Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Zvuk
Problem za zvukom... Delimicno
STRANA 1 OD 1
AaAa Problem za zvukom... Delimicno 30.04.2019. 15:58 T66829

status: user
broj poruka: 657
Instalirao sam drugaru win 10 lite v6
I sve pratece programe i drajvere. Ali se pojavio problem sa zvukom tacnije sa hdmi zvukom. Ne detektuje mu zvuk sa monitora, a ni tv kad ga prikaci,samo slusalice ili ti onaj zvuk sro ide sa maticne(ulaz za bananice iza)
Probao sam graficke drajvere, pa za zvuk od maticne, ono sa set us default i par stvari sa neta ali nista ne detektuje hdmi(monitor ide preko hdmi, tv kad se prikaci isto tako ali ne detektuje)!? Probao sam i drugi hdmi ali nece?
Da li neko ima neki predlog, sta bi tu moglo da zeza?
I kod mene je isti win 10 lite v6...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 01.05.2019. 20:54 #656432

status: user
broj poruka: 2998
Da li si instalirao drajver za zvuk koji dolazi uz drajver za graficku? Nekada ljudi ptevide to.


Takodje, ja se ne bih zezao sa windouz lajtovima i ostalim slicnim stvarima. Samo untouched pa onda pogasis servise koji ti ne trebaju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 01.05.2019. 21:08 #656433

status: user
broj poruka: 9460
Ako nema HDMI audio u device manager-u, onda nisi instalisao drajver za HDMI zvuk i to je to.

Koja je grafulja? Pogledaj da skines drajver koji u sebi sadrzi i drajver za HDMI zvuk i kada se pojavi u device manager, onda ce da proradi.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
AaAa ... 02.05.2019. 13:04 #656437

status: user
broj poruka: 657
@JovanZ nisam gledao bas tacno sta je a sta nije instalirano vezano za to? Instalirao sam samo drajvere od maticne za zvuk i poslednje drajvere za graficku, ove najnovije AMD je u pitanju.

@gilopile msm da nema, gledao sam bas sve i vidis, kad bolje razmislim, to ne pise u manageru.
Da, to mi je sada palo na pamet kad sam procitao predloge. Pokusacu da nadjem starije drajvere za graficku koji imaju u sebi to za hdmi(secam se kod mene ranih dana je to bilo)
Graficka je rx 570 pulse 4gb mini atx


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 02.05.2019. 22:54 #656438

status: user
broj poruka: 2998
Da, treba za graficku i za HDMI audio koji ide preko graficke. Vidi da uradis clean install. Ili custom install, pa ce da te on pita sta hoces da instaliras a sta ne.

Uvek postoji sansa da je nesto izbaceno iz te lite verzije windowsa i da bas to pravi problem, zato kazem, samo untouched. Sve dok neko ima bas 4 gb rama nema potrebe za te verzije, a ako ima ispod toga onda je tu win 8 ili 7.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646069.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs