Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Softver
Operativni sistemi i sistemski programi
Dva SSD-a i jedan komp, i pitanja
STRANA 1 OD 1
zerocool55 Dva SSD-a i jedan komp, i pitanja 11.06.2019. 23:14 T66913

status: user
broj poruka: 1130
Ovakva je situacija.
Ortak me je pitao da li je moguce da ima 2 SSD-a u kompu i na oba da ima Windows, jer programi na kojima radi ne mogu da rade jedan pored drugog u jednom Windowsu, jer postoji velika sansa da se kose medjusobno i da mu naprave dar mar sto mu kada se posao zahukta ili radi nesto ozbiljno nikako neide u prilog, nego mora da ovako.

E sada kada zavrsi sa radom na jednom programu, mora taj fajl koji je dobio da prebaci u taj drugi program.

Mene je pitao, i ja sam mu rekao da moze tako sa 2 SSD-a, samo u biosu namesti koji zeli da se ocita..

Fajlove moze da prebaci sa C na D disk ili obrnuto u Windowsu i da tako to radi.

Medjutim ono sto me kopka je da li kada je Windows upaljen da li moze da se desi da program sa drugog SSD-a na neki nacin smeta ovom programu sa primarnog ?

I da li neko ima neku bolju ideju ili je ova ideja sasvim ok?
P.S
Ako moze bez da sastavlja drugi komp...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Valjda može 12.06.2019. 00:00 #657131

status: user
broj poruka: 4228
Valjda, zato što niko ne može da kaže za tu, konkretnu, situaciju.

Programi, kao takvi, ne mogu direktno da smetaju, jer smetnje mogu da prave aktivni programi. Sistem i program je aktivan samo na onom ssd-u sa kojeg je pokrenut sistem. Indirektno mogu da smetaju ako su neki podaci organizovani tako da struktura foldera može da zbuni te programe koje koristi. Da bi izbegao tako nešto neka vodi računa kako naziva disk jedinice koje će biti povezane ili povezivane na računar, kako i gde su instalirani programi itd...

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.06.2019. 00:11 #657132

status: user
broj poruka: 9460
Ma slobodno neka siba tako. Ta dva OS-a nemaju veze jedan sa drugim i nista se tu nece kositi.
Ako ce se bolje osecati i frka ga je, neka jednostavno raskaci kabel drugog SSD-a ili ako postoji opcija u BIOS-u da ga disable i onda podigne OS sa jednog.
Onda je moguce samo telepatski da komuniciraju :D

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
xenox Slobodno 12.06.2019. 07:54 #657135

status: user
broj poruka: 1389
Samo kad instalira windowse neka za svaki slucaj iskljuci drugi SSD da se ne zajebe da mu boot sa drugog zavrsi na prvom...

U stvari, instalira jedan i sredi sve bez tog programa, pa klonira disk i doda te programe koji zezaju naknadno...

Gigabyte Z77M-D3H, i5 3570k
3x8GB ddr3 1333, SanDisk SSD 64GB, Win XP
Frontier DIVA


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 12.06.2019. 08:11 #657136

status: user
broj poruka: 4740

Lol. Pitam se koji se to programi `kose medjusobno`... I kako...

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 12.06.2019. 12:59 #657140

status: user
broj poruka: 2998
jedina cudna stvar koja mi se desavala sa dual boot-om, je da, kada bih pristupio system folderu, OS na drugom kompu bi na sledecem i svakom narednom boot-u imao problema i visok hdd usage sa windows update-om. Mislim da je to bilo izmedju windowsa XP i sedmice.

Verujem da je to odavno ispeglano.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Raskačinjanja.... 12.06.2019. 13:41 #657141

status: user
broj poruka: 6643
Savet sa raskačinjanjem je suprotan mozgu, ovde treba da se pristupa fajlovima koji su izrađeni u jednom od programa na jednom OS-u (i HDD-u) i iz onog drugog, dakle, moraju imati jednu zajedničku particiju tj. pristup onom drugom ssd-u. Ili će prvokorišteni OS, ssd i program imati pristup i onom drugom ssd-u koji nije raskačen, i snimati na njegovu particiju, ili će snimati na svoju particiju, a onda će `drugi` OS, ssd i program imati pristup neraskačenom prvom ssd-u, svejedno. Potpuno odvajanje (pretpostavljam da se radi o zaobilaženju neke vrste zaštite, tj. pirateriji... ) je moguće jedino korištenjem trećeg nosača podataka - bilo treći hard, usb flash, cloud storage, štagod.


Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 12.06.2019. 14:11 #657142

status: user
broj poruka: 9460
Ma naravno da nema potrebe za raskacivanjem. Drugi OS, drugi path ka programima i nema tu sta da se kolje. Al napisah, ako bas ne moze mirno da spava...
Npr, C:/Program files/Daum nema nikakve veze sa drugim HDD-om D:/Program files/Daum. i ne moze povuci sa drugog diska nista sto se ovog player-a tice, cofig fajlova i ostalog.
Imam sigurno jedno 10 HDD-ova sa OS. U kompu imam uvek 3 komada sa 4 OS-a na razlicitim particijama vec 100 godina i nikakav problem.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
savatije bilo bi jako poželjno... 12.06.2019. 14:50 #657145

status: user
broj poruka: 1119
da kažeš, koja se to dva softwera koja satiru OS....mislim da to nije realno, osim ako se ne radi o debeloj (lošoj) pirateriji .... nema šanse da os puca uz normalne verzije aplikativnog softvera...


****************
DELL INSPIRON 17R N7110



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Stvarno... 12.06.2019. 15:53 #657146

status: user
broj poruka: 3737
koji su to programi?

To k`o oni što su davali savete da reinstaliarš sistem kada menjaš grafičku kartu iz nvidie u amd i obrnuto...

Lično mislim da se drugar samo previše plaši...evo recimo meni pada napamet Zbrush i Maya...slični programi preklapaju se ali ne prave dar mar...ali jedan je bolji za teksture, a drugi za forme...

Možda je mislio da se jedan efekat ne ponaša isto u oba programa?

Ako već razmišlja o dva ssd-a i čupanje kablova svaki put, neka razmisli i o dva računara...manje suludo mi deluje.
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Compy Ima jedna nova stvar i zove se 12.06.2019. 18:29 #657147

status: user
broj poruka: 243
...virtuelizacija.

Da ne spominjem tek naucnu fantastiku zvanu kontejnerizacija…

Naravno sve je ovo cisto ironicno.

VMware/Virtual box i podigne virtuelnu masinu sa OS koji zeli i ona je potpuno odvojena od sistema na kome radi cak i kada su na istom disku.
Nije potrebno ni 2 diska niti bilo kakvo raskacinjanje ili disejblovanje u biosu.

A Docker i kontejneri jos bolje resenje...


Ryzen 7 1700/ASUS Crosshair VI HERO/g.Skill TridentZ 32GB/NZXT Kraken X52/Strix1080Ti OC/EVGA G2 750W/PHANTEKS Enthoo ProM/LG BDRW/SAMSUNG 960Evo 250GB/850Evo 500GB/WD Blue 6TB/Toshiba P300 3TB/2xLenovo L27i/Samsung 40KU6000/R.A.T.ProX/Microsoft Sculpt

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Guts dabome 13.06.2019. 00:32 #657150

status: user
broj poruka: 68
Bas to, ako mu je neki ok komp, nek pusti virtuelnu masinu i nek zapeva. Prosta stvar.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 13.06.2019. 03:09 #657152

status: user
broj poruka: 9460
Sa dva Ssd-a, dva os-a moze kolce da zaigra covek, pogotovo ako ima slabiji komp. :)
Uz jak komp, virtualka je mama...

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.06.2019. 07:56 #657153

status: user
broj poruka: 4740

Malo zaboravljate da zaštita uzima u obzir virtuelizaciju. A i prosečnog korisnika mrzi da se bakće time...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Hvala 13.06.2019. 10:49 #657154

status: user
broj poruka: 1130
Hvala na odgovorima.
Kolega moj u stvari drug,
U pitanju su 3shape i Yenadent cad cam 5.1, za zubotehnicku labaratoriju, znam ja isto to radim tako da su meni ta dva programa na dva kompa odvojeno, nemojte me pitati kako se kose ne znam, receno mi je da se nedrze zajedno, niti sam to ikada pokusao niti bi bas.
Softveri su legalni i imaju dongl kao zastitu.
Jedan bez drugog nemogu, jedan pravi zube pa iz njega izvezes fajl koji posle saljes u drugi komp u ovom slucaju SSD, a drugi kaze masini kordinate kako da ga reze taj fajl..
JovanZ: mozda je to verovatno zato sto imas dva razlicia OS-a
Virtualizacija je za njega visa maematika a i za mene, tako da je ovo najbolja opcija.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 13.06.2019. 11:27 #657155

status: user
broj poruka: 4740

Aha. Pa zato se kose, što donglovi smetaju jedan drugom. To može da se desi i sa dva OS-a, ali treba probati. Ne znamo ovako. Ako je stvarno legal, što ne cimnuti i te firme, i podviknuti im?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
zerocool55 Re: 13.06.2019. 11:48 #657156

status: user
broj poruka: 1130
Oni to sve znaju, tako da nema svrhe, pa i oni su tako i rekli...
Problem je u tome kada se programi sjebu bilo koji od njih to nije tako jednostavno samo install i cao, tu ima 10000000 parametara, zato kada se jedan sjebe onda treba barem 1 dan da se osposobi, i nekada duze ako se nesto sjebe vise, a posao nesme da ceka.

::
:: Aha. Pa zato se kose, što donglovi smetaju jedan drugom. To može da se desi i sa dva OS-a, ali treba probati. Ne znamo ovako. Ako je stvarno legal, što ne cimnuti i te firme, i podviknuti im
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile .... 13.06.2019. 12:46 #657157

status: user
broj poruka: 9460
Acronis pa lepo klonira particiju, pa ako se sjebe, vrati sve za 10 min.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Moze !!!!! 13.06.2019. 18:16 #657161

status: user
broj poruka: 7761
Kad sam kupio Y500 dobio sam ga sa 1TB 5400rpm diskom na kome je bio instaliran Win8...
Istog dana sam uzeo i mSATA SSD koji je instaliran u racunar i na njega stavljen Win7...

Jedino sam u BIOS-u morao da biram sa kog diska da se dize sistem... svi fajlovi sa oba diska su bili dostupni za razmenu...

Programi koji su instaliran na jednom OS-u tj disku ne mogu se tek tako pokretati na drugom bez pronalazenja tacne lokacije EXE datoteke i pokretanja iste...

Moje licno misljenje je da neko zeli da pokrade nesto sa necijeg racunara i to na balvanski nacin...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 14.06.2019. 15:52 #657195

status: user
broj poruka: 4740

zerokul, probaj da se zezaš malo sa x64dbg. Učitaš exe fajl, i tu na počeku gde piše jmp [adresa] ukucaš `nop`, pa snimiš sa Patch file. PRVO PREBACI ORIGINALNI EXE NEGDE NA SIGURNO.

https://imgur.com/SZ3Ok3d
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs