Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Uređaji za skladištenje podataka
U cemu je problem ?
STRANA 1 OD 1
zerocool55 U cemu je problem ? 25.05.2019. 14:18 T66879

status: user
broj poruka: 1130
Nedavno sam uzeo USB Kingston 128 GB

E sada kada sa njega prebacujem podatke sve je super ide do 50MB/s ali kada na njega snimam onda ide par megabajta popne se do 25MB/s pa onda padne na 0 pa posle par sekundi opet nastavi i tako stalno, uvek je isto na svim kompljuterima koje sam probao.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 25.05.2019. 20:52 #656857

status: user
broj poruka: 1060
prvo, koji port, usb 2.0 ili usb 3.0? drugo i važnije, da li je to gomila malih fajlova ili neki veći, tipa filmovi, upakovane igre itd?
ako je ovo prvo, onda se ne nadaj velikim brzinama

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 25.05.2019. 22:34 #656858

status: user
broj poruka: 3345
I koji je model da vidimo koliki mu je transfer po specifikacijama.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: U cemu je problem ? 26.05.2019. 01:28 #656860

status: user
broj poruka: 1261
Ako već pri čitanju ostvaruje 50 MB/s onda je očigledno da se radi o USB 3+ modelu. Kingston ima dosta 3.0 modela koji imaju vrlo malu brzinu upisa. Posedujem jedan od 64GB sa brzinom upisa od samo 10 MB/s ali zato čitanje šiba i do 120 MB/s. Proveri o kom se modelu radi pošto imaju i one sa skoro jednakim upisom i čitanjem koje se kreće baš tu negde oko 50 MB/s.

Intel i7 3770K @4.6GHz + HyperTX2 Custom, Gigabyte Z77X-UD5H, Kingston HXS 32GB DDR3 2400MHz, Gigabyte GTX1070 G1 Gaming, LG 25 Ultrawide 2.5k, Samsung NVMe SSD 960 EVO 250GB (Win10), Crucial BX100 250GB (Win7), Storage 7TB
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 U cemu je problem ? 26.05.2019. 13:19 #656865

status: user
broj poruka: 1130
Kingston DT 50
Bile su slike u pitanju ima i mnogo filmica ceo folder ima 38.8 GB
Video sam da je 3.1 USB
Posto sam bacio omot od USB a, nasao sam na netu da cita kao do 100MB/s upisuje do 15MB/s...
Koliki god da je upis on ne bi smeo da se tako ponasa pri upisu, barem ja tako mislim, pogotovo kada moze da prebacuje na komp konstantno 50MB/s onda mu nebi barem bilo tesko da konstantno upisuje 10MB/s...



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray ... 26.05.2019. 13:57 #656867

status: user
broj poruka: 170
Onda si sam sebi dao odgovor. Da kopiras na njega veliki fajl postigao bi vecu brzzinu. Ovako mora da odradi sve operacije za x malih fajlova kao i za jedan veliki.

Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 U cemu je problem ? 26.05.2019. 14:52 #656868

status: user
broj poruka: 1130
Izgleda da sam skapirao u cemu je problem FAT32 umesto NTFS, sada cu da vidim da ga prebacim na NTFS, mislim da je to pa cu videti...

gray:
Pa ne bi se slozio, dao sam misljenje kako bi to trebalo da radi ali nisam dao odgovr zasto je to tako, opet to neobjasnjava citanje od 50MB/s konstatno, a ovakav upis koij je sranje.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 U cemu je problem ? 26.05.2019. 16:55 #656872

status: user
broj poruka: 1130
Nije ni NTFS, izgleda da je taj USB jako los
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: U cemu je problem ? 27.05.2019. 19:14 #656896

status: user
broj poruka: 1261
Kao što sam i pretpostavio, imaš isti model kao moj. To je ta serija sa niskom brzinom upisa i velikom brzinom čitanja. Namenjen je onima koji ne upisuju često već najveći procenat vremena čitaju sa njega. Meni služi kao instalacioni multi OS boot plus prateći softver tako da upisa gotovo i da nemam, samo čitanje i ono radi vrhunski. Kod tebe bih rekao da je ipak problem u količini sitnih fajlova. Formatiraj ga u NTFS svakako zbog kapaciteta a probaj na njega da prebaciš recimo neki film od 8-10 GB pa vidi kojom brzinom njega čita i da li prebacuje brže od tih 50 MB/s. Druga stvar koja mi pada na pamet je da prilikom čitanja sa USB fleša upisuješ podatke na neki stari, napunjen ili fragmentovan HDD koji realno ni ne može da upiše više od 50 MB/s. Takođe imaj u vidu da prilikom čitanja i pisanja različiti fajl menadžeri na drugačiji način dobijaju, obrađuju i prikazuju podatke o brzini pa ume mnogo da varira prikaz u zavisnosti od onog koji koristiš. Meni na primer TotalComander prilikom startovanja kopiranja prikaže neku nenormalno veliku brzinu pa kako kopiranje odmiče i uzorak se povećava tako se i prikazana brzina polako smanjuje dok ne padne na realnu. Ima tu mnogo faktora i uopšte ne znači da ti je flešić loš. Ako ništa drugo, radi testa, uzmi jedan veći fajl okrugle veličine i pusti ga da se kopira sa fleša na hdd za koji znaš da može da upiše 100+ MB/s pa startuj štopericu i izmeri koliko mu je vremena trebalo da završi kopiranje. To podeli sa veličinom fajla i dobićeš realan rezultat koliko mu je zaista trebalo da odradi proces kopiranja. Da bi bio siguran uradi isto nekoliko puta da vidiš da li varira ukupno vreme.

:: Kingston DT 50
:: Bile su slike u pitanju ima i mnogo filmica ceo folder ima 38.8 GB
:: Video sam da je 3.1 US
:: Posto sam bacio omot od USB a, nasao sam na netu da cita kao do 100MB/s upisuje do 15MB/s..
:: Koliki god da je upis on ne bi smeo da se tako ponasa pri upisu, barem ja tako mislim, pogotovo kada moze da prebacuje na komp konstantno 50MB/s onda mu nebi barem bilo tesko da konstantno upisuje 10MB/s...
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @srdoch: 27.05.2019. 19:20 #656897

status: user
broj poruka: 4228
Da li će moći na ntfs fleš da prebaci film veći od 4+ GB ?

Što se tiče fleša potpuno si u pravu. u pitanju su serije koje se prodaju kao usb3.0, ali se ne napominje brzina upisa. Fleš je ispravan, a brzina upisa na nivou usb 1.1.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: vladarko 28.05.2019. 12:35 #656916

status: user
broj poruka: 6086
Formatiranjem fleša u NTFS ćeš upravo dobiti mogućnost da upisuješ fajlove veće od 4GB.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdoch Re: @srdoch: 29.05.2019. 18:15 #656949

status: user
broj poruka: 1261
Na prvo pitanje si već dobio odgovor. FAT32 ne može da skladišti fajl veći od 4GB pa sam logično čoveku rekao da stavi NTFS.
Nije da se prodaju kao 3.0 već oni to i jesu. Brzine su naglašene u specifikaciji vrlo jasno i višestruko prevazilaze 2.0 specifikaciju, bar što se tiče čitanja, a realna odstupanja su gotovo minimalna. To što je brzina upisa toliko mala je zato što ta DT50 serija spada u onu gde je akcenat na čitanju a ne upisu. Imaš recimo seriju DT106 kod koje je brzina čitanja nešto niža ali je upis osetno veći.

:: Da li će moći na ntfs fleš da prebaci film veći od 4+ GB
::
:: Što se tiče fleša potpuno si u pravu. u pitanju su serije koje se prodaju kao usb3.0, ali se ne napominje brzina upisa. Fleš je ispravan, a brzina upisa na nivou usb 1.1
::
:: Pozdrav
::
:: Vlad
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko @srdoch . @DmasteRNo1 29.05.2019. 19:12 #656952

status: user
broj poruka: 4228
Hvala obojici za objašnjenje, ja sam lupio. Znam da postoji ograničenje, ali nisam došao u situaciju da formatiram fleš zbog toga, tada bih znao.

@srdoch: s ovim drugim se ne bih u potpunosti složio. Konkretno: mislio sam na seriju G4. Žuti (8 GB) koji god sam uzeo (dva puta sam reklamirao) - imao je katastrofalnu brzinu upisa. Plavi (16 GB) je bio u redu i brži je od ostalih usb 2.0 fleševa koje imam. Zato sam napisao da se prodaju kao usb3.0. To što piše da im je to specifikacija ne znači da su im takve i performanse.

Pozdrav!

Vlada
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs