Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
p30 pro ili s10 plus
STRANA 1 OD 2  
lakiwot p30 pro ili s10 plus 21.05.2019. 00:20 T66870

status: user
broj poruka: 1118
Sta uzeti na produzenje ugovora.

Odustao sam od s10e ili s9 plus.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 re: 21.05.2019. 01:31 #656746

status: user
broj poruka: 456
s10 plus



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC S10 plus 21.05.2019. 13:17 #656752

status: user
broj poruka: 9381
Pogotovo zbog sankcija uvedenih od strane SAD. Iako ces imati punu podrsku za Huawei ukoliko ga kupis uskoro, opet je buducnost neizvesna, pa ostaje pitanje kako ce se Huaweijev odgovor dalje odraziti na poslovanje firme i podrske ka krajnjim korisnicima.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ducza ads 21.05.2019. 15:31 #656754

status: user
broj poruka: 62
s10 jer se ne zna na sta ce da izadje ovaj fajt izmedju amera i huaveia


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
djokosrb Nijedan 21.05.2019. 18:22 #656758

status: user
broj poruka: 6875
Sacekaj malo da se kod nas na KP pojavi Oneplus 7 Pro ili lepo kupi sad za 450e Xiaomi Mi 9 sa dve godine garancije i ostatak para, ne mali ostatak ostavi u dzepu.



Dete Partizana


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 21.05.2019. 20:33 #656759

status: user
broj poruka: 12785
Mi9 sam čačkao u radnji, nudi dosta za te pare, ali opet sve zavisi od tudjih prohteva: S10 plus ima veću rezoluciju ekrana, bolji AMOLED, bolju kameru, inverse wireless punjenje, veću bateriju itd...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nidzakv ... 21.05.2019. 21:21 #656760

status: user
broj poruka: 660
Ako imas vremena, sacekaj OnePlus 7 pro.
2k ekran, SD 855, 90hz ekran, vrh baterija itd, itd..


fx6300 @ 4.6ghz
990fxa-ud3 rev 4.0
Samsung 850 EVO 250GB
2x4Gb @ 1866
GTX960 Gaming G1
Bigfoot killer NIC 2100
Seasonic X-series 650KM3
Logitech G110
Steeseries Heavy
Finalmouse Ergo 2015 SE

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Sub-Z U tvom slučaju S10+ 22.05.2019. 08:19 #656764

status: user
broj poruka: 1620
E sad slažem se da treba pogledati i Mi9-za više nego duplo manje para-veću rez ekrana nema šanse da primetiš golim okom, kamera malo bolja na s10+ ali opet vrlo slična, koristio sam obe (po dxomarku score 109 vs 107), S10+ veća bat ali manji endurance rating....zavisi od ličnih preferencija, za svakoga je ponešto...
GA-790XTA-UD4, Phenom II 955BE, 12Gb DDR3, MSI 7950 TFIII, WD Black 1Tb, Audigy ES, TT ToughPower 675W, CM Gladiator 600, Dell S2340L...
Fiat iustitia, et pereat mundus


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Sta tebe briga za huawei i usa 22.05.2019. 09:19 #656766

status: user
broj poruka: 3466
Ako si ovde, uzmi p30 lepo i uživaj. Samsung je glupost (kazem ti kao neko ko ga je imao od s3 do s7edge)

Progledao sa huawei

One plus je super. Ako možeš sačekaj i uzmi njega. I ja ću :)
http://skr.rs/Wxl

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 22.05.2019. 09:38 #656767

status: user
broj poruka: 3797
S10 plus i p30 pro po meni uopste nisu ista klasa telefona. P30 pro ima taj ludacki zum, odlicne ali izvestacene slike u mraku i to brzo punjenje. Sta je sve na strani Samsunga, mogao bih do prekosutra da pisem...


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Moze da je od zlata, 22.05.2019. 17:35 #656786

status: user
broj poruka: 3466


Da ima omicron čipove i kiborg kameru. Ako je Samsung ja ga prosto ne volem :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 23.05.2019. 15:54 #656807

status: user
broj poruka: 4506
Danas bas moras da budes tezak apple, samsung tj brend fan boy da bi platio 900-1200e za telefon kada postoji more prebrutalnih telefona istog kvaliteta za delic tog iznosa.

Xiaomi mi 9 apsolutno razvaljuje.Zvanicno najbrzi telefon na planeti za polovinu cene od s10 plus. Kamera na skoro identicnom nivou. Razlika u ukupnim finalnim razlikama telefon vs telefon 2 % , razlika u ceni, 100%. Tako da prst na celo koji mozak moras biti da uzmes s10 + , apple itd pored telefona od 420e.

https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews

Redmi K20 pro ( snapdragon 855) koji izlazi 28 maja, po nezvanicnom testu ima jos brzi scor od Mi 9 tako da je s10 plus tek na trecem mestu.
A k20 je 350e . Znaci smejurija.

https://www.gsmarena.com/redmi_k20_antutu_score_revealed_dusts_off_competition_by_a_lot-news-37062.php

Za nesto malo vise kesa , one plus 7 pro je fenomenalan izbor isto.




6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ognjeni 23.05.2019. 16:17 #656808

status: user
broj poruka: 3797
Jel si koristio nekad s9+ ili s10+ ili gledas testove po netu ?


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: S10 plus 23.05.2019. 16:33 #656809

status: user
broj poruka: 7761
Ovo je posebno dobro iako je buducnost nesigurna...

Pre sedam godina sam kupio HTC Sensation koji je tada bio najbolje sto nudi HTC... podrska je trajala 6 meseci... sve preko toga je moralo da se radi preko XDA...

Pre godinu i kusur sam uzeo Moto Z kao najbolje sto nudi Motorola, naravno podrska nije potrajala duze od 9 meseci...

Uzmes SmugSmug i podrska GARANTOVANO nece potrajati duze od sledeceg najobljeg koji izbace na trziste... sem ako ne posegnes za XDA...

Tako da se genralno slazem sa onim sto si predlozio S10+ ali se ne slazem sa obrazlozenjem zasto bas njega...

A najvise od svega me nervira sto sam za MRTVI MS telefon L640 XL DS (kupljen 2016te) pre dve nedelje dobio azuriranje OS-a... a ovi sto uvaljuju telefone od po 1K+ evara te kao njihovog kupc/korisnika ili kako vec hoces ne ispostuju ni dve godine za nadogradnje...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Pogotovo zbog sankcija uvedenih od strane SAD. Iako ces imati punu podrsku za Huawei ukoliko ga kupis uskoro, opet je buducnost neizvesna, pa ostaje pitanje kako ce se Huaweijev odgovor dalje odraziti na poslovanje firme i podrske ka krajnjim korisnicima
::
:: MBP Retina 13` Late 201
:: macOS Mojav
::
:: i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: ognjeni 23.05.2019. 17:32 #656811

status: user
broj poruka: 1620
@Adzem
Verovatno gleda testove... =]

Tako sam se i ja prošle god. lomio oko P20 Pro ili S9+ i na kraju se odlučio da kupim Samsung, nakon držanja oba u rukama i korišćenja, iako Huawei `na papiru` ima neke prednosti.

E sad, opšte je poznato da baterija na S9+ nije najsjajnija, ali meni to ništa ne predstavlja pošto sam retko udaljen od kuće, kancelarije i auta, a prilično brzo se puni... sa Mate-om su i to kasnije popravili...
Svim ostalim sam prezadovoljan!

@MaliAbner
Šta danas možeš da uradiš sa tom Lumiom i njenim apdejtom, osim konvencionalnog poziva i SMS?
Telefon je komunikaciono sredstvo, prvenstveno, a na Win-u su odavno pogasili 50% opcija u npr. Viber-u, WhatsApp-u i ostalim sličnim aplikacijama, što ide na štetu komunikaciji kakva se može ostvariti na Androidu... imam Luimiu 930 koja već godinu dana skuplja prašinu samo zbog toga.
+Problemi sa navigacionim softverom ako si na WP10 (ugasili podršku za Here) + još 1000 gluposti i nepostojanja pojedinih aplikacija.

Da, kamera je i dalje odlična, ali ne bolja od S9+.

:: Jel si koristio nekad s9+ ili s10+ ili gledas testove po netu ?
::
::
:: Ryzen 2600
:: RX 570, GTX 1070
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 23.05.2019. 18:29 #656815

status: user
broj poruka: 3797
Nevezano za temu koji fontele da se kupi, da vam brat kaze nesto... Svaki dan se iznova zacudim koliko su ljudi retardirani u danasnje vreme i kakva telad prica o novim tehnologijama, koja je bolja kamera, amoled ekrani, rezolucija, bla bla... Svaki, znaci skoro svaki s9/s10 koji sam uzeo u ruke od neke muske ili zenske osobe je bio namesten po defu, znaci da snima u full hd rezoluciji, da slika u budjavom 4:3 formatu, pa onda full hd rezolucija ekrana(a ne 1440p) pa onda ne znaju da smanje crvenu nijansu, a svaki amoled ekran na beloj pozadini vuce malo na crvenkasto i nije bas cista bela, itd. itd... Tako da sam odavno prestao ljude da savetujem sta da kupe, jer u vecini slucajeva stvarno je gubljenje vremena.

p.s. Znam dva lika koji su preko godinu dana drzali po defu hercazu monitora na 60, a imali 144... XDXDXD



Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy @luja-88 23.05.2019. 18:37 #656816

status: user
broj poruka: 243
Koje to toliko posebne opcije bez kojih ne moze da se zivi ima Viber/WhatsApp na androidu a nema na windowsu?!Ili `superiorni` android u odnosu na `mrtvi` windows?

Windows je po mnogo cemu bio daleko ispred androida sa tehnicke strane i moglo bi se reci da jos uvek to jeste. Samo je zakasnio prilicno i zbog toga nije dobio potrebnu podrsku.

Microsoftov Maps je odlicna navigacija i pored visegodisnjeg koriscenja iste nikada nisam cuo da je neko naisao na problem od onih koji je koriste. Mozda nije nasminkana kao vecina i nema milion i jednu opciju ali perfektno radi ono za sta je namenjena. Kao u ostalom i windows kao mobilni OS. Naspram njega je android nasminkano i neoptimizovano govno od operativnog sistema kome je jedini cilj da natera korisnike da svake godine kupuju nove i jace telefone jer vremenom njihova upotreba postane mucenje koliko uspore u svakodnevnom radu.Windows je neuporedivo fluidnije radio na vise nego duplo slabijem hardveru upravo zbog optimizacije i tehnicki mnogo naprednijeg sistema.

Onaj cuveni argument kako android ima milione aplikacija na storu a windows nema ni desetinu ne pije vodu kada se samo malo analizira kvalitet a ne cisti kvantitet. Sa te strane jeste android apsolutni pobednik. Ali koliko aplikacija na tom storu su samo kopija i reskin neke druge ili pokusaj android programera amatera koji je sklepao nesto na brzinu i onda se hvali naokolo kako je njegova aplikacija na storu… Da bi neka aplikacija usla na Microsoft store mora da prodje testiranje i dobije verifikaciju od strane samog Microsofta, nebitno je koliko je proizvodjac aplikacije veliki i poznat. Zbog toga je windows dobijao update istih aplikacija sa zakasnjenjem u odnosu na android i zbog toga je veliki broj manjih proizvodjaca i odustao od pravljenja aplikacija za windows.

Da li je nekome realno potrebna aplikacija za dnevne novine/youtube/drustvene mreze.Bilo koji telefon sa pristupom internetu moze da koristi sve ove stvari sa aplikacijom ili bez nje. Da li je pristup nekom sadrzaju preko posebne aplikacije korak napred u odnosu na klasican pristup preko web browsera?Brzina/lakoca/vise sadrzaja?Brze i lakse, upitno.Samo jos jedan bloatware koji dodatno opterecuje ubogi android i vec nategnute hardverske resurse a svako sa vise od dva grama mozga moze da bookmarkuje stranice u browseru, postavi na desktop i korisi ih u obliku kakve i jesu, neosakacene za upotrebu u nekoj `naprednoj` aplikaciji.

Windows nije ni zamisljen kako OS za zabavu i tipicne korisnike vec kao OS orijentisan ka poslovnim korinicima i poslovnim telefonima, sa mnogo ozbiljnijim pristupom optimizaciji i sigurnosti.
To sto su kod nas ljudi privuceni nizim cenama pohrlili da masovno kupuju windows telefone kada su se pojavili, a onda posle par meseci upotrebe ukapirali da se nisu uopste dobro informisali sta i kako, nije tu kriv ni Win ni MS...

Telefon je tu da odradi sitne poslice kada racunar nije u blizini, hitno odgovori na mail, pusti muzika, prelistaju novihe, pogleda neki video ili odigra poneka igrica da se prekrati vreme u prevozu i slicno,za sve ostalo tu je racunar/laptop.
Jedina `napredna` stvar na telefonu koja ima neku neophodnost i realnu upotrebnu vrednost je navigacija a i ona samo u nekim slucajevima i samo za neke korisnike.


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 32GB/NZXT Kraken X52/Strix1080Ti OC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
sweredom s10 plus 23.05.2019. 18:43 #656817

status: user
broj poruka: 819
Sa kamerom nije nikakav upgrade posle s9 plus/note 9.
Huawei ima bolju kameru, bateriju, prednju kameru.
S10 nesto bolji ekran ali ove dve rupe... dva zvucnika i ulaz slusalice.
Software jedan i drugi su krs .. kad poredis sa miui.


:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: Re: ognjeni 24.05.2019. 10:54 #656830

status: user
broj poruka: 7761
Hebes ga teras me da napravim digresiju teme...

Vidi pre dva meseca sam proveo neko vreme u Indiji...
Sa njihovim netom bolju komunikaciju sa mojim ukucanima sam imao na L640XL DS nego na Moto Z... ne znam mozda mi se zalomio los Moto Z, mada ovde radi kako treba...

Sta mogu sa tom L640XL DS pa recimo i dalje igram RR2 na njoj, citam knjige i stripove, slusam muziku, saljem i primam elektronsku postu, kalendar radi bolje nego na androdiu (subjektivno misljenje)... skype radi bolje, neko ce reci kome treba skype pa treba onome kome lose radi `Dziber` ili `S`ha ima`, i jos puno lepih stvari medju kojima je pravljenje vise nego dobrih fotografija i naravno navigacija koja je i kao takva uboga daleko bolja ne google navigcija koja je kriminal (opet subjektivno misljenje)... i pravljenje track record-a za pesacenje i/ili voznju bicikla po prirodi...
Malo li je sve to... i umalo da zaboravim placanje parkinga...

Ali hajde ti meni reci sta mozes sa Android telefonom iz tog vremenskog perioda i koji ima slicne tehnicke karakteristike... evo svim kolegama koji su u isto vreme kupili SmugSmug S5 ili bese S6 su isti pustili beli dim pa su presli ha Huawei ili na Mi...

Kuriozitet je da ova stara i uboga L640XL DS i dalje radi... cak i MX Master 2S bolje radi na W10M nego na Androidu...

Sve se svodi na to koje su tvoje potrebe...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: @Adze
:: Verovatno gleda testove... =
::
:: Tako sam se i ja prošle god. lomio oko P20 Pro ili S9+ i na kraju se odlučio da kupim Samsung, nakon držanja oba u rukama i korišćenja, iako Huawei `na papiru` ima neke prednosti.
::
:: E sad, opšte je poznato da baterija na S9+ nije najsjajnija, ali meni to ništa ne predstavlja pošto sam retko udaljen od kuće, kancelarije i auta, a prilično brzo se puni... sa Mate-om su i to kasnije popravili...
:: Svim ostalim sam prezadovoljan
::
:: @MaliAbne
:: Šta danas možeš da uradiš sa tom Lumiom i njenim apdejtom, osim konvencionalnog poziva i SMS?
:: Telefon je komunikaciono sredstvo, prvenstveno, a na Win-u su odavno pogasili 50% opcija u npr. Viber-u, WhatsApp-u i ostalim sličnim aplikacijama, što ide na štetu komunikaciji kakva se može ostvariti na Androidu... imam Luimiu 930 koja već godinu dana skuplja prašinu samo zbog toga.
:: +Problemi sa navigacionim softverom ako si na WP10 (ugasili podršku za Here) + još 1000 gluposti i nepostojanja pojedinih aplikacija.
::
:: Da, kamera je i dalje odlična, ali ne bolja od S9+.
::
:: :: Jel si koristio nekad s9+ ili s10+ ili gledas testove po netu ?
:: ::
:: ::
:: :: Ryzen 2600
:: :: RX 570, GTX 1070
:: :: Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: ::
:: ::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
washburn ovako 24.05.2019. 23:30 #656846

status: user
broj poruka: 312
1) S10 ali USA varijanta ako mozes da nadjes. - Najbolji mob trenutno
2) One plus 7 pro
3) iPhone X


S10 za eu kao i svi ostali modeli samsunga su inferiorno djubre koje laguje kao blesavo. S10 za US ima i bolju kameru i brzi proc i duze drzi bateriju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Daum ... 25.05.2019. 00:42 #656847

status: user
broj poruka: 12785
Asus Zenfone 6 je sad popularan jako, uskoro izlazi u prodaju. Ja se dvoumim izmedju njega i Mi9 pošto mi se ovaj Šljamsungov UI na S8 smučio.

Tolika firma, toliko nesposobna da zaposli ljude da im odrade UI kako treba. Da ne pominjem što sam 8 meseci čekao Android 9.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Re: Re: ognjeni 25.05.2019. 10:07 #656850

status: user
broj poruka: 1620
@laki
Izvini za off...

:: Hebes ga teras me da napravim digresiju teme..
::
:: Vidi pre dva meseca sam proveo neko vreme u Indiji..
:: Sa njihovim netom bolju komunikaciju sa mojim ukucanima sam imao na L640XL DS nego na Moto Z... ne znam mozda mi se zalomio los Moto Z, mada ovde radi kako treba..
Nisam bio u Indiji pa ne mogu ništa da kažem za njihove mreže (osim onoga što svakodnevno viđam na poslu, a to je gomila tiketa sa informacijama da su majmuni pokidali optičke kablove razvlačene preko drveća po sred šuma itd. - ne šalim se ).
Ovaj deo je glupo komentarisati pošto zavisi od modela do modela telefona (ono što mogu da kažem iz svog primera je da mi je kvalitet internet veze na istim lokacijama, na Lumia telefonu drastično opao u poslednjih nekoliko meseci korišćenja, dok sam sa ovim progledao - opet kažem, zavisi od modela do modela...).

:: Sta mogu sa tom L640XL DS pa recimo i dalje igram RR2 na njoj, citam knjige i stripove, slusam muziku, saljem i primam elektronsku postu, kalendar radi bolje nego na androdiu (subjektivno misljenje)...
Igrice ne igram pa nisam kompetentan za komentarisanje.
Što se tiče ostalih stvari koje si naveo, to je više do hardvera - procesori zvuka, slike, kvalitet ekrana itd. tako da nije relevantno za poređenje i zavisi od modela do modela telefona, nezavisno od proizvođača.

:: Skype radi bolje, neko ce reci kome treba Skype pa treba onome kome lose radi `Dziber` ili `S`ha ima`,
Skype je jedna od prvih aplikacija koja ja meni počela da pravi probleme... MS proizvod na MS sistemu i opet smeće.
Viber i WA su u ovom trenutku verovatno već generacijama iza Android verzija istih.

::i jos puno lepih stvari medju kojima je pravljenje vise nego dobrih fotografija
Slike su i dalje dobre, i one sa moje Lumie 930 lako mogu da se porede sa današnjim najnovijim modelima telefona, ali to je, nažalost, jedino dobro što je ostalo...

::i naravno navigacija koja je i kao takva uboga daleko bolja ne google navigcija koja je kriminal (opet subjektivno misljenje)... i pravljenje track record-a za pesacenje i/ili voznju bicikla po prirodi..
Naravno da je subjektivno, i naravno da Android ima mnogo više alternativa - npr. Here od kog je MS pokrao sve za taj glupavi Windows Maps, ali usput ih osakatio za neke opcije (+mene svojevremeno naterao da ručno prebacujem svih 300+ `favorite` lokacija na Windows Maps, bez ikakvih olakšica).

:: Malo li je sve to... i umalo da zaboravim placanje parkinga...
Plaćanje parkinga? Šališ se je l` da, pošto nema `Parking Manijak` na Androidu?

:: Ali hajde ti meni reci sta mozes sa Android telefonom iz tog vremenskog perioda i koji ima slicne tehnicke karakteristike... evo svim kolegama koji su u isto vreme kupili SmugSmug S5 ili bese S6 su isti pustili beli dim pa su presli ha Huawei ili na Mi..
Ja sam napravio paralelu između novih Androida i bilo kog WP telefona (dok sam lično koristio, a i dalje posedujem od najboljih koji su napravljeni), a ti dalje porediš 3-4-5 generacija stare telefone - u to vreme je bio bolji WP, pa sam ga i sam koristio... kleo se u njega, sve dok ga Android u nekom trenutku nije vidno pregazio...

A ono što mogu je, npr. da koristim Skype, Viber i WA bez smetnji i ograničenja... napokon mogu da iskoristim sve mogućnosti koje imaju GoPro 6 i 7 Black kamere koje posedujem, i još 1000 drugih gluposti (npr. očitavanje grešaka na autu preko bluetooth OBD-a i sl.). - dakle, ne zajebancija, već svakodnevne stvari iz prakse koje olakšavaju život.

MS Office paket više nije ekskluziva za WP, kao što je to nekada bio, a čak su i te aplikacije sada mnogo bolje na Androidu.
Outlook, koji je meni bio presudan, na WP se lako borio sa hiljadama ili desetinama hiljada poruka koje primam na dnevnom nivou, ali i na Androidu to već godinama nije nikakav problem.

::
:: Kuriozitet je da ova stara i uboga L640XL DS i dalje radi... cak i MX Master 2S bolje radi na W10M nego na Androidu..
I dalje radi i Lumia 930, ali mnogo bolje radi S9+...

Objektivno gledano, poenta je da je taj sistem mrtav već duži niz godina, ali ga održavaju na aparatima.
Često sam u kontaktu sa ljudima iz Microsoft Development-a pošto nam firme dele sprat i do sada nisam video da neko od njih koristi WP, što bi po tvom mišljenju trebalo da bude iznenađujuće, zar ne, jer su to odlični telefoni?

:: Sve se svodi na to koje su tvoje potrebe..
Ako bismo gledali po tome da su manje potrebe, čovek sigurno ne bi postavljao temu sa dvoumljenjem između par `flagship` modela telefona za 2019-u.
Dakle, gledamo high end uređaje današnjice...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Ovo dodje 25.05.2019. 12:24 #656853

status: user
broj poruka: 3466

Isto kao priča sa Nvidia AMD i Asus msi i Mercedes Audi teme

Odeš i probaš sve i vidiš šta ti najviše leži. Na kraju krajeva ne uzimaš telefon za benchmark i zajebancije sa oc ili da bi doprineo Samsung ili xiaomi ili bilo kome, uzimaš telefon za sebe i Cao.

Pratim one plus od osnivanja ali nikako nam se putevi nisu ukrstili. Sada će to biti sa 7 pro a i da malo vidim hydrogen os dublje.


@daum ako ti leži Samsung a smeta ti touch wiz, samo instaliraj nova launcher i zaboravices da imas Samsung u rukama.


Svaki brend i os ima prednosti i mane ali mi jednostavno odaberemo neki i koristimo za te poruke i priču i fotkanje itd.

@adzem haha Hz Hz Hz :)

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Digresija, regresija... 26.05.2019. 01:44 #656861

status: user
broj poruka: 1017
Ako ikoga zanima, meni zapadne da montiram u lokalu neku muzikicu sa android tabletom.
I svaki put se posle celog dana rada uspori, a cesto se i zakuca (Nexus, znaci brand tablet).
I posle dosta nerviranja dosetim se da imam neki sakati laptop Medion bez hdd.
Podignem windows 7 live sa flesha, ostavim youtube i iskreno receno radio je po 10 dana bez prekida i nijedan put nije zakucao, dok je android na 2 razlicita tableta kakio.
Mislim da je windows nepravedno ispljuvan, a ne verujem da je cak i macos posebno stabilan iako ga nisam koristio?
Daleko je android od windowsa, koliko god ga mi dizali u visine.

Edit: a pro po teme, onaj tip sa YT `strange parts`m u jednom klipu je rekao da je Xiaomi nesto kao Apple u Americi.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
luja-88 Re: Digresija, regresija... 26.05.2019. 13:05 #656863

status: user
broj poruka: 1620
:: Ako ikoga zanima, meni zapadne da montiram u lokalu neku muzikicu sa android tabletom
:: I svaki put se posle celog dana rada uspori, a cesto se i zakuca (Nexus, znaci brand tablet)
To su već poznati problemi koji zavise od aplikacije, verzije Androida, količine RAM-a... može u nedogled da se razglaba...

:: I posle dosta nerviranja dosetim se da imam neki sakati laptop Medion bez hdd.
:: Podignem windows 7 live sa flesha, ostavim youtube i iskreno receno radio je po 10 dana bez prekida i nijedan put nije zakucao, dok je android na 2 razlicita tableta kakio.
:: Mislim da je windows nepravedno ispljuvan, a ne verujem da je cak i macos posebno stabilan iako ga nisam koristio
:: Daleko je android od windowsa, koliko god ga mi dizali u visine
Pričali smo o Windows Mobile/Windows Phone sistemima, ne o x86 Windows-u.

:: Edit: a pro po teme, onaj tip sa YT `strange parts`m u jednom klipu je rekao da je Xiaomi nesto kao Apple u Americi
Ovaj deo je prilično diskutabilan i ne znam na koji način bi moglo da se napravi objektivno poređenje.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: Digresija, regresija... 26.05.2019. 13:22 #656866

status: user
broj poruka: 9381
Koristi ga sat vremena, pa ces poverovati .)

:: Mislim da je windows nepravedno ispljuvan, a ne verujem da je cak i macos posebno stabilan iako ga nisam koristio.
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 2  
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs