Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Igre
Jedno konkretno pitanje PS4 ili Xbox One?
STRANA 1 OD 1
nekineko Jedno konkretno pitanje PS4 ili Xbox One? 12.05.2019. 13:00 T66853

status: user
broj poruka: 126
Nisam upucen u konzole pa me zanima sta je bolje pazariti?Planiram neki veci TV verovatno 4K pa bih nabavio i konzolu čisto posluzice po nekad a mozda se i navucem,posto uglavnom igram na kompu igre.Zanima me i jos jedno,da li mogu da se igraju na njima piratske ogre posto neke volim samo da predjem ili moraju da se kupuju originali?Jer bih nabavio samo originale koje bih nastavio online da igram.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 12.05.2019. 14:20 #656608

status: user
broj poruka: 3974
Posedovanje Xboxa se svodi isto kao i kada imas solidan PC, kljucevi za igre rade na obe platforme, mada lista kvalitetnih xbox exluzivnih naslova nije bas duga, tako da sto se te konzole tice, a vec posedujes komp, otpada..

Sa druge strane PS4 je za sada najbolja kupovina, ima dosta odlicnih exluzivnih naslova, serijala.. Mozes da kupis cipovan ili legalno da kupujes igre. Multi Player online mozes digitalno ako vec planiras da ti ostaju a neke Single Player naslove koje predjes, uzmes na disku, pa posle prodas ili zamenis. Cene su smesne za obe varijante igara, kako digitalno uvek ima akcija i vrte se u krug, a diskove imas vise opcija da nabavis, kako nove, tako i polovne.

Takodje ako se odlucis za PS, moraces da kupis PS Plus za godinu dana, da bi igrao online, i dobijas svaki mesec po 2-3 PS4 naslova koje ti ostaju zauvek dok imas tu pretplatu aktivnu. Od jula ce biti dostupan i Origin Access za Sony, sto je isto vid pretplate, pristupacna stvar za EA igre.



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Znači definitivno PS4... 12.05.2019. 15:18 #656611

status: user
broj poruka: 126
Samo me jos zanima ako bih uzeo čipovan da li na njemu mogu i neku original igru da uzmem pa da igram online ili se samim čipovanjem stavlja zabrana na online igranje?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dejzan Re: Znači definitivno PS4... 12.05.2019. 17:35 #656612

status: user
broj poruka: 3730
Kad je Cipovan PS4 ne mozes na youtube a kamoli on line igre.



:: Samo me jos zanima ako bih uzeo čipovan da li na njemu mogu i neku original igru da uzmem pa da igram online ili se samim čipovanjem stavlja zabrana na online igranje
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 Re: Re: Znači definitivno PS4... 12.05.2019. 19:22 #656613

status: user
broj poruka: 3345
Mozes, ali moras da instaliras modifikovane aplikacije za PS4.


:: Kad je Cipovan PS4 ne mozes na youtube a kamoli on line igre
::
::
::
:: :: Samo me jos zanima ako bih uzeo čipovan da li na njemu mogu i neku original igru da uzmem pa da igram online ili se samim čipovanjem stavlja zabrana na online igranje
:: ::
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Gare87 ... 12.05.2019. 20:38 #656614

status: user
broj poruka: 4659
PS4 ali Pro verzija, jer 30fps je prevazidjeno :)




Intel i7 3770 3.6Ghz
Ga-H77-D3H
Kingston 2x4GB DDR3 1600Mhz
Patriot 2x4GB DDR3 1600Mhz
WD10EARS 1TB
WD1003FZEX 1TB
XFX RX 580 GTS 8gb
OCZ MXS-PRO 600W
Windows 10 1809 64-bit


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
H-nitro re 13.05.2019. 10:31 #656618

status: user
broj poruka: 1958
Za mene licno Sony je daleko doblji od xbox konzole, i ima dobru istoriju iza sebe nije ni cudo sto se manje kvare od xbox konzola u procentima, jebeni microsoft u sta uplete ruke bude veselo

Ovca ne sme da se brani, vuk se njenim strahom hrani



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 13.05.2019. 23:15 #656626

status: user
broj poruka: 2998
Da ispravim prvi komentar. Na xbox-u kljucevi ne rade na obe platvorme, tj na obe platforme mozes da ihras samo play anyehere naslove, ostale samo mogu da se aktiviraju na obe platforme ali mogu da se igraju samo na platformi za koju su namenjeni. Tj na ms store-u mozes da kupis igru za xbox

Bilo je prica da ce sve xbox one igre moci da se igraju na windowsu u buducnosti ali sve to je na nivou glasina.

Mislim da je sada super vreme za kupovinu konzole iz razloga sto za male pare mozes da kupis starije igre koje si preskocio. A i konzolama pada cena. Xbox recimo izbacuje konzolu bez optickog drajva, i ja nju recimo gledam da uzmem, mozda, ako budem imao viska para za koji mesec.

Ekskluziva nema vise toliko tako da se izbor svodi na nekolicinu igara koje bas zelis da odigras a nema ih na drugoj konzoli, ostalo je sta ti se lepse uklapa pored tv-a, konzole su to nema tu neke vece filozofije oko performance wars-a. Konstantnih 30fps na konzoli je u principu ok, tako sam igrao gta v i nije mi smetalo.

Za high performance se kupuju novi cpu i gpu. I mozda bi ti se vise isplativo da ulozis u to ako nisi siguran da ces da se naigras na konzoli i ako ces da pazaris originale samo
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 15.05.2019. 01:05 #656651

status: user
broj poruka: 12785
Ne postoji `čipovana` konzola.

Postoji softverski hack za PS4 koji je na maximalno 5.05 verziji firmware-a čim si kompletno blokiran da igraš bilo koje igre koje su izašle u zadnje 2 godine, uključujući i bilo koje nove.

Najnovije što možeš da igraš je God of War i ništa posle toga. U svakom slučaju beskorisno gledajući da su igre jeftine za PS4 i uvek možeš da ih prodaš kad ih odigraš ako te ne interesuju više.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 15.05.2019. 11:05 #656654

status: user
broj poruka: 3974
Cene su presmesne, nema poente za hakovanjem i cimanjem, plus uz predstojeci PS5 dolazi i podrska za PS4 igre, tako da iako se ulozi u digitalne naslove, mogu da se odgiraju kasnije.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.05.2019. 12:41 #656655

status: user
broj poruka: 4740

Valjda i diskovi, ne samo digitalne.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 15.05.2019. 21:07 #656659

status: user
broj poruka: 3974
Da, nego mislio sam na ove sto ne vole diskove, sto preferiraju digital.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 15.05.2019. 21:50 #656661

status: user
broj poruka: 4740

Ok, još je neispitan teren pa reko da se nisu javile neke čudne glasine u tem smislu...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs