Korisnik:   Lozinka:   
Beograd Novi Sad Kragujevac Niš
PC Berza Forum : Ver. 2.35
Najnovije teme Najnoviji odgovori Prikačene teme Najaktivnije teme Najčitanije teme
Pronađi : U : Pretraži :
Forum : Komponente
Ploče, procesori i memorije
Ryzen 5 3600x i ploca gigabite b450,u-p-d-a-t-e BIOS-a
STRANA 1 OD 1
nekineko Ryzen 5 3600x i ploca gigabite b450,u-p-d-a-t-e BIOS-a 23.07.2019. 22:41 T66988

status: user
broj poruka: 126
Sve povezano,novo napajanje,postavljen procesor,RAM,M.2 SSD i kada pritisnem power vrti procesor,ima struje u grafickoj ali nece da upali BIOS niti se povezuje sa monitorom,plus ne pali one lampice na maticnoj,radi dole samo led dioda za procesor i RAM i to crveno svetli.Sve kombinacije sa kablovima sam pokusavao i skidao RAN,Graficku,M 2...ali kao da ploca negde zeza,inace je sve novo,pa mozda ona ne radi od starta ili joj treba taj update BIOS-a ali kako da ga uradim kad nece nista da pokaze na monitoru.Menjao sam i napajanje,vracao staro i sve isto.Otkacinjao sve one dole pinove i palio sa sravcigerom i opet ista prica.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re 23.07.2019. 22:46 #657923

status: user
broj poruka: 2998
Uradis update sa starijim procesorom i onda socketujes novi. Siguran sam da ce da ti u radnji gde si uzeo izadju u susret i urade to umesto tebe, ili nedji nekoga ko ima athlona ili starijeg ryzen-a.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Ako je ploca koja mi pada na pamet 23.07.2019. 22:51 #657924

status: user
broj poruka: 2998



https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-DS3H-rev-10/support#support-dl


Vidi kojim redosledom se updateuju biosi i sta koji donosi.

Ako nije ova, napisi vec koji je model, pa ce da ti strucniji od mene pomognu.

Inace, imao sam iste simptome sa novim athlonom, bez panike samo.
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko ploca je gigabite AORUS PRO b450 23.07.2019. 23:07 #657925

status: user
broj poruka: 126
Uh,bice zeznuto ako moram da skidam procesor a taman sam ga namestio,imam ja na staroj ploci ryzen 1300x pa kad bih znao da je to resenje onda da krenem u akciju,Inace radnja je iz Subotice preko pola Srbije od mene tako da mi jedino preostaje neki ovde servis.Bitno mi je da nije riknula maticna ili mi uvalili kvarnu ali ona sve vrti samo nema onih fensi svetala.Daje struju svim komponentama.mada oni u startu zahtevaju update bios-a za novu seriju ryzen-a samo sto sam ja mislio da se to radi kad se postavi nov procesor.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Ne mogu da verujem 23.07.2019. 23:11 #657926

status: user
broj poruka: 6086
koliko ima ljudi koji i pored svih informacija koje mogu da se nađu na internetu i dalje dovode sebe u ovakve situacije.
Imam Rajzen 5 2600X i B350 ploču. U vreme kada sam ih kupio, nisu se još uvek pojavile B450 ploče, a za X370 ili X470 nisam imao potrebe. Dakle, ono što sam uradio, je da sam pri porudžbini ploče u napomeni napisao da provere verziju BIOS-a, i ako ploča ima neku stariju koja ne podržava 2600X, da flešuju poslednju. Čekao sam dva dana više, ali kad je ploča stigla, sve sam povezao i radi bez problema do momenta kad ovo kucam, a radiće naravno i dalje.
Isto je trebalo i ti da uradiš, ali pošto patiš od Koštunicinog sindroma, nov komp ti ne radi.

P.S.
Šta znači ovo `kad pritisne power vrti procesor`? Možda je u tome problem, jer se kod mene procesor ne vrti.






:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Turi taj 1300X na novu ploču 23.07.2019. 23:13 #657927

status: user
broj poruka: 6086
i flešuj BIOS za 3000 seriju. Imaš sve potrebne sastojke za uspešno rešavanje problema.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: Turi taj 1300X na novu ploču 23.07.2019. 23:30 #657928

status: user
broj poruka: 4228
+1

Pozdrav!

Vlada

:: i flešuj BIOS za 3000 seriju. Imaš sve potrebne sastojke za uspešno rešavanje problema
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko sta da se radi kad se mora 23.07.2019. 23:37 #657929

status: user
broj poruka: 126
Nema sanse da bi mi oni flesovali bios i onako je ovo ispod ruke za naje pare,garancija znas me-znam te.Ujutru cu da se isflesujem i nadam se da ce sve raditi kako treba.Imam vec sve verzije bios-a,sve spremno,samo nisam ocekivao crni ekran kad postavim nov procesor,jbg.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
vladarko Re: sta da se radi kad se mora 23.07.2019. 23:47 #657930

status: user
broj poruka: 4228
Nema svako tu sreću da ima pri ruci stariji Ryzen. Ali tu je problem i sa prodavcima: da li je u pitanju šporet ili štampač - dobar prodavac će ti prodati i odgovarajući (šuko, trofazni ili usb) kabl. Čak, oni bolji će ti prodati usb kabl čak iako štampač ima samo wifi. Ovi drugi ne znam kojom logikom se vode: a(ko)p(rođe-)p(rođe), pretpostavljam.

Pozdrav!

Vlada

:: Nema sanse da bi mi oni flesovali bios i onako je ovo ispod ruke za naje pare,garancija znas me-znam te.Ujutru cu da se isflesujem i nadam se da ce sve raditi kako treba.Imam vec sve verzije bios-a,sve spremno,samo nisam ocekivao crni ekran kad postavim nov procesor,jbg
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 23.07.2019. 23:56 #657931

status: user
broj poruka: 4225
Malo se informišete. Može update biosa bez CPU.
Treba znati kako. Važi od b350 ploča. Msi,Asus, gigashit i asrock su uveli ti praktično.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Neke ploce samo 24.07.2019. 00:26 #657932

status: user
broj poruka: 2998
Ti kazes od b350 ploca, dakle b350 i novije.
Zasto ne bi pomogao coveku kada imas resenje koje ce ga spasiti zamene procesora?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko nema veze sad gotovo :) 24.07.2019. 08:26 #657935

status: user
broj poruka: 126
Zezao sam se do 4 nocas da sve instaliram i osposobim i radi kao metak.Hvala svima :)


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.07.2019. 10:47 #657936

status: user
broj poruka: 3974
hehe, sad jos 5700XT da dodas i boom boom! :D


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic operator`s bios u-p-d-a-t-e 24.07.2019. 10:52 #657938

status: user
broj poruka: 18940
Nije mudrost uraditi update ploce, ali definitivno nemaju sve mogucnost da se to uradi bez cpu-a i ostalog.

Npr. X470 Taichi ASrock jedna od najboljih od ASrock-a, veoma napredna, nema tu opciju, evo uputstva:
https://www.asrock.com/MB/AMD/X470%20Taichi/index.asp#Manual

Kod ASUS, MSi ploca npr. moze, ali ne bih se usudio da kazem da bas sve to imaju od 350, kao sto ni ti ne mozes da znas za sve.

PS znaju ljudi da se informisu i bez tebe, a mogao bi nekad i da pomognes, umesto da pametujes i pises lazne informacije.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko dodao sam i 5700 xt :) 24.07.2019. 11:48 #657940

status: user
broj poruka: 126
E sad me jos jedno buni,ventilator na procesoru stalno radi ali menja brzinu čak i kad ne radim nista na kompu,temperatura je stalno ista oko 40c,kad udjem u task menadzer ili cpu-z pokazuje kako je zauzece oko 1-2% ali radi na 3800-4200 ghz.Mada cini mi se sve ok osim tok kulera koji varira sa zvukom.U igrama nema padova,niti se greje mnogo procesor.Dal ga to u BIOS-u ne zeza nesto da se vrti tako ko blesav?


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 AUTO 24.07.2019. 12:59 #657941

status: user
broj poruka: 6086
Verovatno je u BIOS-u po difoltu nameštena regulacija brzine ventilatora na AUTO. Podesi svoju krivu po kojoj će se vent ubrzavati i usporavati zavisno od temperature. Takođe, izaberi na način regulacije bude PWM.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
ZooLoo ... 24.07.2019. 13:28 #657943

status: user
broj poruka: 3974
U power menadzmentu, advanced nadji cpu podesavanja, vidi dal ti u idle radi na 100% ili na 5%. Ako si u balanced modu onda je ok, ako si u high, onda ce non stop da radi na 100%, tako da smanji na 5%, nema potrebe da zdere struju a samim tim i da dize brzinu ventilatora.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
DmasteRNo1 Re: ... 24.07.2019. 21:08 #657955

status: user
broj poruka: 6086
To je rešeno u ovom poslednjem bildu Windows-a, jer i pored instaliranog čipset drajvera ne postoji specijalna verzija izbalansiranog režima za Rajzen procesore, već klasičan balans u kome je minimum na 5, a maksimum na 100.
A i AMD je konačno razdvojio instaler/deinstaler za Radeon Softver i čipset drajvere, tako da više ne postoji mogućnost da se deinstalacijom drajvera za grafičku deinstalira i drajver za čipset.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
nekineko smara ubija 27.07.2019. 10:31 #657985

status: user
broj poruka: 126
Mnogo smara kuler,stalno i dalje pali i gasi,nenja temperaturu sa 35 na 55 i dok radi torrent,izgleda da je los kuler,svi i svuda se zale na isti problen,napravio je AMD veliku gresku,valjda ce da ispravi nekim drajverima jer ovako je mnogo iritantno,ubija.Ja sam resio problem tako sto sam stavio da ventilator radi na 30% sve dok ne dostigne 65c tada da upali na 100% i evo sad mir i tisina,iskreno bas me briga dal ce procesor da se sjebe jer me je ubijao sa poromenama brzine i zvukom.Valjda ce AMD da nadje neko resenje jer ovako ce da razjuri kupce.Inace sve radi odlično,ne greje se u igrama,odlično se pokazao za sad sve osim culera.


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
count Re: smara ubija 28.07.2019. 07:55 #657994

status: user
broj poruka: 1327
Nema to veze sa AMD-om,kulerom, drajverom i processorom nego sa Windows-ima koji stalno nešto rade i dižu brzinu procesora a BIOS je zadužen za regulaciju ventilatora.
Jedini lek za tišinu je daleko jači kuler nego što treba pa radi sa pola obrtaja.


:: Mnogo smara kuler,stalno i dalje pali i gasi,nenja temperaturu sa 35 na 55 i dok radi torrent,izgleda da je los kuler,svi i svuda se zale na isti problen,napravio je AMD veliku gresku,valjda ce da ispravi nekim drajverima jer ovako je mnogo iritantno,ubija.Ja sam resio problem tako sto sam stavio da ventilator radi na 30% sve dok ne dostigne 65c tada da upali na 100% i evo sad mir i tisina,iskreno bas me briga dal ce procesor da se sjebe jer me je ubijao sa poromenama brzine i zvukom.Valjda ce AMD da nadje neko resenje jer ovako ce da razjuri kupce.Inace sve radi odlično,ne greje se u igrama,odlično se pokazao za sad sve osim culera
::
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
operator Re 28.07.2019. 19:18 #658006

status: user
broj poruka: 4225
Radi na x470 SVIM pločama od svih proizvođača koje sam naveo i na toj x470 taichi. Problem je što neće sa usb 3.0 i 3.1 memorijama, već treba stariji usb 2.0. Memorija mora biti najudaljenija od CPU podnožja i ne brža od 2400. Nakon toga kingston 3200 predator memorija proradila na ploči.
Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću.

:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
imarkovic >> 28.07.2019. 22:42 #658012

status: user
broj poruka: 18940
Super, ajde molim te napisi, kako si to zamislio da se uradi, npr. na ovoj ploci...?
Da li si pogledao uputstvo koje sam ostavio u prethodnom postu? Dakle, nema te opcije, ne postoji u features, ne postoji kao primer za bios update. Bios update se radi iz Windows-a, ili iz Bios-a na veoma prost nacin. Za ploce koje to podrzavaju jasno se navodi procedura.

Crta ličnosti je uopšten i usredsređen neuropsihički sistem, svojstven za individuu, kadar da različite draži ucini funkcionalno ekvivalentnim i da započne
i vodi različite vidove adaptivnog i ekspresivnog ponašanja.
Gordon Allport


:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
JovanZ Re: Re 29.07.2019. 00:02 #658014

status: user
broj poruka: 2998
Citat: `Važi od b350 ploča.`


:: Radi na x470 SVIM pločama od svih proizvođača koje sam naveo i na toj x470 taichi. Problem je što neće sa usb 3.0 i 3.1 memorijama, već treba stariji usb 2.0. Memorija mora biti najudaljenija od CPU podnožja i ne brža od 2400. Nakon toga kingston 3200 predator memorija proradila na ploči.
:: Pozitivna osobina da ljudi stalno preispituju svoja znanja i da u skladu sa tim funkcionišu je osobina velikih ljudi. Mali se i onako zadovolje osrednjošću
::
::
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
Bezmoga Pomoc 30.07.2019. 21:58 #658048

status: user
broj poruka: 7
Imam isti problem, i ja isto uzeo ryzen 5 3600x ali maticna mi je gigabyte b450 aorus pro, pa bi te hteo pitati kako si uspeo fixat taj problem? Znam da je do bios-a al kod mene svetli mala led diodica za ram, inace su kinston hyperx fury 2x8gb 3200mhz
:: e-mail :: prijavi adminu :: citiraj :: odgovori ::
STRANA 1 OD 1
Broj postavljenih tema: 60273. Broj poslatih odgovora: 646078.
Trenutno niste prijavljeni na PC Berzu i zbog toga imate status 'gosta'. Kao gost ne možete da šaljete poruke na Forum. Ako ste registrovani kao član PC Berze, prijavite se. Ako ste novi korisnik, molimo registrujte se da bi dobili mogućnost aktivnog učešća u radu Foruma.
- niste prijavljeni - samo za čitanje - zaključano
- nema novih poruka - ima novih poruka - ima novih tema
Slagalica.net
Microsystems d.o.o.
PCB Network: pcberza.rs | lisica.rs