Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Internet
Internet servisi, programi, prezentacije, ...
Akademija Oxford
STRANA 1 OD 1
ZooLoo Akademija Oxford 03.06.2019. 22:43 T66897

status: user
broj poruka: 3974
Da li je ovo dobar izbor skole za ucenje stranih jezika i da li njihov sertifikat vazi kod nas i u EU?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 04.06.2019. 02:04 #657024

status: user
broj poruka: 4225
Isto me zanima zbog certifikata za varnice pod vodom.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 04.06.2019. 08:26 #657028

status: user
broj poruka: 18940
https://www.berlitz.co.rs/

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 04.06.2019. 08:53 #657029

status: user
broj poruka: 3974
Sta, ne valjaju? U cemu je problem?

Skole koje su samo u Beogradu mi ne odgovaraju jer nisam tamo vise.

Jel ima nesto u Kg-u?

Naglasak naravno da taj sertifikat ima tezinu i da vredi nesto, a ne samo da ga imam i da mogu d... da obrisem sa njim.. :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 04.06.2019. 19:55 #657032

status: user
broj poruka: 1991
te skole imaju smisla samo ako si kratak s vremenom ili lenj da sam ucis,
ako ti je dosadno http://tinyurl.com/y3s9jbel
imas od igle do lokomotive od keramike preko stolarije, uradi sam, prezivljavanje u prirodi, preko PC-ija, ishrane, metematika, fizika, hemija itd...

p.s.
par 100GB knjiga `cirka` .)
doradi je malo mene mrzi
https://pastebin.com/HbGuaN0D
+ jdownloader
pa prioni dok ima, kako su krenuli da pale knjige nece ih biti uskoro

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Sertifikati, odnosno POTVRDE 05.06.2019. 21:30 #657042

status: user
broj poruka: 6643
Poserem se na sve potvrde koje izdaju naši za naše. Kod nas nema pravila, laže se i krade, namešta i mulja toliko da ni jedna jedina potvrda, pa nazvala se Certificate, a izdavač Oxford, nema važnost. ECDL, TOEFL, šta god hoćeš, sve se kod nas zarad para, uvlačenja u guzicu, moći, zato što se naviklo baš tako, krivotvori i obezvredi. Dakle, ne traži naše potvrde, traži znanje. Čak i ako nađeš nekog idiota napolju, kome treba tvoje nebrisoguzni sertifikat, a ja nemam intelekta da pojmim zašto bi mu to trebalo, i taj će idiot koliko da je god, shvatiti da ti NE ZNAŠ onoliko koliko mu treba, ili, znaš. Sertifikati iz Srbije i sa balkana uopšte, imaju istu važnost kao i kilometar sat na uvezenom automobilu: tvrdi tačno ono što nije, i uvek je gore.
Dakle, mani se papira, idi na znanje. To će ti proveravati i to je tvoje. Gde god tražiš nešto što zahteva poznavanje jezika, bićeš proveren na licinom mestu.
Za oxford ne znam lično, nije ovo protiv njih, već globalno, pozivanje na diplomu iz serbistana kao štit i oklop za zaposlenje doveka. Ta su vremena prošla. Ne prošla, nego nas pregazila.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 06.06.2019. 00:07 #657043

status: user
broj poruka: 3974
To jeste, totalno si u pravu.. Do tog zakljucka sam i ja dosao, reko jebes papir, bitno mi je da ja naucim, a onom tamo bitno je da ja znam jezik i to je to. :)

hvala Pisko


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 07.06.2019. 01:28 #657059

status: user
broj poruka: 2998
Ako nesto zapne oko ucenja/kapiranja/cega god, pusti mail. Skoro uvek mogu da odvojim pola sata da nesto objasnim.

(Skoro) Svaka strana firma ce da ti istestira engleski, makar ti on i minimalno trebao za tvoje radno mesto, nekada cak i ako oni znaju da ti gotovo nikada nece trebati, ali za svaki slucaj, pricam iz iskustva jer sam bio prisutan na nekim testiranjima. Papir svakako moze da ti koristi u smislu da postoji nesto visa sansa da te pozovu na razgovor, ali svakako ce pre gledati ostale vestine, kvalifikacije i iskustvo, a posle ce da te svejedno istestiraju.

Inace, ucenje jezika zahteva vreme, koliko god skole imale ubrzane kurseve i sve to, pravo sticanje znanja je proces. Kao neko ko je u toj materiji tvrdim da je skola tu samo da te malo (ili malo vise) usmeri, ispravi greske i tako to, vecinu ucenja radis ti sam.

Kao sto rekoh, ako imas pitanja ili nedoumice u vezi sa jezikom, tu ti je mail, pa se javi.

Inace, pripreme za TOEIC i TOEFL su medju najmonotonijim stvarima kojima sam se bavio.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ozrenm Akademija Oxford - Velika PREVARA ! 07.10.2020. 17:34 #665310

status: user
broj poruka: 1
Ako hoces da bacis pare i potracis vreme, onda mogu da ti preporucim Oxford Akademiju. To je skupina takvih amatera i salabajzera, da je to prosto neverovatno. Takvo je moje iskustvo sa ucenjem nemackog jezika, koji je danas jako trazen. Znaci predaju ljudi koji ne mogu da sastave dve prosto prosirene recenice na nemackom, a sebe nazivaju profesorima. Ja to mogu da primetim, posto vec imam B2 sertifikat i iskustvo zivota u Nemackoj. U principu, verovatno mozes da dobijes neki sertifikat, ali posle toga neces znati ni da beknes ... na zalost, mnogima samo to i treba, pa me i ne cudi sto gomila nekih tupadzija, mase okolo tim sertifikatima, dok nam pametni ljudi beze iz zemlje ...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
duqp Slazem se sa kolegama 08.10.2020. 06:07 #665321

status: user
broj poruka: 3466

Sta kazu, znanje je najbitnije ali ako su ti sertifikati ili neki papiri potrwbni zbog uslova ili boljeg tretmana a u mogucnosti si, nabavi/zasluzi/nauci i dobij iste. Nece smetati da imas a moze da ti znaci.

Bratu su tražili svasta nesto za USA a on je imao elementarno znanje ali na konto sporta dobio razne neke papire i kroz koji mesec uz trud i rad i zelju da se adaptira posvetio se ucenju jezika, ispeglao studije, master itd i zivi tamo vec 7god. Ali iskreno mislim da ne bi nista od toga bilo da se samo oslanjao na znanje(koje i nije bas imao) nego ispostovao sta mu je trazeno da ima.

Kao sto je rekao @jovanz, tu sam ako treba neka pomoc oko engleskog, pisi na mejl.

Pozdrav.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: >> 10.10.2020. 18:36 #665385

status: user
broj poruka: 7761
Ovi su takodje prevaranti...
Imaju ispostave svuda ko pecurke posle kise...

A casove drze nesvrseni studenti, nasi povratinci u otecestvo, itd...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: https://www.berlitz.co.rs
::
:: Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
:: i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja
:: Gordon Allport
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator re 11.10.2020. 02:03 #665387

status: user
broj poruka: 4225
Nažalost, moram se složiti sa ostalima. U zadnjih 20 godina, znanje i zvanje ne postoji u našoj prelijepoj zemlji na bitnim mjestima. Nepismeni su `profesori`, ne samo na kursevima stranih jezika, već i na fakultetima i `naučnim institucijama`, dok je SANU samo skupina šarlatana, prevaranata i nesposobnjakovića. Zato, ako želiš da savladaš bilo koji strani jezik, a imaš oko 2 mjeseca slobodnog vremena, preporuka je da odeš u zemlju govornog područja, kako bi stekao osjećaj za jezik i kako bi dobio priliku da u direktnoj konverzaciji sa fakultetski obrazovanim ljudima ili studentima usavršiš svoje jezičke sposobnosti, pa tek onda da angažuješ osobu iz svog domena zvanja ovdje u zemlji, koja je međunaroodno priznata da u direktnoj komunikaciji te ispravlja u govoru i pravopisu. Na našu žalost, takve persone su dosta rijetke u svojim zvanjima, ali se od kukolja, uvijek može žito naći. To ti sasvim sigurno ne garantuje zaposlenje na adekvatnom mjestu, ali ti poboljšava mogućnosti nalaženja tog zaposlenja, ne samo u Srbiji, već i u inostranstvu. Prilike sam za slično obrazovanje stekao u CRPC-u, OHR-u, OSCE-u, UNDP-u, britanskoj ambasadi i ambasadi Novog Zelanda za engleski jezik, dok za druge jezike, takođe, po ambasadama, udruženjima srpsko-ruskog, japanskog, kineskog i francuskog govornog područja. Dosta toga sam i zaboravio, jer jezik se zaboravlja, ako ga ne koristiš frekventno, pa ti je preporuka i za učenje, druženje sa ljudima iz inostranstva, koji su ovdje u Srbiji da bi poboljšao svoje sposobnosti ili ne bi zaboravio ono što znaš.
Ne kažem da su profesori sa fakulteta vrlo dobri, ali su u svakom slučaju mnogo bolji od profesora u srednjim i višim ustanovama u našoj zemlji.
Ako bi ti bila potrebna preporuka u Novom Sadu za francuski jezik, to bi svakako bila Sonja Blažić, dok za engleski jezik bih preporučio profesoricu Milanu Jović. Za poslovni kineski i japanski, Sećimi Mikamura, a za ruski Milana Fjodorova. Ako ništa drugo, kao osobe od integriteta, koji bi te mogli uputiti na adekvatne adrese sticanja jezičkih sposobnosti ili direktne preporuke za osobe sposobne da prenesu adekvatno znanje.

Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 11.10.2020. 13:21 #665389

status: user
broj poruka: 1991
sto operator pomenu, ovde ti je dobro sazvakano:

https://docdro.id/Z2deZj3

materija koju sam izucavao nekada davno, za original vuglati `Bob Proctor - Born Rich Seminar`
ima jos dosta slicnih materijala da se nadje sirom Interneta

motivacioni faktor/ambijentalna muzika pri izucavanju materije:

https://www39.zippyshare.com/v/OwlKQppl/file.html

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs