Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Telefoni: mobilni, fiksni, ...
Xiaomi Mi A2 lite - issue with SD card
STRANA 1 OD 1
Logout Xiaomi Mi A2 lite - issue with SD card 18.06.2019. 06:33 T66926

status: user
broj poruka: 36

Telefon je nov, Android 9 (poslednji patch), memorijska kartica je takođe nova, Kingston 64GB UHS3. Sve radi fluidno i glatko, osim sporadičnog prijavljivanja da postoji `issue with sd card`, kada traži formatiranje. Inače, kartica je formatirana kao `external storage`.
Restartujem telefon, i onda par dana kartica radi najnormalnije.
Da li je ovo neki poznati bug, ili SD kartica umire?

Hvala unapred, pozdrav!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko ILI 18.06.2019. 08:26 #657276

status: user
broj poruka: 6643
Kontakt, nije sela dobro i od truckanja se isti gubi, ili je stvarno memorijska defektna. Ona može da se testira, a prvi korak bi ipak bio vađenje i pažljivo stavljanje uz upotrebu ljpe, da možda ne uočiš šta labavo, iskrivljeno, prljavo... Stavi vrati više puta, možda sedne. A testiraj je na lapu ili čitaču.
Budale računaju na sreću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 18.06.2019. 17:02 #657287

status: user
broj poruka: 2155

meni na Mi A1 tako pravila probleme, probo i kao internal i kao external, testirao sve bilo ok i onda je zamenio i ova nova super radi sad. Stara je ispravna za racunar ali ni u jednom telefonu nece da radi. Pitaj boga zasto, niti je kriva niti izgrebana.

Prekopiraj sve sa nje na racunar pa pazari novu i zameni je. Gledaj da uzmes sto brzu karticu, znaci gledaj brzinu a ne kapacitet.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout sd card 19.06.2019. 18:13 #657300

status: user
broj poruka: 36
@Pisko
Proverio sam naleganje, sve je u redu. Klasična `fiokica`...
Na čitaču sam je ovlaš testirao: piši/ briši na cca 200MB-a. Delovalo je sve ok. Koji mi softver možeš preporučiti da je bacim na muke i pravi test?

@ICEsd
Koju sad karticu koristiš? Mislim na brend...

Hvala još jedared :)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Pisko Re: sd card 20.06.2019. 07:05 #657305

status: user
broj poruka: 6643
... ako radi na drugim mestima, onda ima smisla i kompatibilnost. Imao sam jednom sa huawei a jednom alcatel telefonom problema sa žnj sd karticama, jer sam bio kupio nešto u wn-wnu na blesavim sniženjima, zato što je bilo mnogo jeftinije, recimo, duplo.... obe su me zezale. Ako normalno radi na čitaču, proveri sa windows alatkom za diskove - desni klik na fleš u exploreru, svojstva - alatke - provera grešaka (proveri). Ako je win na srpskom inače su properties, tools, check for errors... bla bla. Ako ovo prođe, ok je za većinu drugih stvari, a ti pare pa nova brža kartica. Tu proveri odmah, da bi mogao da je vratiš ako zeza, jer u tom slučaju je telefon u pitanju. LM imaš li koju drugu karticu, staru, ili od nekog da pozajmiš čisto radi probe da li je telefon u pitanju?

Budale računaju na sreću.

:: @Pisk
:: Proverio sam naleganje, sve je u redu. Klasična `fiokica`..
:: Na čitaču sam je ovlaš testirao: piši/ briši na cca 200MB-a. Delovalo je sve ok. Koji mi softver možeš preporučiti da je bacim na muke i pravi test
::
:: @ICEs
:: Koju sad karticu koristiš? Mislim na brend..
::
:: Hvala još jedared :
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Logout Re: Re: sd card 20.06.2019. 18:35 #657320

status: user
broj poruka: 36
:: ... ako radi na drugim mestima, onda ima smisla i kompatibilnost. Imao sam jednom sa huawei a jednom alcatel telefonom problema sa žnj sd karticama, jer sam bio kupio nešto u wn-wnu na blesavim sniženjima, zato što je bilo mnogo jeftinije, recimo, duplo.... obe su me zezale. Ako normalno radi na čitaču, proveri sa windows alatkom za diskove - desni klik na fleš u exploreru, svojstva - alatke - provera grešaka (proveri). Ako je win na srpskom inače su properties, tools, check for errors... bla bla. Ako ovo prođe, ok je za većinu drugih stvari, a ti pare pa nova brža kartica. Tu proveri odmah, da bi mogao da je vratiš ako zeza, jer u tom slučaju je telefon u pitanju. LM imaš li koju drugu karticu, staru, ili od nekog da pozajmiš čisto radi probe da li je telefon u pitanju
:

Ok, klasičan error checking. Mislio sam na neki sw koji ne pripada Windows-u.
I da, memorijska jeste bila na nekom opakom sniženju u Prodavnici-prodavnici :D
Iako je Kingston, iako je UHS3, vrlo je moguće da je neka žnj serija... Nažalost, drugu karticu nemam da proverim.
Zato pitah @ICEsd koju je (na kraju balade) karticu kupio...

`fala Pisko .)
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646074.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs