Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Gigas.. z390 elit i 8700k
STRANA 1 OD 1
sweredom Gigas.. z390 elit i 8700k 22.04.2019. 23:47 T66813

status: user
broj poruka: 819
Kako na ovu plocu dignem 8700k na 5ghz. Na asus je bilo 5.0/1.34v, ugase se par stvari i to je to. Na gigabyte ploci nece tako. Puca eror 0-24
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed E, zato Asus i jeste mama za oc... 26.04.2019. 15:46 #656349

status: user
broj poruka: 10984
Naponska sekcija, kontrola/stabilizacija... Probaj da, nakratko, ohladis naponsku s. i CPU (telo kulera) pomocu nekog freezing spreja (ledol i tome slicno), da vidis hoce li biti razlike. Ako tada radi, zna se u sta treba investirati.
Na tvoju odgovornost, naravno, jer, skopcano je to sa rizicima...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom Re: E, zato Asus i jeste mama za oc... 26.04.2019. 16:35 #656353

status: user
broj poruka: 819
Asus 4+1 fazna. Gigas... 12+1 fazna.

:: Naponska sekcija, kontrola/stabilizacija... Probaj da, nakratko, ohladis naponsku s. i CPU (telo kulera) pomocu nekog freezing spreja (ledol i tome slicno), da vidis hoce li biti razlike. Ako tada radi, zna se u sta treba investirati
:: Na tvoju odgovornost, naravno, jer, skopcano je to sa rizicima..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed Asus-ovih 4=Gigabyte-ovih 16 27.04.2019. 20:43 #656380

status: user
broj poruka: 10984
A tvoja ploca ima samo 12...
Svi ``entuzijasti``, PC gejmeri, overklokeri, koji sa Asus-a predju na gigu, MS-aja, Ass-rock-a...veoma brzo saznaju u cemu je stvar...

Asus je jos i tolerantniji na memorijske module - kompatibilniji je sa vecim brojem proizvodjaca i modela. Jesi li podesio BIOS kako treba (manual settings of RAM`s latency and frequency etc.)?

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Milunka Re: E, zato Asus i jeste mama za oc... 18.05.2019. 23:02 #656709

status: user
broj poruka: 1626
Da pitas mene ne bih se slozio , mislim da je asus bio kudikamo bolji ranije,sad brate kupis maximus hero plocu koja izgleda po naponskoj sekciji ista kao strix,a strix kao A serija, i pritom su preskupe ploce...

Kod mene na Asrock z370,llc 2, moze i na 1.33 ali na 1.34v je stabilan kao stena na 5ghz core / 4.8 cache.

Dalje nisam ni probao posto sam na noktui D15. Ne volim kad mi procesor prelazi 70C u bilo kojoj situaciji.

ASrock z370 TaichiI/7 8700k@5ghz/Asus gtx 1080 TI Aorus/2x8gb ddr4@3333 14-14-34/Silverstone PM01 RGB/Corsair HX 850/Fractal Meshify C/seagate 2tb/samsung m.2 ./Samsung 34cf791

:: Naponska sekcija, kontrola/stabilizacija... Probaj da, nakratko, ohladis naponsku s. i CPU (telo kulera) pomocu nekog freezing spreja (ledol i tome slicno), da vidis hoce li biti razlike. Ako tada radi, zna se u sta treba investirati
:: Na tvoju odgovornost, naravno, jer, skopcano je to sa rizicima..
::
::
::
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs