Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
ode MB? CPU?
STRANA 1 OD 1
nisque ode MB? CPU? 10.07.2019. 22:33 T66972

status: user
broj poruka: 1060
u temi pored napisah da imam problem sa zvukom itd, i ajde da odradim update biosa iako vidim da novi ima samo agesa poboljsanja. to sam uvek do sad radio iz biosa i update via internet, jer je uvek radilo kako treba. prodje update i naravno trazi da se udje u bios pa podesavanja opet. ok, udjem, al nisam isao na default, nego odmah ucitao sacuvan profil za 4ghz. medjutim, nije pisalo samo ono da sam promenio voltazu, xmp profil, nego brdo stvari koje nikad nisam dirao, tipa nesto oko sata kontrolera itd itd, i ja kao ajde save, reboot i trt!!! krene da butuje, krene da pali i gasi diode, prodje ram, dodje do cpu i tu stane, sija sve vreme. clear cmos nece, vadjenje baterije nece, nista nece. i sta sad? da ga rasturam? sto da ga rasturam kad nista nisam dirao? da jurim drugi cpu? da se besim?

I AM the God of war.. Nothing defies me!!
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Ako se obesiš nećeš moći ništa drugo da probaš. 10.07.2019. 23:07 #657703

status: user
broj poruka: 4227
Probaj da ga malo duže držiš bez baterije. Uradi clr_smos, ali bateriju drži duže van ploče, možda par sati. Ako imaš živaca. Čak i ako nemaš. Ne možeš ništa izgubiti, osim par sati.

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nisque re: 10.07.2019. 23:43 #657705

status: user
broj poruka: 1060
koji sam glupak e, ja se raspadoh od čišćenja cmos-a, doduše sa izvađenim kablom od napajanja, al sa baterijom u ploči :D
evo, izvađena baterija i kabl, srafciger odradio poso bez problema :D
blagodarim!

I AM the God of war.. Nothing defies me!!

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Nekad kažu da ne mora da se vadi baterija 11.07.2019. 14:14 #657715

status: user
broj poruka: 4227
Nekad kažu da mora, važno je da si rešio!

Pozdrav!

Vlada

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60264. Broj poslatih odgovora: 645986.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs