Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Kako konfigurisati mail program za MAC OS?
STRANA 1 OD 1
rasha44 Kako konfigurisati mail program za MAC OS? 02.06.2019. 20:23 T66892

status: user
broj poruka: 1492
Zdravo, drugari.
Potrebna mi je pomoć Macovaca, posebno VMARC-a. Moj stari prijatelj radi na MAC-u
i nedavno je promenio provadera i prešao na MTS. Tamo ima samo web mail a `srtučnjaci` iz podrške ne znaju da mu objasne kako da skida mail u kompjuter. Kako on kaže `nisu čulu da postoji i Apple a ne samo Windows`.
On koristi Firefox i potrebno mu je uputstvo kao da podesi mail i savet koji mail client
da koristi. Ja sam video da postoji Thunderbird za MAC ali ne znam koji su mu parametri potrebni da bi mogao da dobija i šalje poštu preko kompjutera a ne samo sa web maila.

Unapred hvala na pomoći,
penzos sa Bulbuldera

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Dobar dan, Rašo :) 02.06.2019. 20:33 #656998

status: user
broj poruka: 9369
Uz mek stize mail aplikacija, veoma je jednostavna za koriscenje i sve sta treba jeste da se unesu pop3 i smtp parametri, kao i username i password.
Ako treba korak po korak, javite se, tu sam. Ako zaskripi, posaljite mi pp, da razmenimo telefone, pa cemo da resimo.

Edit: nece moci da salje mailove sa strae e-mail adrese (starog provajdera), moci ce samo da prima te mailove. Sa @mts maila ce moci sve normalno da radi.
To nije ogranicenje platforme, vec ogranicenje provajdera. Preko webmaila ce uvek moci da salje mailove sa star e-mail adrese.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
rasha44 Re: 02.06.2019. 21:14 #657000

status: user
broj poruka: 1492
Hvala na brzom odgovoru.

Tako sam i ja mislio samo je njega malo zbunio Thunderbird, pošto je godinama koristio
Apple mail. Sad sam mu ovo prosledio i dodao još neke savete pa će se sigurno snaći.

Pozdrav od penzosa

Nightbird
ISKUSTVO - Proporcionalno količini uništene opreme.
HOBI - Način umaranja tokom slobodnog vremena.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Ako bilo sta zaskripi, samo posaljite mail, resicemo .) 02.06.2019. 22:04 #657002

status: user
broj poruka: 9369

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs