Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Igrački rekviziti i konzole
PS5 novosti [zvanično]
STRANA 1 OD 1
alrad PS5 novosti [zvanično] 24.04.2019. 02:38 T66819

status: user
broj poruka: 4742

1. https://www.t3.com/news/five-officially-confirmed-ps5-features-thatll-have-xbox-gamers-worried
2. https://www.inverse.com/article/55122-ps5-sony-vr-headset-playstation-5



http://tiny.cc/Trinarum
http://tiny.cc/Svetlo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.04.2019. 11:54 #656292

status: user
broj poruka: 3974
Kupujem DayOne, jedva cekam!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes ja sam bas mislio 24.04.2019. 12:28 #656294

status: user
broj poruka: 492
Da uzmem sebi nove amd delove u PC,
al posto ce i ovde opet biti amd delovi mozda bolje da njima dam ti 1000 evra za taj sony ps5 sto ne moze da tera 8K al moze da ga podrzi :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.04.2019. 16:19 #656298

status: user
broj poruka: 3974
Ja isto necu da radim upgrade kompa, koj ce mi.. Samo GPU ce biti kao cena samog Sonija (450-500e).. Verovatno ce da se uzme OLED/QLED Tv pored PS5 i ostace mi kusur..

8K upscale necega, ali za igre ono najbitnije 4K 60fps.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 24.04.2019. 16:23 #656299

status: user
broj poruka: 3797
I input lag do mlecnog puta :D


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: Ja isto necu da radim upgrade kompa, koj ce mi.. Samo GPU ce biti kao cena samog Sonija (450-500e).. Verovatno ce da se uzme OLED/QLED Tv pored PS5 i ostace mi kusur..
::
:: 8K upscale necega, ali za igre ono najbitnije 4K 60fps
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.04.2019. 17:09 #656301

status: user
broj poruka: 3974
Ma kakav input lag, nemam ga sad sa Sony HD tv-om, a kamoli sa ovim High End..
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 24.04.2019. 17:51 #656302

status: user
broj poruka: 3797
Tesi se :D Ni ovi novi gejming monitori od 500e+ ne mogu da prismrde starom dobrom crt-u sto se tice tog laga, a kamoli tv...


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: Ma kakav input lag, nemam ga sad sa Sony HD tv-om, a kamoli sa ovim High End.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 24.04.2019. 18:38 #656303

status: user
broj poruka: 2998
Da li ce da krene diskusija u kojoj ljudi tvrde kako osecaju 2 milisekunde razlike?

Zapravo, razmisljao sam da u skorije vreme pazarim neku konzolu, mozda ps4 pa da odigram propustene ekskluzive sada kada je starim igrama pala cena (A meni su skoro sve eksluzive nove), ali petica deluje kao dobar deal, meni najvise zbog backwards compatibility. Prvo ekskluzive pa onda polako nove stvari.

Iz istog razloga sam hteo da pazarim XBONE, sada kada moze da se nadje relativno jeftino - Halo fransiza mi je uvek bila privlacna, ali kako sada dolaze svi delovi na PC, sacekacu.

Svakako, kod konzola tehnicke specifikacije i nisu toliko bitne, sve dok postoji osetan korak napred i dok su eksluzive dobre.

Mislim da ljudi koji najcesce ulaze u raspravu oko konzolaskog hardvera su zapravo PC gamer-i. Sve dok konzola ima dobre igre i dok iz fotelje mogu da igram igre na velikom ekranu i u njima uzivam, ja miran.

8k mislim da je cist marketing, jos ni 4k televizori nisu uzeli maha kako treba, dok 8k postane mainstream doci ce na red sledeca generacija konzola, svakako ce dodatna snaga biti lepo iskoriscena na VR, ako se ne varam PSVR je najprodavaniji VR headset.

I ovo da konzola ucitala naslove brze nego stara... Kako je to uopste groundbreaking novost? Pa i treba da ucitava brze nego pre, I treba da koristi SSD sada kada im je cena postala prihvatljiva, mislim logicno je da idemo koran napred a ne da brzina ostane ista.

Osecam da ce i XBOX imati slicne vesti. Vise snage, brza konzola, vise rezolucija, kompatibilna sa proslom generacijom i to je to. Konzole, telefoni, video igre, televizori i slicne stvari su postale jako dosadna tematika. Evolucija koja se krece sporo i davanje istog na kasicicu.

I da, sa gledista PC gamer-a XBOX mi ima sve manje i manje logike za kupovinu jer su skoro sve XB ekskluzive postale windows naslovi, i to je ok, tako i treba da bude.

Da se razumemo, ne kritikujem ni jednu konzolu, vec samo iznosim svoje misljenje, svakako se radujem razvoju PC grafike zbog nove generacije konzola, da se ne lazemo, razvoj grafike sve vise zavisi konzole.

Win-win situacija, kako za PC gamere tako i za Konzolase (console gamers, ne znam kako bih to preveo da srpski drugacije). Ono sto treba da se promeni je izdavanje nedovrsenih igara, mikrotransakcije kao i nacin na koji kupujemo, odnosno licenciramo digitalne stvari, tj kako ne posedujemo ono sto smo zaista kupili online. Ali ono, od toga nema nista.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.04.2019. 19:31 #656304

status: user
broj poruka: 3974
Xbox je nepotreban ako vec neko poseduje solidan PC, jer sve igre rade i ovamo i tamo.

Navodno Xbox ce biti jaci od PS5, ali sumnjam da ce ponuditi kvalitet igara kao PS, plus cena ce takodje biti znacajan faktor, Xbox ce morati da bude na vecem gubitku onda. Uostalom videcemo na E3.

BC je odlicna novost, ko ima vec dosta igara na nalogu ili ima poveci backlog koji zeli da predje, PS5 mu nudi tu opciju, plus bolja grafika, fps i samo iskustvo. Sam hardver u novim generacijama je vrhunski. Ja na Pro samo PS igre i igram, par naslova je tu koje volim kao Witcher na primer koji nije PS exluziva. Vise ne ulazem u PC igre.

Napravicu HTPC kao sto sam rekao, ali necu da ulazem hiljade kao sto sam planirao.. :D

Navodno GTA VI krece kada i PS5, TAKE MY MONEY! :D





:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ja I dalje imam eizo 26.04.2019. 10:05 #656341

status: user
broj poruka: 3466

Iz 1999 21 inch
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs