Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Koje zastitno staklo za s9 plus?
STRANA 1 OD 1
Adzem Koje zastitno staklo za s9 plus? 31.05.2019. 02:24 T66887

status: user
broj poruka: 3796
Hvala. :)


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 31.05.2019. 10:12 #656966

status: user
broj poruka: 1060
ako pare nisu problem, whitestone domeglass (beše 40€)
ako pare `jesu` problem, bilo koje al da je full glue, i mnogo teško se pogađa da legne kako treba :D
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 31.05.2019. 12:00 #656967

status: user
broj poruka: 939
https://urlzs.com/81Ljh

Provereno dobro, doduse na iPhone telefonima. 3 sam izmenjao do sad i vrhunski rade posao.

S tim da na aliju mozes naci povoljniju cenu (oko 10€).


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasa007 ovo 31.05.2019. 13:59 #656968

status: user
broj poruka: 456
https://is.gd/8etp9D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 31.05.2019. 16:51 #656969

status: user
broj poruka: 3974
Samo whitestone dome glass, imam ga na S9 i nema bolje.. Upario sa RhinoShild Case-om, pure protection iako dosta pazim na fon.. :D

Sve ostalo i ova kineska sranja, epic fail.. :D

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: ... 31.05.2019. 23:41 #656970

status: user
broj poruka: 939
Pricas napamet ili si testirao ta `kineska sranja`???

Ja pricam iz iskustva (telefon padao na beton, hrapav, neravan, plus mi je jedno staklo stiglo slomljeno oko coska - odmah poslato zamensko, a ja se malo igrao i testirao to osteceno). U prvom slucaju je samo zastitno staklo puklo, sto mu je i posao, a u drugom sta sve nije prezivelo - makaze, srafciger, noz, bacanje sa 2 metra visine i td. Vrhunsko staklo Nillkin!!!

Narucio sam rezervno, ali pazi kad mi ovo stoji vec 3 godine i nigde vazduh nije usao! A uz to 4 puta jeftinije od tih `korejanskih sranja`!!!



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: Samo whitestone dome glass, imam ga na S9 i nema bolje.. Upario sa RhinoShild Case-om, pure protection iako dosta pazim na fon.. :
::
:: Sve ostalo i ova kineska sranja, epic fail.. :
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 01.06.2019. 00:41 #656972

status: user
broj poruka: 1060
čovek pita za s9, ti imaš ravan ekran, on ne... niko ne kaže da je nilkin loš generalno, ali za ove edge serije, nemoj ništa što nije full glue, jednostavno je krš! pogotovo ako ti se desi da moraš (a moraćeš) da pročitaš nešto u po bela dana, znači ispadnu oči :D
I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv Re: re: 01.06.2019. 09:33 #656975

status: user
broj poruka: 939
Je l toliko tesko pogledati link koji sam postavio? Zasto ispadaju oci u po bela dana? U pitanju je full staklo, predvidjeno za edge verziju.

Staklo je kvalitetno, oleofobno (nema zamascivanja), prst klizi kao da ga nema, nema uticaja na kvalitet prikaza.
Jbg, nigde nisam rekao da je kvalitetnije od prethodna dva, ali sigurno nije sranje, a u odnosu na cenu je svakako dobar izbor.

Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: čovek pita za s9, ti imaš ravan ekran, on ne... niko ne kaže da je nilkin loš generalno, ali za ove edge serije, nemoj ništa što nije full glue, jednostavno je krš! pogotovo ako ti se desi da moraš (a moraćeš) da pročitaš nešto u po bela dana, znači ispadnu oči :
:: I AM the God of war.. Nothing defies me!!
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 01.06.2019. 15:24 #656980

status: user
broj poruka: 1060
pogledao sam link naravno, i znam sta pricam iz iskustva, jer imam i ja s9+, a ovo staklo se vidi da je lepak samo po ivicama, to ti je ova crna ivica, i ti imas sloj vazduha izmedju ovog zastitnog stakla i stakla telefona, boje su isprane i zbog tog samog sloja vazduha refleksija u po bela dana ja haos, pravis rukom senku ne bi li video nesto, drugo, zbog tih crnih ivica ometa se i senzor osvetljenja i telefon dosta sporije reaguje na promene svetla. Opet kazem, nije Nilkin los, daleko od toga, al za edge ekrane samo i jedino full glue i totalno providno staklo bez crnih ivica!!!

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 01.06.2019. 19:54 #656983

status: user
broj poruka: 3796
Hvala svima na odgovorima, verovatno cu tu skupu varijantu da odradim. Imam jos jedno pitanje, mrtav sam ozbiljan... Cuo sam od vise ljudi, ako stavim neko staklo sto se celom povrsinom lepi na telefon, kao posle toga se nece videti ogrebotine na telefonu nastale pre stavjanja stakla. Jel ovo istina? Takodje me zanima jel postoji nacin da se originalno staklo ispolira necim i da se neki risevi koje sada imam vise ne vide? Hvala najlepse.


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Re: ... 01.06.2019. 20:42 #656984

status: user
broj poruka: 9380
Ja mislim, ali nisam siguran, da fullglue staklo resava problem ogrebotina, popunjava ih. U drugim varijantama, uz neka stkla, stize gel, koji se nanosi sa strane po postavljannu stakla i sluzi za popunjavanje vazdusnih mehura koji ostanu a ne mogu da se izbace. Imas na yt kako se koristi. Taj gel takodje resava problem ogrebotina, mada se sitne ogrebotine prakticno ni ne vide po postavljanju stakla, vec samo one krupne, izrazite.

BTW. Ja sam na XS Max stavio kinesko staklo od 200 din. Radi...

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: Hvala svima na odgovorima, verovatno cu tu skupu varijantu da odradim. Imam jos jedno pitanje, mrtav sam ozbiljan... Cuo sam od vise ljudi, ako stavim neko staklo sto se celom povrsinom lepi na telefon, kao posle toga se nece videti ogrebotine na telefonu nastale pre stavjanja stakla. Jel ovo istina? Takodje me zanima jel postoji nacin da se originalno staklo ispolira necim i da se neki risevi koje sada imam vise ne vide? Hvala najlepse
::
::
:: Ryzen 2600
:: RX 570, GTX 1070
:: Acer KG251QDbmiipx 240hz
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
tortojed NIJEDNO. 01.06.2019. 23:14 #656987

status: user
broj poruka: 10985
Mali milion slucajeva: ``zastitno staklo`` celo, ekran gecrkt, nakon pada. Ono sto zaista pruza zastitu, to su ``ledja``, za ekran se brinu gorile... Meni su barem 3 poslednja telefona redovno spasavala ``silikonska ledja``.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Tako je 02.06.2019. 10:09 #656991

status: user
broj poruka: 3466

Jer retko kada pad je direktno na ekran, obično se zdrma neki od coskova a sila mora negde da se prenese i to su ledja ili ekran (ekran crkne a staklo ostane čitavo.

Uz staklo treba i neko kućište ili bar bumper.

Nema poliranja ekrana, šta je tu je, a kod sledećeg uređaja koristi od starta običnu film foliju dok se ne odlucis za staklo ili nano coating.


Eno ti u ušću (skupo je) ali ceo uređaj ti obmotaju sa folijom.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs