-5820K 4.5/4.
:: Rampage V E10 Monobloc
:: Dominator Platinum 2666
:: ASUS 1080Ti Poseidon
:: Sound Blaster Zx
:: Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1T
:: EVGA 1200P
:: Lian Li PC-O11 WX
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Ti si, ipak, IPAK, ex Vlada V. Putin/dbqp 17.04.2019. 15:32 #656053

status: user
broj poruka: 10985
...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 17.04.2019. 15:48 #656054

status: user
broj poruka: 1586
Linusov test je meni totalno nemerodavan jer pasta nije prolazila termicke cikluse i nije bila izlagana velikim termickim opterecenjima. Pastu u tom stanju mozes da skines i saperes i vodom i sapunom i da se cakli., sredstvo za sporete takodje, a visok sjaj se moze izvuci cak i sundjerom koji se umoci u malo pepela, pa se ponasa kao blaagi abraziv, mada i ostala sredstva za ribanje su abrazivna, pitanje je samo u kojoj meri.

Alkohol, sredstva za stakla sa alkoholom, vlazne maramice.... A moze i sapun tj deterdzent i cesma :) Cakli se kao ogledalce :)

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: ... 17.04.2019. 16:41 #656056

status: user
broj poruka: 148
Slazem se, trebao je da ispod one hladnjakcetine klokne CPU do izmaka snage da mu u idle bude 50C pa tek onda svakom od onih hemikalija i tecnosti isproba kako ce da deluje na neku najjeftiniju kinesku pastu, doduse ako mu CPU ne crkne.

Cela ova prica oko menjanja procesora je zapoceta zbog igara. Stavio sam malo prejaku grafiku za i3 procesor pa sam mislio da ce da bottleneckuje, jbg, samo 2 jezgra, samo 4 threada, malo bre ljudi za NFS Payback. Al malo morgen! Igra leti i ne pada mi na pamet da bacam pare na i5tice i i7mice i i9tke, ja sam u potpunosti zadovoljan, mozda ce krkljati sa najnovijim naslovima ali kao sto vidim ja nesto i nemam zivaca da igram te gluposti, na kompu se igra ponajvise Microsoft Casual Games, Candy Crush Saga i ostale gluposti, mislio sam da budzim ventilatore u kuciste, stavljam i5 7600K ali kontam da bacam pare, dovoljno mi je ovo sto imam.

U svakom slucaju nece biti na odmet da se poigram sa ostalim ``kucnim`` racunarima pa evo ovim putem pitam da li pasta na recimo E7300 procesoru mora da se menja a ima Boga mi jedno 8 godina kako je stavljen TX3 EVO.

A ako smo kod skorele paste, evo u garderoberu mi cuce dva stock intel kulera pa cu da vidim kako izopropanol da ih ocisti pa cu onda da iskoristim nesto sto sam davno hteo da podelim sa vama jer sam davno kacio temu vezanu za CM Excalibur ventilator (jos mi se vrti u kucistu) gde me je jedan od kolega tako lepo napusio zbog toga sto sam trazio predlog za rasklopiv ventilator, ondosno vent kome se skida elisa.

U pitanju je cetkica za zube marke Curaprox, profesionalna medicinska gradacije od 1560 do 5460 vlakana, sto se zuba tice dovoljno je da njome uz recimo Parodontax najobicniji lepo istrljate zube i skrama od kafe, cigara i hrane nestaje. Videcemo kako ce ova koriscena da utice na intelove stock zasrane ventilatore pre nego sto su stavljene TX3-ojcice, ali prevashodno me zanima kako ce da cisti pastu iz 2009.-te i 2011.-te.

Ako zelite slicice pre i posle slobodno zatrazite, ponuda za izopropanol je takodje otvorena jer cu verovatno nabaviti jos jedan kanister iz stamparije pa ko voli nek izvoli, cisto muke da vam olaksam.

Do tada se palite na Ryzen 5, 7, Threadripper-a i intelove pandane, ja izlazim iz tog sveta, meni recimo brzi SSD od Samsunga EVO 850 250 GB ne treba. Pocinje malo da me nervira kuda ovaj forum ide tako da zato i brisem postove (verovatno cu i ovaj ako me torta ne isamara svojim odgovorom).

Svi tezite nekom high-endu, niko nije prosecan obicni korisnik koji zna da resi banalan problem u sopstvenom okruzenju, izlaze teme tipa ZASTO MI SE KOPIRA 75GB a selektovao sam 9.6GB, i slicni debilizmi, naucio sam da se zastitim, placam MWB i antivirus, od operatora sam pokupio W10Privacy i sl., ovaj forum postaje dosadan i beskoristan dok mi na Benchmarku SAMO ZA TEMU OKO ANDROID BOX-ova nonstop stizu mejlovi vezani samo za tu oblast.

Toliko.

d b q p


:: Linusov test je meni totalno nemerodavan jer pasta nije prolazila termicke cikluse i nije bila izlagana velikim termickim opterecenjima. Pastu u tom stanju mozes da skines i saperes i vodom i sapunom i da se cakli., sredstvo za sporete takodje, a visok sjaj se moze izvuci cak i sundjerom koji se umoci u malo pepela, pa se ponasa kao blaagi abraziv, mada i ostala sredstva za ribanje su abrazivna, pitanje je samo u kojoj meri.
::
:: Alkohol, sredstva za stakla sa alkoholom, vlazne maramice.... A moze i sapun tj deterdzent i cesma :) Cakli se kao ogledalce :)
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Patient0 .... 17.04.2019. 16:44 #656058

status: user
broj poruka: 285
Mora da se narucuje od Fante. Sobzirom da prodaje iPon za 3-4 dana je kod tebe najvise 5. A za pastu ja koristim MX-4 zato sto je imam, prosto.

Inace sam naisao na mnogo postova gde su ljudi kupovali Kryonaut pa nisu videli razlike u temperaturi. Ove tecnosti su hemiski pravljene tako da bas rastvaraju pastu.

Te tecnosti su Made in USA.
Made in USA.

Evo kako ga stavlja, ali to ne treba tako. Dovoljno je par kapi na toalet papir presavijen i skines. Uopste ne treba da se nakapljava na kuler ili procesor nego na tolet papir i skines, a ne da se razliva okolo.


https://www.youtube.com/watch?v=lEwDnojPUdo

https://www.youtube.com/watch?v=trNQynvFjSU

https://www.youtube.com/watch?v=Lt-wb8Q8Ayc


Kada stavis posle stavis tecnost iz bocice 2 kada nema vise uopste paste i kada posle toga sa njom ocistis povrsina je identicna kao da si izvadio nov kuler iz kutije.
Kao da si tek skinuo onu plastiku koja stiti plate.


Ovo je novi koji jos uvek nema u Madjarskoj.

https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-mx-cleaner.html

Ljudi imaju po 5 pasti u kuci a trljaju povrsinu sa alkoholom. Ja sam jednom probao.
I pomislio koji jadnik ovo radi, zar je moguce da ovako skidaju. 5 minuta sam razmazivao ma nista, kao vodu da sam uzeo.

i7-5820K 4.5/4.0
Rampage V E10 Monoblock
Dominator Platinum 2666
ASUS 1080Ti Poseidon
Sound Blaster ZxR
Samsung 970EVO Plus 1TB/870EVO 1TB
EVGA 1200P2
Lian Li PC-O11 WXC

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Izopropanol 17.04.2019. 17:15 #656060

status: user
broj poruka: 148
``Crno na belo`` + Curaprox 5460 za vent kod 775 stock kulera.

https://imgur.com/a/7oGCgoU

Evo majstori.

Imgur je zbrljao slike, ovaj sto se cakli je 1156 a ovah korodirali sa 6 kraka je 775.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Ne treba više pasta 17.04.2019. 17:28 #656061

status: user
broj poruka: 1327
https://www.thermal-grizzly.com/produkte/298-carbonaut


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer Re: Ne treba više pasta 17.04.2019. 18:03 #656063

status: user
broj poruka: 148
Deluje obecavajuce.

Sad ce ovi sa vodovodima u kucistima da izlude nacisto.

@Wlada Hvala. Ali vidis i sam sta radi nesto cega imas u svakoj stampariji. To sto je 775 oksidirao je zato sto su mi kada sam uzimao taj komp ko zna sta stavili dusmansku im j.bem mater.

Recimo ove TX3-ojke su ispostovali, E7300 ne prelazi 24C u idle. Sta znam, ebem li ga, a pasta je od 2011.-te kao i kuler. Gledah malopre ima kacenja i za 1155, 1156 i 1366.

Meni je TX3 neprevazidjen za ``low-end`` procesore. Mada ne znam stvarno sta je tu ``low-end`` osim sto ne kosta 50K RSD. A za te pare bih mogao lagano skuter da kupim i to u full fullova stanju a ne da ih bacim za CPU koji mi isto radi npr. u Wordu kao i keleraba.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed @MiloshNBG 17.04.2019. 18:14 #656064

status: user
broj poruka: 10985
E moj Miloshe, ovce su za striganje i muzenje, pa jos ako obiluju vunom i mlekom...

Pazi sad ovo: Beogradjanin, poznanik iz nekih davnih vremena, strastveni lovac, ima kolekciju skupih i kvalitetnih pusaka, kao i par raritetnih revolvera (amerikanskih originala, kakve su jos Bil Hikok i Dok Holidej nosili oko pojasa). Pre jedno desetak godina, bio je lovac-Joca na nekom ``rekreativnom`` gadjanju, na obliznjem strelistu i zestoko se raspucao dvocevkom i karabinom. Pozove me, kibajagi, na pivo i kolache (njegova zena pravi kolache, da ih pojedesh sa sve escajgom). Odem ja tamo, pojedem pola tepsije krempita i stuchem dva piva, da bih zatim doznao konkretan razlog za poziv: ne moze, sirotan da u potpunosto ocisti gornju cev na bokerici - sta god da je probao, ostaju mu neke jedva vidljive (vidljive taman toliko da nerviraju) mrlje i uzduzne pruge. Ispalio covek neku bajatu municiju, neke Remingtonove ``breneke`` (slug) patrone. A u kolekciji opreme, nekoliko skupih kantica i sprejeva sa preparatima za ciscenje i uljima za podmazivanje, nekoliko kompleta poluga sa raznim chetkicama, sve ``made in tamo``, ``made in onamo``. Covek ocajan, resio da preko okeana naruci neku ``specijalnu`` pastu za poliranje EKSTREMNO prljavih cevi (iznutra). Cijena? Sitnica, zaista: dvadesetak $ plus postarina, ali onoliko cimanje i chekanje... Prekinem ja njegovu kuknjavu tako sto od njegove zene zatrazim obicnu polir pastu, za pranje/odmascivanje/poliranje prohrom posudja, emajliranih povrsina, ringli... Ovaj, kada je shvatio sta nameravam, skoro da je skocio da me bije...Neeee!...da l` si normaaalaaan...unistices mi oruzje...znas li ti kol`ko to kosta....!? Ja mu kazem da placam, ako se bilo sta osteti, a kao nagradu, nosim kucci onu drugu plolovinu tepsije krempita... Da skratim prichu: ispoliram cev(i) pomocu ove paste i standardnog pribora sa chetkom, ocistim obicnim krpicama i lopticama od vate i uz pomoc wd40, pa malo nauljim... Onda odem da jedem krempite. Covek zadovoljan-prezadovoljan, i dan-danas koristi istu ``recepturu``, a cevi se iznutra cakle k`o da su oblozene ogledalima.
Alii, ovce su chudo - dopushtaju da ih ostrizes i izmuzes i jos im se cini da su one na dobitku...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Influencer @tortojed 17.04.2019. 19:32 #656066

status: user
broj poruka: 148
Jes vala... Samokriticno cu reci za sebe tj. ispricati pricu.
Smetala meni mrlja kada se uskljoca svetlo/nebo onim ``novim`` Canonom SX130 i iskucam ja na Youtube Canon how to clean lens.
Neki slican fotoaparat, SX220 cini mi se, uzme covek opali zoom do kraja, povadi baterije i lagano iscupa onaj prvi deo i krene lagano stapicem za usi po staklu. Vrati i kraj klipa.
E onda ja razmisljam pa kad je toliko prosto sto da ne probam i ja.
I cupaj, cupaj, cupaj, pocupam onaj maleni prsten koji drzi zavesicu skroz na pocetku.
AMA NEMA STA JA I SESTRA NISMO POKUSALI DA TO VRATIMO KAKO JE BILO.
I ode crvena servisu. Sad je u vitrini u futroli, konstatovani su jos neki kvarovi tipa da je cica od kog je kupljen slomio poklopac baterija pa ne naleze lepo vec ima lufta, pa maticna sjebana i zato ne radi povezivanje na PC nego mora da se cupa SD kartica, i tako.
Ovce su stvarno za sisanje. Ali dobro, nista tu ne utice na sveukupnu funkcionalost. Skljoca on ali mi je sada mrsko da ga uzmem.
Jbg.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 17.04.2019. 20:30 #656069

status: user
broj poruka: 18940
Medicinski benzin ne ostavlja masne tragove, nije to WD-40. Ostavlja suvi beli talog koji je na metalima nevidljiv. Uostalom, mozes koristiti i 100% alkohol, on ne ostavlja nista.
Realno, pasta se moze otkloniti i suvim toalet papirom :)

Nemojte praviti filozofiju od ovog, Linus se zajebava na ovom snimku i ima dostupno sta god oce od hemije za sitne pare. A ti Vlado kupuj Made in USA tecnost i bacaj pare. Da se razumemo, volim i ja proizvode koji su Made in USA, ali nemojmo preterivati...

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
obradmi Moze tu i obicna rakija koja ima 40 % alkohol 17.04.2019. 21:04 #656072

status: user
broj poruka: 7695
bitno je samo da se lepo obrise posle alkohola ,papirnom maramicom koja ima veliku moc upijanja ,nesto kao ono sto ima u svakoj trafici la paloma ,mada i medicinski benzin je ok sto kaze imarkovic ,jer
brzo isparava.Ne treba praviti od muve medveda.Sve te paste su termoprovodne ,razlika je moza par stepeni u efikasnosti ,mada ona bela silikon je po meni najgora ,jer zapece na procesoru ,srebrnasta koju sam isto koristio se pokazala kao najbolja ,jer ne zapece.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 .... 17.04.2019. 21:49 #656074

status: user
broj poruka: 3345
Prvo medicinski benzin, pa mrva axel sgrasso (cackalica za usi), pa onda alkohol da pokupi ostatak. Ako bas hocete bez masnoca i da bude upeglano. Kad ga preterujemo, onda da bude savrseno.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 3  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs