Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Konfiguracije
Konfiguracije
Gde kupiti hardver?
STRANA 1 OD 1
Masuka Gde kupiti hardver? 20.06.2019. 02:04 T66928

status: user
broj poruka: 356
Sastavljao bih celu konfiguraciju uskoro, pa me zanima da li da krenem da gledam kod madjara, ili da kupujem domace?


Budzet ce biti oko 120.000 i da ima ok upgrade opcije, bez monitora.
Da moze da podrzi bar 3440x1440 rezoluciju ili vecu neko vreme.
Endgame bi bilo 5120 x 2160 kroz godinu dana.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes Komp 20.06.2019. 08:42 #657309

status: user
broj poruka: 492
Ja licno predlazem Fantu jer i ja mislim da nasatavim da vucem iz Madjarske. Al mogu odmah da ti kazem za te pare tesko ces igrati na tim rezolucijama osim na low settings sa bad fps mada i to zavisi od igre do igre. Kad kazes upgrade opcije, jel mislis samo da dodajes tipa jos RAM-a , da stavis jos jednu grafu za SLI nakon godinu dana? Realno kad biras gejming komp 50% para moras u vecini slucajeva da odvojis na grafu. Ja licno cu biti happy ako budem mogao da teram preko 1080p 60 fps ultra za 2000 evra narednih 5 godina a i da van igrica imam dobru production masinu ako mi bude trebala za rad.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Masuka .. 20.06.2019. 09:37 #657310

status: user
broj poruka: 356


I mislio sam par stvari kod Fante, ali vecina stvari nema cenu nego je samo stavljeno na Kontakt vec neko vreme pa nemam realnu sliku o cenama.

Sto se tice upgrade opcija, ne pratim toliko CPU sockete kao ranije, tako da ne znam da li ici na AMD ili Intel a da imam opciju da za tipa 2-3 godine zamenim CPU na istoj maticnoj.

Kapiram da bi AM4 bio bolji za to al nisam siguran.

A GPU bih uzeo neki da tera 3440 x 1440 na high, i kad izadje jos monitora sa 5120 x 2160 onda bih uzeo jaci GPU.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Dantes E pa 20.06.2019. 15:59 #657317

status: user
broj poruka: 492
Sto se Fante tice ja ga s vremena na vreme pitam za cene preko KP poruke, uglavnom taj dan javi ili sutradan. Kao referenca ides na ipon.hu tu mozes naci komponente i cene u forintama i onda sam samo uzmes konvertor valute na google nadjes. To sto mi on ponudi varira +/- 5 % u ceni on bas uvek meni kaze da proverim sa njim sta je aktuelna cena. AM4 deluje kao dobar izbor valjda bar do 2022 il tako nesto bese da nece menjati. A grafike sto se tice ja licno cekam da vidim sledecu godinu i sta ce intel da donese na sto. ako od toga ne bude nista onda opet neka nvidia.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
eliot za grafiku 20.06.2019. 18:50 #657321

status: user
broj poruka: 161
ne znam kakav si po pitanju polovnih, ali vidi ako mozes da nadjes 1080ti.
Zavrsavace ti posao savrseno, a mislim da ima da se nadju na kp-u ispod 450e. Meni na 4k zavrsava sve potrebe, takodje sam polovnu uzeo, zamenio 1080 i doplatio.
A onda gledaj da uzmes sto bolje stvari za ostatak.
Ako ti se ne zuri sacekaj mesec, dva da vidimo cene novih ryzena. Trebalo bi da obore i malo cenu `starih` pa mozes vise da lomis glavu sta da kupis :)



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs