Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Pomoc oko izbora konfiguracija za firmu
STRANA 1 OD 1
Rancesco85 Pomoc oko izbora konfiguracija za firmu 14.06.2019. 11:06 T66918

status: user
broj poruka: 724
Postovane kolege,

Moze li pomoc oko izbora konfiguracija i izbora multifunkcionalnih stampaca za firmu. Sto se konfiguracije tice koristice se za office, net i ostale kancelarijske poslove.

Sto se tice multifunkcionalnih stampaca ja se ne rezumem puno ali je bitno da brzo skeniraju i stampaju i da cena tonera nije prevelika (do 2000 din). Otvoren sam za sve predloge.

Potrebne su 2 konfiguracije i 2 multifunkcionalna uredjaja. Ukupan budzet je 230 000 dinara i firma kod koje se nabavlja nije bitna.




LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ducza rte 14.06.2019. 11:25 #657182

status: user
broj poruka: 62
sto se tice stampaca moje preporuke za optiprint srbija, doduse oni ne prodaju vec iznajmljuju stampace ali bi mogao da vidis sa njima koju ponudu ti daju pa ti se mozda vise isplati


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Iznajmljivanje stampaca se ne isplati do 10 stampaca 14.06.2019. 11:54 #657186

status: user
broj poruka: 9381
A preko 10 stampaca samo uz dogovor da stampaci idu gratis sa servisom i odrzavanjem a da se naplacuje samo zamena tonera, koja ne bi trebala da prelazi vise od 2000 din sa pdvom po komadu.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 re 14.06.2019. 12:22 #657187

status: user
broj poruka: 724
Nesto smo ranije gledali tu varijantu iznajmljivanja ali je otpala, a posto sada imamo finansija za kupovinu onda lakse da se sve kupi sto treba.


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ako je samo office i net zasto ne bi isao na low budget amd? 15.06.2019. 00:33 #657212

status: user
broj poruka: 2998
Athlon (2 core 4 thread), jeftina ploca i 4 ili 8 gb rama plus hdd i/ili ssd. Ne treba ti grafa. I sve to spakujes u najjeftinije kuciste, i uzmes neko lc napajanje i to je to.

U zavisnosti od zahtevnosti posla, mozda neki jaci cpu sa jacom integrisanom grafom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: Ako je samo office i net zasto ne bi isao na low budget amd? 15.06.2019. 08:39 #657218

status: user
broj poruka: 724
Ma za ove konfiguracije mi stvarno nije problem jer bi ovde isla neka slicna varijata, samo sa jacim cpu i integrisanom i naravno ssd varijantom.

Vise mi je problem oko izbora multifunkcionalnih stampaca jer tu nemam bas nekog znanja sta uzeti
LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Athlon (2 core 4 thread), jeftina ploca i 4 ili 8 gb rama plus hdd i/ili ssd. Ne treba ti grafa. I sve to spakujes u najjeftinije kuciste, i uzmes neko lc napajanje i to je to
::
:: U zavisnosti od zahtevnosti posla, mozda neki jaci cpu sa jacom integrisanom grafom
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mighty re 15.06.2019. 09:03 #657219

status: user
broj poruka: 1670
Koliki je obim štampe koji će imati? Koliko će da štampaju na mesečnom nivou?

Ako dosta štampaju nije bitna cena tonera, već cena tonera po otisku.

Npr. Ako je toner 2.000din, a izvlači 1.000 strana, cena ti je 2din/stranici.

A toner od 10.000din ako izvlači 8.000 strana to je 1,25din/strani.

Naravno štampači koji primaju veće tonere su i sami veći/skuplji, pa se ne isplati ako je obim štampe mali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: re 15.06.2019. 09:53 #657220

status: user
broj poruka: 724
Ajde da bude otprilike 1000 do 1500 max na mesecnom nivou. Obicno oko 1000. E sada posto ima jako dosta skeniranja i to nam je vazno da bude na sto brzem nivou

LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Koliki je obim štampe koji će imati? Koliko će da štampaju na mesečnom nivou
::
:: Ako dosta štampaju nije bitna cena tonera, već cena tonera po otisku
::
:: Npr. Ako je toner 2.000din, a izvlači 1.000 strana, cena ti je 2din/stranici
::
:: A toner od 10.000din ako izvlači 8.000 strana to je 1,25din/strani
::
:: Naravno štampači koji primaju veće tonere su i sami veći/skuplji, pa se ne isplati ako je obim štampe mali.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gray ... 15.06.2019. 17:16 #657223

status: user
broj poruka: 170
Ryzen 3 2200g sa A320 i 8GB RAM-a mislim da bi bio dovoljan za kancelarijske poslove. Negde je oko 200e bez monitora. Sto se tice stampaca preporucio bih ti Ricoh 2014ad ali sa ethernet portom. Brzo i pouzdano skenira, dobra stampa, A3 maksimalno, toner nije klasican vec `flasica` sa prahom. Mana mu je, mozda, malo komplikovanija instalacija. Ne drajvera vec primer praha ali brzo se provali. Web interfejs je dobar i ima (mreza, sigurnost, brojace, foldere za skeniranje, usere...) dosta podesavanja. Radi sa win 7, 8 i 10. U iznajmljivanju se stranica racuna 0.90 din. Jeste skuplji, oko 80k ali vredi jer mu je eksplatacija znatno jeftinija od HP i canona takvog ranga. Naravno 2 vrste skeniranja, klasican i preko feedera. Zamena tonera oko 2 minuta. Uz njega dobijas osnovni toner koji je polupun, kao i kod svih, ali posle kada kupis bude pun. Pun toner izdrzi bez problema mesec i jace dana pri stampi od oko 600-700 strana teksta dnevno. Instalirao sam takav u notarskoj kancelariji, pre toga im HP i Canon se kvarili svakih 5-6 meseci. Ni ja nisam znao za njih do skoro ali sam malo potrazio i nasao na iznenadjujuce dobre ocene.
https://bit.ly/2RhiwnK Na akciji je sada, do 30.06., ovde i cena mu je malo preko 65k. Mada ovi ne isporucuju inicijalni toner.


Dovie`andi se tovya sagain.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Rancesco85 Re: ... 15.06.2019. 19:02 #657224

status: user
broj poruka: 724
Hvala puno na savetu kolega, bas cu malo da proguglam taj model i vidim kako i sta. Bar po ovome napisanom deluje kao dobra varijanta. Par ljudi mi je preporucilo i varijantu Kyocera M2135DN pa da vidim i kakva je varijanta sa tim modelom.


LIFE HAS GIVEN ME MUCH,MAYBE TAKEN MORE!

:: Ryzen 3 2200g sa A320 i 8GB RAM-a mislim da bi bio dovoljan za kancelarijske poslove. Negde je oko 200e bez monitora. Sto se tice stampaca preporucio bih ti Ricoh 2014ad ali sa ethernet portom. Brzo i pouzdano skenira, dobra stampa, A3 maksimalno, toner nije klasican vec `flasica` sa prahom. Mana mu je, mozda, malo komplikovanija instalacija. Ne drajvera vec primer praha ali brzo se provali. Web interfejs je dobar i ima (mreza, sigurnost, brojace, foldere za skeniranje, usere...) dosta podesavanja. Radi sa win 7, 8 i 10. U iznajmljivanju se stranica racuna 0.90 din. Jeste skuplji, oko 80k ali vredi jer mu je eksplatacija znatno jeftinija od HP i canona takvog ranga. Naravno 2 vrste skeniranja, klasican i preko feedera. Zamena tonera oko 2 minuta. Uz njega dobijas osnovni toner koji je polupun, kao i kod svih, ali posle kada kupis bude pun. Pun toner izdrzi bez problema mesec i jace dana pri stampi od oko 600-700 strana teksta dnevno. Instalirao sam takav u notarskoj kancelariji, pre toga im HP i Canon se kvarili svakih 5-6 meseci. Ni ja nisam znao za njih do skoro ali sam malo potrazio i nasao na iznenadjujuce dobre ocene
:: https://bit.ly/2RhiwnK Na akciji je sada, do 30.06., ovde i cena mu je malo preko 65k. Mada ovi ne isporucuju inicijalni toner
::
::
:: Dovie`andi se tovya sagain.
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60274. Broj poslatih odgovora: 646092.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs