Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Slika na monitoru blinka
STRANA 1 OD 1
annat Slika na monitoru blinka 21.06.2019. 17:49 T66935

status: user
broj poruka: 228
Dakle, nova grafička, nov ssd, nov Windows..
Prvo što se dešavalo je da je score ssd isti kao i hdd što je bio, u onom win čudu. Kabl je sata 6gbs, Asus, dobijen uz ploču.
Drugo, kočio se. Par sekundi zabaguje. U igri, u skrolovanju netom, nekad i kad kliknem desnim na desktop.
Pročitam negde da to može biti do kabla ili do samog ssd. Rekoh, ajde da ga ištekam i spojim samo stari hdd, pošto i na njemu imam instaliran Win, da vidim hoće li seckati.. Kad eto meni novog problema.
Monitor dobija signal, ali slike nema, pa se pojavi na sekund, pa nema desetak sekundi, pa se pojavi na sekund.. Isto je sad tako i sa hdd i sa ssd.
Grafička je spojena preko novog dvi d - vga adaptera.

Šta mu je sad?!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Krecky Jesi li... 21.06.2019. 19:58 #657351

status: user
broj poruka: 393
Instalirao drajver za gpu. Koja je grafička u pitanju? Koja ploča, koji sistem... Probaj sa drugim drajverom ili probaj safe mode I vidi da li se isto desava i tamo. Mozda je adapter loš. Da li je kloniran sistem na ssd ili je windows ponovo instaliran?
Sto se tice ssda i brzine, da li brzo otvara aplikacije i butuje sistem? Zanemari skor na sedmici. Da li je podešen ahci u biosu, da li je alajnovan. To dosta utiče na performanse...


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Verovatno ti je los dvi-vga adapter 21.06.2019. 20:37 #657354

status: user
broj poruka: 9369
Ili nije dobro legao. Proveri kontakte.
Meni se to desilo kada sam rx580 povezao preko dvi, kada sam ga povezao preko hdmi i kasnije preko dp, sve je radilo normalno. Kupac je komp povezao preko dvi kabla i radi mu normalno.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Slažem se sa @VMARC 21.06.2019. 23:13 #657359

status: user
broj poruka: 4227
To mi se dešavalo sa nekim monitorima i dvi-d na vga adapterima. Nije adapter neispravan, samo je loš.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ICEsd re 22.06.2019. 23:21 #657375

status: user
broj poruka: 2155
Sto se tice monitora stari win je los, vati se na novi.

Koje marke je ssd, da li ima drajvere ili software za njega?
Da li si lepo instalirala drajvere za plocu, kako si podesila bios kada je uboden ssd?
Kako je formatiran ssd ( ntfs )?
Koji sata port korisiti?

Prouci ove linkove:

https://www.maketecheasier.com/12-things-you-must-do-when-running-a-solid-state-drive-in-windows-7/

https://lifehacker.com/the-complete-guide-to-solid-state-drives-5932009

Vidi da li imas pravi drajver, evo citata jednog sa neta>

Device Manager didn`t have a driver listed for my storage controller - it only had the `Microsoft Storage Spaces Controller` driver. I wondered if this might be a factor, so I tracked down and manually installed the `Marvell 91xx SATA 6G Controller` driver since that`s the controller on my motherboard. Several days later, I haven`t had any pauses.
I still have the 100% disk utilization, but it`s clear from these message boards that many people have this. It seems to have something to do with the Superfetch service, or possible BITS or the Search service. Regardless, I think the heavy disk utilization combined with Windows not having a good driver for my controller resulted in the poor performance.
The fix worked for me because I`m tech-savvy enough to know the right driver wasn`t installed and I knew how to track it down, but the average user wouldn`t be able to do this.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
annat Izvinjavam se, porodični problemi me udaljiše od teme i problema.. 15.01.2020. 21:40 #660532

status: user
broj poruka: 228
Monitor (acer x193w) mi posle xy godina definitivno umire. Slika je blinkala (i još uvek blinka kad se pali) zbog njega. Prvo sam i ja posumnjala na adapter, vratila taj dvi-vga, uzela hdmi-vga, međutim isto. Ustvari, nije uvek isto. Nekad se upali normalno, nekad ne. Potrebno je da iščupam kabl napajanja iz monitora, vratim ga nazad i onda radi ok. Promenih i dva kabla napajanja. Isto je.
Danas je zavitlavanje prešlo na nov nivo. Nije uopšte hteo da primi signal. Nije pomoglo čupanje kabla. Spojim komp sa tv, sve normalno, ponovo vratim na monitor, evo ga proradi. Kuku. Sledeće će verovatno hteti da čupam oba kabla, otvorim prozor, zatvorim prozor, uštekam kablove, okrenem ga za +25 stepeni, pa -25 stepeni i onda će da da sliku.

Pa pošto umire.. otvaram novu temu oko kupovine monitora.

No.. Problem seckanja/kočenja je i dalje tu. Da definišem seckanje.. U igri ste. Igra se blokira. Miš se pomera. Zvuka ima. Ako potraje duže blokada onda i zvuk nestane. Ako se to desi dok npr surfujem netom.. ista priča, miš/strelica se pomera, skroluješ fejs npr i samo shvatiš da ne skroluje, eto ga blok, miš pomera, čak se i highlightuje ako mišem pokažem na vreme dole desno i sl, ali željeni skrol ili klik i dalje čekam.
Da li to može imati veze sa monitorom koji umire?

Grafička je nova zotac geforce gtx 1050 oc. SSD koji mi je jako jako jako sumnjiv (jer mi nije nešto ubrzao rad) je kingston SA400S37/480G. Da li je do njega?

Benchmark na nekom sajtu.. Sve ostale komponente su mi ABOVE expectations, samo ssd očaj.

https://imgur.com/ChaRuag
https://imgur.com/xMQNcMr

Average za njega 303, a moj mučenik 133.
https://imgur.com/iMqj7ID
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs