Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : PC Berza
Vesti, testovi, uputstva i noviteti na IT sceni
Cuo sam danas da kurirske sluzbe
STRANA 1 OD 1
1AGRESSOR Cuo sam danas da kurirske sluzbe 16.06.2019. 00:34 T66921

status: user
broj poruka: 819
vise ne isporucuju robu subotom zbog nekog novog zakona/pravila ali nema nista na google

sta se desava ?



NISTA BEZ KABLA
https://pastebin.com/SpqMpJkY
^ MY PC SW-HW SPECIFICATION ^
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
dzonihsv re 16.06.2019. 01:52 #657227

status: user
broj poruka: 330



Nikakav zakon nije u pitanju, već zbog velikog obima posla i manjka ljudi, ne mogu da ispoštuju rokove, pa su batalili isporuku subotom.

PostExpress je ostao za sada da isporučuje subotom, ali će možda i oni kad-tad prestati sa tom opcijom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: re 16.06.2019. 07:45 #657228

status: user
broj poruka: 6643
Veći obim posla = duže radno vreme, a ne kraće.
Manjak ljudi = zapošljavanje novih ili dizanje cena usluga, pa i plaća = eto novih zaposlenih.
Ovo mozga nema, to je neki vid poreza na može nam se jer smo se dogovorili tako, tj. monopol.
U pravom tržištu, bar jedan od davalaca usluga bi ponudio i subotu i nedelju po većoj ili istoj ceni i pokupio kajmak. Osim gde to nije tako.

Budale računaju na sreću.

::
::
::
:: Nikakav zakon nije u pitanju, već zbog velikog obima posla i manjka ljudi, ne mogu da ispoštuju rokove, pa su batalili isporuku subotom
::
:: PostExpress je ostao za sada da isporučuje subotom, ali će možda i oni kad-tad prestati sa tom opcijom.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 16.06.2019. 10:27 #657232

status: user
broj poruka: 939
Ja sam cuo od druga, koji radi u PostExpressu, da je u pitanju manjak radnika, veci obim posla, a da ovi nece da zaposljavaju nove. Zato su se interno kurirske sluzbe dogovorile da subotom ne isporucuju robu, ali im za sada koncept razbija jedino `batina` firma Royal Express, koji i dalje zele da isporucuju i subotom.



Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pajsgudgud Ja sam juče 16.06.2019. 11:12 #657234

status: user
broj poruka: 3737
Primio paket od post expressa...
support normality

GA 990XA - UD3, AMD fx8320+ereboss, AMD entertainment 8GB r.a.m, Samsung evo 840 120gb, WD 500Gb, MSI 560Ti, Chieftec modular 750W.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 16.06.2019. 11:19 #657235

status: user
broj poruka: 939
Pa da. Nije to jos zazivelo, jer nece svi da pristanu. Odnosno jedna sluzba, koju vec pomenuh. Mozda to i nije bas tako, ali prenosim ono sto sam cuo.
On radeci za PostExpress uredno dobija kazne za privremeno parkiranje uz sva 4 zmigavca, dok ove iz Royala niko ne dira! I to isto prenosim, ali me ne bi cudilo s obzirom gde zivimo i ko vlada.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Adzem ... 16.06.2019. 12:42 #657236

status: user
broj poruka: 3796
Posta je raspad sistema, meni su roditelji tamo vec 25 godina. Nemaju bre ni spajalice, dalje necu ni da vam pricam. Kao da namerno razjebavaju tu firmu, da bi se privatizovala...


Ryzen 2600
RX 570, GTX 1070
Acer KG251QDbmiipx 240hz

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 16.06.2019. 14:08 #657237

status: user
broj poruka: 18940
To ti je tako u svim drzavnim preduzecima, sve zaposlene, a pogotovo one iznad njih treba revidirati, ali to je procedura koja traje godinama i i dalje nastavljaju iste stvari da se desavaju, imas o tome detaljnije u omiljenoj seriji zaposlenih `Drzavni posao`. To je realnost.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 16.06.2019. 16:18 #657239

status: user
broj poruka: 4740

Nije samo kurirske, cela zgrada nije dobila osnovne račune ovog meseca, poštar ono što donosi. Jbt.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
blackwolf - - - - 17.06.2019. 00:50 #657249

status: user
broj poruka: 1470
Živim u prigradskom naselju u Novom Sadu, i meni pošta već godinama ne donosi postexpress pakete na kućnu adresu, nego stigne ti poruka pa idi u lokalnu pošto po paket, pošta mi nije daleko ali opet je smor.

Black Wolf

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
srdjanl ... 17.06.2019. 23:52 #657270

status: user
broj poruka: 1491

Nije to manjak radne snage u kurisrskim sluzbama nego u dosta firmi ,pogotovo u vojvodini....Beze ljudi za boljim zivotom.

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
micika988 ... 18.06.2019. 01:37 #657274

status: user
broj poruka: 1991
`Now if a company were able to gain and hold a non-coercive monopoly, if it were able to win all the customers in a given field, not by special government-granted privileges, but by sheer productive efficiency—by its ability to keep its costs low and/or to offer a better product than any competitor could—there would be no grounds on which to condemn such a monopoly. On the contrary, the company that achieved it would deserve the highest praise and esteem.

No one can morally claim the right to compete in a given field if he cannot match the productive efficiency of those with whom he hopes to compete. There is no reason why people should buy inferior products at higher prices in order to maintain less efficient companies in business. Under capitalism, any man or company that can surpass competitors is free to do so. It is in this manner that the free market rewards ability and works for the benefit of everyone—except those who seek the undeserved.`

Capitalism: The Unknown Ideal by Ayn Rand

`The aim of public education is not to spread enlightement at all. It is
simply to reduce as many individuals as possible to the same safe level,
to breed a standard citizenry, to put down dissent and originallity.`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs