Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Artic Air mini mobilne klime
STRANA 1 OD 1
mkukic Artic Air mini mobilne klime 27.06.2019. 19:11 T66950

status: user
broj poruka: 2588
Da li neko ima iskustva sa ovim klimama?

Treba mi za sobu od nekih 12 m2. Kako funkcionise ta tehnologija punjenja vodom? Koja je realna cena ovih klima?

Ako i vi mislite da je to promasena investicija, kako vidim da komentarisu na netu, sta mi predlazete za navedenu kvadraturu, a da nije standardna klima ili mobilna klima, jer nemam nacin da sprovedem crevo napolje.

Hvala!

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Moje misljenje 27.06.2019. 20:20 #657451

status: user
broj poruka: 985

je da je realna cena 20-ak eura,a to nije predvidjeno da hladi prostorije,to je predvidjeno kao licna klima,znaci da samo malo spusti temperaturu OKO osobe u koju je uperena da duva,i time ucini osobi lagodniji boravak u toj prostoriji... cim je sklonis da ne duva direktno u tebe nema efekat....

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .. 27.06.2019. 20:22 #657452

status: user
broj poruka: 4506
Koliko vidim to je neki mali shit, ima obican PC ventilator, sipas hladnu vodu i onda on osvezava vazduh. Nema nista od toga, bacanje kesa a ne da oladi 12m2.

Nego sto pitas, pretpostavljam da ti prava klima ne hladi dovoljno tu sobu gde si zbog rasporeda soba?


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MilosNBG ... 27.06.2019. 20:36 #657453

status: user
broj poruka: 1586
ovo smo se zezali i praivli sa drugarom i radi jako lepo... samo sto trosi mnogo onih kesa za led :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=ezOV85PDZFc

U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 27.06.2019. 21:01 #657454

status: user
broj poruka: 985
Ja sam pre neki dan napravio mini klimu koja uspe da rashladi sobu od 16 kvadrata za nekoliko stepeni,sto je taman dovoljno da se oseti razlika..Obicna kanta od boje za zidove,gore na poklopcu najveci ventilator za kuciste koji sam imao pri ruci prikacen na pc na 12v, sa strane visoko blizu poklopca rupa,u kantu ubacim ceo komad leda koji zaledim u zamrzivacu u flasama od vode od 6l,ventilator duva direktno u ogromni blok leda,i vazduh izlazi prilicno jako na jedini otvor koji postoji... osetila se razlika,ali mana sto jedan blok leda traje 3-4 sata,posle toga mora novi blok leda.... ali ko nema nikakav izbor za bilo kakvu klimu,ovo moje kosta 0 dinara uradi se bukvalno za 15-20 minuta.... Ovo sa video klipa je naravno mnogo efikasnije,ali i kosta par desetina evrica da se napravi...


:: ovo smo se zezali i praivli sa drugarom i radi jako lepo... samo sto trosi mnogo onih kesa za led :D :D :D
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=ezOV85PDZF
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 27.06.2019. 21:55 #657456

status: user
broj poruka: 2588
Da, zbog rasporeda soba, vazduh iz sobe u kojoj je klima jako sporo dolazi do moje sobe i generalno ne moze dovoljno da je ohladi na taj nacin, a ja nemam mogucnost da klimu ugradim u svoju sobu, niti da izbacim crevo od mobilne klime nekako napolje. Zato pitam za savet kako resiti taj problem (a inace ne podnosim vrucinu - zimski sam covek :) )...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 28.06.2019. 00:10 #657457

status: user
broj poruka: 4506
pretpostavio sam jer je i kod mene tako. Klima u dnevnoj a ja radim u skroz drugoj sobi koja zbog rasporeda nema veze sa klimom. Daj nam neki nacrt rasporeda pa da vidimo...ja sam resio tako sto sam stavio jedan ovako fancy smensi ventilator koji mi se uklapa lepo uz enterijer u dnevnu sobu gde klima radi. i okrenuo ga prema hodniku gde se nalaze ostale sobe. I sasvim lepo baca sav taj hladan vazduh i onda se rashlade i ostale tj taj rashladjen vazduh od klime dodje do ostalih prostorija

https://www.tehnomanija.rs/klima-uredjaji-i-grejanje/ventilatori/tristar - ventilatori-ve-5905.html

odlicno je ocenjen i na amazonu
https://www.amazon.co.uk/Tristar-VE-5905-Tower-Fan-Function/dp/B0722GFH9P

A tako neke karabudzevine iznad ne bih stavio ni da mi je 45c u stanu a 2c dole kada je 40c ne znaci apsolutno nista . ne menja situaciju.

6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 28.06.2019. 01:13 #657459

status: user
broj poruka: 4866
Koliko su efektivne mobilne klime?

Treba mi klima za sobu od 15tak kvadrata, iznad sobe je krov pa je leti bas pakleno. Tu mi je ujedno i racunar, tv itd. Gledao sam ovako nesto

https://www.tehnomanija.rs/klima-uredjaji-i-grejanje/pokretne-klime/gorenje-pokretne-klime-kam-26pdah.html

Pasovala bi mi i klasicna klima, tipa 9tka ili 12tica ali ne znam koliko je ugradnja itd sada u sezoni. Prednost kod mobilne je ta sto ne zahteva ugradnju i moze da se prebaci i u drugu prostoriju. Jedino ne znam da li moze dovoljno da ohladi.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
alrad 28.06.2019. 01:56 #657460

status: user
broj poruka: 4741

Kakva mobilna klima, to urla ko Spitfire u obrušavanju.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: 28.06.2019. 02:32 #657461

status: user
broj poruka: 4866

Haha, dobar opis. :))

::
:: Kakva mobilna klima, to urla ko Spitfire u obrušavanju
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
perrakojot Re: ... 28.06.2019. 08:47 #657467

status: user
broj poruka: 985
efekti mobilnih klima su zadovoljavajuci,video sam situaciju gde je mobilna klima rashladjivala stan od 35 kvadrata do te mere da se smrznes u stanu,naravno bila je nova,i nije bilo u potkrovlju,ali ako je u poktrovlju kao kod tebe,ne vidim razlog zasto nebi ohladila duplo manji prostor od 15 kvadrata... A sto se tice buke,preteruju ljudi,mozda su culi neku pokretnu klimu iz 2003-e godine iz nemacke donesenu polovnjacu,razvaljenu od rada zadnjih 15 godina, pa misle da svaka bruji ko avion... sadasnje klime su duplo tise,mislim nepunih 50 db je smejurija,procitaj specifikaciju neke ``standardne`` klime koliko decibela pravi,pa kad vidis i uporedis to sa ovom pokretnom sto pravi 50 decibela,videces da to nije velika razlika...


:: Koliko su efektivne mobilne klime
::
:: Treba mi klima za sobu od 15tak kvadrata, iznad sobe je krov pa je leti bas pakleno. Tu mi je ujedno i racunar, tv itd. Gledao sam ovako nest
::
:: https://www.tehnomanija.rs/klima-uredjaji-i-grejanje/pokretne-klime/gorenje-pokretne-klime-kam-26pdah.htm
::
:: Pasovala bi mi i klasicna klima, tipa 9tka ili 12tica ali ne znam koliko je ugradnja itd sada u sezoni. Prednost kod mobilne je ta sto ne zahteva ugradnju i moze da se prebaci i u drugu prostoriju. Jedino ne znam da li moze dovoljno da ohladi
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 28.06.2019. 09:52 #657468

status: user
broj poruka: 234
Ma kakva mobilna klima, bezi od toga i ne bacaj pare, ne moze to nista ozbiljno da uradi, pricam ti kao nekadasnji kratkotrajni korisnik iste. Drugi veliki problem sto kod te mobilne klime moras odvesti vreo vazduh koji ona skupi i izbacuje na ono crevo fi100 ako se ne varam, a resenje je jelte stucna od ulaza u dimnjak na visini od 1.70-2 metra, sto dovodi do toga da ti je potrebno minimum 1.5-2m rebrastog creva koje je pri radu klime prilicno toplo (da ne kazem vrelo) i opet dodatno samo greje taj isti prostor i tako u krug...
Realno mislim da su te klime efektne samo kod nekih bas malih prostora, traficica i tako a da se taj odvod toplog vazduha sprovede odmah pored same klime kao `nekad prozorska klima`.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez begaj 28.06.2019. 15:23 #657473

status: user
broj poruka: 994

konkretno ako na iste mislimo one sto iskacu sad reklame za njih na svakom cosku na one kockice .... obicno su sranje uzeo surak pre desetak dana vratio odmah

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
pmfrulez begaj 28.06.2019. 15:26 #657474

status: user
broj poruka: 994

konkretno ako na iste mislimo one sto iskacu sad reklame za njih na svakom cosku na one kockice .... obicno su sranje uzeo surak pre desetak dana vratio odmah

They say I act like I don`t give a fuck...I tell them I`m not acting...It`s just who I am...

:: www :: icq :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni .... 28.06.2019. 15:57 #657477

status: user
broj poruka: 4506
Kao sto rece Casper, prava mobilna klima mora imati izlaz za vreo vazduh, tj crevo mora biti izbaceno negde napolje. Tako da negde moras busiti ili zid ili prozor sto opet dodje kao i da montiras obicnu klimu + kod ove mobilne bi morao da preskaces crevo koje bi bilo od nje do prozora.



6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever ... 28.06.2019. 17:33 #657481

status: user
broj poruka: 4866

Hvala ljudi na savetima.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Ognjeni ... 28.06.2019. 17:53 #657482

status: user
broj poruka: 4506
i pitao si za ugradnju...sad u sezoni dignu cene duplo. ja sam platio 9 000 pre koji dan, naplacuju i do 15 000. a inace je oko 60e van sezone.


6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bobi4ever Re: ... 28.06.2019. 23:08 #657485

status: user
broj poruka: 4866
9k je i ajd da kazem prihvatljivo, 15 je vec preterivanje obzirom da Midea 12tica ima za 30k.

Znam od ranije da je uvek bilo skuplje u sezoni, samo nisam znao koliko.

Hvala na informaciji. Stizem u Srbiju sl. mesec pa bih uzeo jos jednu klimu, posto klima u dnevnoj ne moze da ohladi i moju sobu koja je na spratu.

:: i pitao si za ugradnju...sad u sezoni dignu cene duplo. ja sam platio 9 000 pre koji dan, naplacuju i do 15 000. a inace je oko 60e van sezone
::
::
:: 6800k | Dark rock pro 3 | Asus x99-A II | 32gb G.Skill Trident Z 3200mhz | Palit 1070 gtx Gamerock | Logitech Z-5500 | Creative Blaster ZxR | Samsung 840 pro 256gb | 2 TB WD black | Evga SuperNOVA 850w G2 | Silverstone Raven RV-O1 |LG 227-BN IPS |
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ramzesIII Re: ... 29.06.2019. 16:38 #657491

status: user
broj poruka: 1017
Ako zelis da ovaj rucni rad ima efekta onda preporucujem da koristis gel za rucni frizider.


:: ovo smo se zezali i praivli sa drugarom i radi jako lepo... samo sto trosi mnogo onih kesa za led :D :D :D
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=ezOV85PDZF
::
:: U meni se bore budala i genije. Plasim se da pametniji ne popusti!
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
mkukic ... 01.07.2019. 13:48 #657516

status: user
broj poruka: 2588
Ja sam i uzeo mobilnu klimu da resim svoj problem, ali sam totalno prevideo problem creva koje izbacuje topao vazduh... Nemam kako da ga sprovedem napolje na pravi nacin i tako sam napravio sebi jos veci problem jer sam i pare dao za klimu.

Sto se tice rada klime i buke koju proizvodi - to je na sasvim zadovoljavajucem nivou i lepo rashladi.

Probao sam i da sprovedem crevo u kupatilo preko ventilacionog otvora, ali onda napravim saunu od kupatila...

Soba mi je inace na suncanoj strani, a ja generalno jako tesko podnosim toplotu. Klima je u stanu postavljena tako da duva suprotno od moje sobe, pa dok dodje hladan vazduh do mene mojima vec bude hladno jer su, za razliku od mene, zimljivi, a i soba im nije na suncanoj strani...

********************************

iMac 27` (late 2012)
3.2GHz quad-core Intel Core i5 processor
8GB of 1600MHz DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memory
1TB Fusion Drive
macOS Mojave 10.14


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: ... 01.07.2019. 15:22 #657518

status: user
broj poruka: 7761
Za tebe je resenje klima koja se ugradjuje u zid...
Kod nas se zovu prozorske a kod nas su zaista retke...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: Ja sam i uzeo mobilnu klimu da resim svoj problem, ali sam totalno prevideo problem creva koje izbacuje topao vazduh... Nemam kako da ga sprovedem napolje na pravi nacin i tako sam napravio sebi jos veci problem jer sam i pare dao za klimu
::
:: Sto se tice rada klime i buke koju proizvodi - to je na sasvim zadovoljavajucem nivou i lepo rashladi
::
:: Probao sam i da sprovedem crevo u kupatilo preko ventilacionog otvora, ali onda napravim saunu od kupatila..
::
:: Soba mi je inace na suncanoj strani, a ja generalno jako tesko podnosim toplotu. Klima je u stanu postavljena tako da duva suprotno od moje sobe, pa dok dodje hladan vazduh do mene mojima vec bude hladno jer su, za razliku od mene, zimljivi, a i soba im nije na suncanoj strani..
::
:: *******************************
::
:: iMac 27` (late 2012
:: 3.2GHz quad-core Intel Core i5 processo
:: 8GB of 1600MHz DDR3 memor
:: NVIDIA GeForce GTX 675MX with 1GB of GDDR5 memor
:: 1TB Fusion Driv
:: macOS Mojave 10.1
::

::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
markozutic re 04.07.2019. 23:57 #657570

status: user
broj poruka: 1463
prozorska klima je kul, samo kod nas je tesko primenjiva jer nasi prozori nisu predvidjeni za te klime, treba ti klizni prozor kao u americi, ili da modifikujes dosta, a generalno su ruzne, ali su efikasnije od split sistema,
ako imate klimu u nekoj sobi, i ne dopire do vas, nabolje resenje je ventilatorima, ako ni to ne pomaze, uzmete pvc ili alu crevo (kao ono za aspiratore, jedno stavite na pod, i usmerite ga ka sebi, a drugo po plafonu i usmerite ga ka klimi, i onda ce vazduh da cirkulise, vruc vazduh sa plafona ce ici u prostoriju gde je klima, a hladan ce ici tamo gde nema klime. Ili da na pola klime zalepite neku frankenstajn kartonski usmerivac koji ce se sprovesti do slicnog creva i to takvo crevo dovesti do zeljene prostorije. Mana ovoga je sto se vrata ne mogu zatvarati, ali to crevo je gibljivo i moze se `spakovati` i odloziti van sezone. usteda od 20k za klimu je ok :D


https://www.youtube.com/watch?v=LFykScWPeY4

ovako nesto
inace ova artic air mini klima iz naslova je golo g%v`o, to ne moze oladiti nista. za te pare kupi ventilator kod kineza za 1000 dinara i bolje ce raditi ako nemas klimu uopste..

Asus K53SV
Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo)
HM65
8GB DDR3 1333MHz
500GB 5200rpm
15.6 LED HD (1366x768)
eGPU GTX750 Ti 2GB(DirectX 12)Optimus / HD3000
N1030 WiFi+BT3.0
Altec Lansing® stereo speakers
W7Pro

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
neXus2000 ... 05.07.2019. 20:12 #657578

status: user
broj poruka: 3346
Klizni prozor ili roletna.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
MaliAbner Re: re 06.07.2019. 10:16 #657582

status: user
broj poruka: 7761
Tako se zove ALI ne mora da se instalira na prozor...

U Peruu sam i u smesaju i u kancelariji imao te klime koje su bile ugradjene u zid a ne na prozor... zato sto na tamosnje prozore ne moze nista da se ugradi... ono su zaluzine a ne prozori...

U Maleziji ista prica stan sa cetri sobe i u dnevnoj jedna klasicna 18-tica a u spavacim sobama one sto idu u rupu na zidu...

Kod nas nisu toliko popularne ali se mogu naci i kupiti...

Jedina iskonska mana tih klima je da im se vremenom olabavi fiksiranje za zid pa postanu malo bucnije...

Citat:
`Молимо паметне да престану са попуштањем, ситуација је постала неподношљива!`

:: prozorska klima je kul, samo kod nas je tesko primenjiva jer nasi prozori nisu predvidjeni za te klime, treba ti klizni prozor kao u americi, ili da modifikujes dosta, a generalno su ruzne, ali su efikasnije od split sistema,
:: ako imate klimu u nekoj sobi, i ne dopire do vas, nabolje resenje je ventilatorima, ako ni to ne pomaze, uzmete pvc ili alu crevo (kao ono za aspiratore, jedno stavite na pod, i usmerite ga ka sebi, a drugo po plafonu i usmerite ga ka klimi, i onda ce vazduh da cirkulise, vruc vazduh sa plafona ce ici u prostoriju gde je klima, a hladan ce ici tamo gde nema klime. Ili da na pola klime zalepite neku frankenstajn kartonski usmerivac koji ce se sprovesti do slicnog creva i to takvo crevo dovesti do zeljene prostorije. Mana ovoga je sto se vrata ne mogu zatvarati, ali to crevo je gibljivo i moze se `spakovati` i odloziti van sezone. usteda od 20k za klimu je ok :
::
::
:: https://www.youtube.com/watch?v=LFykScWPeY
::
:: ovako nest
:: inace ova artic air mini klima iz naslova je golo g%v`o, to ne moze oladiti nista. za te pare kupi ventilator kod kineza za 1000 dinara i bolje ce raditi ako nemas klimu uopste.
::
:: Asus K53S
:: Intel i7 2670QM 2.20GHz(3.10 Turbo
:: HM6
:: 8GB DDR3 1333MH
:: 500GB 5200rp
:: 15.6 LED HD (1366x768
:: eGPU GTX750 Ti 2GB(DirectX 12)Optimus / HD300
:: N1030 WiFi+BT3.
:: Altec Lansing® stereo speaker
:: W7Pr
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
gilopile ... 06.07.2019. 11:29 #657583

status: user
broj poruka: 9460
I nije to neka mana.
Uzmes brate leprir sajbne i gumene i stegnes gedorama i resio si problem.

- Majstore, da li će ići ili neće ići?
- Hm, mislim da će biti čupavo.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs