Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Grafičke i video karte, monitori, ...
Kako najbolje da povezem monitor i tv sa kompom?
STRANA 1 OD 1
nekineko Kako najbolje da povezem monitor i tv sa kompom? 04.07.2019. 09:29 T66959

status: user
broj poruka: 126
Nabavio sam TV samsung 55` 4k rezolucija pa sam ga povezao sa grafickom direktno sa hdmi kablom a i monitor mi je isto prikacen na istu graficku hdmi kablom.Windows ih očitava kao monitor 1 i 2 pa ja kad koristim jedan onda kliknem na taj a kad koristim drugi onda kliknem na 2.Nikad ih ne koristim u isto vreme.E sad glavno pitanje je da li tako štetim grafičkoj karti i da li treba raditi to na drugačiji način?
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
VMARC Sve koristis ispravno 04.07.2019. 11:53 #657561

status: user
broj poruka: 9369
Tako treba. Neces naskoditi grafickoj karti.

MBP Retina 13` Late 2012
macOS Mojave

i7 4790K/MasterLiquid Pro 120/Maximus Gene VII/32GB/240GB RAIDR/Strix 980ti/CM 750W/LG 27MB85Z-B

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
100tinalog Re: Kako najbolje da povezem monitor i tv sa kompom? 04.07.2019. 16:22 #657564

status: user
broj poruka: 1219
Samo se nadam uzeo dobar hdmi kabl. Ovi od sbb/jeftini umeju da ubiju tv.

:: Nabavio sam TV samsung 55` 4k rezolucija pa sam ga povezao sa grafickom direktno sa hdmi kablom a i monitor mi je isto prikacen na istu graficku hdmi kablom.Windows ih očitava kao monitor 1 i 2 pa ja kad koristim jedan onda kliknem na taj a kad koristim drugi onda kliknem na 2.Nikad ih ne koristim u isto vreme.E sad glavno pitanje je da li tako štetim grafičkoj karti i da li treba raditi to na drugačiji način
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
phoboskv ... 04.07.2019. 16:30 #657565

status: user
broj poruka: 939
Ja sam monitor povezao sa DVI kablom, a tv sa HDMI. Preko NVIDIA control panel-a ih kontrolisem. Ono sto sam primetio je da kad su oba ukljucena, onda se graficka vise greje. Posto TV koristim samo za gledanje filmova, onda mi je TV preko NV control panela stalno na disable, osim kad planiram da odgledam neki film. Razlika u temp ide cini mi se od 5-10 stepeni. Nisam skoro proveravao.


Tell the Spartans, stranger passing by,
that here obedient to their laws we lie

`I`m the best there is at what I do, but what I do isn`t very nice`


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
uroshnet re 04.07.2019. 16:30 #657566

status: user
broj poruka: 1033
Ako budes hteo da pogledas nesto u 4K na TV obrati paznju na verziju hdmi kabla i konektora na grafici posto ima razlike.

ASUS STRIX B450-F
Ryzen 2600
CM Nepton 140XL
Kingston HyperX 2x8GB PREDATOR @3400
MSI RTX 2060 VENTUS



:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ re 04.07.2019. 18:44 #657567

status: user
broj poruka: 2996
Koristi kako god hoces, extended, clone, pc screen only, second screen only, nece da karti nista smeta. I da, kartica se malo vise greje, ali koliko ja shvatam kartici vise skode promene temperature nego da radi 5-10 stepeni vise kada idluje, kada radis nesto zahtevnije, grejace se isto. Ja obicno koristim extended desktop kada na TV-u nesto igram a na monitoru se vrti neka serija, YT ili stagod, a kada radim neki proofreading ili tako nesto uvek dva ekrana i lagano. Nisam primetio da kartica jace vrti ventove nego obicno niti brinem o tome.

Inace ako nisi provalio do sada, Win+P pa mozes da ustedis koju sekundu kada prebacujes sa jednog na drugi.

Kraca verzija ovoga - koristi i ne razmisljaj.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko Hvala ljudi! 04.07.2019. 19:51 #657568

status: user
broj poruka: 126
Hvala svima.Nisam bio upucen u ta prebacivanja niti sam do sada povezivao dva displeja u win 10.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645987.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs