Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Tehnika
Kućna tehnika
Preporuka za frižider
STRANA 1 OD 1
Zdebeli Preporuka za frižider 18.07.2019. 12:57 T66983

status: user
broj poruka: 1372
Treba mi preporuka za neki frižider do 80-85 cm visine, mogu konkretni modeli a mogu i smernice (marka, na šta da obratim pažnju, itd.). Postojeći je ŠxDxV=50x60x85, i držao bih se te dimenzije (pošebno širine), mada svi noviji imaju veću debljinu zidova i samim tim manje prostora ali šta ću.
Što se marki tiče tu mi treba najveća pomoć, jer osim što ne bih FOX/VOX/Teslu/Beko, ne znam šta valja odnosno šta je bolje i dugotrajnije (jedan prodavac mi je izdvojio Liebherr za koji sam mislio da pravi samo građ. mašine...). Svi daju po 5 godina tako da to nije problem, ali bih da traje dosta duže.
Takođe mi treba i pomoć oko ovih samootapajućih tehnologija (frost free, no frost, sa i bez ventilatora, rgb led i ostala čuda) pošto su mi i frižider i zamrzivač oni obični koji moraju da se čiste tako da nisam upućen.

Hvala
__________________
https://fetket.portfoliobox.net
:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.07.2019. 16:45 #657855

status: user
broj poruka: 3974
Zavisi koliko ces i para da izdvojis.. LG ti je jedan od najboljih, Samsung mozes da pogledas ali nisu jeftini, Gorenje takodje fina opcija.

Nzm gde se nalazis ali uvek je pozeljno da obidjes koju radnju, zagledas malo, vidis sta ti treba i odgovara. Ja sam skoro uzeo neki Gorenje kevi, 500e je bio, nista ono ultra giga, i radi super. Da uzimam sebi, LG ili Samsung najverovatnije.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 18.07.2019. 19:13 #657860

status: user
broj poruka: 1372
Išao sam da gledam, ali svaka prodavnica ima max 4-5 modela niskih frizidera, neke nemaju uopšte. LG i Samsung ne vidim da imaju niske modele.
Gorenje, Candy i sl ima već od 16-17, ovaj Liebherr je od 24-25. Ako je ovaj Liebherr stvarno značajno bolji uzeo bih njega, ovaj trenutni se koristi već ~30 godina, i ne planiram da kupujem na 5-10 god uređaj (ako je ikako moguće).
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 18.07.2019. 20:29 #657863

status: user
broj poruka: 3974
Koliko sam uspeo da nadjem na Eponudi, imas gorene par modela, imas te Liebherr i Elektorlux. Pa odluci, dimenzije su te koje zelis, cene su te, pa sad vidi sta ti se svidja. 5 godina garancije za sve.

Ako bih isao na skuplju varijantu, Lieb ili Elektro, pre bih Elektro. Znam da su im sporeti kvalitetni, ali kod nas uglavnom gleda garancija i kakave si srece. Umeju krs modeli da traju duze nego skuplji modeli, jer takva je stvar sa belom tehnikom uglavnom.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
milos847 ... 18.07.2019. 20:34 #657865

status: user
broj poruka: 402


Tako da nešto traje 30 i kusur godina se više ne pravi.

Ja imam za sada 2 Bekova i 2 Elinova i jedan par radi već 7 godina bez ikakvih problema. I sad je (uglavnom) sve lutrija, po meni...
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
casper re 19.07.2019. 10:26 #657876

status: user
broj poruka: 234
U toj ceni ako imas Gorenje mislim da ne bi trebalo da razmisljas dalje, daju 5 godina a pogotovo sto imaju najrasprostranjeniju servisnu mrezu i ima ovlascenih servisa u svakom gradu tako da su dostupni kao i delovi za iste.
Koristim Gorenje kombinovani frizider nekih 9.5 godina i radi bez greske za sada i dobro hladi na polovini podesavanja tockica (4 od 7) bez problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Morow Re: 19.07.2019. 13:34 #657880

status: user
broj poruka: 1038
Ako si ogranicen manjim budzetom - Beko (imas za oko 15K). Ako nisi onda Mein Liebherr, Electrolux ili Bosch (od 24K pa navise).


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Zdebeli 23.07.2019. 22:18 #657922

status: user
broj poruka: 1372
Hvala svima, javiću šta sam kupio.
__________________
https://fetket.portfoliobox.net

:: www :: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
solaja777 Eh da 24.07.2019. 07:05 #657934

status: user
broj poruka: 3277

Obrati paznju do koje temperature frizider radi. Imao sam Bira frizider pa sigurno pre 15tak godina koji ispod +10 stepeni nije hteo da radi tj hladi, iskljuci se otkravi friz i fljokne vodu na pod jer nije imao plasticnu posudicu za skupljanje tecnosti.....

Prodao sam i uzeo gorenje one ofarbane kao retro fazon i evo sljaka super.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646091.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs